Ural Airlines Flight 178

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od pepa007 »

Nějak tady nikde nevidím téma o tomhle přistání do kukuřice.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ural_Airlines_Flight_178

Mám možná hloupej dotaz: při přistání do pole nebo do vody - přepokládám že je předepsáno přistání bez podvozku. Ale zajímá mě jestli existuje třeba doporučení přistát "na motory", nebo naopak nejdřív "na ocas"?

Tak laicky by mi přišlo, že na ty motory, pokud jeden brnkne o zem dřív než druhej, tak je určitá šance že to přiliš vychýlí letadlo z kurzu a způsobí např. převrácení... Na druhou stranu tipuju, že ten motor se prostě ulomí a zbytek toho draku ma takovou kinetickou energii, že ho to prakticky nevychýlí. Ale tipuju, takže někdo s výcvikem: jak je to správně? Díky


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Petr31 »

yellow píše:Čekal jsem první nějaké zkopírované texty od mého oblíbence "Karla" (Michala Č.) :D

Co mě víc zaráží, jak se může u letiště stát takový masivní bird strike. Spíš to vypadá na odfláknuté plašení ptáků.


..no nakonec jsi opravdu nezklamal. Určitě budeš mít pravdu, stejně jako tehdy v New Yorku, když "Sully" přistával na Hudsonu...Nejsi náhodou ajťák, který neví, že všechno se v přírodě fakt nedá naplánovat? Už jen chybí spekulace, že to celé narafičil V.V. Putin, aby patřičně Rusům zvednul sebevědomí a sobě klesající popularitu. Pořád čekám, až nám to příslušní progresivní soudruzi novináři vysvětlí, abychom mi hlupáci věděli, co si o tom vlastně máme myslet.Vypadá to, že centrála v Bruselu zaspala a nepřišli ještě notičky :crazy: :)) :ymdevil:

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Paul1 »

pepa007 píše:Mám možná hloupej dotaz: při přistání do pole nebo do vody - přepokládám že je předepsáno přistání bez podvozku. Ale zajímá mě jestli existuje třeba doporučení přistát "na motory", nebo naopak nejdřív "na ocas"?


Správně by asi první kontakt se zemí nebo vodou měl přijít na ocas a pak to položit na břicho. Přesně tak přistál i "Sully", takže to bude správně :)

Jinak Petr31 nezklamal a zatáhl do diskuze tentokrát EU, potažmo Brusel. U něho je to 50:50. Buď je to Smartwings nebo Brusel :lol:

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Robert »

Petr31 píše:
yellow píše:Čekal jsem první nějaké zkopírované texty od mého oblíbence "Karla" (Michala Č.) :D

Co mě víc zaráží, jak se může u letiště stát takový masivní bird strike. Spíš to vypadá na odfláknuté plašení ptáků.


..no nakonec jsi opravdu nezklamal. Určitě budeš mít pravdu, stejně jako tehdy v New Yorku, když "Sully" přistával na Hudsonu...Nejsi náhodou ajťák, který neví, že všechno se v přírodě fakt nedá naplánovat? Už jen chybí spekulace, že to celé narafičil V.V. Putin, aby patřičně Rusům zvednul sebevědomí a sobě klesající popularitu. Pořád čekám, až nám to příslušní progresivní soudruzi novináři vysvětlí, abychom mi hlupáci věděli, co si o tom vlastně máme myslet.Vypadá to, že centrála v Bruselu zaspala a nepřišli ještě notičky :crazy: :)) :ymdevil:


Někde se psalo, že nedaleko letiště jsou skládky, kam se ptáci slétají.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Petr31 »

Paul1 píše:
pepa007 píše:Mám možná hloupej dotaz: při přistání do pole nebo do vody - přepokládám že je předepsáno přistání bez podvozku. Ale zajímá mě jestli existuje třeba doporučení přistát "na motory", nebo naopak nejdřív "na ocas"?


Správně by asi první kontakt se zemí nebo vodou měl přijít na ocas a pak to položit na břicho. Přesně tak přistál i "Sully", takže to bude správně :)

Jinak Petr31 nezklamal a zatáhl do diskuze tentokrát EU, potažmo Brusel. U něho je to 50:50. Buď je to Smartwings nebo Brusel :lol:


...máš to nějaký pomotaný, přečti si třikrát co napsal yellow (na kterého jsem reagoval) a k tomu přidej, jak na planes.cz stejný uživatel nedávno našel zase ruské šváby. To je prostě reakce na to. No a jestli nemáš smysl pro humor, nechápeš ironii, nadsázku a sarkasmus, tak to máš teda pěkně smutný život :lol:


Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Admin »

Mohli byste se vrátit k tématu diskuse, tj. let 178 Ural Airlines?

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Robert »

yellow píše:
Robert píše:Někde se psalo, že nedaleko letiště jsou skládky, kam se ptáci slétají.

Aha, tím líp. Moloďci si udělají skládku blízko letiště, to je celkem bez komentáře...

Tady jsou další podrobnosti - https://www.interfax.ru/russia/672887 - dá se přečíst s překladačem - u letiště sídlí firma na likvidaci odpadu - díval jsem se na mapu a je to na druhé stráně než letadlo startovalo. Píše se tam dále o zjištěných nelegálních skládkách.
Media uvádějí, že se letadlo střetlo s hejnem racků. Dokážou takovému hejnu vůbec čelit dravci zajišťující biologickou ochranu letiště?

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Petr31 »

yellow píše:Petr31: Ne nadarmo si byl už na jiném serveru zabanován :mrgreen: Jako troll by ses dvakrát neuživil, moc tlačíš na pilu :D


Uvítám, když mi napíšeš, kde a kdo a mě zabanoval? Aktivně totiž chodím již několik let pouze na toto fórum, registraci na FB ani jiných sociálních sítích nemám a nikdy jsem neměl. Omlouvám se ostatním včetně Admina, že to neřeším přes SZ, ale byvše obviněn veřejně, píšu to takto.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ural Airlines Flight 178

Příspěvek od Petr31 »

Robert píše:
yellow píše:
Robert píše:Někde se psalo, že nedaleko letiště jsou skládky, kam se ptáci slétají.

Aha, tím líp. Moloďci si udělají skládku blízko letiště, to je celkem bez komentáře...

Tady jsou další podrobnosti - https://www.interfax.ru/russia/672887 - dá se přečíst s překladačem - u letiště sídlí firma na likvidaci odpadu - díval jsem se na mapu a je to na druhé stráně než letadlo startovalo. Píše se tam dále o zjištěných nelegálních skládkách.
Media uvádějí, že se letadlo střetlo s hejnem racků. Dokážou takovému hejnu vůbec čelit dravci zajišťující biologickou ochranu letiště?


Samotného by mě to to taky zajímalo. Pokud se mi podaří v dohledné době potkat známého sokolníka, určitě se ho na to zeptám. V odkazech co jsem našel jsou sice rackové obsaženi, ale detaily ohledně efektivity tam samozřejmě chybí. Soukromě si myslím, že osamělý dravec (musí se ve službě střídat) celé letiště a okolí stoprocentně uhlídat nedokáže, zvlášť když se jedná o velké hejno. Co si ale pamatuji, tak v přibližovacích mapách Jeppesen bývalo vždy varování ohledně zvýšeného výskytu ptactva. Uvítám když nám to nějaký odborník vysvětlí.

http://biologicka-ochrana-letist.cz/nase-cinnost-s2
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 71030.html


Odpovědět