Hnusná bageta

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od Florian »

dracoola píše:Tak ja nevim...Me ta bageta(ozvlast ta syrova s vajckem) docela chutna a to ji mam dost casto a jeste k tomu muzu mit treba teplej crew meal kterej se podoba C/Class jidlu a ja si stejne dam radsi 2 bagetky,jednu salamovou a jednu syrovou. A spatne mi teda jeste nikdy nebylo, tak nevim...
:?


Moje řeč, nevim co je na nich špatnýho...


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Florian píše:Moje řeč, nevim co je na nich špatnýho...


Když tak slyším to "salámová nebo sýrová" - nejsou to náhodou ty stejný bagetky co se podávají v Pendolinu??

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

asi jo, taky jsem mel tu cest :shock: , myslim si ze klasicky rizek mezi dva chlebiky by byl lepsi nez nejaka pitoma bageta :wink:

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Měl bych tu dotaz na stevardy: Co se dělá s jídlem, které se nerozdá, je možné si vzít jednu, dvě, tři bagetky do tašky třeba domů na večeři, nebo se to nějak hlídá? Narážím tu na scénu z knihy Letiště od Artura Hailyho(ono se to tak asi nepíše, ale to je jedno), kde si letušky z vybavení kuchyňky letadla poměrně slušně zařídili domácnost.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Jo, nekteri kolegove nosi zbyly jidlo domu pro psy a kocky, nekteri pak i jako veceri pro celou rodinu :) Pokud by nas kontrolovali, tak na bagety asi nic nemuzou rict, coz se neda treba rict o jinych vecech.


Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od Florian »

jane píše:Jo, nekteri kolegove nosi zbyly jidlo domu pro psy a kocky, nekteri pak i jako veceri pro celou rodinu :) Pokud by nas kontrolovali, tak na bagety asi nic nemuzou rict, coz se neda treba rict o jinych vecech.


Co jinýho by sis prosimtě chtěla odnest?

Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od Florian »

vita píše:Měl bych tu dotaz na stevardy: Co se dělá s jídlem, které se nerozdá, je možné si vzít jednu, dvě, tři bagetky do tašky třeba domů na večeři, nebo se to nějak hlídá? Narážím tu na scénu z knihy Letiště od Artura Hailyho(ono se to tak asi nepíše, ale to je jedno), kde si letušky z vybavení kuchyňky letadla poměrně slušně zařídili domácnost.


Casem se ti ty bagety tak zhnusí, že už si je radši ani domu neberes :-) nisméně, když nějaky na daným segmentu zbydou, tak se to zkrátka rozdá všechno :-)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Florian píše:
jane píše:Jo, nekteri kolegove nosi zbyly jidlo domu pro psy a kocky, nekteri pak i jako veceri pro celou rodinu :) Pokud by nas kontrolovali, tak na bagety asi nic nemuzou rict, coz se neda treba rict o jinych vecech.


Co jinýho by sis prosimtě chtěla odnest?


Vino, pullitrovky whisky nebo baileys, kafe, caj, dzusy, cokolady.. staci?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Skytravel píše:asi jo, taky jsem mel tu cest :shock: , myslim si ze klasicky rizek mezi dva chlebiky by byl lepsi nez nejaka pitoma bageta :wink:


Panebože a já jsem si říkal jak ty tupý hovada z ČD můžou podávat v pendolinu tak příšerný bagety. A hle odkud vane vítr... :lol:

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Příspěvek od clovicek »

Ahoj, koukám, že jsem zůstal nepochopen. Pokud letím tam a zpět do Berlína, za letenku dám přes 15 000 Kč, tak mám nárok na jednu čerstvou a jedlou malou bagetu. Air France dává jedný loupák nebo pain au chocolat, event. jedný (ne gumový) sušenky. KLM zase malý chutný sendvič. Neočekávám, že dostanu více jídla. Očekávám, že jídlo, za který ČSA od dodavatele zaplatí peníze, bude kvalitní - i když jen bageta. Prostě ať ČSA nakoupí kvalitnější bagetu za stejný peníze.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

clovicek píše:Ahoj, koukám, že jsem zůstal nepochopen. Pokud letím tam a zpět do Berlína, za letenku dám přes 15 000 Kč, tak mám nárok na jednu čerstvou a jedlou malou bagetu. Air France dává jedný loupák nebo pain au chocolat, event. jedný (ne gumový) sušenky. KLM zase malý chutný sendvič. Neočekávám, že dostanu více jídla. Očekávám, že jídlo, za který ČSA od dodavatele zaplatí peníze, bude kvalitní - i když jen bageta. Prostě ať ČSA nakoupí kvalitnější bagetu za stejný peníze.


