Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Odpovědět

Poletíte ještě někdy s TS/SW?

ANO
32
52%
NE
29
48%
 
Celkem hlasů: 61

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od michal4 »

bilbo píše:
michal4 píše:
pettte píše:TVS + SW + ČSA?

+1

Co na tom, že za TVS se už tak styděli, že ho radši spojili se SW...


Jak spojili se SW? Celou dobu byla jedna firma - Travel Service, a.s., která si změnila jméno na Smartwings, a.s., kód TVS ale pořád platí
Nehrajme si se slovíčky. Podstata sdělení je neměnná. Brand TVS měl takovou pověst, že se ho radši zbavili.


bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od bilbo »

michal4 píše:
bilbo píše:
michal4 píše:+1

Co na tom, že za TVS se už tak styděli, že ho radši spojili se SW...


Jak spojili se SW? Celou dobu byla jedna firma - Travel Service, a.s., která si změnila jméno na Smartwings, a.s., kód TVS ale pořád platí
Nehrajme si se slovíčky. Podstata sdělení je neměnná. Brand TVS měl takovou pověst, že se ho radši zbavili.

Nezbavili se ho kvůli pověsti, protože žádnou pověst v zahraničí neměli a pověst v ČR je jim ukradená

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od pettte »

Takže SW obětovali piloty.....

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-le ... m=z-boxiku

Co na tom, že původně tvrdili něco úplně jiného.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od michal4 »

pettte píše:Takže SW obětovali piloty.....

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-le ... m=z-boxiku

Co na tom, že původně tvrdili něco úplně jiného.

Já nečekal ani nic jiného.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od pettte »

Ten šéfpilot asi musí mít radost.
Přesně podle přísloví: Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění.


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od marthym »

A co bude s p. Dufkovou? Nebo pánům Šimáněmu a Vikovi nedošlo, jak ONA společnosti nadrobila (dle mého názoru ještě víc než posádka).

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od mandrinka »

pettte píše:Ten šéfpilot asi musí mít radost.
Přesně podle přísloví: Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění.


No nevím, prý lítá dál, tak co?

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od krakra »

Ono je možné neletět na koupáckou dovolenou s Travel Servisem?
Pokud je člověk z Prahy, tak se vláčet do Mnichova je mi poněkud divné.
Jinak samozřejmě, nemám důvod s nima letět, ale ta koupácká dovolená je prostě problém.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od HighFlyer »

krakra píše:Ono je možné neletět na koupáckou dovolenou s Travel Servisem?
Pokud je člověk z Prahy, tak se vláčet do Mnichova je mi poněkud divné.
Jinak samozřejmě, nemám důvod s nima letět, ale ta koupácká dovolená je prostě problém.

Zadar, Palma de Mallorca, Malaga, Eilat, Solun, Trapani, Pescara nejsou koupacke destinace?

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od krakra »

HighFlyer píše:
krakra píše:Ono je možné neletět na koupáckou dovolenou s Travel Servisem?
Pokud je člověk z Prahy, tak se vláčet do Mnichova je mi poněkud divné.
Jinak samozřejmě, nemám důvod s nima letět, ale ta koupácká dovolená je prostě problém.

Zadar, Palma de Mallorca, Malaga, Eilat, Solun, Trapani, Pescara nejsou koupacke destinace?


A co cestovky - nabídnou mi výběr letecké společnosti?
Samozřejmě, pokud neletím s cestovkou tak je to jasné.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od zdenda »

krakra píše:
HighFlyer píše:
krakra píše:Ono je možné neletět na koupáckou dovolenou s Travel Servisem?
Pokud je člověk z Prahy, tak se vláčet do Mnichova je mi poněkud divné.
Jinak samozřejmě, nemám důvod s nima letět, ale ta koupácká dovolená je prostě problém.

Zadar, Palma de Mallorca, Malaga, Eilat, Solun, Trapani, Pescara nejsou koupacke destinace?


A co cestovky - nabídnou mi výběr letecké společnosti?
Samozřejmě, pokud neletím s cestovkou tak je to jasné.

No nenabidnou. U ceskych cestovek ma tahle pochybna letecka společnost leta letouci fakticky monopol:-( Proto letam na koupackou dovolenou s CK nemeckymi rakouskymi ty mi daji společnost vybrat

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od JiS_Progressus »

zdenda píše:
krakra píše:
HighFlyer píše:Zadar, Palma de Mallorca, Malaga, Eilat, Solun, Trapani, Pescara nejsou koupacke destinace?


A co cestovky - nabídnou mi výběr letecké společnosti?
Samozřejmě, pokud neletím s cestovkou tak je to jasné.

