Afrijet – ATR 72 Libreville - Douala

Odpovědět
irenaha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02. 09. 2019, 23:58
Stav: Offline

Afrijet – ATR 72 Libreville - Douala

Příspěvek od irenaha »

Přidávám krátký trip report z Afriky. Minulý týden jsem se potřebovala dostat z Libreville do Doualy. Mezi oběma městy v současnosti létají společnosti Afrijet, Camair-Co a Rwandair. Ve vybraný den byl k dispozici jen přímý let s gabonskou společností Afrijet nebo s přestupem s Asky Airlines a Ethiopian Airlines. Cenově vycházel přímý let na 130 euro, zatímco lety s přestupem začínaly zhruba 360 eurech. Rozhodování to však tak nebylo jednoznačné, při bližším zkoumání jsem zjistila, že Afrijet je na černé listině leteckých společností EU.

Nakonec jsem se rozhodla pro přímý let s Afrijet a afričtí partneři mi koupili letenku. Společnost dává do prodeje na svém webu jen letenky na dva měsíce dopředu. Zvláštností je, že někdy jsou letenky na bližší datum levnější než na pozdější data.

K mému překvapení let neodlétal z hlavního terminálu letiště Libreville, ale z menšího privátního terminálu Afrijet. Ten je na letištních tabulích označen jako Terminál 2 a zvenčí spíše připomíná kancelářskou budovu. Nakonec se ukázalo, že velikost terminálu je velkou výhodou, celé odbavení proběhlo velmi rychle!

Check-in
Check-in
afrijet-04.jpg (209.33 KiB) Zobrazeno 3665 x

Moc to jako terminál nevypadá...
Moc to jako terminál nevypadá...
afrijet-03.jpg (237.21 KiB) Zobrazeno 3665 x

Budova terminálu Afrijet v Libreville
Budova terminálu Afrijet v Libreville
afrijet-02.jpg (196.66 KiB) Zobrazeno 3665 x


Hned za vstupem ve velmi malé hale byly informace a dvě odbavovací přepážky. Na rozdíl od běžného terminálu zde nebyly pásy pro přepravu odbavených zavazadel. Po zvážení odnesl zavazadlo dále zaměstnanec. Odbavení na checkinu bylo velmi rychlé a pracovník ani nezkontroloval potřebná víza do Kamerunu. Stejně rychle proběhla i pasová kontrola, bez otisků prstů a focení obličeje. Následovala bezpečnostní kontrola a hned poté jsem se ocitla v čekárně. V terminálu není žádný obchod, jen podivné občerstvení pro odbavené cestující.

Přijeli jsme k terminálu Afrijet
Přijeli jsme k terminálu Afrijet
afrijet-01.jpg (276.35 KiB) Zobrazeno 3665 x

Nástup do letadla
Nástup do letadla
afrijet-09.jpg (312.6 KiB) Zobrazeno 3665 x

afrijet-08.jpg
afrijet-08.jpg (112.5 KiB) Zobrazeno 3665 x


Z čekárny byl dobrý výhled na plochu, kde se již připravoval náš ATR 72. K letadlu to nebylo příliš daleko a tak jsme k němu došli pěšky. Na zhruba hodinovém letu byly podávám sendvič, na výběr byl tuňákový nebo zeleninový, a nápoj v plastovém kelímku. Nepříjemností bylo, že v místech, kde jsem seděla, byl cítit nepříjemný zatuchlý pach. Toto však bylo jediné negativum a tak hodnotím let s Afrijet velmi dobře.

afrijet-07.jpg
afrijet-07.jpg (184.15 KiB) Zobrazeno 3665 x

afrijet-06.jpg
afrijet-06.jpg (182.55 KiB) Zobrazeno 3665 x

Čekárna s občerstvením
Čekárna s občerstvením
afrijet-05.jpg (227.92 KiB) Zobrazeno 3665 x

Další letadlo Afrijet
Další letadlo Afrijet
afrijet-11.jpg (73.36 KiB) Zobrazeno 3665 x

afrijet-10.jpg
afrijet-10.jpg (141.42 KiB) Zobrazeno 3665 x

Přistání v Douala
Přistání v Douala
afrijet-14.jpg (180.68 KiB) Zobrazeno 3665 x

Nad národním parkem Akanda
Nad národním parkem Akanda
afrijet-13.jpg (104.74 KiB) Zobrazeno 3665 x

Po startu z letiště z Libreville
Po startu z letiště z Libreville
afrijet-12.jpg (180.24 KiB) Zobrazeno 3665 x


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Afrijet – ATR 72 Libreville - Douala

Příspěvek od alesesl »

Vitej na foru. Prvni prispevek a hnedka takova netradicni destinace. Za me palec nahoru za velmi hezky TR. Jen tak dal.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Afrijet – ATR 72 Libreville - Douala

Příspěvek od whiskey »

paradicka :thumbup:

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Afrijet – ATR 72 Libreville - Douala

Příspěvek od Filisipi »

Nešly k Afrijetu nějaká starší ATRKA od ČSA? Nebo mě šálí paměť :D Ta červená barva motorů motorových krytů ale něco dost připominá :)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Afrijet – ATR 72 Libreville - Douala

Příspěvek od Robert »

Filisipi píše:Nešly k Afrijetu nějaká starší ATRKA od ČSA? Nebo mě šálí paměť :D Ta červená barva motorů motorových krytů ale něco dost připominá :)


Podle https://www.airfleets.net/ficheapp/plane-atr-633.htm je jedno ATR 42 bývalé OK-KFO


Odpovědět