Covid-19 off-topic

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Night fly »

firefly píše:
27. 04. 2021, 07:12
Napadlo mě zeptat se zde, v tomto vláknu. Nemá někdo nějaké bližší informace, kdy by se pro turisty z EU, konkrétně z Česka, otevřela možnost cestovat do USA? Loni jsem přišla o 2 cesty a už mi to fakt chybí hodně.
Budu moc ráda za všechny odpovědi.
Předem děkuji.
No ze by se nekdo v US zabyval konkretne Ceskem, o tom dost pochybuju :)) CR se v teto zalezitosti "sveze" se zbytkem Evropy, EK/UvdL oznamila moznost cestovani pro ockovane Americany od leta, predpokladam tedy nejakou uroven reciprocity. Ale obavam se, ze nejaky smysluplny rezim (zejmena tedy bez povinnych karanten po priletu) bude jen pro ockovane. Rad se ovsem spletu.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

Upresnim, ze tá dohoda má platiť len pre ľudí s hotovým očkovaním. Takže Pfizer obe dávky (4-6 týždňov odstup) plus dva týždne, Astra (10 týždňov odstup) J&J len jedna dávka, ale určite tam bude nejaký čas na vytvorenie protilátok.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
27. 04. 2021, 15:36
Upresnim, ze tá dohoda má platiť len pre ľudí s hotovým očkovaním. Takže Pfizer obe dávky (4-6 týždňov odstup) plus dva týždne, Astra (10 týždňov odstup) J&J len jedna dávka, ale určite tam bude nejaký čas na vytvorenie protilátok.
Jsi si jistý, že jde o dohodu? IMHO jde o jednostranne vyhlášení EU.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Jinak co se týče Havaje (což asi zajímá firefly), od 1.5. je meziostrovní cestování pro plně očkované (což znamená 15.den po poslední dávce) bez karantény a bez testů a pro zámořské přílety se předpokládá totéž koncem léta. Zatím se to ale týká jen osob, očkovaných na Havaji, takže kdo se nechal očkovat na pevnině USA (natož v zahraničí), bude stále muset mezi ostrovy mít test nebo karanténu.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
27. 04. 2021, 23:06
Jinak co se týče Havaje (což asi zajímá firefly), od 1.5. je meziostrovní cestování pro plně očkované (což znamená 15.den po poslední dávce) bez karantény a bez testů a pro zámořské přílety se předpokládá totéž koncem léta. Zatím se to ale týká jen osob, očkovaných na Havaji, takže kdo se nechal očkovat na pevnině USA (natož v zahraničí), bude stále muset mezi ostrovy mít test nebo karanténu.
To by ma zaujímalo, aký je rozdiel nechať sa očkovať na ostrovoch oproti tomu na pevnine. :crazy:
Predpokladám, ze dedo Joe uz o tom s EÚ rokuje, samozrejme ide o nejaké predbežné znenie, nie finálnu dohodu. Ale neočakávam,ze sa spoľahnú na testy a ani karanténa nemusí stačiť.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
27. 04. 2021, 23:48
Globik píše:
27. 04. 2021, 23:06
Jinak co se týče Havaje (což asi zajímá firefly), od 1.5. je meziostrovní cestování pro plně očkované (což znamená 15.den po poslední dávce) bez karantény a bez testů a pro zámořské přílety se předpokládá totéž koncem léta. Zatím se to ale týká jen osob, očkovaných na Havaji, takže kdo se nechal očkovat na pevnině USA (natož v zahraničí), bude stále muset mezi ostrovy mít test nebo karanténu.
To by ma zaujímalo, aký je rozdiel nechať sa očkovať na ostrovoch oproti tomu na pevnine. :crazy:
Predpokladám, ze dedo Joe uz o tom s EÚ rokuje, samozrejme ide o nejaké predbežné znenie, nie finálnu dohodu. Ale neočakávam,ze sa spoľahnú na testy a ani karanténa nemusí stačiť.
Nechápu tu Tvoji poslední větu.
Co se týče rozdílu mezi očkováním ve státě Havaj a očkováním v jiném US státě, tak jde o to, že stát má evidenci očkovaných. Na federální úrovni ta evidence asi nefunguje a lidi sice mají očkovací průkazy, ale ty se falešné už prodávají na černém trhu a o to jde.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Jasně, že mě zajímá Havaj! Tak jsem zvědavá, jak to Sleepy Joe dohodne s EU, tady se mají dostávat nějaké očkovací pasy, nějaká aplikace do mobilu, tak snad by to v USA mohli uznávat.
Jdu na 1.dávku 4.5. a na 2.dávku 15.6., tak stále doufám, že v září, říjnu,bych se mohla objevit na Kuhio Beach. :D :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
28. 04. 2021, 08:01
Jasně, že mě zajímá Havaj! Tak jsem zvědavá, jak to Sleepy Joe dohodne s EU, tady se mají dostávat nějaké očkovací pasy, nějaká aplikace do mobilu, tak snad by to v USA mohli uznávat.
Jdu na 1.dávku 4.5. a na 2.dávku 15.6., tak stále doufám, že v září, říjnu,bych se mohla objevit na Kuhio Beach. :D :D
Taky doufám a doufám, že v nějakém baru naproti dáme pivo nebo mai tai a konečně se uvidíme. Jinak ty vaše intervaly mezi první a druhou dávkou jsou šílené, já jdu na druhou dávku Pfizeru na hodinu přesně 3 týdny po první

