OK - TVD vs. OK - TVF

Odpovědět
PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

Fantomas píše:Z hlediska usetreni casu cca 1-2hodin je 767 lepsi (protoze poleti na jeden tah), Z hlediska pohodli je to uplne jedno. Jestli jste nekdo letel 747, 777, tak uznate ze je to: co kus to dobytcak. U 737-NG je pro lidi vyhodni cena. Ta je podstatne mensi oproti letu 767 a pod. Leasing na 767 je nepomerne drahy. A zaplatit o 6tisic vic na letence jen proto, ze tam budu o 2 hod driv je blbost, alespon v podminkach CR. casem mozna bude vse jinak ...


U widebody je nezanedbatelně větší možnost se protáhnout,projít. a mají víc hajzlíků :) Ale ve vlastním sezení velký rozdíl opravdu není.


Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

rekly bych ze ty hajzliky jsou rozhodujici......neni to fajn kdyz pretekaji :?

Xatem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 07. 2005, 15:27
Stav: Offline

Příspěvek od Xatem »

Přesně tak, co se týče sezení je úplně jedno jestli letíte 737 nebo 747,pokud nesedíte v "C" class.
Mě osobně mezipřistání vůbec nevadí, alespoň má člověk možnost vyjít na chvíli ven a protáhnout se.
A co se týče lítání dálkovek se 737, tak TVS není jediný. Zažil jsem let s Laudou do Colomba via DXB.

Xatem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 07. 2005, 15:27
Stav: Offline

Příspěvek od Xatem »

A ještě bych se chtěl vrátit k těm Richieho fotkám. Opravdu je jedna z TVD a ta druhá z TVF. Rozdíl v sedačkách je na těch fotkách patrný. To foto, které jsi sem z planes Michal 737-800 vložil je foto OK-TVF předtím než mu byly vyměněny potahy za ty stejné jako má TVD. Ale i tak je možné vidět rozdíl mezi těma sedačkama, v TVF jsou komfortnější.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

To Xatem: tak přece jenom je to Colombo z Evropy znatelně blíž než Bangkok, nedej bože Varadero. Taky to od jistý doby lítají B767


Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Richiee »

Švédskej Novair létá s A321 Stockholm-Las Palmas-Fortaleza...

Xatem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 07. 2005, 15:27
Stav: Offline

Příspěvek od Xatem »

To Orus: Chtěl jsem jen poukázat na to, že TVS není jediný kdo něco takového praktikuje se 738.
Mimo to, kdyby to bylo tak strašné tak s náma na tu dálkovku nikdo neletí, ale skutečnost je podsatně jiná. Všechny naše dálkovky jsou plné "až po střechu." A to jen díky tomu, že lítáme 738 tak jsou náklady podstatně nižší a tudíž i cena letenky potažmo zájezdu je nízká. A o tom to je. Letecká doprava je bussines, jako každý jiný a musí vydělávat.

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Xatem píše:To Orus: Chtěl jsem jen poukázat na to, že TVS není jediný kdo něco takového praktikuje se 738.
Mimo to, kdyby to bylo tak strašné tak s náma na tu dálkovku nikdo neletí, ale skutečnost je podsatně jiná. Všechny naše dálkovky jsou plné "až po střechu." A to jen díky tomu, že lítáme 738 tak jsou náklady podstatně nižší a tudíž i cena letenky potažmo zájezdu je nízká. A o tom to je. Letecká doprava je bussines, jako každý jiný a musí vydělávat.


Kdyz se teda tvrdi ze letani temito priskoky je takove levne, tak proc to trebas nepraktikuje Oasis Hong Kong. A vlastne vsechny letecke spolecnosti co pouzivaji 747 a podobne velke letadla.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Xatem píše:To Orus: Chtěl jsem jen poukázat na to, že TVS není jediný kdo něco takového praktikuje se 738.
Mimo to, kdyby to bylo tak strašné tak s náma na tu dálkovku nikdo neletí, ale skutečnost je podsatně jiná. Všechny naše dálkovky jsou plné "až po střechu." A to jen díky tomu, že lítáme 738 tak jsou náklady podstatně nižší a tudíž i cena letenky potažmo zájezdu je nízká. A o tom to je. Letecká doprava je bussines, jako každý jiný a musí vydělávat.

