COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

loupeznik píše:
pettte píše:
loupeznik píše:Malá technická. Omezení volného pohybu včetně cestování do zahraničí bylo zrušeno k 1. květnu. Kdo si tady od té doby koupil nějakou letenku?

Ano, ale je třeba k tomu taky říct B. Tedy, že letové řády , vypadají jako noty na buben.

I ve výhledu na pár měsíců dopředu (což je asi běžný přístup neobchodních cestujících)?


Ano. Tedy, tam je to jeste horsi s tim, ze je jasno, ze se bude hodne rusit, ale zatim nikdo netusi ktere lety.


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od loupeznik »

Fabo píše:
loupeznik píše:
pettte píše:Ano, ale je třeba k tomu taky říct B. Tedy, že letové řády , vypadají jako noty na buben.

I ve výhledu na pár měsíců dopředu (což je asi běžný přístup neobchodních cestujících)?

Ano. Tedy, tam je to jeste horsi s tim, ze je jasno, ze se bude hodne rusit, ale zatim nikdo netusi ktere lety.

No ale v letových řádech ty lety jsou, ne? A nic tedy nebrání těm, co nesouhlasí s prodejcovou skepsí ohledně obnovení poptávky, aby začali nakupovat jako diví a dokázali tím prodejci, že se mýlí. Proto mě zajímalo, kdo co už koupil.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

loupeznik píše:
Fabo píše:
loupeznik píše:I ve výhledu na pár měsíců dopředu (což je asi běžný přístup neobchodních cestujících)?

Ano. Tedy, tam je to jeste horsi s tim, ze je jasno, ze se bude hodne rusit, ale zatim nikdo netusi ktere lety.

No ale v letových řádech ty lety jsou, ne? A nic tedy nebrání těm, co nesouhlasí s prodejcovou skepsí ohledně obnovení poptávky, aby začali nakupovat jako diví a dokázali tím prodejci, že se mýlí. Proto mě zajímalo, kdo co už koupil.


Většina z nás nemá potřebu někomu něco dokazovat, žijeme si svůj, svobodný život. Pokud bych měl něco někomu dokazovat, tak jedině sám sobě, a to většinou ve vztahu k fyzické aktivitě.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od loupeznik »

pettte píše:Většina z nás nemá potřebu někomu něco dokazovat, žijeme si svůj, svobodný život. Pokud bych měl něco někomu dokazovat, tak jedině sám sobě, a to většinou ve vztahu k fyzické aktivitě.

Dobře, nejde o to něco dokazovat...mě fakt zajímá převládající nálada. Měl jsem v plánu pár pěkných výletů na druhou půlku roku, ale vůbec mě teď neláká utápět prachy v něčem s tak nejistými výhledy. A tak by mě zajímalo, zda za to může můj charakter (nejspíš něco jako submisivní skorodůchodce :lol: ) a zda zdejší nebojsové a svododomilci už mají letenek plný šuplíky a nebo zda se jedná o určující trend a na prodejcových slovech může něco být. Jasně že je hodně brzo na nějaké závěry, ale technicky nakupování nic nebrání a aerolinky podle mě už teď běží závod o život každý další den, kdy se nenakupuje.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

loupeznik píše:
pettte píše:Většina z nás nemá potřebu někomu něco dokazovat, žijeme si svůj, svobodný život. Pokud bych měl něco někomu dokazovat, tak jedině sám sobě, a to většinou ve vztahu k fyzické aktivitě.

Dobře, nejde o to něco dokazovat...mě fakt zajímá převládající nálada. Měl jsem v plánu pár pěkných výletů na druhou půlku roku, ale vůbec mě teď neláká utápět prachy v něčem s tak nejistými výhledy. A tak by mě zajímalo, zda za to může můj charakter (nejspíš něco jako submisivní skorodůchodce :lol: ) a zda zdejší nebojsové a svododomilci už mají letenek plný šuplíky a nebo zda se jedná o určující trend a na prodejcových slovech může něco být. Jasně že je hodně brzo na nějaké závěry, ale technicky nakupování nic nebrání a aerolinky podle mě už teď běží závod o život každý další den, kdy se nenakupuje.


