Nikdy více se Smart Wings

Zamčeno
VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

Fantomas píše:Ty Cu...u !!! jo ten let je moje chyba ze jsem tam napsal ze to bylo bez zpozdeni... ano ale mam pravdu stejne . Meles jak stroj stale a stale jses prdlej? asi jo chudinko a s tim 3O minut a rizenej let jses zase mimo nastuduj si tu knihu o ktere tady basnis, protoze jsi ji ani nevidel, mozna akorat z letadla .... Pletes si to se slotama a podobne . Nevim kdo te plati ale ja bych ti u letectvi nezaplatil ani korunu, jses amater a ubozak, ..


Ale ale, klasický případ docházejících argumentů a uchylování se ke sprostým slovům... 8) 8)
Takže, já nepsal nic o 30 minutách, to si pleteš, já psal o 5 a 10.
Toto je napsané například v knížce AIP ČR, v části ENROUTE, kapitola ENR 1.9 Uspořádání toku letového provozu (ATFM), odstavec číslo 1.9.1.5... Časová mezera pro vlet je tvořena vypočítaným časem pro vzlet minus 5, plus 10 minut.

Zkus si to také někdy přečíst, ale v dětské knihovně AIP asi mít nebudou... :P


VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

Fantomasi, dobrá, pojďme se podívat blíže na 4444.
8. Flight Plan
8.2 Submission of a flight plan
8.2.1.2 In the event of delay of thirty (30) minutes in excess of the estimated off-block time for a controlled flight or delay of one hour for an uncontrolled flight for which a flight plan has been submitted, the flight plan shall be amended or a new flight plan submitted and the old flightplan cancelled, whichever is applicable.

Zvládneš si to přeložit ?? :D

Jinými slovy, plácáš tu naprosté nesmysly a vůbec tomu nerozumíš. :wink:

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

VeeOne píše:...


Nebudu cist to pred tim, ale platnost FPL je v CR (Eurocontrol) pouze 15 minut. Takze striktneji nez ICAO. Viz CFMU handbook nebo ATFM User's Manual.

FD.

VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

FlightDetent píše:Nebudu cist to pred tim, ale platnost FPL je v CR (Eurocontrol) pouze 15 minut. Takze striktneji nez ICAO. Viz CFMU handbook nebo ATFM User's Manual.

FD.


To je trošku složitější, ve skutečnosti dojde k NEGování FPL v systémech ŘLP ČR stejně až po té půlhodině, než se všechny zprávy dostanou tam kam mají, může se klidně letět, samozřejmě ne když byl přidělen slot.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Tak jen tak pro informaci, zrovna sedím na LKPR a čekám až se z AMS vrátí OK-SWU který nás měl odvézt v 15:20 do BGY. Ale dobrá zpráva, už aspoň odlítl z toho AMS. Tak dneska jim to zase nějak nevyšlo :D


VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

Foxx píše:Tak jen tak pro informaci, zrovna sedím na LKPR a čekám až se z AMS vrátí OK-SWU který nás měl odvézt v 15:20 do BGY. Ale dobrá zpráva, už aspoň odlítl z toho AMS. Tak dneska jim to zase nějak nevyšlo :D

:D :D Ale ne, to oni ve skutečnosti letí podle svého plánu, ty jenom nerozumíš letectví. :D
Ale jsi teda dobrodruh, držím ti palce, snad se tam ještě dnes dostaneš.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Náhodou, zatím jsem plně spokojen. Přikusuji si bagetku a zapíjím jí colou , kterou nám v hodnotě 110 Kč věnoval TVS. To se jim při ceně letenky 190,- super vyplatí. Myslím že 80 Kč jsem ještě neletěl :D

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Příspěvek od Admin »

Poznámka administratora fóra: příspěvky uživatelů Mucco a Fantomas jsou psány ze stejné IP adresy.