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od r2d2 »

Ja zas na zadnou davku nejdu, tak doufam ze to pujde i bez toho :mrgreen:

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Já mám dostat také Pfizer. Lidé, co dostávají Astra Zeneca, tak ti mají ten interval mezi dávkami ještě mnohem delší. :wtf:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od beardie »

kazdy stat to ma inak, napriklad na Slovensku je clovek povazovany za cisteho:
- 2 tyzdne od druhej davky vakciny Pfizer alebo Moderna
- 1 mesiac po prvej davke AZ (druha davka sa aplikuje po 10-12 tyzdnoch od prvej)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

beardie píše:
29. 04. 2021, 10:43
kazdy stat to ma inak, napriklad na Slovensku je clovek povazovany za cisteho:
- 2 tyzdne od druhej davky vakciny Pfizer alebo Moderna
- 1 mesiac po prvej davke AZ (druha davka sa aplikuje po 10-12 tyzdnoch od prvej)
To je ale rozdiel, pretože s vyššie uvedeným pre tých ľudí platí výnimka z niektorých pravidiel, no tí s AZ ešte musia dostať druhú dávku, aby mali kompletné očkovanie. Nemyslím si, ze človeka pustia do USA len na základe negatívneho PCR testu, s tým sa bude dať cestovať zrejme len v rámci EÚ. Tie intervaly u nás sú dlhé no, 42 dní pre Pfizer/Modernu alebo 10 týždňov pri AZ.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
28. 04. 2021, 18:11
Jinak ty vaše intervaly mezi první a druhou dávkou jsou šílené, já jdu na druhou dávku Pfizeru na hodinu přesně 3 týdny po první
Holt se zvolila cesta, ze lepsi vic lidi jedna davka nez min lidi komplet.

Tady v NL je u Pfizeru 6 tydnu, Moderny nejmin 4, AstraZeneca 12 nebo v nekterych pripadech 1 davka (za predpokladu, ze pacient prekonal v nedavne dobe COVID a ma vyhovujici imunitni odpoved uz po prvni davce)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Na FB na stránce America Tours píšou, že prý mají info ze spolehlivého zdroje, že by se mohlo do USA cestovat od 1.6.2021. Nevíte někdo tady o tom něco blíž?
Omlouvám se, že s tím tady pořád otravuji, ale já už fakt moc chci! :thumbup: :thumbup:
V momentě, až to bude oficiálně oznámeno, jdu kupovat letenky! :thumbup:

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od MarcosFT »

firefly píše:
20. 05. 2021, 12:36
Na FB na stránce America Tours píšou, že prý mají info ze spolehlivého zdroje, že by se mohlo do USA cestovat od 1.6.2021. Nevíte někdo tady o tom něco blíž?
Omlouvám se, že s tím tady pořád otravuji, ale já už fakt moc chci! :thumbup: :thumbup:
V momentě, až to bude oficiálně oznámeno, jdu kupovat letenky! :thumbup:
Mám spolehlivý zdroj, že 1. 6. to nebude.


Odpovědět