Ruský trolling na serveru Planes.cz

Odpovědět
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Robert »

flyingblue píše:
Robert píše:
flyingblue píše:Clanku, kdy na planes.cz vysel clanek jako prvni a nasledne o nich psala dalsi media, jsou stovky. A presto netrpime paranoiou, ze ty informace pochazeji od nas a vsichni je ausgerechnet vykradali/ji. Ozyvame se vetsinou v pripade, ze nekde objevime fotky od nas.


Planes.cz zas v poslední době doplňuje zprávy fotkami staženými ze zahraničních zpravodajských serverů - např. zde https://www.planes.cz/cs/article/203523 ... ii-vyrobce. Pochybuji, že je to domluvené s Financial Times. Podobných příkladů z poslední doby je tam celá řada. Celé je to pěkné pokrytectví, když se objeví fotky od vás, tak se ozýváte a sami zároveň fotky kradete?


Take jsem se na to ptal a podle lidi zodpovednych za pribirani jsou obrazky z cizich zdroju prebirany bud na zaklade licence nebo jejich explicitniho povoleni. Pokud mate dojem, ze nejaky (treba Vas) obrazek neni pouzit v souladu s licenci, napiste na redakce @ planes.cz

Co se tyce "nasich" obrazku - obrazky nejsou nase. Obrazky jsou autoru, kteri je k nam nahrali (prave k nam). Takze pokud se nekde objevi obrazky, ktere pochazeji od nas, kontaktujeme provozovatele prislusneho serveru a upozornime ho, ze si ma vyjasnit licenci s autorem obrazku (tj. nikoliv s nami). Podotykam, ze jde o cele obrazky, nahledove miniatury neresenime.


Děkuji zdejšímu vyslanci za vysvětlení, i když mám o těch explicitních povoleních od médií typu Financial Times pochybnosti, nicméně to není moje věc.

Zazněl tu dotaz na vyslance "Jak hodnotite dosavadni publikacni cinnost pana Čupy ve svetle analyzy jeho prispevku..." Na stránce https://www.planes.cz/cs/page/tpczr je uvedeno "Významnou část zpravodajského obsahu nese skvělým způsobem Michal Čupa.", takže předpokládám, že se dosavadním stavem panuje na Planes.cz naprostá spokojenost.

Zeptám se ještě, jestli stále do konceptu zapadají Čechoviny. Co si pamatuji, tak se tam autor nevyjadřoval příliš příznivě o letecké technice z velké země na východ od nás :)


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Robert »

yellow píše:
loupeznik píše:
yellow píše:Jeste by se sluselo podotknout, ze my tu mame trolla/svaba. Nas Karel, ktery velice energicky obhajoval vse z reichu na vychode a nahle se odmlcel. Domnivam se, ze Karel=Michal :ymdevil:

No, Karlovi už asi došlo, že o diskuzi založenou na faktech (nikoli emocích) tu fakt velký zájem není a tak ho to sem netáhne. Nedivím se mu.

Chudák "Karel"... Až slzu zamáčknu, jak mu křivdím(e).

No musím se Karla zastat, jeho příspěvky jsou kvalitní s množstvím faktů. Přes činnost rusofilů a trollů u nás není zas k dispozici tolik informací, co se děje v ruském letectví.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

Robert píše:[
Zeptám se ještě, jestli stále do konceptu zapadají Čechoviny. Co si pamatuji, tak se tam autor nevyjadřoval příliš příznivě o letecké technice z velké země na východ od nás :)


Do konceptu ceho?

Az Honza Cech napise nejake nove pokracovani, tak mu ho radi vydame.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Petr31 »

flyingblue píše:
Robert píše:[
Zeptám se ještě, jestli stále do konceptu zapadají Čechoviny. Co si pamatuji, tak se tam autor nevyjadřoval příliš příznivě o letecké technice z velké země na východ od nás :)


Do konceptu ceho?

Az Honza Cech napise nejake nove pokracovani, tak mu ho radi vydame.