Fantomas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 08. 05. 2006, 11:21
Stav: Offline

Příspěvek od Fantomas »

no to protoze jsme teply a my spolu pisem na PC spolu jime a spolu delami i jine ... :twisted:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Fantomas=MUCCO!! Tak to už je nám všechno jasný. Založ si třetí jméno, když se sám za sebe stydíš!!!

P.T.
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 08. 04. 2005, 22:41
Stav: Offline

Příspěvek od P.T. »

VeeOne píše:
P.T. píše:Lišit se může o 30min v případě řízeného letu a 60min v případě neřízeného (to ale není případ dopravního letectví, samozřejmě).


Přesně tak, ale v tomto případě se vždy jedná o řízený let, a když je ještě navíc předmětem řízení toku letového provozu, smí odstartovat pouze v časovém okně lišícím se maximálně o -5 nebo +10 minut.


Jasně, já měl na mysli samotný letový plán, se slotem je to kratší doba.

FlightDetent píše:
VeeOne píše:...


Nebudu cist to pred tim, ale platnost FPL je v CR (Eurocontrol) pouze 15 minut. Takze striktneji nez ICAO. Viz CFMU handbook nebo ATFM User's Manual.

FD.


Docela zajímavé, tohle jsem nevěděl.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Admin píše:Poznámka administratora fóra: příspěvky uživatelů Mucco a Fantomas jsou psány ze stejné IP adresy.
Zajímavá technika jak ze sebe udělat vola na druhou...

pavel filip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 15. 06. 2006, 14:10
Bydliště: praha
Stav: Offline

to vim

Příspěvek od pavel filip »

Obyčejny cestující nepotřebuje znat složité mechanismy leteckeho provozu!!Jak tady neustale zdůraznují vulgarní "odborníci" Fantomas,a spol.Cestující si zaplatí službu a chce se podle slíbeného času dostat na mistoX.Tak jak to je běžné u normalnich společností s kteryma jsem letěl nesčetněkrat.(klm,Lufthansa,swissair)i jinyma nizkonakladovkama(Bmibaby,skyeurope)jestli někomu stojí ušetřenych par korun za hodiny pročekané na letištích a přistavaní pozdě po půlnoci,zvolte nesolidní problemovou,prolhanouSmartwings!!!Ja jsem se poučil,jednou se mnou vykyvali ale už NIKDY VÍCE!!!!!!A jestli tak budou pokračovat,a toto si řekne stale více a více lidí tak to jednoho dne zabalí a bude po problemu zvany s*********s!!!!

Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od Florian »

VeeOne píše:submitted and the old flightplan cancelled, whichever is applicable.

Zvládneš si to přeložit ?? :D

Jinými slovy, plácáš tu naprosté nesmysly a vůbec tomu nerozumíš. :wink:


No jinými slovy tu plácáš jenom ty a že si obšlehl nějaký data z netu, tak to dokáže každej.

Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Re: to vim

Příspěvek od Florian »

pavel filip píše:Obyčejny cestující nepotřebuje znat složité mechanismy leteckeho provozu!!Jak tady neustale zdůraznují vulgarní "odborníci" Fantomas,a spol.Cestující si zaplatí službu a chce se podle slíbeného času dostat na mistoX.Tak jak to je běžné u normalnich společností s kteryma jsem letěl nesčetněkrat.(klm,Lufthansa,swissair)i jinyma nizkonakladovkama(Bmibaby,skyeurope)jestli někomu stojí ušetřenych par korun za hodiny pročekané na letištích a přistavaní pozdě po půlnoci,zvolte nesolidní problemovou,prolhanouSmartwings!!!Ja jsem se poučil,jednou se mnou vykyvali ale už NIKDY VÍCE!!!!!!A jestli tak budou pokračovat,a toto si řekne stale více a více lidí tak to jednoho dne zabalí a bude po problemu zvany s*********s!!!!


Ty prosimtě už buď raději zticha, bude to tak lepší ty jantare.


Zamčeno