Ryanair nekomunikuje - refundácia

Odpovědět
zuzu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 07. 2020, 13:18
Stav: Offline

Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od zuzu »

Ahojte,
ešte v apríli nám Ryanair poslal infomail, že sa posúva náš júlový let s možnosťou refundácie. Požiadali sme si o refundáciu. Na druhý deň nám z Ryanair prišlo toto:
Dear Customer,
I refer to your recent request for a refund on your booking confirmation xxxx

Due to the high volume of flight cancellations due to COVID 19, we are experiencing an unprecedented high volume of requests. We are currently working through the backlog and assessing all requests. Please bear with us and please do not resubmit your request.

Thank you for your patience and understanding.

Odvtedy k refundácii nič, len nám stále chodia up-dates o našom lete, akoby sme ani žiadnu žiadosť o refundáciu neposlali. Stretol sa s tým niekto. Odlet je túto sobotu, letieť nechceme, keďže sme na základe žiadosti o refundáciu všetko zrušili, ale nechceme prísť o peniaze. Neodpovedajú na maily, facebook správy, chat box, dovolať sa nedá...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od Fabo »

Poziadajte o chargeback.

zuzu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 07. 2020, 13:18
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od zuzu »

Chargeback v banke? Len z akého titulu by to oni spravili?
Máte s tým skúsenosť?

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od michal4 »

Setkal. U mě než to zprocesovali nastala další změna letu, podle které už na refund není nárok. Customer chat bezradný - nejdřív, že tam je validní žádost, pak že vlastně není, protože posun je příliš malý. Když se ti to nelíbí, jsou tři možnosti - odpojí tě, doporučí ti complaint form nebo odkáží na infolinku.

Čistě ze sportu jsem před měsícem poslal complaint a párkrát ji zopakoval. Dodnes nemám žádnou odpověď a to ani na tu žádost o refund. Ani voucher ani zamítnutí ani odpověď na stížnost. Let mezitím odletěl. Jak to skončí nevím. Možná mlčením. Dostali i obsah complaint zabalený do Wordu s nadpisem Letter before Action. Ale stále ticho po pěšině.

Chargeback nepřipadá v úvahu, bylo to přes edreams myslím :lol:

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od procvi »

zuzu píše:
13. 07. 2020, 13:26
Ahojte,
ešte v apríli nám Ryanair poslal infomail, že sa posúva náš júlový let s možnosťou refundácie. Požiadali sme si o refundáciu. Na druhý deň nám z Ryanair prišlo toto:
Dear Customer,
I refer to your recent request for a refund on your booking confirmation xxxx

Due to the high volume of flight cancellations due to COVID 19, we are experiencing an unprecedented high volume of requests. We are currently working through the backlog and assessing all requests. Please bear with us and please do not resubmit your request.

Thank you for your patience and understanding.

Odvtedy k refundácii nič, len nám stále chodia up-dates o našom lete, akoby sme ani žiadnu žiadosť o refundáciu neposlali. Stretol sa s tým niekto. Odlet je túto sobotu, letieť nechceme, keďže sme na základe žiadosti o refundáciu všetko zrušili, ale nechceme prísť o peniaze. Neodpovedajú na maily, facebook správy, chat box, dovolať sa nedá...
Jsem na tom stejně a myslím, že dalších x lidí :) Zrušili mi let v květnu dostal jsem vouchery, ale požádal jsem o vrácení peněz. Došel mi úplně stejný mail. Zkusil bych ještě chvíli vydržet, dle článku:

https://www.planes.cz/cs/article/204581 ... ceni-penez


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od pavelpmi »

Kupoval jsem sem sestře Laudu na duben, za jeden let vrátili peníze teď na začátku měsíce, zbývá druhá rezervace.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od Fabo »

zuzu píše:
13. 07. 2020, 14:43
Chargeback v banke? Len z akého titulu by to oni spravili?
Máte s tým skúsenosť?

Z titulu ze ignoruju ziadost o cancellation and refund a presvihli zakonnu lehotu.

Zelenec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 11. 2013, 19:57
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od Zelenec »

Aktualni zkusenost na stejne tema: 7.1.2020 zakoupeno 6 letenek z Vidne do Chanie pres ryanair.com, cena 37000 czk. 15.4., v dobe lockdownu, prisel email s informaci o zmene casu s moznosti bezplatneho storna a refundace, okamzite vyuzito. Od te doby kazdy mesic urgovano pres live chat, vzdy ujisteni, ze penize vrati, ale nevedi kdy. Zkusil jsem chargeback pres Revolut, Ryanairem zamitnuto. 6.8. pristalo na karte zpet 37000 czk, pres dlouhe cekani vraceno vse do koruny. Drzim vsem palce a pevne nervy!

