Vídeň

Odpovědět
bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

tak jsem Vídeň zvládl. Jen mi v Leopoldau došlo pár minut před odjezdem, že parkuji nad Ubahnem a potřebuju jít na Sbahn :) To je potřeba zdůraznit pro lidi co tam jedou poprvé, jsou tam dvě nádraží Na jednom jezdí metro a na druhém vlaky. Je to propojené chodbou ale jsou to jiné koleje..

Takže rychlý přejezd na kraj parkoviště, běh s kufry na nástupiště ale vlak jsme chytli.

Jinak mě překvapila platba 28.50 za parkování, jsem myslel, že tam mají tu týdenní sazbu 18.50 nebo tak nějak. Na druhou stranu mě překvapila cena, tam to stálo 8.20 pro dva a zpět 4.60. Je pravda, že jízdenku Letiště leopoldau jsem kupoval přes jejich mobilní aplikaci tak jestli je rozdíl zrovna v tom, nevím.


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

bugr píše:
07. 10. 2022, 10:26
tak jsem Vídeň zvládl. Jen mi v Leopoldau došlo pár minut před odjezdem, že parkuji nad Ubahnem a potřebuju jít na Sbahn :) To je potřeba zdůraznit pro lidi co tam jedou poprvé, jsou tam dvě nádraží Na jednom jezdí metro a na druhém vlaky. Je to propojené chodbou ale jsou to jiné koleje..

Takže rychlý přejezd na kraj parkoviště, běh s kufry na nástupiště ale vlak jsme chytli.

Jinak mě překvapila platba 28.50 za parkování, jsem myslel, že tam mají tu týdenní sazbu 18.50 nebo tak nějak. Na druhou stranu mě překvapila cena, tam to stálo 8.20 pro dva a zpět 4.60. Je pravda, že jízdenku Letiště leopoldau jsem kupoval přes jejich mobilní aplikaci tak jestli je rozdíl zrovna v tom, nevím.
Ahoj,

8,20 je standardna tarifa v integrovanom systeme a mozes pouzit na cestu vsetky dopravne prostriedky (U-Bahn, S-Bahn, vlak, Metro, Elina, Bus. Flughafenbus nie, ten nie je integrovany). 4,60 je skupinova tarifa, plati len v ÖBB S-Bahn a REX, v railjet nie, podla toho, ako vidim ceny.
Trochu zbytocne komplikovane...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

to mě taky napadlo jestli mě to neposlalo jen REXem. Nejhorší bylo, že ten měl sekeru a já nestihl přestup na Florisdorfu takže jsem pak jel něčím jiným. No nikdo mě nechytl tak ok :)

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od michal4 »

A platí ten vídeňský lístek za 4,3 eura i na např. RegioJet či Tiger Express v úseku mezi letištěm a hlavním nádražím?

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

si to naklikej v jejich aplikaci a uvidíš.


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

michal4 píše:
07. 10. 2022, 21:33
A platí ten vídeňský lístek za 4,3 eura i na např. RegioJet či Tiger Express v úseku mezi letištěm a hlavním nádražím?
Za 4,30 sa mozes kazdu pol hodinu odviezt Railjetom z letiska priamo na Hauptbahnhof. Alebo ak ti ujde railjet, tak s S7 alebo REX s prestupom na Wien Mitte/Landstraße.
Pokial sa nemylim, jediny integrovany spoj na viedenskom letisku je vlak (vsetky okrem City Airport Train a Regiojet, ak znova zacne jazdit). Za 4,30 sa dostanete do mesta. Ak vas ide viac, mozete vyuzit skupinovu tarifu, ta vsak neplati na Railjet, iba na S7 a REX.

pepe75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 03. 2023, 19:51
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepe75 »

Zdravím všechny cestovatele. V létě mám odlet z Vídně a parkovat bych chtěl na P+R Leopoldau. Mohl by mi někdo poradit, jak je to s nákupem týdenního parkování? Při příjezdu se údajně bere lístek a pomocí něho, se potom v automatu kupuje parkování na týden. Je to tak?

