"Seberte jim křídla" - Smartwings

Odpovědět
marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od marthym »

Ivy: Ano, mám. A rozumím docela dobře oblastem, o nichž jsem tu psal. A proto můžu s jistotou tvrdit, že prostě Smartwings to neumějí. A jen během posledních měsících dokazují, že na klientech jim nezáleží (resp. na značce, reputaci).

Pro srovnání. Koukni se na sociální sítě a PR zprávy např. o McDonalds... Nebo z jiné oblasti, Tipsport. Firmy o relativně podobném obratu. Během koronaviru byly bity stejně... A co dělaly? Charita, hledání nových segmentů.

Jinak - velmi pochybuji, že zákazníci QS (nemyslím CK, ale konkrétní jednotlivce z webu, OTA) koupili do konce února letenky za desítky milionů korun. Proto ta úvaha o možném - alternativním proklientském přístupu a reklamě. Ale to je asi už jedno. Za pár měsíců budeme moudřejší (můj odhad, že chudší a naštvanější)...


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od zbozivulekral »

Pomoc Smartwings má smysl. K pláči je spíš amatérský přístup státu


https://www.forbes.cz/komentar-pomoct-smartwings-ma-smysl-k-placi-je-spis-amatersky-pristup-statu/

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od pettte »

zbozivulekral píše:
Pomoc Smartwings má smysl. K pláči je spíš amatérský přístup státu


https://www.forbes.cz/komentar-pomoct-smartwings-ma-smysl-k-placi-je-spis-amatersky-pristup-statu/


Kolik asi takový PR článek může stát?

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od zbozivulekral »

pettte píše:Kolik asi takový PR článek může stát?


Dle platné legislativy musí být PR články patřičně označeny. Nemluvě o tom, že tento text ani zvdálně PR článek nepřipomíná viz např odstavec o letu na jeden motor.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od Paul1 »

Jeden z mála rozumných komentářů:
https://nazory.aktualne.cz/komentare/pr ... f6b220ee8/


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od pettte »

zbozivulekral píše:
pettte píše:Kolik asi takový PR článek může stát?


Dle platné legislativy musí být PR články patřičně označeny. Nemluvě o tom, že tento text ani zvdálně PR článek nepřipomíná viz např odstavec o letu na jeden motor.


Jasně že musí. Krást se nesmí, lhát se nesmí, podvádět se nesmí, a pořád se to zcela běžně děje. A článků řádně označených jako PR je tak 10%....

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od marthym »

marthym píše:
Pro srovnání. Koukni se na sociální sítě a PR zprávy např. o McDonalds... Nebo z jiné oblasti, Tipsport.


A další příklad, dnes vyšla zpráva o Ikea.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od Mat »

Pohled na věc od fundovaného ekonoma: https://www.kurzy.cz/zpravy/548086-smar ... aerolinku/

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od Paul1 »

Mat píše:Pohled na věc od fundovaného ekonoma: https://www.kurzy.cz/zpravy/548086-smar ... aerolinku/


"Jestliže ovšem takto stát zabraňuje vyhladovění řadové OSVČ nebo třeba „pekaře na rohu“, principálně je správné, když už se rozhodl zachraňovat, pomoci také firmám typu Smartwings."

Nevím, jestli má fundovaný ekonom nějaké další informace o pomoci dalším i větším firmám, ale dle všech dostupných informací se nejedná o podporu firmám typu Smartwings, ale přímo jen podpoře firmě Smartwings. Jinak bych proti jeho názoru nic moc neměl.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od ivy »

marthym píše:
marthym píše:
Pro srovnání. Koukni se na sociální sítě a PR zprávy např. o McDonalds... Nebo z jiné oblasti, Tipsport.


A další příklad, dnes vyšla zpráva o Ikea.