Přečetl jsem od něj skoro všechno, nicméně několik posledních let jen recykluje a zároveň vykrádá sám sebe, stávajíc se smutnou karikaturou autora, na jehož glosy na planes.cz jsem se dříve vždy těšil. Tudíž pokud již nic dalšího nenapíše, udělá vlastně dobrý skutek. Jeho posedlost neustálou kritikou ruské letecké techniky tady nemá smysl komentovat, dělal jsem to kdysi přímo pod jeho články. Mohl bych se jej teď jízlivě zeptat, co říká na dění v Seattlu u Boeingů, nicméně nestojí mi za to.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od krakra »

Děkuji za zveřejnění tohoto "problému" - problému planes.cz
I já jsme si všiml, že se na www.planes.cz tolik netěším jako dřív. Když jsem před dlouhými lety planes.cz objevil byl jsem překvapen a byl jsem rád že je tady takovádle nadšenecká komunita.
Ale poslední dobou jsem si všiml, že to nějak není ono, podivám se do chatu a tam je mrtvo, stará známá jména zmizela lidi jako Bugr jsou pryč a mám pocit, že i ta komunita není to co bývala.
Myslím si, že spotterské komunitě nepřilepšil ani ten slavný klub Klub letecké fotografie při Letišti Praha (LKPR Spotters)
Ten klub skoro ani neexistuje, přestalo jejich pravidelné scházení a tu možnost využít dostat se na plochu využívá málo lidí. A na jejich stránkách je poslední článek PF 2018


krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od krakra »

yellow píše:
krakra píše:Děkuji za zveřejnění tohoto "problému" - problému planes.cz
I já jsme si všiml, že se na http://www.planes.cz tolik netěším jako dřív. Když jsem před dlouhými lety planes.cz objevil byl jsem překvapen a byl jsem rád že je tady takovádle nadšenecká komunita.
Ale poslední dobou jsem si všiml, že to nějak není ono, podivám se do chatu a tam je mrtvo, stará známá jména zmizela lidi jako Bugr jsou pryč a mám pocit, že i ta komunita není to co bývala.
Myslím si, že spotterské komunitě nepřilepšil ani ten slavný klub Klub letecké fotografie při Letišti Praha (LKPR Spotters)
Ten klub skoro ani neexistuje, přestalo jejich pravidelné scházení a tu možnost využít dostat se na plochu využívá málo lidí. A na jejich stránkách je poslední článek PF 2018

Těžko to může být jako dřív. Lidi vyrostli a mít doma manželku a několik hladových krků spolehlivě zabije náladu na časově a finančně náročné záliby. Mimochodem to je problém i na zdejším foru. Spousta skvělých lidí už tu nepřispívá a byly taky pokusy duplikovat neletecké záležitosti z akcniletenky.com (s podporou admina, který chtěl za každou cenu držet návštěvnost), ale to naštěstí ty jedince z Ostravska samo přestalo bavit.

Ale je to hlavně ve vedení serveru, které nevidí díl než přes svoje ego. No a jako konec je individium (ruský šváb) Michal Čupa, který udržuje návštěvnost, když se serveru nikdo jiný nechce věnovat, ale za jakou cenu? :roll:


To není o čase!
Je to spíše tím, že nová generace je zvyklá na vše jenom přes facebook, tak se rozdělila stará a nová generace, nová jede přes sociální sítě a stará je doma. A ten klub, ten by přece měl fungovat pořád dál, jenomže nejsou asi nový členové a to nevím proč, respektive proč ti staří na to začali takhle doslova "prdět".

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

yellow píše:Ale je to hlavně ve vedení serveru, které nevidí díl než přes svoje ego. No a jako konec je individium (ruský šváb) Michal Čupa, který udržuje návštěvnost, když se serveru nikdo jiný nechce věnovat, ale za jakou cenu? :roll:


K tomu "nikdo jiny nechce venovat" bych asi podotkl, ze serveru se permanentne venuje asi tak deset lidi (screeneri, datari, ocekavalisti, provozari a nakonec i lidi, co pisou zpravicky a delsi texty).

Ten objem dobrovolnicky prace (nikdo za to nedostava penize), je v radu stovek hodin tydne (treba odcreenovat fotku, udelat k ni data, dohledat data k provozum a nakonec i udelat texty proste trva netrivialni dobu).

To, ze je jejich prace v oblasti, kterou bys rad videl, neni uplne jejich chyba.

(a to nepocitam objem prace, ktery nad fotkama stravi fotografove, kteri na planes.cz posilaji fotky)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od pettte »

HighFlyer píše:Kolego prodejče, je to uz pres 15 let, co na tomto foru diskutujeme, v mnoha vecech spolu zasadne nesouhlasime, nekdy jsme diskutovali i ostreji, nez by si vec zaslouzila, ale tentokrat Ti ze srdce a uprimne DĚKUJI za zalozeni tohoto vlakna a za praci, kterou jsi tomu venoval!! Opravdu zasluzna prace a opravdu dukladne zdokumentovana.