Ono taky záleží na ostatních podmínkách cestování. Ubytování, možnosti v místě pobytu a jiné další restrikce. Navíc "hadr přes hubu" je pro mne prostě nemyslitelný, nemluvě o tom, že mimo Evropu cestuji v business class a za plné peníze, chci plnou službu, takže návstěva lounge a bez hadru, v letadle bez hadru, jídlo v letadle běžný servis jídel a nápojů, vše servírováno, ne jak to nedávno bylo prezentováno na jiném vlákně v C u BA.

Takže zatím to vypadá, že budu více cestovat po Evropě a autem, ale i tak pro mne vnitřně platí podmínky napsané výše. Ale hlavně, ony se ty podmínky neustále mění doslova z minuty na minutu.
Kdo si dnes pamatuje aktuální hodiny pro důchodce? Kde to platí? co může mít otevřeno a za jakých podmínek? A hlavně v tom neexistuje logika. Byly otevřeny hobby markety ale bohoslužby byly zakázány. A milióny dalších.
Dnes a denně vzpomínám na nesmrtelnou hlášku krále z pohádky: "Odvolávam co jsme odvolal, slibuji co jsem slíbil" :crazy:

Nicméně jsem se byl asi 2x večer podívat na letiště v Ruzyni (cca 2 a 3 týdny zpět). Vypadalo to jako v postapokalyptickém filmu. Vše svítilo naplno ale bez jediného člověka. Bylo to fascinující a smuté zároveň.....


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

No a pro pobavení davu, a abych nebyl opět napadán, že to není k tématu. Náš velký brněnský guru Oliver předpovídá:
Brzy se může létat víc a levněji než před krizí, říká šéf Kiwi.com

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... oprava_ven

Více se dočtete, ve stranickém tisku! =))

DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od DanV »

Podle mě si letenku na nejbližší dlouhé týdny skoro nikdo nekupuje. Kromě těžké orientace a často měnících se podmínek pro cesty je zásadní, že letectví ztratilo důvěru v základních pravidlech, co dříve fungovala. Tedy nejde se spolehnout na to, že co letecké společnosti prodávají, taky poletí. Nejde se spolehnout na to, že pokud nepoletí, dostaneš peníze zpět, potažmo poletíš akceptovatelnou náhradní cestou/spojem. A nejde se spolehnout ani na to, že pokud byla tvá daná práva porušena, dovoláš se někde zastání. Asi bude chvíli trvat než se to zajede a lidi zapomenou.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Mat »

Tuší někdo, jak přesně funguje nabídka BA, že jakoukoliv letenku nově zakoupenou do konce května s termínem odletu do konce letošního roku lze bezplatně změnit, případně požádat o voucher s platností do dubna 2022? Je to nějak omezené tím, že člověk musí případné zrušení odůvodnit nebo jsou teď prostě všechny letenky plně flexibilní? Podle podmínek mi to tak přišlo, ale radši se ptám, jestli neví někdo něco víc.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od michal4 »

DanV píše:Podle mě si letenku na nejbližší dlouhé týdny skoro nikdo nekupuje. Kromě těžké orientace a často měnících se podmínek pro cesty je zásadní, že letectví ztratilo důvěru v základních pravidlech, co dříve fungovala. Tedy nejde se spolehnout na to, že co letecké společnosti prodávají, taky poletí. Nejde se spolehnout na to, že pokud nepoletí, dostaneš peníze zpět, potažmo poletíš akceptovatelnou náhradní cestou/spojem. A nejde se spolehnout ani na to, že pokud byla tvá daná práva porušena, dovoláš se někde zastání. Asi bude chvíli trvat než se to zajede a lidi zapomenou.