Vy jste fakt ekonomický diletant. IKEA dobře ví, že trh s nábytkem se během pár týdnu otřepe a pojede se vesele dál. A dokonce na coronaviru možná i vydělá, protože se tam pravděpodobně přeleje část peněz z nerealizovaného cestování a dovolených (do něčeho lidé své ušetřené peníze nastrkají). A také to možná vidí jako příležitost, protože je obrovská a řada menších odpadla/odpadne, protože nemají tak velké rezervy jako ona. Dtto McDonald a spousta jiných. Tipsport nebudu řešit - nezajímá mně. Ovšem mluvit v souvislosti s hazardem o charitě mně připadá extrémně nechutné.

Naopak ti, kteří jedou v dopravě (s výjimkou každodeního cestování do práce, školy atd.), turistice apod., se budou vzpamatovávat měsíce, možná roky, protože těm se ten trh zhroutil zcela a na dlouho . Nevšiml jsem si, že by tam jela nějaká charita. Tam totiž velmi často nedostanete ani to, na co máte zákonný nárok. Já jsem třeba nakonec po stupidních a vyčerpávajích pokusech se telefonicky domluvit na vrácení jízdného od OeBB ve výši nějakých 80 EUR nakonec souhlasil s voucherem, přestože vlak zrušili oni a nikoliv já (a je to státní podnik). Jen jsem neměl ty nervy dokola poslouchat ty jejich lži, že to nejde.

Melte si co chcete o špatném managementu. Letecké společnosti se špatným managementem skončily už vloni. A jen v Evropě jich byly mraky. A jestli Vás štve, že z Vašich daní se něco málo odsype Vikovi a spol., bude to jen malý zlomeček toho, co Vám seberou v rámci EU na AZ, AF a další. Jen Vám nikdo neřekne, že to jde přímo jim, ale dostanete velkohubá prohlášení od eurosoudruhů, že je to na solidaritu s nejhůře postiženými zeměmi.

Nemá žádnou cenu s Vámi diskutovat o tom, že západní země z nás udělaly implementací "správné" ideologie po roce 1989 idioty a dnes sloužíme jako odbytiště jejich výrobků a levná pracovní síla. Tak zlikvidujme i to, co se ještě zlikvidovat nepodařilo a co alespoň drobným podílem jejich hegemonii narušuje. Myslím, že prodejce to tady popsal docela gramotně. Ovšem pokud nejste schopen pochopit podstatu problému v širších souvislostech, je to ztráta času.

Erynym
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 08. 2019, 10:49
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od Erynym »

To je sice hezké nám tu sdělit, že za všechno může kapitalismus, EU a západní společnost, nicméně jsem stále neviděl jediný relevantní argument, proč bychom měli z našich daní podporovat krachující aerolinku. A už vůbec jsem neviděl argument, proč bychom měli podporovat zrovna aerolinku, když tady pravděpodobně bude kvůli přicházející ekonomické krizi ještě hromada dalších krachujících společností. Budeme to platit všechno, nebo je Smartwings něčím speciální?

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od pettte »

Erynym píše:To je sice hezké nám tu sdělit, že za všechno může kapitalismus, EU a západní společnost, nicméně jsem stále neviděl jediný relevantní argument, proč bychom měli z našich daní podporovat krachující aerolinku. A už vůbec jsem neviděl argument, proč bychom měli podporovat zrovna aerolinku, když tady pravděpodobně bude kvůli přicházející ekonomické krizi ještě hromada dalších krachujících společností. Budeme to platit všechno, nebo je Smartwings něčím speciální?


Tak tím argumentem je samozřejmě přátelství pana Šimáněho s naším Guru Andrejem.
Jinak třeba takové Vítkovice nic speciálního nedostanou, a to jsou v regionu ohroženém nezaměstnaností více než Praha a také zaměstnanci Vítkovic jsou na pracovním trhu hůře umístitelní.
Jinak za Vítkovice lze dosadit jakoukoliv jinou společnost podobné velikosti.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od ivy »

pettte píše:
Erynym píše:To je sice hezké nám tu sdělit, že za všechno může kapitalismus, EU a západní společnost, nicméně jsem stále neviděl jediný relevantní argument, proč bychom měli z našich daní podporovat krachující aerolinku. A už vůbec jsem neviděl argument, proč bychom měli podporovat zrovna aerolinku, když tady pravděpodobně bude kvůli přicházející ekonomické krizi ještě hromada dalších krachujících společností. Budeme to platit všechno, nebo je Smartwings něčím speciální?