No nenabidnou. U ceskych cestovek ma tahle pochybna letecka společnost leta letouci fakticky monopol:-( Proto letam na koupackou dovolenou s CK nemeckymi rakouskymi ty mi daji společnost vybrat


Vinšen zí Thomas cook oder Germania?

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od krakra »

zdenda píše:
krakra píše:
HighFlyer píše:Zadar, Palma de Mallorca, Malaga, Eilat, Solun, Trapani, Pescara nejsou koupacke destinace?


A co cestovky - nabídnou mi výběr letecké společnosti?
Samozřejmě, pokud neletím s cestovkou tak je to jasné.

No nenabidnou. U ceskych cestovek ma tahle pochybna letecka společnost leta letouci fakticky monopol:-( Proto letam na koupackou dovolenou s CK nemeckymi rakouskymi ty mi daji společnost vybrat


Rozumím, mě se třeba nechce se kvůli tomu plácat z Prahy třeba do Mnichova. Ale takový Brňáci - ti to mají do Vídně kousek.

Erynym
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 08. 2019, 10:49
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Erynym »

Jenže letět na koupáckou dovolenou a využít nečeskou cestovku samozřejmě není záležitost mainstreamu. Na to je potřeba minimálně umět nějaký cizí jazyk a trochu odvahy, což většina koupáckých klientů nemá. Ti si prostě chtějí zajít na pobočku v nejbližším nákupním centru, tam to objednat a nic jiného neřešit (což je naprosto legitimní požadavek). Takže proto nebude mít TS ještě hodně dlouho problém s naplněním svých kapacit v rámci charterových letů z ČR.
Je škoda akorát to, že na našem letecko-koupáckým trhu neexistuje konkurence. Cestovky si samozřejmě mohou najmout aerolinku odjiud, ale to se zase nebude líbit jejím klientům, protože jim nebude posádka rozumět, pivo bude z Rumunska a bůh ví, co je to letadlo za šrot.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Ace2 »

Erynym píše:Jenže letět na koupáckou dovolenou a využít nečeskou cestovku samozřejmě není záležitost mainstreamu. Na to je potřeba minimálně umět nějaký cizí jazyk a trochu odvahy, což většina koupáckých klientů nemá. Ti si prostě chtějí zajít na pobočku v nejbližším nákupním centru, tam to objednat a nic jiného neřešit (což je naprosto legitimní požadavek). Takže proto nebude mít TS ještě hodně dlouho problém s naplněním svých kapacit v rámci charterových letů z ČR.
Je škoda akorát to, že na našem letecko-koupáckým trhu neexistuje konkurence. Cestovky si samozřejmě mohou najmout aerolinku odjiud, ale to se zase nebude líbit jejím klientům, protože jim nebude posádka rozumět, pivo bude z Rumunska a bůh ví, co je to letadlo za šrot.


Bych řekl že to "Cestovky si samozřejmě mohou najmout aerolinku odjiud" nebude úplně tak jednoduché. Z obchodního a logistického hlediska bych tam viděl v zásadně několik možných rizik. První riziko je to že bude problém najít v sezoně pro tu konkurenci sloty v rámci pražského letiště, což bude komplikovat organizaci zájezdů jako takových. Další problém vidím v nákladech, nevěřím tomu že zahraniční aerolinka (i když bude na východ od Prahy) nabídne stejné či lepší ceny než Smartwings, který těží z pochopitelné výhody toho že je v ČR/v Praze doma což bude snižovat náklady na sedačku. Zdražení zájezdu v ceně 10.000 kč/osoba o 500 korun je prostě něco so si cestovka v konkurenci nemůže dovolit. U větší cestovky se pak domnívám, že nebude mít možnost vykrýt celou svou sezonu jedním zahraničním dopravcem a pokud bude chtít doplnit kapacitu ze Smartwingsu tak jim Vik cenu pěkně osolí aby je donutil vzít si radši všechno od nich.

Tedy realisticky vzato bych usuzoval že i místní cestovky jsou v zajetí Smartwingsu, protože Smarwings je jejich zdroj pro levné letenky a tedy levné zájezdy. Jiná aerolinka by jim s velkou jistotou prodražila zájezdy z čehož by těžila konkurence co by kupovala sedačky od Smarwingsu, který je sice tak trochu na h***o, ale z obchodního hlediska prostě prodáš zájezdů víc než jiná cestovka která to bude mít o 500 kč dražší a ve finále to bude do stejné destinace či dokonce hotelu.

Jako majitel cestovky bych se nerozhodoval jinak. Vyberu takového dodavatele který mi nabídne za stejnou službu nejlevnější cenu. To že má v průměru já nevím 2 hodiny zpoždění a občas mi nechá koupáky 12 hodin v odletového hale je v při tom objemu prodaných zájezdů přijatelné riziko.


Odpovědět