COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od kubi27 »

whiskey píše:Ono v dlhodobych odhadoch trhu ma airbus uspesnu prax, vid A380...


Myslím, že si s Boeingem nemají co vyčítat, vid B747-8


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od whiskey »

kubi27 píše:
Myslím, že si s Boeingem nemají co vyčítat, vid B747-8

usla mi tu nejaka debata o boeingu? Rec bola o tom, ze airbus predpoveda navrat sektoru o 5 rokov. Len som pripomenul, ze dlhodobejsie odhady marketu im nejak z pohladu poslednej najvacsej investicie celkom brutalne nevysli. A maju z pekla stastie, ze Boeing p****l MAX tak, ako ho p****l, takze mohli ryzovat na 320 tak, ako sa im ani nesnivalo.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

whiskey píše:
kubi27 píše:
Myslím, že si s Boeingem nemají co vyčítat, vid B747-8

usla mi tu nejaka debata o boeingu? Rec bola o tom, ze airbus predpoveda navrat sektoru o 5 rokov. Len som pripomenul, ze dlhodobejsie odhady marketu im nejak z pohladu poslednej najvacsej investicie celkom brutalne nevysli. A maju z pekla stastie, ze Boeing p****l MAX tak, ako ho p****l, takze mohli ryzovat na 320 tak, ako sa im ani nesnivalo.


Tak pokud vím, tak 320 family bylo hodně úspěšné i před problémy s MAXy. To opravdu není případ typu: začaly se prodávat Trabanty, protože Mercedesy došly.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

whiskey píše:
kubi27 píše:
Myslím, že si s Boeingem nemají co vyčítat, vid B747-8

usla mi tu nejaka debata o boeingu? Rec bola o tom, ze airbus predpoveda navrat sektoru o 5 rokov. Len som pripomenul, ze dlhodobejsie odhady marketu im nejak z pohladu poslednej najvacsej investicie celkom brutalne nevysli. A maju z pekla stastie, ze Boeing p****l MAX tak, ako ho p****l, takze mohli ryzovat na 320 tak, ako sa im ani nesnivalo.


Tak vývoj stál niečo medzi 15-25 miliardami USD a je to projekt od roku 1994 do 2005, vzhľadom k rozmedziu je ťažké povedať, aký veľký neúspech to je z hľadiska businessu, no podarilo sa im odstrániť problémy vo výrobe a nasledovník v podobe A350 je na veľmi dobrej ceste. To 787 taká obľúbená nie je a to ešte mala špecifické problémy, do toho ešte terajší problém s MAXami.
Za mňa teda A380 až taký prepadák nebude, ked to porovnam, co od toho času vyprodukoval B. Navyše aj A nemá zase také kapacity, aby nahradil všetky objednávky od B na MAX, tomu môže paradoxne pomôcť táto kríza, aerolinky nebudú potrebovať toľko MAXov a nebudú musieť toľko odškodňovať, ak vôbec ostane aspoň polovica zákazníkov na trhu

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »



Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

Petr31 píše:..novinky k tématu z planes.cz:
https://www.planes.cz/cs/article/204291 ... etu-penize


..a ještě další názor do pranice...
https://www.lidovky.cz/domov/ck-budou-z ... _domov_ele

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od RadekFM »

tak jasně že zkoušejí poukazy, chtěl bych vás vidět kdybyste měli aerolinku a ze dne na den, byste měli všechny zákazníky vyplatit. Udělali byste to samé

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od firefly »

Měla jsem koupené letenky na březen PRG-LHR-LAX-HNL a zpět, a na duben PRG-LHR-LAX a zpět, oboje s BA. Na oboje mi přišel do mailu minulý týden kód (voucher), platný 12 měsíců. Tak jen budu doufat, že to stihnu uplatnit.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

firefly píše:Měla jsem koupené letenky na březen PRG-LHR-LAX-HNL a zpět, a na duben PRG-LHR-LAX a zpět, oboje s BA. Na oboje mi přišel do mailu minulý týden kód (voucher), platný 12 měsíců. Tak jen budu doufat, že to stihnu uplatnit.


Držím ti palce, nicméně otázka stojí nejen tak, zda ta letecká společnost / ti do té doby nezkrachuje, ale taky jestli v té destinacii / po cestě / bude tak bezpečno, abych tam chtěl letět. Pokud to vubec bude administrativně možné. Ty vouchery jsou bohužel jen taková kouřová clona.....Myslím, že si čím dál častěji buceme připomínat PRODEJCOVA prorocká slova..Já si dneska neumím představit, že by se mi v dohledné době chtělo na dovču do Itálie, Spanělska nebo Francie...a Kanáry budou asi přeplněné...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

RadekFM píše:tak jasně že zkoušejí poukazy, chtěl bych vás vidět kdybyste měli aerolinku a ze dne na den, byste měli všechny zákazníky vyplatit. Udělali byste to samé


..přesně jak píšeš:
Lufthansa v tuto chvíli dává cestujícím možnost přebookovat do 31. srpna stávající letenky a nabízí 50 EUR slevu na každé přebookované letence nebo vrácení peněz za letenku. Problém Lufthansy spočívá v tom, že pokud by si všichni cestující zrušených letů požádali o vrácení peněz, pak by podle kalkulace serveru Simple Flying hotovostní toky Lufthansy vyschly během 25 dnů.
https://www.planes.cz/cs/article/204296 ... usene-lety

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Sau »

Tak minimalne u dvou letenek LH pozadane o vraceni penez nedostane ;) Jestli to ale k necemu bude nevim, pac i kdyz mi ted tvrdi ze rebooking muze byt az do 30.4.21, bojim se ze ani do te doby jeste nepujde volne cestovat...