Predem dekuji uzivateli flyingblue za odpovedi na tyto dotazy, pripadne o informaci, zda server Planes.cz chysta nejaka opatreni k naprave vyznamne poskozene povesti plynouci ze zarazeni Planes.cz mezi servery provozujici proruskou hybridni propagandu.


Tak já bych to nebral jako "ruskou hybridní propaganduů. Já osobně jsem si to vyhodnit tak, že autor toho článku (ohrožení přílivu ruských turistů) je prostě jenom normální "blbů (omlouvám se, ale výstižnější slovo mne nenapadlo).

Taky jsem kdysi dávno objevil planes.cz a "hltal" články pana Čecha. Ten se po nějaké době "vypsal". Pak mne hodně zaujalo cca 15 dílů nějakého kapitána, který začílal u ČSA a na ATRku a s humorem mi vlastním, si často dělal srandu sám ze sebe. Lítal myslím v Rusku a pak pro Lion Air.
Ale za poslední cca 2 roky jsem tam nic pořádného nečetl, resp. mi to neutkvělo v paměti.

Taky jsem si zkusil přečíst jeden díl "propagandistické" série o security na PRG. Nikdo mi nevymluví, že tam nedělají lidé, kteří nic jiného neumí, a jít pořádně makat do Lidlu se jim nechce. byť myslím si, že zrovna o minulých vánocích jsem zažil zrovna jednu směnu, kterou se podařilo poskládat z fajn lidí, a bylo to asi poprvé, kdy jsem přes security prošel s úsměvem a ještě jsme laškolavi. dokonce jsem si dělal srandu, jestli ty staré všechny vyházeli, protože tohle jsem ještě na letišti nezažil, aby byli normální, fajn a smáli se. Ale to spíše patří již do sekce "letiště".

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od pettte »

loupeznik píše:
yellow píše:Jeste by se sluselo podotknout, ze my tu mame trolla/svaba. Nas Karel, ktery velice energicky obhajoval vse z reichu na vychode a nahle se odmlcel. Domnivam se, ze Karel=Michal :ymdevil:

No, Karlovi už asi došlo, že o diskuzi založenou na faktech (nikoli emocích) tu fakt velký zájem není a tak ho to sem netáhne. Nedivím se mu.


Každý fakt vyvolává emoce. Každý člověk má na základě stejného faktu jiné emoce. To je základ různorodosti lidské rasy, jinak by tu z toho bylo nějaké "Equlibrium" či jak se ten nedávno reprízovaný film jmenoval.
A každý má právo na svůj osobní postoj a názor. Někdo má rád holky a někdo zase vdolky.

A třeba občasné malé bitvy kolem Smartwings jsou i úsměvné. Každý tady víme kdo patří do kterého tábora, ale říct třeba, že bych Petr31 neodpověděl na pozdrav opravdu nemohu. Minimálně u mne to není v rovině osobní, ale rád provokuji a rád někoho popíchnu. Zrovna Petr31 mne často zklame, že na moje popíchnutí nereaguje :D Kazí mi tím radost! :D
Pořád si ale myslím, že to tu je v celkem normální a únosné rovině. Jsme tu pro zábavu!

jinak já osobně se usmívám nad titulky "víme první". Vím, že v lidech je soutěživost, ale jestli to někdo napíše o nějakou hodinu dříve nebo později nehraje roli, často ten poslední má pro mne hodnotnější, obsažnější a přínosnější text. Chápal bych to, kdyby někdo z "nich" něco investigativně sám zjistil. Ale info z tiskovky?.....

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od pettte »

MEA píše:Som kazdopadne za to, aby sa sem politika netahala a bol by pokoj. Ale takisto netreba svet vidiet tak ciernobielo ako to tu mnohi predvadzate. Bojov o vplyv, rozdelenia vlastnictva atd je plna ludska historia - nebolo by odveci ju analyzovat a poucit sa z nej. A keby som sem teraz - ako off topic - napisal este vetu, ze sa Ruska urcite nebojim, mam tam dost kamaratov a paci sa mi trebars Jak-40, uz budem podla vasho ocenenia "prorusky troll"? Lebo ak ano, mozte mi tu rovno zrusit konto.


To ještě ne, ale máš už mírně sníženou imunitu =))
Určitě není všechno co pochází z Ruska špatné. nechci zde psát analýzu, protože je to asi již mimo téma. Takže to vyjádřím jen krátce a uvedu jen dva nejvýraznější protiklady. jak Putin tak i Trump mají máslo na hlavě, snaží se je ovlivňovat spousty lidí, a oni nemůžou vlastně nikomu věřit. A veškerá politika a války jsou hnus, protože v nich bojují a umírají ti nejobyčejnější lidé, kterým je "u análního otvoru" co si Putin nebo Trump pindá a jaké má zájmy. On chce normálně a trochu slušně žít.....

