Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

MarcosFT píše:nechci být rýpal ale obsazenost neznamená, že je linka úspěšná


To je jiná otázka... Každopádně to číslo mě mile překvapilo.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od j.ree »

Fabo píše:Problem AMS je, ze nejsou sloty

Treba Transavia ted konci s linkou AMS-KTW, takze nejake sloty by se urcite jeste nasly...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

MarcosFT píše:nechci být rýpal ale obsazenost neznamená, že je linka úspěšná


Přesně tak. Bergamo bylo uplynulé měsíce jen o něco "dražší" než Berlín a i pár dní před odletem jsou letenky za nižší stokoruny. Navíc to je to pro linku už druhý pokus. Poprvé to skončilo docela neslavně, když byly ceny podobné. Nedivil bych se, kdyby na segmentu z Bergama seděla za 14 dní spousta lidí, co si letenku koupili za 10 eur jako já.

Ad Paříž z Brna. Nic bych si nepřál víc, ale nevěřím, že je v Brně a širokém okolí tolik lidí, resp. těch, co by platili tolik, aby to linku uživilo.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

j.ree píše:
Fabo píše:Problem AMS je, ze nejsou sloty

Treba Transavia ted konci s linkou AMS-KTW, takze nejake sloty by se urcite jeste nasly...


3 lety tydne? no to by bylo pro KL fakt terno :roll:

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Kdyz víme jak na tom je Bergamo s počtem cestujících tak nevíte jak to jde Berlínu ?


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zdenda »

Jirkav píše:Kdyz víme jak na tom je Bergamo s počtem cestujících tak nevíte jak to jde Berlínu ?

Asi dobre letel jsem letos do SXF 3x a vzdycky plno

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

zdenda píše:
Jirkav píše:Kdyz víme jak na tom je Bergamo s počtem cestujících tak nevíte jak to jde Berlínu ?

Asi dobre letel jsem letos do SXF 3x a vzdycky plno


Oficiální čísla nikde zatím zveřejněny nebyly. Pocitově LF velmi dobrý, avšak otázkou je ekonomika...

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od velpa.66 »

Schválně sleduji celý měsíc ceny letenek BRQ-SXF na 7.12.2019.Zatím nepřekročily cenu 259,- Kč ani data kolem nejsou za vyšší cenu.My letíme čtyři.
Tak nevím kolik nás nakonec poletí a zakolik. Při této ceně za plné letadlo to nedá ani 50tisíc Kč.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

velpa.66 píše:Schválně sleduji celý měsíc ceny letenek BRQ-SXF na 7.12.2019.Zatím nepřekročily cenu 259,- Kč ani data kolem nejsou za vyšší cenu.My letíme čtyři.
Tak nevím kolik nás nakonec poletí a zakolik. Při této ceně za plné letadlo to nedá ani 50tisíc Kč.


Tvl zažils někdy zimu v Berlíně? Já 2 roky po sobě a je to peklo. Nevím čim to je, ale v tom městě je prostě neskutečná zima :D

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Tvl zažils někdy zimu v Berlíně? Já 2 roky po sobě a je to peklo. Nevím čim to je, ale v tom městě je prostě neskutečná zima :D


Nikoho prosím od použití linky neodrazovat. Linku je potřeba využívat v každém období :D Trochu na těch bulvárech profukuje, ale ta atmosféra ..... a currywurst ... a muzea ... Letěl jsem 25.10. do Bergáma a bylo vyprodáno a jak jsem se díval, Berlín měl 4 poslední místa a letenka 6000,-. Jasně, byl prodloužený víkend, ale i tak ...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

RAdek píše:
Tvl zažils někdy zimu v Berlíně? Já 2 roky po sobě a je to peklo. Nevím čim to je, ale v tom městě je prostě neskutečná zima :D


Nikoho prosím od použití linky neodrazovat. Linku je potřeba využívat v každém období :D Trochu na těch bulvárech profukuje, ale ta atmosféra ..... a currywurst ... a muzea ... Letěl jsem 25.10. do Bergáma a bylo vyprodáno a jak jsem se díval, Berlín měl 4 poslední místa a letenka 6000,-. Jasně, byl prodloužený víkend, ale i tak ...


Dobrá, v tom případě vyzývám všechny Berlíňany, aby si přes zimu zaletěli do Brna, tady jsou ty podmínky snesitelnější :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Byl jsem v Berlíně 2 dny v půli prosince 2016 a není to tak strašné. Ano, bylo 5 až 7 °C což není úplná zima, ale když se člověk pohybuje v "zateplenějších čtvrtích" (Schöneberg) západní části Berlína, tak to ještě jde. Kavárny, hezké obchody na ohřátí atd. :-) A to uklidňující ticho. I v západních konfekčních řetězcích nic neřve a i ulice jsou klidné.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zdenda »

persona píše:Byl jsem v Berlíně 2 dny v půli prosince 2016 a není to tak strašné. Ano, bylo 5 až 7 °C což není úplná zima, ale když se člověk pohybuje v "zateplenějších čtvrtích" (Schöneberg) západní části Berlína, tak to ještě jde. Kavárny, hezké obchody na ohřátí atd. :-) A to uklidňující ticho. I v západních konfekčních řetězcích nic neřve a i ulice jsou klidné.

Presne tak. Zapadni Berlin kolem ZooBf.. sice nic moc bezďáci apod. Ale Ku'damm a okoli daleko vystavnejsi a klidnější nez na Alexu

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od velpa.66 »

img20191102_19270178.jpg
img20191102_19270178.jpg (222.58 KiB) Zobrazeno 5524 x
Sice se dostáváme v diskuzi mimo Brno,ale Berlín taky začíná na B. Já jsem létal do Berlína ještě s Interflugem IL 18 a s ČSA JAK 40,dokonce cena byla tenkrát skoro stejná jako dnes jednosměrka za 240,- Kčs (dodnes mám schovanou jednu sešitkovou papírovou letenku). Zima je tam opravdu vlezlá,ale vánoční trhy jsou jiné, mají svou atmosféru a stojí to za to. Trhy na Alexanderplatz jsou plnější než u Zoo v západní části.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

další pokus o MUC: https://zdopravy.cz/jihomoravsky-kraj-z ... ice-37153/

No jo, ale jak na potvoru to vypadá, že LH bude mít od dubna volnou kapacitu CRJčka ve FRA místo v MUC : https://www.nw.de/nachrichten/wirtschaf ... kfurt.html

...nezájem, smůla, neschopnost nebo karma ? :wink:


Odpovědět