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od speedy_r »

Zelenec píše:
08. 08. 2020, 15:23
Aktualni zkusenost na stejne tema: 7.1.2020 zakoupeno 6 letenek z Vidne do Chanie pres ryanair.com, cena 37000 czk. 15.4., v dobe lockdownu, prisel email s informaci o zmene casu s moznosti bezplatneho storna a refundace, okamzite vyuzito. Od te doby kazdy mesic urgovano pres live chat, vzdy ujisteni, ze penize vrati, ale nevedi kdy. Zkusil jsem chargeback pres Revolut, Ryanairem zamitnuto. 6.8. pristalo na karte zpet 37000 czk, pres dlouhe cekani vraceno vse do koruny. Drzim vsem palce a pevne nervy!
Tebe sa Revolut pokúsil aspoň o Chargeback? Mne to hneď zamietli :crazy:

Zelenec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 11. 2013, 19:57
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od Zelenec »

speedy_r píše:
08. 08. 2020, 18:47
Zelenec píše:
08. 08. 2020, 15:23
Aktualni zkusenost na stejne tema: 7.1.2020 zakoupeno 6 letenek z Vidne do Chanie pres ryanair.com, cena 37000 czk. 15.4., v dobe lockdownu, prisel email s informaci o zmene casu s moznosti bezplatneho storna a refundace, okamzite vyuzito. Od te doby kazdy mesic urgovano pres live chat, vzdy ujisteni, ze penize vrati, ale nevedi kdy. Zkusil jsem chargeback pres Revolut, Ryanairem zamitnuto. 6.8. pristalo na karte zpet 37000 czk, pres dlouhe cekani vraceno vse do koruny. Drzim vsem palce a pevne nervy!
Tebe sa Revolut pokúsil aspoň o Chargeback? Mne to hneď zamietli :crazy:
V Revolutu se tvarili velmi ochotne, naposilal jsem jim kompletni komunikaci vcetne live chatu (vsechno jsem si zkopiroval a ulozil), po mesici jsem je urgoval a napsali mi, ze Ryanair reklamaci zamitl. Nakonec to dobre dopadlo, drzim palce take tobe.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od speedy_r »

Zelenec píše:
08. 08. 2020, 19:26
speedy_r píše:
08. 08. 2020, 18:47
Zelenec píše:
08. 08. 2020, 15:23
Aktualni zkusenost na stejne tema: 7.1.2020 zakoupeno 6 letenek z Vidne do Chanie pres ryanair.com, cena 37000 czk. 15.4., v dobe lockdownu, prisel email s informaci o zmene casu s moznosti bezplatneho storna a refundace, okamzite vyuzito. Od te doby kazdy mesic urgovano pres live chat, vzdy ujisteni, ze penize vrati, ale nevedi kdy. Zkusil jsem chargeback pres Revolut, Ryanairem zamitnuto. 6.8. pristalo na karte zpet 37000 czk, pres dlouhe cekani vraceno vse do koruny. Drzim vsem palce a pevne nervy!
Tebe sa Revolut pokúsil aspoň o Chargeback? Mne to hneď zamietli :crazy:
V Revolutu se tvarili velmi ochotne, naposilal jsem jim kompletni komunikaci vcetne live chatu (vsechno jsem si zkopiroval a ulozil), po mesici jsem je urgoval a napsali mi, ze Ryanair reklamaci zamitl. Nakonec to dobre dopadlo, drzim palce take tobe.
Ja síce neriešim Ryanair, ale TAP, ale stále sa vyhovárajú, že to je proti pravidlám kartovej spoločnosti VISA, že za Covid nemôžu a je to ich posledné slovo. :YMTONGUE:

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od Roiman4 »

Tak to gratuluji. Já mám u FR tři letenky a dušovali se, že všechny zrušené lety do konce Května proplatí do konce Července a já neviděl od nich pořád nic. Budu asi muset na ten live chat zajít a všechny tři lety s nimi probrat... Ještě mám na cestě LATAM, ale ten se taky nějak vypařil, psali měsíc a pomalů už tři pryč.

kraken
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 08. 2009, 11:36
Stav: Offline

Re: Ryanair nekomunikuje - refundácia

Příspěvek od kraken »

Roiman4 píše:
10. 08. 2020, 19:59
Ještě mám na cestě LATAM, ale ten se taky nějak vypařil, psali měsíc a pomalů už tři pryč.
LATAM jsem vyřešil přes chargeback, kupováno přes Expedii. Trvalo to 3 měsíce.


Odpovědět