Wizz Air

Odpovědět
patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od patras »

Airbus380 píše:
patras píše:hele...co je to sakra ten administrativní poplatek? 210 za let osobu? jako really? se kdyz to sectu se zavazadlem resp Go tarif tak mi vychazi letenka do KUT na 7k! je to tak spravne nebo delam neco špatně? omlouvam se za dotaz ale s lowcost nemam zkušenosti...teda jestli tohle je jako lowcost...


Administrativní poplatek je jen součást letenky, celkovou částku nezvýší. Když máš na začátku 2000 Kč, tak i na konci před platbou (pokud se nepřidají žádné služby) máš taky 2000 Kč. Jsou to prostě jen rozepsané součásti celkové ceny, takže to nikam nepřičitáš, jen tě informují, co všechno je součástí ceny.




jjj to je OK, díky

ale mám další problém:
na letenky do KUT koukám už dlouho. Co mě motivovalo k akci bylo, když se nově objevila rotace ve čtvrtek. Normálně na celou zimní sezonu to tam figurovalo celej minulej víkend, šlo to rezervovat...a teď už to tam zas není... pouze úterý a sobota což mi nevyhovuje. Chtěli bysme letět ČT-ÚT.
tedy dotazy: máte někdo šajnu proč to zmizelo?
je šance že se to tam zas objeví?
čistě teoreticky co by se stalo kdyby to člověk ten minulej víkend rezervoval?

díky


Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Mat »

Expanze v Kutaisi se o půl roku odkládá, zdroj například tady: http://georgiatoday.ge/news/16911/Wizz- ... om-Kutaisi. Prahu tam sice výslovně neuvádějí, ale nejspíš se to té nové rotace také týká. Kdyby to člověk koupil, tak mu vrátí peníze nebo nabídnou let v jiný den, jak se píše v článku.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

Škoda, uvažoval jsem stejně, na lyžování je Gruzie parádní, ale týden je pracovně možná moc, čt-út by bylo ideální. No každopádně - pokud máš obdobný cíl - doporučuji beztak to nechat spíše na poslední chvíli - i kdyby byly letenky o něco dražší, je lepší jet tam za dobrých sněhových podmínek. Snad leda kdyby byly letenky úplně za hubičku třeba do 1000 Kč za RT, tak by to mohlo mít smysl risknout a případně nechat propadnout. Byli jsme před pár lety koncem února v Gudauri a sněhové podmínky nebyly ideální a byla to škoda. Když tam člověk viděl, co vše by tam šlo jezdit, kdyby bylo více sněhu, tak to bylo až líto.

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od patras »

hafi píše:Škoda, uvažoval jsem stejně, na lyžování je Gruzie parádní, ale týden je pracovně možná moc, čt-út by bylo ideální. No každopádně - pokud máš obdobný cíl - doporučuji beztak to nechat spíše na poslední chvíli - i kdyby byly letenky o něco dražší, je lepší jet tam za dobrých sněhových podmínek. Snad leda kdyby byly letenky úplně za hubičku třeba do 1000 Kč za RT, tak by to mohlo mít smysl risknout a případně nechat propadnout. Byli jsme před pár lety koncem února v Gudauri a sněhové podmínky nebyly ideální a byla to škoda. Když tam člověk viděl, co vše by tam šlo jezdit, kdyby bylo více sněhu, tak to bylo až líto.



last minute pro mě nepřipadá v úvahu, hlavně kvůli práci
a taky chci mít všechno naplánovaný, sem na to trochu autista..
nepředpokládal sem že by v Mestii mohl bejt problém se sněhem, snad jedině že by ho bylo moc, opravdu hrozí že by ho v únoru/březnu bylo málo? nebo máš na mysli čistě freeride??

jo, a kdybys tam jel, co bys tahal? predokládám že lyže ne...ale třeba helmu by sis taky pučoval? se zavazadlovou politikou wizzu je to kardinální otázka :-?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

Byli jsme tam čistě ve středisku (Gudauri, konec února 2014, v Mestii tehdy byla ta jediná lanovka přímo z města, Tetnuldi nebylo, Goderdzi rovněž ne, alternativou bylo Bakuriani, kamž jsme původně chtěli na 2 dny přejet...ale to bylo zelené úplně) s myšlenkami na freeride okolo sjezdovek (max s časově rozumným vyšlápnutím kus výše, možná i se sjezdem na sever - teď tam vede nová lanovka, tehdy se muselo vracet přes sedlo maršrutkou). Část lidí měla vybavení vlastní, část na místě půjčovala. Půjčené vybavení (myšleno lyže/prkna) bylo kvalitativně velmi bídné, rozumné k dispozici nebylo. Ale jelikož bylo dost málo sněhu, tak zas na půjčeném ty šutry tolik nebolely. Helmu, páteřák bych každopádně si bral vlastní. Sice budeš vypadat jak cvok, ale není problém s tím jít na palubu (tím nemylsím v přírušním zavazadle, ale prostě mít helmu jako pokrývku hlavy), tedy to co se týče přepravy nic nestojí.

