Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Sau »

Resili ste nekdo zmenu letenky, ktera se neproletela skrz covid?

Mel sem letet na zacatku kvetna, coz skrz virus neslo. Jeste pred datem odletu sem letenku nechal prevest do jakeho tohosi "klimbu", s tim ze puvodne do konca srpna se mam rozhodnut pro odlet do konca roku, nasledne pak zmeneno z jejich strany na rozhodnut sa do konca pristiho ledna s odletem (tusim ze) do pulky pristiho roku.

Tedka sem tam volal s terminem na pristi rok a zostal sem hledet - chcu po me doplatit rozdil v taxach, skoro 7 tisic. Su to ty same lety, akorat o rok posunute (pry taxy zdrazily) ale hlavne - to je tak ok? Chtit po me rozdil v taxach? Chteli to tak aj po vas? Me tim naprosto zaskocili a vubec sa me to nelibi...


georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od georgo »

Řešil jsem to samé, ale měl jsem to obráceně. Letenky byly levnější než za co jsem je kupoval. Rozdíl vyplatit prej podle regulí nemůžou. Tak jsme změnili tarif Light na Classic a máme v tom i zavazadla a stálo nás to cca stejně.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Sau »

Jn, tohle je ale za mile, ne kupovane za prachy. Navic jsem s nima ohledne zmen terminu mluvil do dnes uz mozna tak 5x a nikdy o taxach ani zminka. Kamaradka takto menila lety pred tydnem a taky nic (musim sa ji presne optat jak to probihalo). Jen po me je chcu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

IMHO pokud změnili výši tax a tzv."tax", tak tahají za delší konec a asi s tím nepůjde nic dělat.
Ono tyto "polopřevody" jsou zrádné, každá aerolinka to řeší jinak, měl jsem letenku s doplatkem za premium seat. Podle výpisu z kreditky tedy měla letenka jiné číslo letenky než doplatek za seating. Dal jsem to do "polopřevodu", pak jsem si vybral kdy chci letět, letenka byla dražší přesně o tolik, kolik byl příplatek za ten premium seating. V emailu při tom stornu bylo, že mám kredit ve výši, který byl součtem letenka+seating. Volal jsem na ticketing a chtěli po mě doplatek za rozdíl tarifu. Říkám, že tam mám kredit, který je přesně cema té nové letenky. Nezájem, je tam rozdíl v tarifu, který musím doplatit. Jednalo se o pakatel, ale principielně třeba na toto bacha.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Sau »