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

Sau píše:Tak minimalne u dvou letenek LH pozadane o vraceni penez nedostane ;) Jestli to ale k necemu bude nevim, pac i kdyz mi ted tvrdi ze rebooking muze byt az do 30.4.21, bojim se ze ani do te doby jeste nepujde volne cestovat...


Tohle už je fakt poplašná zpráva! proč by se nemělo volně cestovat? Tohle fakt není EBOLA!
A jestli se Ty necháš dobrovolně okrást o svá Ústavní práva, tak já, ale ani spousty dalších lidí nenechají. Já si už teď přeji, aby na tvrdých restrikcích trvali naši mocní co nejdéle, protože čím déle , navíc v tomto hezkém počasí to bude trvat, tím více lidem dojde (možná že i koblihám), že toto vše je naprosto neadekvátní skutečné situaci.
Ale když ona si spousta lidí ráda nechává řídit život diletanty typu agenta STB a zpěváka ze Superstar, tak si to užijte Vy, ale nás normální do toho netahejte!

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od marthym »

Citovat planes nebo SF mi přijde scestné... To si radši zaplať analýzu ve Spiegel+. Zatím lze říct, že Lufthansa (i vzhledem ke své pozici) nečeká, co se bude dít za měsíc a už dělá kroky, které jí dávají smysl. Jak to bude dál, těžko predikovat. Nicméně je více než zřejmé, že u existenčních problémů takovýchto aerolinek by zasáhl stát.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Mat »

pettte píše:
Sau píše:Tak minimalne u dvou letenek LH pozadane o vraceni penez nedostane ;) Jestli to ale k necemu bude nevim, pac i kdyz mi ted tvrdi ze rebooking muze byt az do 30.4.21, bojim se ze ani do te doby jeste nepujde volne cestovat...


Tohle už je fakt poplašná zpráva! proč by se nemělo volně cestovat? Tohle fakt není EBOLA!
A jestli se Ty necháš dobrovolně okrást o svá Ústavní práva, tak já, ale ani spousty dalších lidí nenechají. Já si už teď přeji, aby na tvrdých restrikcích trvali naši mocní co nejdéle, protože čím déle , navíc v tomto hezkém počasí to bude trvat, tím více lidem dojde (možná že i koblihám), že toto vše je naprosto neadekvátní skutečné situaci.
Ale když ona si spousta lidí ráda nechává řídit život diletanty typu agenta STB a zpěváka ze Superstar, tak si to užijte Vy, ale nás normální do toho netahejte!


Souhlasím, současná situace je absurdní. Na druhou stranu, již od 14.4. půjde vyjet do zahraničí mimo jiné za účelem návštěvy rodiny a dle slov ministra vnitra nikdo nebude kontrolovat, jestli tam člověk nějakou rodinu má. "Jenom" bude povinná karanténa po návratu, což je v případě návratu ze zemí, které jsou na tom lépe než my, poněkud směšné. Nicméně, teoreticky by neměl být problém vyrazit kamkoliv, teď je akorát otázka, které země nás přijmou a kdy aerolinky obnoví nějaké lety.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Sau »

pettte píše:
Sau píše:Tak minimalne u dvou letenek LH pozadane o vraceni penez nedostane ;) Jestli to ale k necemu bude nevim, pac i kdyz mi ted tvrdi ze rebooking muze byt az do 30.4.21, bojim se ze ani do te doby jeste nepujde volne cestovat...


Tohle už je fakt poplašná zpráva! proč by se nemělo volně cestovat? Tohle fakt není EBOLA!
A jestli se Ty necháš dobrovolně okrást o svá Ústavní práva, tak já, ale ani spousty dalších lidí nenechají. Já si už teď přeji, aby na tvrdých restrikcích trvali naši mocní co nejdéle, protože čím déle , navíc v tomto hezkém počasí to bude trvat, tím více lidem dojde (možná že i koblihám), že toto vše je naprosto neadekvátní skutečné situaci.
Ale když ona si spousta lidí ráda nechává řídit život diletanty typu agenta STB a zpěváka ze Superstar, tak si to užijte Vy, ale nás normální do toho netahejte!


A copak s tim asi tak hodlas udelat? Nic. Vubec nic. Budes drzet hubu a krok a dokud ti ten estebak vycestovat nedovoli tak nevycestujes ani na slovensko. A muzes kolem sebe kopat nozickama jak tu predvadis sebevic, platne ti to nebude nic. Dalsi vec pak taky je ze i kdyz ti vycestovat dovoli, musi byt taky jaksi ochotna ta druha zeme te prijmout. Coz zrovna treba ted ani to "blbe" slovensko neni. Takze si daj obklad na celo a bud si zcela jisty ze takovy dobry rok sa nikam poradne nepodivas. Pokud to pujde dobre.


Odpovědět