Ohledně sněhových podmínek mi to taky nenapadlo, taky bych preferoval mít to více předem - toto jsme tehdy kupovali určitě někdy během podzimu. Jelikož nás byla relativně velká parta (asi 18 lidí) tak to moc ani jinak než zařídit s předstihem nešlo. Mimo sjezdovku jsme se dostali vlastně jen jediný den, když přes noc trochu napadlo, ale už další den bylo opět po sněhu. Na sjezdovkách byly místy šutry téměř všude, nejnižší patro lanovek se jezdilo lanovkou i z kopce. Z pohledu kvality lyžařžského zážitku mi přijdou lepší 3 dny ideálních podmínek než týden tohoto. Někdy loni v prosinci, když tam padalo, jsme měli vytipované asi 2 termíny, kdy jsme na to mělo čas na nějaký rychlý výpad, letenky vycházely tehdy myslím pod 3k zpáteční bez bagáže i pár dní předem, a pak jsme to na poslední chvíli v obou případech skrečovali - nízká oblačnost, tj. bílá tma.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pepa007 »

Tento týden jsem letěl z Vídně s Wizz a posádka byla úplně komplet česká, kromě jedné slovenské letušky – je to čistá náhoda, nebo je za tím nějaký záměr? Díky

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MEA »

...taká drobnosť: vidím, že Wizz už veselo predávajú VIE-EVN, ale svieti im tam, že linka ešte nemá povolenia. ak im to náhodou nedajú/ dajú neskoro, čo bude? vrátenie peňazí a "sorry"? zaujímavý prístup každopádne...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Airbus380 »

Když jim náhodou práva neudělí, tak to bude opravdu "sorry" a peníze zpět. Každopádně v naprosté většině případů to je jen formalita a podobný přístup (tj. zahájení prodeje letenek ještě před finálním schválením úřady) praktikují snad všechny aerolinky na světě.

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od leokontra »

MEA píše:...taká drobnosť: vidím, že Wizz už veselo predávajú VIE-EVN, ale svieti im tam, že linka ešte nemá povolenia. ak im to náhodou nedajú/ dajú neskoro, čo bude? vrátenie peňazí a "sorry"? zaujímavý prístup každopádne...

To iste maju aj pri BTS-LED, myslim si ze vratia peniaze a pripadne nejaky flight credit

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od michal4 »

MEA píše:...taká drobnosť: vidím, že Wizz už veselo predávajú VIE-EVN, ale svieti im tam, že linka ešte nemá povolenia. ak im to náhodou nedajú/ dajú neskoro, čo bude? vrátenie peňazí a "sorry"? zaujímavý prístup každopádne...

Kupoval jsem to hned, jak se to objevilo. Už byla jedna změna času. Obvykle to tak poté i zůstane. Pro tebe je to potom svým způsobem i výhoda. Při změně i o 5 minut si můžeš nechat vyplatit wizzí kredit, než změny přijmeš. Díky tomu máš prakticky až do odletu možnost storna a flexibilní letenky :mrgreen:

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od tygrlive »

Prosba o radu.

Zatim jsem mel stesti a lowcosta s rodinou moc nelital. Ted letime Lauda+Wizz (tam/zpet) a manzelka prisla s napadem, ze by rada sebou maly kocarek (skladaci golfky) pro synatora - 4 roky. :? Mam koupene 4 letenky a jeden bagl na odbaveni. Jak to bude s tim skladacim kocarkem? Muze ho mit maly jako svoje kabinove nebo smolik a musim platit? Diky moc. Zadny priority koupeny nemam.......

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Globik »

tygrlive píše:Prosba o radu.