Co sr týče nákladů a tedy nižších cen zájezdů, tak není o čem diskutovat. Ale ty dálkovky jsou plné po střechu také díky tomu, že koupáci většinou nevědí, že na tyto trasy existují ve světě i vhodnější letadla. A pokud by věděli, tak by byla situace ovšem stejná, protože z Česka do některých destinací stejně nikdo jiný ničím jiným nelétá. (Po odečtení destinací, které dělá Exim s ČSA.)

Xatem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 07. 2005, 15:27
Stav: Offline

Příspěvek od Xatem »

1) Spousta z nich ale už ví, čím poletí. Už několikrát se mi stalo, že se mnou letěli lidi, kteří říkali, že už s náma byli v BKK a letos se třeba rozhodli pro FOR.
2) Exim už opět většinu dálkovek lítá s TVS
3) To že poletíš větší mašinou a přijde ti to lepší je v podstatě jen subjektivní pocit, který vyplývá z toho, že to éro bude mít dvě uličky. Subjektivně máš pak pocit většího prostoru. Jistě poletíš direkt, ale jinak nic. V sedačce budeš stějně zmáčknutý jako v 738, počet WC je přímo úměrný většímu počtu PAX.
4) Na trhu v ČR zatím chybí v dálkových linkách konkurence, tak proč toho nevyužít a nelétat 738. Až budeme mít konkurenci, pak už to dálkovou mašinou asi bude muset Vik řešit, pokud bude chtít být konkurenceschopný. Zatím k tomu nemá důvod.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

To Xatem: jo vydělává to, jasně, protože tady v tom státě je nízká kultura cestování - všichni chtějí co nejvíc exotiky za co nejlevnější peníz - tak se holt radši nacpou prachy cestovce, která je doveze do ubikace typu Pattaya s B738 TVS. Já letím do Thajska s A340-600 Thai, možná je tam víc WC pouze úměrně vyššímu počtu cestujících, ale nevrď mi, že má TVS lepší služby. Prostě do týhle rakve mě nedostaneš:-D Kdyby lidi necpali prachy cestovkám a lítali individuálně tak linka PRG-MCT-BKK nebude nejlepší poměr kvalita/cena

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Orus-x píše:To Xatem: jo vydělává to, jasně, protože tady v tom státě je nízká kultura cestování - všichni chtějí co nejvíc exotiky za co nejlevnější peníz - tak se holt radši nacpou prachy cestovce, která je doveze do ubikace typu Pattaya s B738 TVS. Já letím do Thajska s A340-600 Thai, možná je tam víc WC pouze úměrně vyššímu počtu cestujících, ale nevrď mi, že má TVS lepší služby. Prostě do týhle rakve mě nedostaneš:-D Kdyby lidi necpali prachy cestovkám a lítali individuálně tak linka PRG-MCT-BKK nebude nejlepší poměr kvalita/cena

A kdyz uz cpat prachy cestovkam, tak ne ceskym, bohuzel... To je radeji nacpu nemecke cestovce, jako pred necelym rokem. Tyden Dominikana All Inclusive s ITS Reisen za necelych 20 000,- (A330-300 LTU).

Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od Florian »

Xatem píše:1) Spousta z nich ale už ví, čím poletí. Už několikrát se mi stalo, že se mnou letěli lidi, kteří říkali, že už s náma byli v BKK a letos se třeba rozhodli pro FOR.


Můžu sám potvrdit. Taky se mi to přihodilo....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Florian píše:
Xatem píše:1) Spousta z nich ale už ví, čím poletí. Už několikrát se mi stalo, že se mnou letěli lidi, kteří říkali, že už s náma byli v BKK a letos se třeba rozhodli pro FOR.


Můžu sám potvrdit. Taky se mi to přihodilo....


Jasně, ale když není prakticky z čeho vybírat a spousta lidí navíc ví, čím se poletí, ale neví, že se dá létat i něčím jiným?

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

já teda nevim, ale osobně si vybírám dovolenou hlavně podle toho kde ji strávím...ne podle toho jakym érem poletim. Asi jsem divnej :-)


Odpovědět