CSA 70 let Praha-Moskva

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Swansong
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 969
Registrován: 26. 02. 2005, 17:37
Bydliště: Moskva, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Swansong »

dracoola píše:To: Swansong

Nikdo mi nemze vymluvit nic jineho ale Tel-Aviv a Moskva jsou ty nejstrasnejsi linky co muzou bejt,lidi se na obou linkach chovaji jak dobytek ale pak dekujou jak blaznivy ale to je holt asi v jejich povaze a kulture...Zrovna jsem ted priletel z jedne takove Moskvy,jsem mrtvej... :roll:


Tak zustan'te doma. Samozrejme mate vyssi kulturu nez Zidy nebo Rusy. Ja to citim :lol:


Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

to Swansong: Je to z velmi důvěryhodného zdroje.

Jinak si nemyslím, že by v Rusku nikdo nic neuměl a všechno bylo špatně.
Také tu nikdo nic v tom smyslu nenapsal. Svou pověst si ale každý národ (stejně jako individuálně každý jednotlivec) buduje sám.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Co se tyce povesti naroda, nebylo by od veci poslechnout si nejakeho Itala ci Spanela, co si mysli o Cesich a jejich chovani na dovolene. Predpokladam, ze by to nebylo nic lichotiveho. Takze proc se vytahovat na nekoho jineho.

Swansong: protoze jsi pilot, vis, ze komunikace v nekterych zemich ma sva specifika (u tebe zrejme nejvic BLQ) a byva potiz s nestandardnimi formulacemi. V okolnich zemich to neni tak poznat, ale staci 2 hod letu jetem a je vse jinak. A je fakt, jak pise Thisway, ze nektere spolecnosti (krome zminene LH treba DL) se snazily na linky do CCCP (pak Ruska) nasazovat posadku se znalosti rustiny prave z duvodu reseni problemu v pripade nestandardni situace. A ze ridici tam maji mezery v aglictine je fakt, nikoli zaujatost (nepocitej Moskvu a oblastni rizeni na hlavnich tazich pres Sibir).

Axe
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 445
Registrován: 29. 08. 2003, 15:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Axe »

S tou anglictionou za vychod od Moskvy, co ja znam, je to tak, ze se dispecer s pilotem domluvi, pokud pilot pouzivat obvykle fraze. Pokud ma nejaky pilot dotaz ktery zacina slovy treba: "XXX Radar, request ... Could you / will be possible ......", tak ta byva konecna ...

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

VictorK píše:Co se tyce povesti naroda, nebylo by od veci poslechnout si nejakeho Itala ci Spanela, co si mysli o Cesich a jejich chovani na dovolene. Predpokladam, ze by to nebylo nic lichotiveho. Takze proc se vytahovat na nekoho jineho.


My máme v Evropě patrně pověst primitivních postkomunistických pivařů bez jakékoliv perspektivy, ale co se konkrétně této věci týká, neumím si představit, že by na letech do ČR byly preferovány posádky se znalostí češtiny :?


Swansong
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 969
Registrován: 26. 02. 2005, 17:37
Bydliště: Moskva, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Swansong »

VictorK píše:Co se tyce povesti naroda, nebylo by od veci poslechnout si nejakeho Itala ci Spanela, co si mysli o Cesich a jejich chovani na dovolene. Predpokladam, ze by to nebylo nic lichotiveho. Takze proc se vytahovat na nekoho jineho.

Swansong: protoze jsi pilot, vis, ze komunikace v nekterych zemich ma sva specifika (u tebe zrejme nejvic BLQ) a byva potiz s nestandardnimi formulacemi. V okolnich zemich to neni tak poznat, ale staci 2 hod letu jetem a je vse jinak. A je fakt, jak pise Thisway, ze nektere spolecnosti (krome zminene LH treba DL) se snazily na linky do CCCP (pak Ruska) nasazovat posadku se znalosti rustiny prave z duvodu reseni problemu v pripade nestandardni situace. A ze ridici tam maji mezery v aglictine je fakt, nikoli zaujatost (nepocitej Moskvu a oblastni rizeni na hlavnich tazich pres Sibir).



Ja nejsem pilot. Nemam rad lhat. Nikdy to nepsal tady na fore ze jsem pilot. To je omyl.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

dracoola píše:Je tam i pekna perlicka ze v roce 1936 let Moskva-Praha trval 10hod s peti mezipristanimi.


