Koupáci a palubní personál

Odpovědět
letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Příspěvek od letuska »

to thisaway. nic z toho neni rasisticke. jen...pokud jedu napr. do jordanska, nenosim sortky a halim ramena. respektuji mistni kulturu. pokud to nedelam, mistni si pomysli, ze jsem kur.va. a maji na to narok. pokud se pred cinanem vysmrkam, je mu na bliti. vim to, proto pred cinanem nesmrkam. myslim, ze pp znaji specifika ruznych kultur daleko lepe nez ostatni. a respektuji je. co nam vadi, jsou nevzdelani lidi co nas nazyvaji pinglama a pritom smrdi, hazou na kapitana cestou na zachod platicka s jidlem[konkretne na tlv], curaji do plastikovych lahvi na sedackach na ty nam pak vrazi do ruky a je jim uplne jedno, ze by mohli mit nejakou uctu. [v letectvi nas zakaznik nas pan sice plati, ale pouze do urcite miry.[hygiena, bezpecnost] a stezujem si tady prave proto, ze jsme profesionalove a branime se tim syndromu vyhoreni. clovek si zanadava a pak se v kabine v klidku usmeje na kohokoliv.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Příspěvek od prodejce »

Jsem rád, že letuška zmínila "hořák".. :lol:

A teď budu mluvit čistě za pozemní a front-desk staff: Lidí, kteří vydrží dřepět na jedné židli léta a léta je jen menší procento. Debilní situace se opakují znovu a znovu a znovu a znovu a znovu v různých obměnách a plíživá, nicméně nezvratná degradace front-deskové práce vykonává svoje. Pocit marnosti. ("Stejně to všechno bude jenom přes internet...")

A lidi po několika (málo) letech začínají přejímat příznaky syndromu vyhoření. Jak se s tím každý vyrovnává, je velmi individuální.

Podle mého soukromého pozorování existuje přímá úměra mezi kvalitou poskytovaného servisu a náchylnosti k syndromu.

Kdo se do toho pokládá téměř naplno, nebo má k aviatice nějaký vztah, je náchylnější k syndromu a boj mezi chtěním tu práci dělat a pocitem marnosti je intenzivnější.

Naopak kdo navenek nevykazuje žádné příznaky má dlouhodobě nižší výsledky, špatné hodnocení, je drzý na klienty, má stížnosti, dělá obstrukce, snaha dosáhnout minimální přijatelný výkon (co eště můžu neudělat, aniž přijdu o prémie). Nicméně stabilně od 8 do 4 sedí na svojí židli a 4 týdny v roce jede na dovolenou a pak boj o volno přes vánoce a znova ... směrem k důchodu.

Někdo kvůli syndromu odejde, někdo zůstává.. a způsobů jak syndrom vyhoření potlačovat je více - blbnutí na fórech je jedním z nich :o) Pak to taky můžou být agresivní nebo plačtivé výbuchy v back-officu, alkohol, přílišné sportování apod.

Takže pokud někdo haní klienty tady na fóru má u mě větší důvěru, než ten kdo se nikdy po pracovní době o aviatiku nezajímal, natož aby čet nějaké fórum... pche!

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

letuska píše: ...curaji do plastikovych lahvi na sedackach na ty nam pak vrazi do ruky...

To snad ani nemyslis vazne... :?: :shock:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Kamyl píše:
letuska píše: ...curaji do plastikovych lahvi na sedackach na ty nam pak vrazi do ruky...

To snad ani nemyslis vazne... :?: :shock:


Sice jsem to nezazil v kabine(protoze bych mu to asi musel otocit na hlavu),ale uz jsem to parkrat videl na WC v kelimku vedle umyvadla,je to nechutny,kdyz my se musime prizpusobit jim tak at se taky oni prizpusobi nam,hnus...

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Příspěvek od letuska »

to kamyl: myslim. pravda, stalo se tak po turbulenci. trvala cca 10 minut. sla jsem oznamit jednomu permanentne nastvanymu a ozralymu panovi, ze uz se muze odpoutat a jit na zachod. ten se dabelsky usmal a podal mi plastovou lahev[otevrenou!] se slovy: ja uz nemusim. poslala jsem ho s tim na zachod, a kdyz jsem ho sla pozdeji kontrolovat, lahev stala v umyvadle. podruhe tam pani na burgasu donutila se vycurat osmiletyho kluka, zachod pry byl plnej. chudak kluk, pekne se stydel. lidi vymysli kdeco :oops: :D


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Tak to je HUSTY, todle... :shock: :evil:

feihong
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 02. 04. 2007, 13:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Shanghai
Stav: Offline

Příspěvek od feihong »

letuska píše:....... pokud se pred cinanem vysmrkam, je mu na bliti. vim to, proto pred cinanem nesmrkam........