Tak tím argumentem je samozřejmě přátelství pana Šimáněho s naším Guru Andrejem.
Jinak třeba takové Vítkovice nic speciálního nedostanou, a to jsou v regionu ohroženém nezaměstnaností více než Praha a také zaměstnanci Vítkovic jsou na pracovním trhu hůře umístitelní.
Jinak za Vítkovice lze dosadit jakoukoliv jinou společnost podobné velikosti.


Nevím, které "Vítkovice" konkrétně máte na mysli. Já znám asi deset firem, v jejichž názvu jsou Vítkovice a konkrétně od VHM jsem donedávna nakupoval mechanické části k těžním strojům. Jenže zrovna tyhle Vítkovice se potácely nad krachem už alespoň deset let. Před dvěma lety si je (po krachu) relativně levně koupil pan Strnad a dnes se z celé výroby zbavuje toho, co se mu nehodí pro zbrojní výrobu. A řekl bych, že zrovna tady přišel coronavirus jako na zavolanou.

A že je stát nepodpořil? Hluboký omyl, utopil v nich před poměrně krátkou dobou přes ČEBku a EGAP nějakých 11 miliard (i když to nebyly VHM ale Vítkovice PE - stejně to ale bylo Světlíkovo). Klíčové slovo Adularya. No a dnes zase stát přes Tatra trucks a armádu "podporuje" pana Strnada. A takhle jednoduché to je. Ale chápu - prostě tady se jede boj proti Šimáněmu a tam se hodí vše.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od ivy »

Erynym píše:To je sice hezké nám tu sdělit, že za všechno může kapitalismus, EU a západní společnost, nicméně jsem stále neviděl jediný relevantní argument, proč bychom měli z našich daní podporovat krachující aerolinku. A už vůbec jsem neviděl argument, proč bychom měli podporovat zrovna aerolinku, když tady pravděpodobně bude kvůli přicházející ekonomické krizi ještě hromada dalších krachujících společností. Budeme to platit všechno, nebo je Smartwings něčím speciální?


Máte problém s pochopením textu? Nikde jsem nenapsal že za vše může kapitalismus, EU a západní společnost. Také jsem nikde nenapsal, že bychom měli podpořit JEN aerolinku. Jsem toho názoru, že stát by měl podpořit (samozřejmě v rámci jeho možností) vše, co zde zaměstnává lidi, platí daně, živí české subdodavatele a před coronavirem bylo životaschopné. A bez ohledu na to, komu to patří a kdo je čí kamarád. Tedy přesně tak, jak to dělá většina ostatních evropských vlád. Dnes se ekonomové drbou za ušima, že ročně odchází z CZ na dividendách více než 300 miliard. Tak ještě přitlačíme?

A možná se mýlím, ale teď se snad už hovoří jen o státních garancích a ještě podmíněných vklady akcionářů. A to už jsme někde úplně jinde, než je třeba Alitalia.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: "Seberte jim křídla" - Smartwings

Příspěvek od jencik »

Keďže Česko z EÚ viac dostáva ako vracia, tak logicky o nič neprichádza, takže tvrdenia o AF a AZ su nezmysel, navyše u AF je to podmienené aj ďalšími vecami ako je podpora firiem v leteckom priemysle.

Simane ma stále možnosť zohnať tie peniaze od Číňanov, takže opäť chyba, zeby tých 1200 pilotov a letušiek a administratívu musel zachraňovať štát, nemusel.


Odpovědět