Vyuziti volne letenky - Havaj

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od dejavu »

Zdravim,

po mnoha letech se mi konecne podarilo nasbirat dostatecny pocet mili na OK Plus. Koukal jsem na moznost vyuziti a zaujala me nabidka volne letenky na Havaj (50 000 mil). Mate zkusenosti s vyuzitim volnych letenek? Jak dalece dopredu to musim objednavat?

Slysel jsem, ze v pripade vyuziti u partneru ze Sky Teamu s tim byvaji problemy.

Pripadne si rad vyslechnu jakekoliv rady k ceste na Havaj se Sky Team partnery CSA.


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od Jafa »

dejavu píše:Zdravim,

po mnoha letech se mi konecne podarilo nasbirat dostatecny pocet mili na OK Plus. Koukal jsem na moznost vyuziti a zaujala me nabidka volne letenky na Havaj (50 000 mil). Mate zkusenosti s vyuzitim volnych letenek? Jak dalece dopredu to musim objednavat?

Slysel jsem, ze v pripade vyuziti u partneru ze Sky Teamu s tim byvaji problemy.

Pripadne si rad vyslechnu jakekoliv rady k ceste na Havaj se Sky Team partnery CSA.


Jednoznacne muzu doporucit. Sam jsem ji absolvoval za stejny pocet mil /FF Alitalia/. Podle me je to v ramci Skyteamu nejlepsi pomer "cena" vykon za destinaci za mile z FF. Na Havaj bylo vzdycky dost volnych mist, jelikoz je tam velky provoz Skyteamu - Continental, Delta. Northwest.

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od pepoš »

Jafa píše:
dejavu píše:Zdravim,

po mnoha letech se mi konecne podarilo nasbirat dostatecny pocet mili na OK Plus. Koukal jsem na moznost vyuziti a zaujala me nabidka volne letenky na Havaj (50 000 mil). Mate zkusenosti s vyuzitim volnych letenek? Jak dalece dopredu to musim objednavat?

Slysel jsem, ze v pripade vyuziti u partneru ze Sky Teamu s tim byvaji problemy.

Pripadne si rad vyslechnu jakekoliv rady k ceste na Havaj se Sky Team partnery CSA.


Jednoznacne muzu doporucit. Sam jsem ji absolvoval za stejny pocet mil /FF Alitalia/. Podle me je to v ramci Skyteamu nejlepsi pomer "cena" vykon za destinaci za mile z FF. Na Havaj bylo vzdycky dost volnych mist, jelikoz je tam velky provoz Skyteamu - Continental, Delta. Northwest.


No mám za sebou výlet na Havaj za 100 000 mil ve first /bussines class a super dle mě je to taky nejlepší poměr cena a vzdálenost. Dříve byly problémy chtěl jsem tam letět v době když byla jen Delta a ta místa neměla a tak jsem počkal a letěl jsem s NWA. Je to sice dálka a znamená několik přestupů ale vřele doporučuji

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od dejavu »

pepoš píše:No mám za sebou výlet na Havaj za 100 000 mil ve first /bussines class a super dle mě je to taky nejlepší poměr cena a vzdálenost. Dříve byly problémy chtěl jsem tam letět v době když byla jen Delta a ta místa neměla a tak jsem počkal a letěl jsem s NWA. Je to sice dálka a znamená několik přestupů ale vřele doporučuji


Jafa/Pepos diky za nazory:
Taky me ta Havaj prisla nejzajimavejsi. Jeste me ale napadlo, neletet tam pres USA ale vychodnim smerem pres Soul. Muzu si smerovani urcit, nebo musim vzit to co mi nabidnou? A jeste jeden dotaz, na kolik prestupu ta Havaj pres USA je a da se udelat nekde ve statech stop treba na dva dny?

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od Jafa »

dejavu píše:
pepoš píše:No mám za sebou výlet na Havaj za 100 000 mil ve first /bussines class a super dle mě je to taky nejlepší poměr cena a vzdálenost. Dříve byly problémy chtěl jsem tam letět v době když byla jen Delta a ta místa neměla a tak jsem počkal a letěl jsem s NWA. Je to sice dálka a znamená několik přestupů ale vřele doporučuji


Jafa/Pepos diky za nazory:
Taky me ta Havaj prisla nejzajimavejsi. Jeste me ale napadlo, neletet tam pres USA ale vychodnim smerem pres Soul. Muzu si smerovani urcit, nebo musim vzit to co mi nabidnou? A jeste jeden dotaz, na kolik prestupu ta Havaj pres USA je a da se udelat nekde ve statech stop treba na dva dny?