Jn, ale co sem mel udelat jinak? Co sem udelal spatne? Letenky mi zrusili a nabidli bud vraceni mil a tax coz sem nechtel a nechcu, pac tam letet opravdu chci a nebo toto "zaparkovani" letenek s pozdejsim vyberem terminu. S kterym sem suhlasil a prislo mi fer. Chtit ted za pouhou zmenu terminu jima zrusenych letenek doplatek v taxach mi ale fer uz neprijde.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Sau píše:
13. 08. 2020, 12:05
Jn, ale co sem mel udelat jinak? Co sem udelal spatne? Letenky mi zrusili a nabidli bud vraceni mil a tax coz sem nechtel a nechcu, pac tam letet opravdu chci a nebo toto "zaparkovani" letenek s pozdejsim vyberem terminu. S kterym sem suhlasil a prislo mi fer. Chtit ted za pouhou zmenu terminu jima zrusenych letenek doplatek v taxach mi ale fer uz neprijde.
Nic jsi neudělal špatně. Ale svět je už takový. Ne vše je storpocentně fér. A někdy prostě nejde vyměnit kus za kus, byť vypadá stejně.
Resp.jsi vlastně asi něco udělal špatně: Zeptal jsi se, zda už nebudeš muset nic doplácet, ani míle ani taxy, že to zůstane zafixované?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Globik píše:
13. 08. 2020, 21:57
Sau píše:
13. 08. 2020, 12:05
Jn, ale co sem mel udelat jinak? Co sem udelal spatne? Letenky mi zrusili a nabidli bud vraceni mil a tax coz sem nechtel a nechcu, pac tam letet opravdu chci a nebo toto "zaparkovani" letenek s pozdejsim vyberem terminu. S kterym sem suhlasil a prislo mi fer. Chtit ted za pouhou zmenu terminu jima zrusenych letenek doplatek v taxach mi ale fer uz neprijde.
Nic jsi neudělal špatně. Ale svět je už takový. Ne vše je storpocentně fér. A někdy prostě nejde vyměnit kus za kus, byť vypadá stejně.
Resp.jsi vlastně asi něco udělal špatně: Zeptal jsi se, zda už nebudeš muset nic doplácet, ani míle ani taxy, že to zůstane zafixované?
Já měl RT letenky HNL-PRG. Odlet koncem května. UA mi poslali email, jestli nechci letět, ať to zruším, že mi dají voucher v zaplacené hodnotě. Už tam nebylo uvedeno, že ten voucher musím použít jen na metal UA. V dobré víře a s příslovím "Lepší vrabec..." jsem to hned zrušil. Takže mám 3 vouchery na metal UA, každý na 1000 dolarů. Zatím je můžu použít jen místo Harmasanu.
Žena měla letět až v červnu (a měla tam legy EWR-PRG-EWR), než jí stačil přijít podobný email, tak jí přišel email, že jí změnili časy. Jenže ta letenka už v tu chvíli byla jen do EWR, zrušený leg EWR-PRG v.v. nebyl vůbec ničím nahrazený :) V tu chvíli už žádné vouchery, kroutili se, ale poslali peníze.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Sau »

Globik píše:
13. 08. 2020, 21:57
Sau píše:
13. 08. 2020, 12:05
Jn, ale co sem mel udelat jinak? Co sem udelal spatne? Letenky mi zrusili a nabidli bud vraceni mil a tax coz sem nechtel a nechcu, pac tam letet opravdu chci a nebo toto "zaparkovani" letenek s pozdejsim vyberem terminu. S kterym sem suhlasil a prislo mi fer. Chtit ted za pouhou zmenu terminu jima zrusenych letenek doplatek v taxach mi ale fer uz neprijde.
Nic jsi neudělal špatně. Ale svět je už takový. Ne vše je storpocentně fér. A někdy prostě nejde vyměnit kus za kus, byť vypadá stejně.
Resp.jsi vlastně asi něco udělal špatně: Zeptal jsi se, zda už nebudeš muset nic doplácet, ani míle ani taxy, že to zůstane zafixované?
Popravde nezeptal, pac ze by neco takoveho mohli chtit by me nikdy ani nenapadlo. Jn, holt jsem o sedmicku chudsi, no. Nebo mozna jeste vic, pac ted su na ne nas*any a musim prvni vychladnut, nez budu schopny tam znovu zavolat a jak sa znam, mezitim je opet zdrazi :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

mne teraz tiez zrusili jeden let z MUC do PRG, bez problemov mi to zmenili na MUC-ZRH-PRG, boli velmi flexibilni, moznost bola letiet i cez FRA

volal som na cesku infolinku, cakanie mozno 10 sekund

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Sau »

Jo, taky sem použil česků infolinku miles and more. No zkusím to časem znova. Třeba překvapí :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

tento mesiac si dava unicredit s M&M milami nacas...

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 198
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od tramin »

Jenom aby nám M&M vydržely i dál. UCB přechází na VISA...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

nemyslim si, ze by to malo mat nejaky vplyv
ak by chcela UNI M&M kreditku zrusit, mali moznost pred 2 rokmi, ked sa vyznamne menili poplatky

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

tak dnes pripisali, dockal som sa

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od alesesl »

tramin píše:
19. 09. 2020, 09:29
Jenom aby nám M&M vydržely i dál. UCB přechází na VISA...
A neni to jen u debetnich karet. Kreditky zustavaji jako MC?


Odpovědět