Musim jen souhlasit, ze takovy sendvic od Krokodyla stoji okolo 20Kc v samosce, takze ve velkem by mohl vyjit jeste levneji, a je podstatne chutnejsi. Treba syrova bageta mi celkem chuna, ale ta roztekla paprika, ktera obarvi syr a pulku housky na ruzovo, neni moc vabna. Jinak co muzu porovnat, tak ve vizualni prezentaci jidel CSA ponekud pokulhava, vetsina aerolinek umi i zcela obycejnou housku se susenkou naservirovat lepe nez CSA se svymi alobalovymi mistickami plnymi tajuplne roztekle smesi, ktera za syrova byla testoviny a masem a omackou.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Hnusná bageta

Příspěvek od pivko »

dracoola píše:A jak dlouho jsi letel? Vsadim se,ze doba letu byla tak hodku co? Hm,tak zkus treba Air France,tam bys totiz k jidlu v ekonomu nedostal vubec nic. LIDI,asi nechapete jednu hlavni vec: jedna se o LETECKOU DOPRAVU!, takze to cely je o tom ze se provozuje doprava z bodu A do bodu B. To co je mezi(noviny,jidlo a piti) je neco navic co ma kazda spolecnost jinak. Je zajimavy, ze cizinci to vcelku akceptujou protoze vedi, ze v jinych let.spolecnostech na tak kratkych linkach dostanou leda tak usmev letusek...
Prominte ten negativni ton v me odpovedi, ale uz me stvou lidi co by nejradeji jedli smazeny kurata a knedlo-vepro-zelo v ekonomu na hodince letu a nechapou ze tam jsou 4CC(z toho minus 1CC na C/Class) na treba 160 PAX pri treba 75min letu minus start a pristani(takze minus nejmin 30min)... :roll:


hmm, hmm, na to, že inflight service je jediná konkurenční výhoda klasických aerolinek na vnitroevropských letech oproti low costům, nestavíte se k ní náhodou příliš rezervovaně? :D

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Hnusná bageta

Příspěvek od dracoola »

pivko píše:hmm, hmm, na to, že inflight service je jediná konkurenční výhoda klasických aerolinek na vnitroevropských letech oproti low costům, nestavíte se k ní náhodou příliš rezervovaně? :D


Co k tomu zase hergot rict? Treba priklad,letel jsem s A321 Berlin (special) s 212PAX,servis mel byt vyber ze dvou sendvicu a klasickej eko napojak(pivo,vino,3druhy dzusu,voda,cola),start zabral 10min,pristani 15min,samotny let v hladine 5min! Copak nam z toho vychazi??? Ze proste neni mozny zvladnout 212 lidi na 5 min!Sice nas bylo 5CC ale presto to prece matematicky nejde dohromady a tak jsme uz skoro sedali s napojakem v ulicce (na ukor zradla-bezpecnost!) a s lidma z vzadu kteri diky tak rychlemu leu nedostali v podstate nic. Ja bych na takovy lety navrhoval treba sendvic sunko-syrovy a napoj vodu k tomu a bylo by ALE to ne,to by si zas vsichni stezovali ze jo,a kdyby dali jinej druh sendvicu,proc mam takovej simravej pocit ze si stejne lidi budou stezovat???... (a hlavne Cesi!)
A pro nechapajici jeste jednou: LIDI NELETAJI KVULI JIDLU!!! Tecka. :roll:

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Hnusná bageta

Příspěvek od BB »

dracoola píše:Co k tomu zase hergot rict? Treba priklad,letel jsem s A321 Berlin (special) s 212PAX,servis mel byt vyber ze dvou sendvicu a klasickej eko napojak(pivo,vino,3druhy dzusu,voda,cola),start zabral 10min,pristani 15min,samotny let v hladine 5min! Copak nam z toho vychazi??? Ze proste neni mozny zvladnout 212 lidi na 5 min!Sice nas bylo 5CC ale presto to prece matematicky nejde dohromady a tak jsme uz skoro sedali s napojakem v ulicce (na ukor zradla-bezpecnost!) a s lidma z vzadu kteri diky tak rychlemu leu nedostali v podstate nic. Ja bych na takovy lety navrhoval treba sendvic sunko-syrovy a napoj vodu k tomu a bylo by ALE to ne,to by si zas vsichni stezovali ze jo,a kdyby dali jinej druh sendvicu,proc mam takovej simravej pocit ze si stejne lidi budou stezovat???... (a hlavne Cesi!)
A pro nechapajici jeste jednou: LIDI NELETAJI KVULI JIDLU!!! Tecka. :roll:


No, jak kteri, na delsich letech se kvalita palubniho servisu a IFE stava jednim z faktoru pro vyber spolecnosti a tedy konkurencni vyhodou. Ale podstata neni v tom, zda jidlo davat nebo ne, ale v tom, ze kdyz uz ho davam, tak musi byt na urcite urovni. Jasne ze na letu do Brna nebudu chtit teple jidlo, tri chody a dvojity servis napoju, ale kdyz uz mam bagetu, nebo cokoladovou tycinku nebo susenku, tak at vypda dobre a chutna dobre. Jeste si vzpominam na prvni design obalu cokoladovych tycinek prave na letech do BRQ, bile s jedinym modrym napisem CSA, ktery vypadal, jak kdyz to tam tiska kucharka na cateringu takovymi temi tiskatky pro deti. A tak je to se vsim, co se u CSA dela, mame spoustu sluzeb, ale nekvalitne odvedenych. Podstatne min cloveka nastve, kdyz nekdo sluzbu nenabizi, nez kdyz ji vsude inzeruje, ale pak ji poskytne napul a jeste s kyselym xichtem.

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

BB, bravo! Nedokázal bych to vyjádřit lépe.


Odpovědět