Mobily na palubě

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Mobily na palubě

Příspěvek od American »

Listuju palubním časopisem Delty a tam píšou, že cestující mohou používat mobilní telefony pokud jsou u gatu a nebo po přistání. U nás smíte až po vystoupení z letadla a jednou sem zažil, že jedna pani začala telefonovat při výstupu a letušky na ní začali řvát. Nebráním jí, říkali, že se to nesmí. Ale pak nechápu proč u Delty to jde. Stejně tak se z audiopřehrávačů nevylučují mp3 přehrávače jako u nás.


salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

No nevím, ale mě přijde ten zákaz mobilů v letadle celkem rozumný. Snad můžou těch pár minut počkat? Nerad bych se dočkal toho, že jednou povolí mobily i za letu (samozřejmě tam, kde je na to letadlo připraveno)a někdo bude vedle mě celou dobu řvát. I tak bohatě stačí sedět vedle maníka s walkmanem (disc- / mp3-).

Jinak jsem jednou předloni zažil telefonující paní hned po přistání v OSR, na kterou letuška rovnou zavolala ochranku letiště, nebo jak se to jmenuje.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Po pristani je to az ked je lietadlo prec z aktivnej vpd.

Inak, tie mobily su velmi dobra vec. Tot minule, CDG-DTW meskalo 2 hodiny. Ked sme pristali v DTW tak zapnem mobil hned ako zideme dole z aktivnej vpd (potom ten mobil treba vypnut, ked sa ide cez imigraciu) a uz tam mam smsku od NW, ze som prebookovany na dalsi let. Takto som sa nemusel nervacit, ze ci bude miesto na najblizsom lete, lebo som vedel, ze moj BP je uz pre mna pripraveny...

hajkis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 12. 12. 2005, 10:55
Stav: Offline

Příspěvek od hajkis »

S rusákama jsem zažil telefonování i při přistávání (ještě za letu). :evil:

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

já sem jednou zažila u Fischera, když sme přistávali na Rhodosu, jak nákymu chlapovi začal zvonit mobil pár minut před přistáním a vylítla na něj letuška se strašnym řevem, že co si to dovoluje a že tím ohrožuje bezpečnost všech lidí a at to okamžitě vypne.


American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

FISCHER AIR LOVER píše:já sem jednou zažila u Fischera, když sme přistávali na Rhodosu, jak nákymu chlapovi začal zvonit mobil pár minut před přistáním a vylítla na něj letuška se strašnym řevem, že co si to dovoluje a že tím ohrožuje bezpečnost všech lidí a at to okamžitě vypne.


Podle statistiky je na každym letu někdo, kdo má zapnutej mobil. :lol: Ale o to mi nejde. Jde o to, že Delta a kdo ví jestli ne i ostatní americké společnosti povolují telefonování už při pojíždění a ještě pokud je letadlo v gatu. Tak buď to je opravdu ohrožující i na zemi a zakážu to všude nebo ne.

Lakakomi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 16. 05. 2006, 20:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Mobily na palubě

Příspěvek od Lakakomi »

American píše:Listuju palubním časopisem Delty a tam píšou, že cestující mohou používat mobilní telefony pokud jsou u gatu a nebo po přistání. U nás smíte až po vystoupení z letadla a jednou sem zažil, že jedna pani začala telefonovat při výstupu a letušky na ní začali řvát. Nebráním jí, říkali, že se to nesmí. Ale pak nechápu proč u Delty to jde. Stejně tak se z audiopřehrávačů nevylučují mp3 přehrávače jako u nás.


Vylučují mp3 přehrávače? Já ho normálně poslouchám. (Ohleduplně ke spolucestujícím :-) ) V letový hladině je to dovolený, ne? Nebo špatně chápu příspěvek.

Lakakomi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 16. 05. 2006, 20:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Lakakomi »

A ještě mi napadlo, jak je to správně při mezipřistání? Jednou nám dovolili volat jednou ne. I když to asi neni úplně směrodatný - jednou nás při dotankování nechali v letadle a jednou ne - aby s v tom pes vyznal...

80_psu
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 334
Registrován: 07. 02. 2004, 15:24
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od 80_psu »

mp3 prehravac bo fotak ovlivni leda pi#u, takze klid plasani.. palubni pristroje spis budou ovlivneny samy sebou nez nakou ne-vysilaci mikroelektronikou vzadu v kabine... a pokud vim, jeste nikdy pri testech nebyl prokazanej vliv mobilu na zkresleni nav. pristroju, popr. kom. cely je to jen prevence a delat strasaky z mp3 plejeru plyne jen z nevzdelanosti par bubaku out there...

piis!