Zatim jsem mel stesti a lowcosta s rodinou moc nelital. Ted letime Lauda+Wizz (tam/zpet) a manzelka prisla s napadem, ze by rada sebou maly kocarek (skladaci golfky) pro synatora - 4 roky. :? Mam koupene 4 letenky a jeden bagl na odbaveni. Jak to bude s tim skladacim kocarkem? Muze ho mit maly jako svoje kabinove nebo smolik a musim platit? Diky moc. Zadny priority koupeny nemam.......

https://wizzair.com/cs-cz/informace-a-s ... lymi-detmi
Kočárek je zadarmo (tedy není specifikováno, co je ještě malé dítě...)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pepa007 »

Globik píše:
tygrlive píše:Prosba o radu.

Zatim jsem mel stesti a lowcosta s rodinou moc nelital. Ted letime Lauda+Wizz (tam/zpet) a manzelka prisla s napadem, ze by rada sebou maly kocarek (skladaci golfky) pro synatora - 4 roky. :? Mam koupene 4 letenky a jeden bagl na odbaveni. Jak to bude s tim skladacim kocarkem? Muze ho mit maly jako svoje kabinove nebo smolik a musim platit? Diky moc. Zadny priority koupeny nemam.......

https://wizzair.com/cs-cz/informace-a-s ... lymi-detmi
Kočárek je zadarmo (tedy není specifikováno, co je ještě malé dítě...)


Dítě je 2-14 let, to mají zas na téhle stránce: https://wizzair.com/cs-cz/informace-a-s ... o-dvou-let

plus tam píšou:

Upozorňujeme, že kočárky a kolečková křesla je třeba odbavit společně s ostatními zavazadly a k jejich bezplatné přepravě dojde pouze v případě, že cestuje i uživatel vybavení. Nicméně, pokud se letu neúčastní žádné dítě nebo dítě do dvou let, tyto položky lze přepravit jako odbavené zavazadlo, za které se hradí dodatečný poplatek.


Z osobní zkušenosti s infantem: s malým kočárkem / golfkama dojedeš až ke dveřím letadla, kde je složíš a necháš, a oni je naloží dolů do letadla. Ale i tak s tím musíš nejdřív na checkin, kde ti na to dají štítky. Tipuju že u dítěte nad 2 roky by to mohlo být stejně, na což ti každopádně dají odpověď při tom checkinu.

Jo a mají to napsaný pěkně debilně, taky jsem to poprvé luštil a moc chytrej z toho nebyl :-)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od tygrlive »

Díky za odpovědi. Risknu to :-)

pepa007 píše:
Globik píše:
tygrlive píše:Prosba o radu.

Zatim jsem mel stesti a lowcosta s rodinou moc nelital. Ted letime Lauda+Wizz (tam/zpet) a manzelka prisla s napadem, ze by rada sebou maly kocarek (skladaci golfky) pro synatora - 4 roky. :? Mam koupene 4 letenky a jeden bagl na odbaveni. Jak to bude s tim skladacim kocarkem? Muze ho mit maly jako svoje kabinove nebo smolik a musim platit? Diky moc. Zadny priority koupeny nemam.......

https://wizzair.com/cs-cz/informace-a-s ... lymi-detmi
Kočárek je zadarmo (tedy není specifikováno, co je ještě malé dítě...)


Dítě je 2-14 let, to mají zas na téhle stránce: https://wizzair.com/cs-cz/informace-a-s ... o-dvou-let

plus tam píšou:

Upozorňujeme, že kočárky a kolečková křesla je třeba odbavit společně s ostatními zavazadly a k jejich bezplatné přepravě dojde pouze v případě, že cestuje i uživatel vybavení. Nicméně, pokud se letu neúčastní žádné dítě nebo dítě do dvou let, tyto položky lze přepravit jako odbavené zavazadlo, za které se hradí dodatečný poplatek.


Z osobní zkušenosti s infantem: s malým kočárkem / golfkama dojedeš až ke dveřím letadla, kde je složíš a necháš, a oni je naloží dolů do letadla. Ale i tak s tím musíš nejdřív na checkin, kde ti na to dají štítky. Tipuju že u dítěte nad 2 roky by to mohlo být stejně, na což ti každopádně dají odpověď při tom checkinu.

Jo a mají to napsaný pěkně debilně, taky jsem to poprvé luštil a moc chytrej z toho nebyl :-)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MEA »

tak som EVN kupil aj ja, sice som tam bol za posledne dva roky dvakrat, ale paci sa mi a treba vyuzit priamy let :) bojim sa ze takymto tempom ale Armensko rychlo postihne turisticky osud Gruzinska so vsetkymi negativami...


Odpovědět