CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Příspěvek od alesesl »

Chtel jsem se zeptat jestli nekdo uz zazadal o tuto kartu? Ja jsem asi pred mesicem o tuto kartu zadal a vcera mi prisla.

Nebot jsem OK Silver, tak me prisla v ve stribrne barve a je na ni napsane OK Silver se znakem CSA a Skyteamu. Jeste jsem ji nepouzil, ale mozna uz tento tyden.

Pripada mi mnohem lepsi nez ta sama verze od HVB Bank. Zde se mile nacitaji na OK Plus kazdy mesic, jakmile prijde vypis ze CitiBank.

Taky, kdo je clenem OK Plus ma slevu na 1. rocni poplatek 50%, coz jsem nevedel, takze misto 1500 CZK jsem platil jenom 750 CZK.

Vyuziva ji uz nekdo? Chtel bych se podelit o vase zkusenosti.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Příspěvek od Zlin142 »

alesesl píše:Chtel jsem se zeptat jestli nekdo uz zazadal o tuto kartu?
Vyuziva ji uz nekdo? Chtel bych se podelit o vase zkusenosti.


1 míle za každých 100 Kč (přes 4 USD) mi přijde žalostně málo (125 Kč u HVB je ještě horší, ale aspoň mají slušné cestovní pojištění). Sám jistě víš že většinou to bývá za 1 USD nebo 1 EUR. A patnáct kil za kartu ročně? Už tak bankám cpeme do chřtánu víc než je zdrávo...

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Re: CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Příspěvek od pepoš »

[quote="Zlin142 ale aspoň mají slušné cestovní pojištění). [/quote]

No spíše měli to pojištění u Kooperativy dříve bylo super, to současné u Generali je na prd ... zcela nedostatečné. Např. výluka pojištění: nehradí péči za nemoc, která vznikla před vznikem pojistky .... a pojistka se obnovuje / mění pokaždé když se obnovuje karta a Generali udajně tvrdí že ten vznik pojistky nastává až okamžikem výjezdu a zaniká návratem ...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Příspěvek od Zlin142 »

pepoš píše:to současné u Generali je na prd ...


Já mám pořád ještě to u Kooperativy, tak nemůžu soudit.

pepoš píše:Např. výluka pojištění: nehradí péči za nemoc, která vznikla před vznikem pojistky ....


Jak říkám nechci tě brát za slovo, protože ty podmínky u pojištění Generali neznám, ale to co zmiňuješ zní do značné míry jako standardní ustanovení všech pojistek tohoto typu, kdy "pre-existing conditions" jsou vyloučeny krytí z prostého důvodu, že pak by se někdo s např. pokročilým stádiem rakoviny plic po desítkách let kouření pojistil na dva dny za pár korun a vrazil se do špitálu v Německu aby ho kurýrovali. Jakkoli to zní cynicky, pojišťovna má samozřejmě zájem platit co nejméně, takže pojistka logicky kryje jen škodní události které se prokazatelně staly v době mezi počátkem a koncem pojistného období.

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Re: CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Příspěvek od pepoš »

Zlin142 píše: Já mám pořád ještě to u Kooperativy, tak nemůžu soudit.
Jak říkám nechci tě brát za slovo, protože ty podmínky u pojištění Generali neznám, ale to co zmiňuješ zní do značné míry jako standardní ustanovení všech pojistek tohoto typu, kdy "pre-existing conditions" jsou vyloučeny krytí z prostého důvodu,


No tak to o ně už brzo přijdeš ... měnily se postupně všechny pojistky. A ostatní pojištovny ( třeba AIG - Citibank, nebo Kooperativa, či Česká pojištovna ) tam mají napsáno že plní u akutního zhoršení stabilizovaného chronického stavu. Takže pokud má něko vysoký tlak třeba 10 let zcela bez obtíží a na dovolene se mu to zhoupne ( poprvé za 10 let ) tak to KOOP zaplatí, kdežto Generali ne protože už tu chorobu měl ....


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Takze prvni zkusenosti s Kartou MC CSA CITIBANK.

Vstupni bonus 3000 mil + 500 mil jeste za neco, a pak normalni mile. Za prvni mesic 44 zakladnich + 44 bonus. Druhy mesic 181 zakladni + 181 bonus.

Suma sumaru 3950 mili za prvni dva mesice. Zato ze jsem zaplatil poplatek za kartu 750 CZK je to slusny. Tedka jsem s nima mluvil a rekli mi ze ke kazdemu mesici co nasbiram dostanu ten samy pocet jako bonus, takze to vychazi jedna mile za 50 CZK. To si myslim ze na ceske pomery se uz da.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: CITI BANK CSA MASTERCARD - uz ji nekdo ma?

Příspěvek od Zlin142 »

pepoš píše:No tak to o ně už brzo přijdeš ... měnily se postupně všechny pojistky.


Jak jsenm se s hrůzou dozvěděl v půli srpna, tak z Kooperativy na Generali mne přehodili už v prosinci 2005. Kartu mi poslali dop. poštou, kterou jsem nestihl vyzvednout a tak se jim vrátila zpět a já jsem vesele 8 měsíců jezdil po světě s neplatnou pojistkou. :?

pepoš píše: Tedka jsem s nima mluvil a rekli mi ze ke kazdemu mesici co nasbiram dostanu ten samy pocet jako bonus, takze to vychazi jedna mile za 50 CZK. To si myslim ze na ceske pomery se uz da.


Máš pravdu, to už celkem ujde.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Dneska me prisel vypis od CITIbank CSA Mastercard.