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

80_psu píše:mp3 prehravac bo fotak ovlivni leda pi#u, takze klid plasani.. palubni pristroje spis budou ovlivneny samy sebou nez nakou ne-vysilaci mikroelektronikou vzadu v kabine... a pokud vim, jeste nikdy pri testech nebyl prokazanej vliv mobilu na zkresleni nav. pristroju, popr. kom. cely je to jen prevence a delat strasaky z mp3 plejeru plyne jen z nevzdelanosti par bubaku out there...

piis!


Není dokázaná žádná nehoda vlivem působení mobilního telefonu, ale je prý dokázáno, že to může ovlivnit například kompas apod. A samozřejmě, že jeden mobil nic neudělá, ale představ si ten "prosignálovanej" vzduch, když by z každýho letadla šlo 200 signálů. To už by přístroje ovlivnit mohlo. K tomu mp3. Při posledním letu si ségra zapla discmana, ve kterym mela normální CD jen na něm byla nálepka, že je to i na MP3. Vlítla na ní letuška, ukázala na přehrávač tak zostra, že by ho tím dokázala přeříznout a velmi závažným tónem sdělila: Tak a já vás poprosím to vypnout! .... a ještě nějakou poznámku o nějakém laseru co je v tom či co. No pohled měla, jak kdyby právě přežila svojí smrt. :twisted:

Rizek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 90
Registrován: 30. 08. 2005, 21:00
Stav: Offline

Příspěvek od Rizek »

Myslím, že u Airbusu dělali seriózní zkoušky vlivu mobilních telefonů na palubní elektroniku. Protože výsledkem těchto zkoušek byl důkaz, že vliv není žádný, připravují, tuším se Siemensem, instalaci GSM anténních systémů rovnou do nových letadel, tak aby mohli cestující za letu svobodně telefonovat prostřednictvím satelitů.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

80_psu píše:mp3 prehravac bo fotak ovlivni leda pi#u, takze klid plasani.. palubni pristroje spis budou ovlivneny samy sebou nez nakou ne-vysilaci mikroelektronikou vzadu v kabine... a pokud vim, jeste nikdy pri testech nebyl prokazanej vliv mobilu na zkresleni nav. pristroju, popr. kom. cely je to jen prevence a delat strasaky z mp3 plejeru plyne jen z nevzdelanosti par bubaku out there...

piis!

Pytal som sa na toto jedneho pilota Boeingu a povedal mi, ze ak si cestaci zapinaju mobily hned po pristati, tak v sluchatkach pocut taky zvuk aky poznate ked si nechate telefon blizko radia, alebo TV.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Cherokee píše:
80_psu píše:mp3 prehravac bo fotak ovlivni leda pi#u, takze klid plasani.. palubni pristroje spis budou ovlivneny samy sebou nez nakou ne-vysilaci mikroelektronikou vzadu v kabine... a pokud vim, jeste nikdy pri testech nebyl prokazanej vliv mobilu na zkresleni nav. pristroju, popr. kom. cely je to jen prevence a delat strasaky z mp3 plejeru plyne jen z nevzdelanosti par bubaku out there...

piis!

Pytal som sa na toto jedneho pilota Boeingu a povedal mi, ze ak si cestaci zapinaju mobily hned po pristati, tak v sluchatkach pocut taky zvuk aky poznate ked si nechate telefon blizko radia, alebo TV.


No jo to je pravda. Mě nenapadlo. :lol: Tak to se nedivím, je to dost nepříjemný, ještě když máš to sluchátko přilepený přímo na ucho.


Rizek: Nechci vidět ty účty...podle mě to začne na několika desítkách korun/minuta. I když nevím, zda-li operátor (počítač) vůbec může zjistit jestli je hovor veden z 10 km nebo z povrchu.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Jano píše:Po pristani je to az ked je lietadlo prec z aktivnej vpd.

Inak, tie mobily su velmi dobra vec. Tot minule, CDG-DTW meskalo 2 hodiny. Ked sme pristali v DTW tak zapnem mobil hned ako zideme dole z aktivnej vpd (potom ten mobil treba vypnut, ked sa ide cez imigraciu) a uz tam mam smsku od NW, ze som prebookovany na dalsi let. Takto som sa nemusel nervacit, ze ci bude miesto na najblizsom lete, lebo som vedel, ze moj BP je uz pre mna pripraveny...


Takže v USA je možnost telefonovat dokud ste u gatu a po přistání u všech aerolinek?

pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

...v Rusku prej dělali pokus: obložili vejce mobilama, všechny nechali najednou vyzvánět a vejce se prý uvařilo :lol: :lol: :lol:


Odpovědět