To mi připomnělo jisté linky SW v roce 2006 :lol:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

To: Swansong

Nikdy jsem se prece nad nikym tady nepovysoval ale je videt ze asi neznate napriklad zidovskou klientelu, jsou to bcas lide kteri si jidlo od zensky vubec nevemou a pouze kdyz stevard mu to poda tak si to pan laskave vezme,stalo se mi to konkretne na TLV 2x...Ale ja to i presto akceptuji ale jen rikam ze lituji posadky. PRotoze klientela na Moskve je dost silena a neprestanou kourit na toaletach a neprestanou zkouset mobily za letu a furt budou chlastat ten svuj alkohol a furt nepodekuji ani nepoprosi ale nakonci by vsak vsem libali ruce,nekritizuji to ale jen konstatuji,jinak jsou Rusove velice srdecni lide. Takze doufam ze jsem nikoho neurazil a omlouvam se Swansongovi jestli jsem se nejak dotkl.Mejte se lidi! :)

Swansong
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 969
Registrován: 26. 02. 2005, 17:37
Bydliště: Moskva, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Swansong »

dracoola píše:To: Swansong

Nikdy jsem se prece nad nikym tady nepovysoval ale je videt ze asi neznate napriklad zidovskou klientelu, jsou to bcas lide kteri si jidlo od zensky vubec nevemou a pouze kdyz stevard mu to poda tak si to pan laskave vezme,stalo se mi to konkretne na TLV 2x...Ale ja to i presto akceptuji ale jen rikam ze lituji posadky. PRotoze klientela na Moskve je dost silena a neprestanou kourit na toaletach a neprestanou zkouset mobily za letu a furt budou chlastat ten svuj alkohol a furt nepodekuji ani nepoprosi ale nakonci by vsak vsem libali ruce,nekritizuji to ale jen konstatuji,jinak jsou Rusove velice srdecni lide. Takze doufam ze jsem nikoho neurazil a omlouvam se Swansongovi jestli jsem se nejak dotkl.Mejte se lidi! :)


V poradku, nemusis se omlouvat ale s nazorem Victor(a)K ktery pise tady
VictorK píše: Co se tyce povesti naroda, nebylo by od veci poslechnout si nejakeho Itala ci Spanela, co si mysli o Cesich a jejich chovani na dovolene. Predpokladam, ze by to nebylo nic lichotiveho. Takze proc se vytahovat na nekoho jineho.
taky souhlasim. Bydlim v Praze a vidim jak se spatne chovaji na dovolene skupinami Nemci nebo Brity jsou porad opile a chovaji se jako jsou kralove. Proc o tom nepisete? Proc vdy kdyz se stane neco spatneho tak мявн tam maji vinu Rusy? Napriklad to vubec neni vina Rusu ze Cesko ztratilo letecky prumysel. Muzete podekovat USA a Europe. Doufam ze to zustane nazivu ale... Omlouvam se za spatnou Cestinu.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

nechce se nekdo zde vratit k tematu... zda lety do TLV jsou horsi nez DXB nebo lepsi nez jine muze byt tema ale zda se mi ze to zacalo jinak....

stick to the theme....

musim rici ze vseobecne se zhorsila kvalita argumentace a je to vice a vice amaterske a jen "tlachani" o nicem... zaciname proc website csa neni aktualni a skoncilo to u kdo ma rad klienty na let tel Aviv ci jak se chova cesky ci rusky turista...

Swansong
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 969
Registrován: 26. 02. 2005, 17:37
Bydliště: Moskva, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Swansong »

MS743 píše:nechce se nekdo zde vratit k tematu... zda lety do TLV jsou horsi nez DXB nebo lepsi nez jine muze byt tema ale zda se mi ze to zacalo jinak....

stick to the theme....

musim rici ze vseobecne se zhorsila kvalita argumentace a je to vice a vice amaterske a jen "tlachani" o nicem... zaciname proc website csa neni aktualni a skoncilo to u kdo ma rad klienty na let tel Aviv ci jak se chova cesky ci rusky turista...


Dekuji Vam moc krat!!!

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

Chcel by som sa spytat jednu vec. Niekde som sa docital, ze cestujuci toho jubilejneho letu dostali upomienkove darceky. Neviete, co to bolo? Predpokladam, ze to boli pohladnice, alebo nieco podobne, co sa pri tejto prilezitosti dava + pohar sampanskeho.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

To Cherokee:

Cely den dostavali na kazdem letu vsichni cestujici sampano a jen ten prvni ranni let dostavali zvlastni certifikat a maly model letadla CSA.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

dracoola píše:To Cherokee:

Cely den dostavali na kazdem letu vsichni cestujici sampano a jen ten prvni ranni let dostavali zvlastni certifikat a maly model letadla CSA.


To je zase typická švejkovina - výročí je přece celý den, takže to měli dostávat všichni nebo nikdo...

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Swansong píše:Ja nejsem pilot. Nemam rad lhat. Nikdy to nepsal tady na fore ze jsem pilot. To je omyl.


Aha, promin, ziskal jsem ten dojem pri cteni nekterych tvych reakci. Ale je fakt, ze jsi to nikde primo nepsal.
Kazdopadne za svym prispevkem o anglictine si stojim, i kdyz ti to muze byt neprijemne.

A abych se taky venoval tematu - vzhledem k veku CSA a poctu destinaci je tech kulatych vyroci ted spousta. Stejne jako opominuli Moskvu, opominuli dat na web stejne vyroci spojeni s AMS a tam byla nejaka slava i na letisti v salonku. Zato WAW, BEG a LON tam je (ve starych tiskovych zpravach). Je fakt, ze aspon do mistni jazykove verze to mohli dat.


Odpovědět