Amsterdam s ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Jay píše:
jane píše:V business class te snidane jiste uspokoji... :)



tak snad dostanu upgrade :lol: Je ve vsech letadlech na pravidelnych linkach je nekolik business mist, nebo litaji i nektera letadla ve full charterove konfiguraci?

Občas se stává, že nějaká mašina na pravidelce letí ve full economy verzi a pak se nám držitelé karet diví, že do businessu to tentokrát nepůjde :) Naposledy si vzpomínám, že takhle letěl večerní Stockholm...


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Fakt? tak to se mi jeste nestalo, by me zajimalo, jak se pak odmontovava a kam se dava prepazka a zaclonky :)

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

jane píše:Fakt? tak to se mi jeste nestalo, by me zajimalo, jak se pak odmontovava a kam se dava prepazka a zaclonky :)


to je jednoduche.Zaclonky se sundaji a daji do binu.A prepazka se nechava na miste.Ono vymontovat nebo namontovat prepazku v hodinovem pruletu kdyz je tam spousta uklizecek a dalsich "zbytecnych" lidi je celkem slozite

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Takze to pak vlastne tak uplne full economy verze neni :)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Právě jsem absolvoval PRG-FRA-LIS a zpět s LH a musím napsat něco málo k jídlu na palubě. úsek PRG-FRA trvá 45min a na obou letech jsem dostali bagetku(docela chutnou) plus zmenšeninu Mars. Plus lahvičku vody. Pak ještě chodila letuška s nápojema a tam si mohl člověk dát co chtěl. Pivo, víno , džusy, kafe...všechno free a ptali se i dvakrát. Prostě žádné šetření. Na letu do LIS jsme dostali slabší oběd. Malá porce těstovin, plus sladkost, plus houska a lahvička s vodou. Plus nápoje.

Osobně nemám problém s LCC a jejich politikou, že všechno je zpoplatněno. Jestli tomu odpovídá cena letenky tak není o čem. Na letu do 1H fakt není nic potřeba. Ale na letu 3H už to občersvení docela padne a je to celkem příjemné. Někdy je problém letět point to point a člověk prostě musí přestupovat. A tam jasně víťezí klasika. Protože i kratší lety trvají cca 4-6hod a člověk potřebuje něco jíst.

Pro mě byl let LH docela příjemná záležítost, která se nedá srovnat s Easy nebo SkyEurope. Už jenom ten prostor pro nohy v letadle :)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

tak už jsem se z Amsterdamu i vrátil. Vidím že se to tady mezitím rozjelo :lol:

Letadlo OK-MEI, funglovka, čisťounký :D

Bagetu jsem tentokrát s díky odmítnul. Ono s tou volbou "buď si ji dám nebo ne" to není tak jednoduchý. Třeba když mám naspěch, jedu hodinu na letiště, pak stihnu jen checkin a boarding a nestihnu si koupit aspoň slušnější bagetu a čeká mě ještě let... tak jsem slušně řečeno v lese :cry:

Pivo už trochu teplý (večerní let). Ale příjemně mě překvapilo video s Mr. Beanem. Akorát vždycky když mluvila posádka tak se to pauznulo a běhaly tam pruhy jak kdysi na páskovejch VHS videích :lol:

Po přistání jsme zajeli mezi prsty A a B, hezky se tam otočili a jeli zpátky, pak podruhé k prstům, pak zase zpátky... přísahám že nekecám, fakt dvě kolečka naprázdno. a nakonec jsme zase skončili na ploše. nechápu
+předtím hlášení pilota "expecting landing at eight hours seventy five minutes p.m." :lol:

btw. v Amsterdamu mluvěj všichni obstojně anglicky, včetně řidičů a prodavačů lístků v tramvaji. fakt jsem čuměl :shock:

jo ještě jednu specifickou věc bych rád dodal: oba lety ČSA narvaný DEBILAMA. Když asi 8x v různých jazycích řeknou že máš sedět a mít vyplej mobil dokud mašina nezastaví, tak fakt nepochopím že všichni debilové okamžitě po dotyku RWY zapínají svoje Nokyje aby zjistili že jim za celou dobu stejně přišla jen smska "už jste zaplatil svůj účet?.." a následně se okamžitě narvou do uličky aby tam pak 20 minut stáli a pak na mě stejně čekaj venku v autobuse :lol: případně v amsterdamu kde byl chobot tak se stejně setkáme u pásu :D Poněkud překvapivě v amsterdamu jsem lezl z letadla jako poslední ale u pásu jsem byl první - debilové se zjevně cestou ztratili...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

CSA ma smůlu, že většina cestujících je z "novokapitalistických" státu. A všichni co lítají jsou obchodnící, kteří mají oblek po dědečkovi a handbag OMV :)

Se stojánkama je v PRG teď trochu problém. Postupně se mění "starý" asfaltový povrch za beton, který tam už měl být dávno. U prstu C jsou teď uzavřeny tři stojánky. Začína sezona a gaty citelně chybí. Celé C-ko snad bude hotové do konce června. Pak přibudou ještě nové gaty přímo na terminálu 2. Se vstupem do schengenu CR a okoních států dojde k přesunu některých letů na TS2 a snad se zlepší i starý problem s rotacema letadel CSA.