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

Listek sa pri prijezdu bere, ano, ale tydenni cena tam neni. Jen denni. Aspon teda ja plativam v souctu za jednotlive dny.

pepe75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 03. 2023, 19:51
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepe75 »

Týdenní cena tam právě je za 20.90, ale netuším jak se kupuje. Co jsem zhruba našel, tak by to mělo jít koupit pomocí jednodenního lístku. Myslel jsem, že už to někdo zkoušel a ví jak na to.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Zajímavý dotaz. Já teď v pátek platil za 6 dnů 24,6 euro. Přestože byla spodní polovina zavřená kvůli rekonstrukci bylo na parkovišti pořád hafo volných míst. Podle provozovatele parkoviště https://www.bestinparking.com/de/at/gar ... -leopoldau by byl týdenní lístek opravdu levnější - za 20,90 euro, případně 17,10 euro po doložení předplacenky na Wiener Linien (chápu to tak, že člověk musí u nákupu této levnější varianty předložit svoji vídeňskou šalinkartu). Ale vše, co se nemá platit denní sazbou 4,10 eura se musí koupit předem. Píšou u automatu. Tak asi ten u příjezdu. Taky mají odkaz na aplikaci BMove. https://www.bmove.com/ . Tolik oficiální stránky. Zatím jsem tedy sám nepoužil, ale při příští delší cestě zkusím a dám vědět... Teď mě ale čekají do léta jen kratší služebky a na letní dovolenou letíme z BTS, tak to dřív snad někdo vyzkouší a dá vědět... Mne by zajímalo jestli při 8 nebo 10 denní cestě lze nějak zkombinovat týdenní a denní sazbu.

Ale zase na druhou stranu tolik peněz navíc to zase není a P+R v Leopoldau je pro lidi co letí z VIE společně s linkou S7 i za denní sazbu 4,10 eur skvělá věc. Nově jsem osobně zjistil, že na oebb.at lze koupit na S7 z Leopoldau na letiště a zpět na daný den pro dva skupinovou jízdenku za 4,60 eur na jeden směr - tedy to samé co stojí u automatu jízdenka za jednoho (edit: pro jednoho na webu oebb.at stojí jízdenka 4,30 eur). Navíc platí celý den a koupení předem na daný den (pro cestu zpět z letiště) se člověk vyhne taky frontám na letišti před červenými automaty...
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 20. 03. 2023, 10:44, celkem upraveno 1 x.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

Hm, tak to by me zajimalo jak to tedy provest :) Ja tam parkoval zatim 2x, jednu tri dny a jednu osm dni. A pri placeni tech osmi dni mi to zaplatit tyden a den k tomu nenabidlo. Jestli se tedy melo jit zaplatit hned pri prijezdu... Ale to by slo zase enom na treba tech sedm dni a kdo je treba dni osm, devet apd. tak smula. Asi :)

Kazdopadne, i tech 4,10 Ecek na den je ve srovnani s letistem skvela cena :)

pepe75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 03. 2023, 19:51
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepe75 »

Jelikož stejná společnost provozuje parkoviště v Bratislavě, tak jsem tam zkusil napsat a tady je odpověď :
 
Dobrý deň,
malo by to tak fungovať, že pri vjazde si zoberiete vjazdový vstupný lístok.
Potom u obsluhy alebo v automate vložite tento vjazdový listok.
Operatorovi, alebo v automate pred platbou nastavite týždňový listok ( počita Vám od Vašho vjazdu).
Ukáže Vám hodnotu tyždňového listka. Po zaplatení Vám vydá týždňový lístok s potvrdenkou o zaplatení, ktorý použvate pri vjazde a výjazde z parkoviska.
Takto by to malo bežne fungovať, ale môžu byť špecifika jednotlivých parkovisk…..

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od hafi »

@sau: koupit při příjezdu týden a při odjezdu doplatit? Nějak by to mělo jít neb k prodloužení pobytu může dojít i neplánovaně.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Sau »

No, nejak mozna jo :) Asi by to mel nekdo fakt zkusit :D Ja sam sa bohuzel v dohledne dobe z Vidne nikam letet nechystam :?

LuckyLjuk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 05. 07. 2022, 12:31
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od LuckyLjuk »

David97 píše:
08. 05. 2023, 14:11
Jsem si udělal cenové srovnání ubytování srovnatelných hotelů přímo na letišti na stejném červnové datum.

EDIT ADMIN: spamové odkazy byly smazány

Jsou to samozřejmě hotely mezinárodních sítí, žádné nezávislé nezávislé ubytování se nemá šanci na letiště prosadit. A zatím mi Praha vychází stále trochu levněji, plus nabízí i parkování zdarma.
To je možná pravda, nicméně např. ceny letenek jsou kolikrát z Vídně levnější rapidně. My kupovali letenky na Bali a rozdíl v ceně téměř 4.000,- na osobu. Za mě osobně je hotel do 2.500,- za noc pro 2 furt pohoda a navíc z centra Vídně kde budeme spát jezdi vlak na letiště asi 30 minut za snad 7€. Takže za mě Vídeň lepší volba pro lidi z Moravy a Slezska.


Odpovědět