Par novinek. S okamzitou platnosti jsou 2 mile za kazdych 100 Kc utraty a taky se snizuje rocni poplatek z 1500 CZK na 850 CZK coz docela jde.

Wentie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 19. 06. 2007, 12:47
Stav: Offline

Příspěvek od Wentie »

alesesl píše:Dneska me prisel vypis od CITIbank CSA Mastercard.

Par novinek. S okamzitou platnosti jsou 2 mile za kazdych 100 Kc utraty a taky se snizuje rocni poplatek z 1500 CZK na 850 CZK coz docela jde.



Tak to je bezva, uz se tesim na svuj vypis :twisted:
Taky mam CITICSA kartu a krome pocatecnich problemu pri aktivaci nove a deaktivaci stare ("call centra" pracuji vsude na stejnem principu :mrgreen:) a krome (po par letech zatim jedine) nesrovnalosti pri vyuctovani to jde.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Já jsem se nechal zviklat a pořídil si ji také. A lituji toho. Jakýkoli kontakt s Citibank je zdlouhavá a naprosto frustrující zkušenost s nekompetentním call centrem, které si při své nekompetentnosti a evidentní přetíženosti není schopné pořídit ani 800 linku takže 15 minut čekání na operátora a poslech hold music platíte ze svého.
Výpis chodí pravidelně 10+ dní po datu vydání a fontem velikosti 2 se dočtete, že máte 20 dní (ve skutečnosti ale díky zpoždění jen 10) na reklamaci případných nesrovnalostí. Nemají pobočku ani v každém krajském městě a pkud mají tak zašitou někde na periferii s otevírací dobou do 16.30 (Pardubice). Mimochodem hned vedle mají kancelář lichváři z Provident Financial... jak příznačné.
Je to přesně podle "když ptáčka lapají"... Po podzimní dovolené v US kde se mi celkem slušný úvěrový rámec asi bude hodit jsem rozhodnut kartu vrátit a zůstat u HVB, kde koneckonců mají momentálně do konce roku akci 25 Kč = 1 míle a velmi slušné cestovní pojištění.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

SOUHLAS se Zlinem142!!! CITIBANK je nejhorsi banka na svete! Me treba udelali caru pres rozpocet kdyz jsem si vybral asi 100eur v Turecku a zablokovali mi kartu(presto ze tam mam ramec az do 61tis.kc) a kdyz jsem tam z Turecka volal proc tak jen rekli ze se jm to zdalo nebezpecne a ze ji zablokovavaji a i pres muj durazny nesohlas me odmitli s tim ze mi do 14dni poslou novou kartu,magori... HVB je super,nikdy zadny problem.

Wentie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 19. 06. 2007, 12:47
Stav: Offline

Příspěvek od Wentie »

dracoola píše: Me treba udelali caru pres rozpocet kdyz jsem si vybral asi 100eur v Turecku a zablokovali mi kartu(presto ze tam mam ramec az do 61tis.kc) a kdyz jsem tam z Turecka volal proc tak jen rekli ze se jm to zdalo nebezpecne a ze ji zablokovavaji a i pres muj durazny nesohlas me odmitli s tim ze mi do 14dni poslou novou kartu,magori...


No, ja jsem zase ocenila, kdyz jsem provadela nejakou platbu do US a asi do hodky mi volali, ze je tam nejaky "nestandardni" pohyb (vyssi suma v USD). Proste si overovali, zda-li o tom prevodu vimj a jestli jsem ten prikaz k prevodu zadavala ja. To se mi celkem ratalo jako plus.
Faktem ale je, ze v pripade, ze chci neco u CITI vybavit - zejmena vyuziju-li komfortu call centra, tak se musim pohodlne usadit a pripadne si k tomu udelat i kafe 8)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Wentie píše:
dracoola píše: Me treba udelali caru pres rozpocet kdyz jsem si vybral asi 100eur v Turecku a zablokovali mi kartu(presto ze tam mam ramec az do 61tis.kc) a kdyz jsem tam z Turecka volal proc tak jen rekli ze se jm to zdalo nebezpecne a ze ji zablokovavaji a i pres muj durazny nesohlas me odmitli s tim ze mi do 14dni poslou novou kartu,magori...


No, ja jsem zase ocenila, kdyz jsem provadela nejakou platbu do US a asi do hodky mi volali, ze je tam nejaky "nestandardni" pohyb (vyssi suma v USD). Proste si overovali, zda-li o tom prevodu vim


...A to mi prave vadi,kdyz totiz nakupuji casto na netu(a to teda nakupuju) tak mi pak volaji furt az mi to prijde trapny anebo horsim pripade rovnou zablokujou kartu... Jasne ze z hlediska bezpecnosti super ale je nejaka hranice kde uz je to opruzovani lidi...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

dracoola píše:kdyz totiz nakupuji casto na netu(a to teda nakupuju) tak mi pak volaji furt az mi to prijde trapny anebo horsim pripade rovnou zablokujou kartu...


Mně zatím nikdo nikdy nevolal a na netu platím dost. Blokování karty se mi počítám stane v nejméně vhodnou chvíli. :wink:
Na druhou stranu by mi časté volání až tak nevadilo a nepovažoval bych to za otravování lidí, protože vzhledem k x možnostem zneužití mi přijde otravný telefonát jako menší zlo.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Stejne ty co na ni nadavaji si ji urcite nechaji i na dalsi rok... skoda tech mili

Ja jsem s nima zadny problem nikdy nemel. Muj rekord je okolo 40 internetovych transakci pres net za mesic a z toho asi 17 letenek pro zname a kamarady a ani jednou mi to nezablokovali a nevolali.


Odpovědět