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

pepa007 píše: a následně se okamžitě narvou do uličky aby tam pak 20 minut stáli a pak na mě stejně čekaj venku v autobuse :lol:
z ktereho potom ty do terminalu vystupujes jako prvni... 8) Jo jo.

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

FlightDetent píše:
pepa007 píše: a následně se okamžitě narvou do uličky aby tam pak 20 minut stáli a pak na mě stejně čekaj venku v autobuse :lol:
z ktereho potom ty do terminalu vystupujes jako prvni... 8) Jo jo.

Na druhou stranu je v nich (Cobusech) strašně málo míst k sezení :)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

pepa007 píše: Akorát vždycky když mluvila posádka tak se to pauznulo a běhaly tam pruhy jak kdysi na páskovejch VHS videích :lol:


Jo jo,vopruz, ale je to kvuli tomu aby cestaci davali pozor na to co se zrovna hlasi, kdyby bylo nejaky emergency, aby nesledovali treba Beana tak pozorne, ze pak najednou koukaji ze se bude pristavat na mori... :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dracoola píše:
pepa007 píše: Akorát vždycky když mluvila posádka tak se to pauznulo a běhaly tam pruhy jak kdysi na páskovejch VHS videích :lol:


Jo jo,vopruz, ale je to kvuli tomu aby cestaci davali pozor na to co se zrovna hlasi, kdyby bylo nejaky emergency, aby nesledovali treba Beana tak pozorne, ze pak najednou koukaji ze se bude pristavat na mori... :)


já to chápu, ale mohli by to třeba úplně vypnout na tu chvilku protože ty pruhy fakt nevypadaj dobře. to fakt běží z pásku??

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

pepa007 píše:
dracoola píše:
pepa007 píše: Akorát vždycky když mluvila posádka tak se to pauznulo a běhaly tam pruhy jak kdysi na páskovejch VHS videích :lol:


Jo jo,vopruz, ale je to kvuli tomu aby cestaci davali pozor na to co se zrovna hlasi, kdyby bylo nejaky emergency, aby nesledovali treba Beana tak pozorne, ze pak najednou koukaji ze se bude pristavat na mori... :)


já to chápu, ale mohli by to třeba úplně vypnout na tu chvilku protože ty pruhy fakt nevypadaj dobře. to fakt běží z pásku??


Jo,taky jsem tehda koukal jak jetel ale i na 3mesice starych letadlech "nove generace" se video pousti na 8mm kazetce. Airshow je ale gut ne? Nejhezci je vzdycky na Moskve kde jsou nazvy mest i v azbuce.

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

dracoola píše:Jo,taky jsem tehda koukal jak jetel ale i na 3mesice starych letadlech "nove generace" se video pousti na 8mm kazetce.

A z ceho by to podle tebe melo bezet? Z DVD asi ne, zejo? :lol:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

FlightDetent píše:
dracoola píše:Jo,taky jsem tehda koukal jak jetel ale i na 3mesice starych letadlech "nove generace" se video pousti na 8mm kazetce.

A z ceho by to podle tebe melo bezet? Z DVD asi ne, zejo? :lol:


Nevim,melo by to bet na nejakych SD kartach nebo tak, ale oni by to zase ty holky ztratili... :D

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dracoola píše:
FlightDetent píše:
dracoola píše:Jo,taky jsem tehda koukal jak jetel ale i na 3mesice starych letadlech "nove generace" se video pousti na 8mm kazetce.

A z ceho by to podle tebe melo bezet? Z DVD asi ne, zejo? :lol:


Nevim,melo by to bet na nejakych SD kartach nebo tak, ale oni by to zase ty holky ztratili... :D


stačilo by tam vrazit nějakej malej notebookovej harddisk. na ten by se to dalo natánout přes USB, CF kartu nebo cokoliv.

nerozumím v čem je benefit mít to na pásku? hmotnost to evidentně není, nějaký záření/rušení asi taky ne...


Odpovědět