Na tohle jsi prosimte prisla kde?

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Příspěvek od letuska »

na taiwanu. dokonce jsem za to byla vyhozena ze tridy. i ve velky cine jsem mela stejnou zkusenost. bylo mi receno, ze je nehygienicke strkat si pak kapesnik zpet do kapsy. proto se to resi tak jak se to resi, vzdyt jsi asi sam v cine zil.{alias zacpanim nosni dirky, nebo vtahovanim dovnitr. sorry za nechutny popis] nevim jak je to v cinsky komunite v cr, ale mezi tema nove prichozima z wenzhou, kterym jsem chodivala tlumocit, to bylo to same. odkud jsi ty? ze by konecne nejakej cinan zabrousil k letectvi?

feihong
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 02. 04. 2007, 13:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Shanghai
Stav: Offline

Příspěvek od feihong »

letuska píše:na taiwanu. dokonce jsem za to byla vyhozena ze tridy. i ve velky cine jsem mela stejnou zkusenost. bylo mi receno, ze je nehygienicke strkat si pak kapesnik zpet do kapsy. proto se to resi tak jak se to resi, vzdyt jsi asi sam v cine zil.{alias zacpanim nosni dirky, nebo vtahovanim dovnitr. sorry za nechutny popis] nevim jak je to v cinsky komunite v cr, ale mezi tema nove prichozima z wenzhou, kterym jsem chodivala tlumocit, to bylo to same. odkud jsi ty? ze by konecne nejakej cinan zabrousil k letectvi?


Jaj ja to blbe precetl. Duibuqi a :) No v Pekaci tahal kazdej Cinan, obzvlast chutne pri jidle v restauraci.... no nejake to promile jich kapesnik melo :D zlaty nase kapesniky, myslel jsem ze je uz brzo zabiju :evil: no a cinska komunita tady rekl bych ze mladsi generace ve vetsine pripadu kapesnik. Ni hui zhongwen ma? :) Ni zhuzai nar? :))

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Příspěvek od letuska »

mei guanxi. :wink: dang ran hui. xian zai zai bulage. ni shi na guo ren? jie ke ren? ni zai na li xue han yu?
konecne nekdo :D :D i kdyz takhle bez znaku to fakt vypada dost blbe
jaky mas znaky pro jmeno? fei je predpokladam fei ji de fei, takze litaci, ale to hong mi neni jasny. labut mi k tobe jako k chlapovi nesedi :P
kde litas? jestli litas?

feihong
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 02. 04. 2007, 13:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Shanghai
Stav: Offline

Příspěvek od feihong »

letuska píše:mei guanxi. :wink: dang ran hui. xian zai zai bulage. ni shi na guo ren? jie ke ren? ni zai na li xue han yu?
konecne nekdo :D :D i kdyz takhle bez znaku to fakt vypada dost blbe
jaky mas znaky pro jmeno? fei je predpokladam fei ji de fei, takze litaci, ale to hong mi neni jasny. labut mi k tobe jako k chlapovi nesedi :P
kde litas? jestli litas?

dui, wo shi jiekeren :) wo zai buernuo, zai aoluomoci xuexi :) znaky tu nejedou :) feihong je jen nick z huang fei hong. cinsky jmeno mam jiny :) Nelitam, dokonce uz ted kvuli skole ani neni cas na navstevy letiste :(

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

vitejte u dalsi lekce cinsky snadno a rychle :)

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Příspěvek od letuska »

sorry :D uz si pisem soukromy zpravy...

feihong
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 02. 04. 2007, 13:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Shanghai
Stav: Offline

Příspěvek od feihong »

Skytravel píše:vitejte u dalsi lekce cinsky snadno a rychle :)

jen se uc az to tady zluti bratri obsadi... :lol:

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

jsem tu celou diskuzi dočet celou a je to síla. Jednou v životě jsem letěl s cestovkou na Kypr se smart wings a byla to, cestou zpět hrůza, nějakej zakoplexovanej steward si tam léčil komplexy, chtěl jsem jít na wc někde nad brnem, mě prudil že ne že se máme poutat, se mi fakt chtělo hodně ale zkoušel jsem to vydržet, no a za chvíli pustil pani vedle mě s dítětem, že to dítě to nevydrží. Fakt dobrý, takže pro dítě turbulence nejsou nebezpečný a pro mě asi jo.
takže když tady slyšim povýšené názory některých jedinců začínám tomu rozumět. A to jsem velmi slušný cestující, v podstatě uplne samostatny, vždycky všechny pozdravím když v lezu do letadla a přidám pár konverzačních vět(imho vtipných :-) ). Zvyknul jsem si na to při letech po JAR.


Odpovědět