Musis vzit vzdy to nejkratsi smerovani (tusim, ze je to podminka volnych letenek) - tudiz v tomto pripade je to (i kdyz tesne) zapadni cesta. Nevim jestli se to neymenilo, ale 1 stopover byl povolen (ja ho bral ve Frisku). Mile jsem mel u Alitalia, cesta byla PRG-Paris (CSA), Paris-San Francisco (Air France), San Francisco-Honolulu (Delta). Stop ve Friscu jsem mel cestou zpet a muze byt i delsi (uz si nepamatuju presne kolik dni/tydnu/mesicu)


pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od pepoš »

[quote="dejavu]
Jafa/Pepos diky za nazory:
Taky me ta Havaj prisla nejzajimavejsi. Jeste me ale napadlo, neletet tam pres USA ale vychodnim smerem pres Soul. Muzu si smerovani urcit, nebo musim vzit to co mi nabidnou? A jeste jeden dotaz, na kolik prestupu ta Havaj pres USA je a da se udelat nekde ve statech stop treba na dva dny?[/quote]

No já dělal stop 14 dní v kalifornii na ceste tam : PRG-CDG-LAX - 14 dni stop - SFO-HNL/14 dni pobyt na ostrovech - tu ale bonusove letenky neuplatnis ale letenky mezi ostrovy jsou v radu 100 USD a zpet zatahem HNL-SFO-CDG-PRG celekm skoro 40 hodin. Myslim ze stop je lepsi udelat na ceste tam vzhledem k vyrovani casu ( v dobe pobytu byl rozdil 12 hodin ) ze zpatecni cesty která trvala 40 hodin od odletu do příjezdu do ZDN se doma vzpamatuješ ale vzpamatovavat se na Havaji v dobe dovolene neni to idealni. U cesty na Havaj je strikne dana cesta pres Atlantik cesta prs Soul neni mozna ( taky jsem ji chtel zkusit )

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Taky mám vyhlednutou jednoznačně Hawai,chybí mi ještě cca 8000 tisíc mil,to snad "nalítám"busem do Brna :D

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od dejavu »

pepoš píše:No já dělal stop 14 dní v kalifornii na ceste tam : PRG-CDG-LAX - 14 dni stop - SFO-HNL/14 dni pobyt na ostrovech - tu ale bonusove letenky neuplatnis ale letenky mezi ostrovy jsou v radu 100 USD a zpet zatahem HNL-SFO-CDG-PRG celekm skoro 40 hodin. Myslim ze stop je lepsi udelat na ceste tam vzhledem k vyrovani casu ( v dobe pobytu byl rozdil 12 hodin ) ze zpatecni cesty která trvala 40 hodin od odletu do příjezdu do ZDN se doma vzpamatuješ ale vzpamatovavat se na Havaji v dobe dovolene neni to idealni. U cesty na Havaj je strikne dana cesta pres Atlantik cesta prs Soul neni mozna ( taky jsem ji chtel zkusit )

Tak 40 hodin je uz slusna porce. Muj rekord je 34 hodin a i to mi uz prislo hodne.
Skoda te vychodni cesty, ale v LAX a SFO jsem jeste nebyl, tak to provedu nejak podobne.
Jeste se zeptam, jake dopravce doporucujete? S AF jsem dalkovku letel a docela to slo. S KLM nemam zkusenosti a US aerolinky NW a United mi prisly uplne strasny.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

KLM je velmi dobra a co se IFE tyce jeste o fous lepsi nez AF (servis je srovnatelny), v 777 maji Video on demand i v ekonomicke tride (vyber z 50+ filmu a 100+ CD, zacatek kdykoliv si reknes, nemusis na nic cekat).

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od Zlin142 »

dejavu píše: ale v LAX a SFO jsem jeste nebyl


Tak to jsi o moc nepřišel. V prvním případě vůbec.

dejavu píše:US aerolinky NW a United mi prisly uplne strasny.