Za mě je ještě jedno horší - pokud se náhodou poletí a daná země od tvého nákupu změní pravidla vstupu tak, že ti vstup znemožní, letenka bez náhrady propadá. A zcela legálně. Pak něco kupuj a plánuj. U části leteckých společností se dá aspoň rebook. S doplatkem. Dost často v ceně původní letenky.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od RadekFM »

Mám u RYR: VIE-LIS-PDL a zpět na květen. Po pravdě rád bych je podpořil a přebookoval, ale za prvé absolutně netuším na kdy a za druhé ani nevím jaké budou pravidla, jestli budou chtít test na koronáč za x tisíc, tak to se na tu cestu můžu samozřejmě vyfláknout a nechat si radši peníze.

soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od soundman73 »

QR posílá pilotům "vtipné" výpovědi:
Včera jsi pro nás pracovala naposled, podle smlouvy zaplatíme ještě dalších 7 dní a btw dlužíš nám cca 175000 USD za pilotní výcvik.

Screenshot_20200509_221419.jpg
Screenshot_20200509_221419.jpg (316.24 KiB) Zobrazeno 5079 x

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

loupeznik píše:
Fabo píše:
loupeznik píše:I ve výhledu na pár měsíců dopředu (což je asi běžný přístup neobchodních cestujících)?

Ano. Tedy, tam je to jeste horsi s tim, ze je jasno, ze se bude hodne rusit, ale zatim nikdo netusi ktere lety.

No ale v letových řádech ty lety jsou, ne? A nic tedy nebrání těm, co nesouhlasí s prodejcovou skepsí ohledně obnovení poptávky, aby začali nakupovat jako diví a dokázali tím prodejci, že se mýlí. Proto mě zajímalo, kdo co už koupil.


No v letovych radech jsou, a ted co? Mam si na srpen naplanovat sluzebku? Kdyz jeste ani netusim co za projekt budu delat a kde bude zakaznik, a uz vubec ne zda zrovna ve druhy srpnovy tyden bude zadouci a potrebna ma osobni pritomnost?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od MEA »

soundman73 píše:QR posílá pilotům "vtipné" výpovědi:
Včera jsi pro nás pracovala naposled, podle smlouvy zaplatíme ještě dalších 7 dní a btw dlužíš nám cca 175000 USD za pilotní výcvik.

Screenshot_20200509_221419.jpg


Nejaký drahý výcvik... Radosť skončiť so sekerou 150 tisíc éčiek... Som rád, že lietam len na tom, na čom lietam:)---

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od loupeznik »

Fabo píše:No v letovych radech jsou, a ted co? Mam si na srpen naplanovat sluzebku? Kdyz jeste ani netusim co za projekt budu delat a kde bude zakaznik, a uz vubec ne zda zrovna ve druhy srpnovy tyden bude zadouci a potrebna ma osobni pritomnost?

Myslím, že služebky jsou už věcí minulosti. A kanceláře taky. Podnikání v komerčních realitách je na řadě jít do kopru hned po ajrolinkách.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

loupeznik píše:
Fabo píše:No v letovych radech jsou, a ted co? Mam si na srpen naplanovat sluzebku? Kdyz jeste ani netusim co za projekt budu delat a kde bude zakaznik, a uz vubec ne zda zrovna ve druhy srpnovy tyden bude zadouci a potrebna ma osobni pritomnost?

Myslím, že služebky jsou už věcí minulosti. A kanceláře taky. Podnikání v komerčních realitách je na řadě jít do kopru hned po ajrolinkách.


To bych nerekl. Spis naopak, zakaznici zjistuji, ze delat veci na dalku neni tak celkem ono. Takova letenka po Evrope se zaplati za nejakou hodinu, dve reseni problemu s praci na dalku...

co se kancelari tyce, tam asi poptavka klesne, min firem bude pozadovat 100% kapacitu a vic bude podporovana part-time remote work a pod.


Odpovědět