CC coby PAX

Odpovědět
flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

CC coby PAX

Příspěvek od flightgirl »

Zdravim litajici kolegy!

Pri me letecke ceste na dovolenou me tak napadlo, jaky jsem vlastne neukazneny pasazer. Vsechno deni jsem kriticky pozorovala, manzelovi asi trikrat vysvetlila, proc je nutne mit zaply bezpecnostni pas behem celeho letu, pohorsovala jsem se nad neprijemnou letuskou, nad nedostatkem mista v letadle (merim 161cm!), ap. Vrchol vseho byl, ze jsem pri vystupu slecnu letusku upozornila na chybejici savety-card! No vzdycky kdyz nekam letim coby PAX, tak jsem na nervy. Linka je celkem v pohode, ale charter je rok od roku horsi. Obavam se, ze pristi rok na dovolenou radeji poplavu....

:)

Jak se citite v letadle Vy, litajici kolegove, kdyz nejste ve slube?


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

tomu se řiká profesionální deformace :lol: Když neletim v práci, tak snad jsem v klidu a nehledám každou mouchu :wink:

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Sice nejsem lítající, ale když letím na zaměstnaneckou letenku, tak přesně takhle hodnotím každou chybičku nebo nesrovnalost na odbavení nebo v handlingu v dané destinaci... a můj přítel pak má z toho hlavu jak pátrací balón :D

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Yankee Alpha píše:Sice nejsem lítající, ale když letím na zaměstnaneckou letenku, tak přesně takhle hodnotím každou chybičku nebo nesrovnalost na odbavení nebo v handlingu v dané destinaci... a můj přítel pak má z toho hlavu jak pátrací balón :D


Roger, má pravdu 8)

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Když letím jako cestující, jsem neviditelný, slušný a hodný pasažér. Sice mám oči všude, ale spíš ze zvědavosti, než z čeho jiného. A mám radost, že zrovna ten let nemusím na nic šáhnout, že problémy řeší někdo jiný.. :D. A strašně si to užívám.


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

To samy co Pilgrim,ja kdyz letim jako cestak tak se snazim bejt ticha myska,neobtezovat a nedelat velky ramena a neni to dany cenou me letenky v ten moment :) A taky se snazim byt slusny a dekovat a prosit a rikat "dobry den" driv nez si vezmu noviny,nechodit behem servisu a tesne pred pristanim na WC apod.,ale kdyz letim s nejakou jinou a treba exotickou let. spolecnosti tak se snazim s nima prohodit par slov abych videl rozdily a jaky jsou.. a vetsinou zjistuji ze my to u CSA bereme strasne pres city,jinde proste kdyz reknou ze to nejde tak to nejde a dost a my vzdy se snazime to "udelat tak, aby to nejak kdyztak slo.." a to myslim obecne v jakekoliv situaci (chozeni na toalety po transparentech,dat pivo i kdyz uz je to vsechno skoro zavreny a zaplombovany,posledni foceni pred pristanim apod.) A myslim ze to delame dobre,i kdyz jde pokazdy o lidi a o jedince jak se zachova v dane situaci.
:)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Taky se snazim nevotravovat a vtloukam to do hlavy rodinnym prislusnikum, aby nechteli pet napoju najednou (nejlepe se ukazal muj otec, leteli jsme v C/class CSA a na otazku kolegyne, co si da jako welcome drink, odpovedel, ze pivo - sem myslela, ze me jebne). Na linkach CSA zna clovek standardy, tak pozoruje, jak se dodrzuji, na linkach jinych dopravcu se divam, jak delaji servis, jak casto jsou v kabine, jak se chovaji k lidem, atd.

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Jejda, ted to vyznelo tak, ze zlobim - tak to ja ne, to vsechno se "odehrava " tajne, jenom o tom premyslim. To, ze jsem se pohorsovala nad neprijemnou letuskou, jsem nikterak nevyjadrovala. Jenom me napadlo, jak asi taky obcas pusobim na pasazery coby letuska, a ze bych na sobe mela jeste krapet pracovat. Stejne tak jako kolega dracoola dbam na to, abych neotravovala, kdyz se to nehodi a za vsechno se trikrat dekuji, protoze vim, jak zridka to clovek od pasazera zaslechne....
Me jenom prekvapuje, jak clovek, coby litajici neustale se pohorsujici nad chovanim pasazeru, na tom sam, coby pasazer, neni o moc lepe. :oops:

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: CC coby PAX

Příspěvek od VictorK »

flightgirl píše:Jak se citite v letadle Vy, litajici kolegove, kdyz nejste ve slube?
Hm, mam podobne pocity i zazitky a samozrejme se o ne delim /jen/ se svym doprovodem. Komentuju i ostatni cestujici. Pravidelne se tak po ctvrtem komentari dockam neceho ve smyslu - prosimte uz toho nech, ted nejsi v praci! Na nervy sice nejsem, ale deformovany 100% - posloucham vsechna hlaseni, sleduju safety demo a jak si kolegove poradi s PAX, sleduju odchzlky od operational procedures. Zaroven hodnotim pohyby pod zadkem /napr. je poznat vizualni priblizeni a pristani/. Ale to vse se spravi po treti plechovce piva a jsem nadale svemu doprovodu neskodny a uzivam si dovolenou.


Odpovědět