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od MEA »

pettte píše:
MEA píše:Som kazdopadne za to, aby sa sem politika netahala a bol by pokoj. Ale takisto netreba svet vidiet tak ciernobielo ako to tu mnohi predvadzate. Bojov o vplyv, rozdelenia vlastnictva atd je plna ludska historia - nebolo by odveci ju analyzovat a poucit sa z nej. A keby som sem teraz - ako off topic - napisal este vetu, ze sa Ruska urcite nebojim, mam tam dost kamaratov a paci sa mi trebars Jak-40, uz budem podla vasho ocenenia "prorusky troll"? Lebo ak ano, mozte mi tu rovno zrusit konto.


To ještě ne, ale máš už mírně sníženou imunitu =))
Určitě není všechno co pochází z Ruska špatné. nechci zde psát analýzu, protože je to asi již mimo téma. Takže to vyjádřím jen krátce a uvedu jen dva nejvýraznější protiklady. jak Putin tak i Trump mají máslo na hlavě, snaží se je ovlivňovat spousty lidí, a oni nemůžou vlastně nikomu věřit. A veškerá politika a války jsou hnus, protože v nich bojují a umírají ti nejobyčejnější lidé, kterým je "u análního otvoru" co si Putin nebo Trump pindá a jaké má zájmy. On chce normálně a trochu slušně žít.....

s týmto sa nedá než súhlasiť. A je večná škoda, že sa ľudia dokážu žrať len na základe toho, na ktorej strane tých, "čo to majú u p****e" majú imunitu zníženú. osobne by bolo ideálne, keby všetci žili podľa starého francúzskeho songu, ktorý znie v českom preklade "pánové nahoře, běžte si válčit sami..."

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od bugr »

když už mě sem kamarád nasměroval tak jednu poznámku.
Nemyslím si, že by lidi kolem planes nějak adorovali Rusko, to spíš naopak. Problémem je asi nedostatek článků a tak se zveřejní vše co někdo napíše.
Ohledně vykrádání obsahů, čert tví.

Já už tam nechodím, není to nějaký postoj spíš nějak není důvod. Někteří lidé mě zklamali a některé potkávám jinde. A taky mě vytáčí to šílené okecávání stylem jako kdyby to tam řešili politici. Možná by si někteří mohli uvědomit, že žádný server není středem vesmíru :)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Robert »

Tak koukám, že od neděle je příval novinek z Ruska:

Boeing čelí první žalobě od zákazníka
Aerosalón MAKS 2019: Den 1.
Spotting trip report – Znovu do Moskvy (2. časť)
Aeroflot zvažuje veřejnou nabídku akcií Pobědy. Společnosti se mimořádně daří.
Zahájen aerosalón MAKS 2019 na letišti Žukovskij. Slavnostnímu otevření předcházel nečekaný výpad proti Aeroflotu.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HighFlyer »

Robert píše:Tak koukám, že od neděle je příval novinek z Ruska:
Boeing čelí první žalobě od zákazníka
Aerosalón MAKS 2019: Den 1.
Spotting trip report – Znovu do Moskvy (2. časť)
Aeroflot zvažuje veřejnou nabídku akcií Pobědy. Společnosti se mimořádně daří.
Zahájen aerosalón MAKS 2019 na letišti Žukovskij. Slavnostnímu otevření předcházel nečekaný výpad proti Aeroflotu.

A zpravy z Planes prevzaly vsechny hlavni svetove agentury. Namatkou TASS, Anadolu, IRNA, Xinhua, Korean Central News Agency i Syrian Arab News Agency. Je zapotrebi poprat redakci hlavne chut do dalsi tvurci prace, jmenovite soudruhum Čupovi a Krskovi. Je mozna trochu skoda, ze s. Čupa se uz prestal pod clanky podepisovat, ale pri soucasne primitivni antiruske hysterii se neni cemu divit. Tak jeste jednou: Cest praci, soudruzi!
Naposledy upravil(a) HighFlyer dne 28. 08. 2019, 22:58, celkem upraveno 1 x.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od MEA »

wtf, tak to chlapci nečítajte... keď bude Le Bourget a budú o ňom články, zvlčíte tu z dôvodu francúzskeho trollingu? ľuďom JB...


Odpovědět