Kávičky platí Aegean

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Kávičky platí Aegean

Příspěvek od michal4 »

V květnu jsem si udělal prodloužený víkend v Athénách s Aegeanem. Využil jsem svých pár tisíc nasyslených mil a díky 30% slevě koupil aspoň jednosměrnou letenku do Athén.

Dojmy z letu s Aegeanem ve srovnání s letem těsně před covidem na stejné trase (leden 2020):
- Místa mezi sedačky je extrémně málo, horší snad jak u Wizzairu. To z minula nepamatuji.
- Už si není možné před odletem vybrat z několika druhů jídla online. Jsou jen dvě volby na palubě - maso nebo bez masa.
- PRG-ATH měly miniaturní porci těstovin s neznatelným množstvím kuřete.
- ATH-PRG mělo malou bagetu.
- K tomu nějaké nápoje. Myslím, že i pivo.
- kvůli opravě hlavní dráhy v PRG nádherné výhledy při každém letu.

Míle u Aegeanu sice nikdy neexpirují, ale pokud nechcete do Řecka, mají jen malou uplatnitelnost, proto jsem zbytek rozměnil za kávičky v Coffee Islandu. Ten ve spolupráci s A3 umožňuje čerpat míle v poměru 200 mil : 1 €. Jde to i opačně, ale to je myslím 2 míle za 1 euro.

Itinerář
Pátek večer: přílet
Sobota: výlet do Delf autobusem KTEL a večerní Akropole
Neděle: výlet vlakem do Meteory
Pondělí: odlet

Celý cestopis:
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... egean.html

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) michal4 dne 22. 05. 2023, 13:53, celkem upraveno 1 x.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Kávičky platí Aegean

Příspěvek od Globik »

Pěkné.
Dovolil bych si však rozporovat dvě Tvoje tvrzení:

"Převýšení je fakt zabijácké a pěší túra nedává žádný smysl, zejména v létě."
V Meteoře jsem pobyl 2 dny, spal jsem dole ve vsi a celé jsem to prošel pěšky. Ano, nebylo léto (tuším že to bylo v dubnu), ale mělo to smysl, bylo to úplně něco jiného než to projet autobusem s pár zastávkami (to jsem již absolvoval kdysi předtím).
Bylo mi tenkrát necelých 30 a bylo to v době, kdy tam ještě nebyli Rusáci ani Číňani.

"Připomíná ještě ty časy, kdy se nemuselo procházet žádnou bezpečnostní kontrolou, protože obchody a restaurace začínají za check-in přepážkami ještě před bezpečnostními kontrolami a příchodem k branám"
Nevím, jak jsi to myslel, ale Venizelovo letiště bylo otevřeno na jaře 2001. To se ještě mohly nosit do letadla neomezeně tekutiny, ale bezpečnostní kontroly samozřejmě byly, osobně jsem poprvé letěl v roce 1986 a už tenkrát byly (alespoň v Praze, ale předpokládám že všude v Evropě).

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kávičky platí Aegean

Příspěvek od michal4 »

Globik: V tom máš pravdu. Mé tvrzení je především o jednodenním výletu. V současnosti tam snad nikdo ale pěšky nechodil.

Obchody a restaurace v ATH mi svým layoutem připomínají jiná letiště za security. Částečně i americká letiště ze starších filmů, kdy ještě nebyly bezpečnostní kontroly. Normálně jsem tam hledal, zda jsem tu security nějak omylem neobešel anebo jestli jsou až na bráně.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Kávičky platí Aegean

Příspěvek od Globik »

michal4 píše:
20. 05. 2023, 11:39
Globik: V tom máš pravdu. Mé tvrzení je především o jednodenním výletu. V současnosti tam snad nikdo ale pěšky nechodil.

Obchody a restaurace v ATH mi svým layoutem připomínají jiná letiště za security. Částečně i americká letiště ze starších filmů, kdy ještě nebyly bezpečnostní kontroly. Normálně jsem tam hledal, zda jsem tu security nějak omylem neobešel anebo jestli jsou až na bráně.
1) Jasně, chápu
2) Jasně, taky chápu :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kávičky platí Aegean

Příspěvek od bugr »

Pro užitečný info, v pondělí poletím Aegeanem poprvé v životě, PRG-ATH-CFU, tak ty míle za kafe dobrý nápad.

Jaké jsou ceny v ATH za bezp. kontrolou? Máme tam 3 hodiny přestup ale asi ven nepolezeme..


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kávičky platí Aegean

Příspěvek od michal4 »

Coffee Island nemá pobočky na letišti v ATH. V ATH jsem nejedl a vzhledem k denním dobám, kdy jsem tam byl, ani nekoukal po jídle, tak moc nepomůžu.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Kávičky platí Aegean

Příspěvek od Lkprak »

Pěkný cestopis, díky za něj :thumbup:


Odpovědět