Letenky do USA

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od loupeznik »

xmenadis píše:Kluci děkuju, akorát hádám, že jste oba hledali pro jednoho člověka, ne pro skupinu pěti :)

Pravda, pro 5 lidí to ukazuje 301 eur za letenku. :D
Ale koupit jsem to nezkoušel.


xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenky do USA

Příspěvek od xmenadis »

Globik píše:
prodejce píše:
Globik píše:Proboha, Delta má na ty dny přímé lety za necelých 12000 bez kufru. Co je na tom k řešení?
Chtějí s kufrem..

To vim. Takže s kufrem to bude tak do 14, předpokládám, ne?

Jo však to jsem právě taky našel... jen tím, kolik je ročně akcí okolo 10k Kč a navíc kolikrát jsem to levněji letěl já, tak mi 14k přišlo hodně.

Díky všem za pomoc, nějak to už uzavřu ^:)^

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od tomassanto »

Ahoj, chystám se v druhé polovině dubna do New Yorku a chtěl jsem se poradit, kdy je vhodné kupovat letenky. Jestli vzít něco už teď - u Lufthansy, British Airways apod. mi to hledalo kolem 17-20000 s kufrem na 6 nocí z Prahy, z Mnichova jsem našel v některé dny letenku i kolem 11-12000, nebo se dá očekávat, že ceny půjdou i dolů či budou nějaké akce, kdy se to i z Prahy vyplatí víc. Do kdy si případně dát deadline, že nějakou letenku koupit, teď mám termín celkem variabilní, ale abych ho pak sladil i s ubytováním a tak nejpozději koncem ledna bych měl v práci nahlásit dovolenou napevno.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od zbozivulekral »

V klidu počkej.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od loupeznik »

Tak třeba zrovna teď na lol.travel vidím PRG-JFK via FRA, LH/SQ, 17-24/4 za 245.51€ včetně kufru. Nevím, jestli to není renonc - u jiných OTA je to většinou za dvojnásobek. K platbě mě to pustí, ale koupit jsem to nezkoušel.
V dnešní době platit za letenku do Ameriky víc jak 10k je asi zbytečný (myšleno mimo prázdniny a vánoce samozřejmě).


Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Mat »

Je tady někdo, kdo má přehled o současných podmínkách na letech Praha - USA ohledně výběru sedadla předem? Pomalu se poohlížím na léto po letenkách na JFK a začínám mít pocit, že už se snad nikde neumožňuje vybrat si sedadlo hned při rezervaci bez absurdního poplatku, a to právě ani u tarifů economy standard (nemyslím tarify lite/light/saver atd, tam to samozřejmě nejde). Co jsem našel, tak to ještě dovoluje akorát Delta a Alitalia, ale třeba AF-KLM, BA, LH group ani náhodou.

V ideálním případě bych bral hned přímý let s Deltou, ale poletíme ve třech a chceme sedět vedle sebe v řadě u okna. Je vůbec reálné najít tarif, který by umožnil vybrat sedadlo předem bez poplatku, u jakékoliv společnosti, která letá Evropa - USA s A350/380, B747/777/787, tedy letadly, kde jsou v řadě u okna tři místa a ne jenom dvě?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

United nelétá na JFK z MUC, ZRH nebo FRA s ničím, co má 3 místa u okna?

A ještě detail, který Ti asi nepomůže, ale možná není všeobecně známý: na award letenky je u LH group seating zadarmo (alespoň to tak funguje u LH a OS na award od UA).

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Mat »

United létá na EWR, což by teda tolik nevadilo, ale pro změnu mají na lety s přestupem kromě přímého skutečně nesmyslné ceny (klidně přes 30000 v economy). Nemá někdo zkušenost, jak to vypadá s výběrem sedadel u BA potom, co se otevře online check-in? Tam už výběr místa v ceně economy standard je, ale mám strach, že už bude problém najít vůbec tři volná místa vedle sebe...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Mat píše:United létá na EWR, což by teda tolik nevadilo, ale pro změnu mají na lety s přestupem kromě přímého skutečně nesmyslné ceny (klidně přes 30000 v economy). Nemá někdo zkušenost, jak to vypadá s výběrem sedadel u BA potom, co se otevře online check-in? Tam už výběr místa v ceně economy standard je, ale mám strach, že už bude problém najít vůbec tři volná místa vedle sebe...

U BA je problém, že každý cestující má přidělené sedadlo (jen neví jaké, dokud sám nezahájí OLCI). Takže pokud je letadlo poloprázdné, není problém si vybrat, tedy to přidělené sedadlo změnit. Pokud je však úplně plno, tak se změnit nedá, protože není kam (na všech sedadlech virtuálně už někdo sedí).
Pokud byste to ale všichni tři měli na jedné letence, tak je pravděpodobné, že budete sedět vedle sebe.

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od leokontra »

Globik píše:
Mat píše:United létá na EWR, což by teda tolik nevadilo, ale pro změnu mají na lety s přestupem kromě přímého skutečně nesmyslné ceny (klidně přes 30000 v economy). Nemá někdo zkušenost, jak to vypadá s výběrem sedadel u BA potom, co se otevře online check-in? Tam už výběr místa v ceně economy standard je, ale mám strach, že už bude problém najít vůbec tři volná místa vedle sebe...

U BA je problém, že každý cestující má přidělené sedadlo (jen neví jaké, dokud sám nezahájí OLCI). Takže pokud je letadlo poloprázdné, není problém si vybrat, tedy to přidělené sedadlo změnit. Pokud je však úplně plno, tak se změnit nedá, protože není kam (na všech sedadlech virtuálně už někdo sedí).
Pokud byste to ale všichni tři měli na jedné letence, tak je pravděpodobné, že budete sedět vedle sebe.

Nie som si uplne isty ze ma kazdy sedadlo pridelene automaticky...ja som si zatial uplne v pohode vyberal pri checkine s economy lite, ci ako ho volaju, a lietadlo bolo v kazdom pripade skoro uplne plne. Vzdy malo na zaciatku OLCI pridelene miesta maximalne polovica lietadla.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Ano, uznávám, že jsem to napsal na základě jedné zkušenosti. Ale dělal jsem OLCI přesně 24 hod.pred letem z Vancouveru do Londýna (tam nepředpokládám, že většina lidí už v tu chvíli měla OLCI hotový) a cca 40 hodin před letem z Londýna do Prahy. V obou případech bylo k výběru míst, spočitatelných na prstech.

A pokud se nemylim, u economy Basic se při OLCI vybírat nedá:
https://www.britishairways.com/en-gb/in ... haul-fares

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od leokontra »

Globik píše:Ano, uznávám, že jsem to napsal na základě jedné zkušenosti. Ale dělal jsem OLCI přesně 24 hod.pred letem z Vancouveru do Londýna (tam nepředpokládám, že většina lidí už v tu chvíli měla OLCI hotový) a cca 40 hodin před letem z Londýna do Prahy. V obou případech bylo k výběru míst, spočitatelných na prstech.

A pokud se nemylim, u economy Basic se při OLCI vybírat nedá:
https://www.britishairways.com/en-gb/in ... haul-fares

Skusenost spred cca mesiaca, da sa zadarmo vybrat okrem exitov

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Mat »

A u AF-KLM někdo zkušenost nemá, jak to tam vypadá s výběrem při online check-inu? Zdarma je, ale není tam taky riziko, že více méně už nebude z čeho vybírat?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Fabo »

AFKL neprideluje sedadla dopredu, kdyz si delas OLCI nacas, byva na evropskych letech dobry vyber. s TATL nemam zkusenost....


Odpovědět