Zajímavé je, že na OK Plus mi právě při specifickém dotazu na možnost Havaje východním směrem s KE přes ICN tvrdili, že to možné je. Resp. vůbec netušili, že KE lítá ICN-HNL, ale pak řekli že to možné je.
Tabulka Skyawards v členské příručce Ok Plus má pod * poznámku že jde o lety přes Atlantik.
Jinak souhlasím, že Havaj je asi nejvýhodnější destinace, rsp. atraktivní za uvedený počet mil, i když nutnost cestovat shitoidními americkými aerolinkami a nechávat se na ambasádě filcovat a vyslýchat bushovými hitlerjugend při žádosti o vízum mne zatím od této cesty odrazuje, i když mil by bylo víc než dost.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od Yankee Alpha »

dejavu píše:Jeste se zeptam, jake dopravce doporucujete? S AF jsem dalkovku letel a docela to slo. S KLM nemam zkusenosti a US aerolinky NW a United mi prisly uplne strasny.

Ze Skyteamu mám zkušenost s KLM a jejich MD11, servis velice dobrý, IFE nic moc, věřím, že triple bude lepší :)

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od pepoš »

dejavu píše:Tak 40 hodin je uz slusna porce. Muj rekord je 34 hodin a i to mi uz prislo hodne.
Skoda te vychodni cesty, ale v LAX a SFO jsem jeste nebyl, tak to provedu nejak podobne.
Jeste se zeptam, jake dopravce doporucujete? S AF jsem dalkovku letel a docela to slo. S KLM nemam zkusenosti a US aerolinky NW a United mi prisly uplne strasny.


Potíž jr v tom že z havaje se leta večer a z USA - pevniny do evropy zas večer takže jen stp v kalifornii 10 hodin dalsí 4 hodiny v HNL po příletu z vedlejšího ostrova Maui a další 4 hodiny v CDG na lince do PRG takže se ty hodiny naberou hned. Jinak LAX nedoporučuju nic tam neni ale zato AF a pro USA NWA oproti Delte zasadni rozdil v ochote personalu a jidle v bussines ( v ecconomy se kupuje )

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Jak jsou na tom Continental Airlines s lety do HNL/Hawaii? CO má údajně být celkem solidní na americké poměry.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od dejavu »

pepoš píše:Potíž jr v tom že z havaje se leta večer a z USA - pevniny do evropy zas večer takže jen stp v kalifornii 10 hodin dalsí 4 hodiny v HNL po příletu z vedlejšího ostrova Maui a další 4 hodiny v CDG na lince do PRG takže se ty hodiny naberou hned. Jinak LAX nedoporučuju nic tam neni ale zato AF a pro USA NWA oproti Delte zasadni rozdil v ochote personalu a jidle v bussines ( v ecconomy se kupuje )


Se stopama pocitam, s kupovanim obcerstveni taky :-( Na business letenku zatim neni a asi jen tak nebude.
Jeste se zeptam, jak drahy je na Havaji ubytovani? A ma cenu si pujcit auto?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vyuziti volne letenky - Havaj

Příspěvek od dejavu »

Zlin142 píše:
dejavu píše: ale v LAX a SFO jsem jeste nebyl


Tak to jsi o moc nepřišel. V prvním případě vůbec.

dejavu píše:US aerolinky NW a United mi prisly uplne strasny.


Zajímavé je, že na OK Plus mi právě při specifickém dotazu na možnost Havaje východním směrem s KE přes ICN tvrdili, že to možné je. Resp. vůbec netušili, že KE lítá ICN-HNL, ale pak řekli že to možné je.
Tabulka Skyawards v členské příručce Ok Plus má pod * poznámku že jde o lety přes Atlantik.
Jinak souhlasím, že Havaj je asi nejvýhodnější destinace, rsp. atraktivní za uvedený počet mil, i když nutnost cestovat shitoidními americkými aerolinkami a nechávat se na ambasádě filcovat a vyslýchat bushovými hitlerjugend při žádosti o vízum mne zatím od této cesty odrazuje, i když mil by bylo víc než dost.


Vizum nastesti mam, ale pracovni, takze bych si na to musel pripravit nejakou sluzebku. To ICN zkusim, zajdu k nim do kancelare a uvidime :-) Ale uz jsem smireny s cestou pres USA...

BTW: Udelani viza ted neni az tak strasne, jde to celkem rychle akorat to stoji dost penez :-(


Odpovědět