Iberia

Odpovědět
MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

tombejtravel píše:no asi máš aj pravdu, tam neviem aké aero to bolo, a nazad som si istá že to bola Iber. so španielským personálom, nakoľko som s letuškou komunikovala v španielčine a slečna češka to určite nebola. (alebo možno áno, ale v tom prípade mala neskutočne dobrý španielský akcent a kapánek viac opalená). Ale ako vravím, nerozumiem sa tomu, a možno to bol len ojedinelý prípad.


A nebyla to Air Europa?? Ty k nam z MAD letaji nejaky ten cas...a jsou to Spanele :wink:


tombejtravel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 30. 07. 2007, 23:28
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od tombejtravel »

jooj, neviem, može byt. A odkedy lietajú? neviem ako vyzerajú ich aera, ale toto malo farby Iberie, a vravím stalo sa mi to len raz, a bolo to dávnejšie, v ostatných prípadoch to asi fakt bolo CSA.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

tombejtravel píše:jooj, neviem, može byt. A odkedy lietajú? neviem ako vyzerajú ich aera, ale toto malo farby Iberie, a vravím stalo sa mi to len raz, a bolo to dávnejšie, v ostatných prípadoch to asi fakt bolo CSA.


Letadla Air Europy vypadaj takhle (jejich nater se mi vubec nelibi, ale spolecnost mi je docela sympaticka...rozhodne vic nez IB): http://www.airliners.net/open.file/1051577/M/

IB se v PRG take samozrejme nekolikrat do roka objevuje, tak je mozne, ze se ti zrovna postestilo a letela si s ni :wink: Jinak pokud jsi letala z MAD s CSA, tak to jsi asi s Air Europou neletela, pac ty letaji v codeshare se s**t wings... Je to docela zvlastni, po vstupu Europy do Skyteamu bych predpokladal, ze zrusi codeshare se SW a zavedou ho s OK, ale zatim nic..

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Uz delsi dobu sleduju linky PRG-MAD, resp. zpusoby, jak se levne a dobre dostat do MAD a zpet. Vstup Iberie k nam jsem nejdriv vital, ale muzu vam rict, ze po Evrope me linky Iberie nejak moc nenadchly. V Y nedostanes obcerstveni, takze si pripadas stejne jako v nejakem low-costu. O nizkych cenach bych vzhledem k vyse recenemu u Iberie moc nemluvil, snad jen pokud se potrebujete dostat pres Madrid do Malagy, Lisabonu nebo Porta. Cena zpatecky byva velmi vyrovnana s cenami ČSA. Takze pokud do Madridu, jsem porad verny ČSA. No a o SmartWings nemluvim - jejich letenky do MAD nemají s low-costem nic spolecneho. I kdyz jedna znama s nima lita porad a nenecha na ne dopustit. Asi v tom neco bude, ja s nimi zkusenost nastesti (bohuzel?) nemam.

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Příspěvek od Petrov »

MK píše:
tombejtravel píše:jooj, neviem, može byt. A odkedy lietajú? neviem ako vyzerajú ich aera, ale toto malo farby Iberie, a vravím stalo sa mi to len raz, a bolo to dávnejšie, v ostatných prípadoch to asi fakt bolo CSA.


Letadla Air Europy vypadaj takhle (jejich nater se mi vubec nelibi, ale spolecnost mi je docela sympaticka...rozhodne vic nez IB): http://www.airliners.net/open.file/1051577/M/

IB se v PRG take samozrejme nekolikrat do roka objevuje, tak je mozne, ze se ti zrovna postestilo a letela si s ni :wink: Jinak pokud jsi letala z MAD s CSA, tak to jsi asi s Air Europou neletela, pac ty letaji v codeshare se s**t wings... Je to docela zvlastni, po vstupu Europy do Skyteamu bych predpokladal, ze zrusi codeshare se SW a zavedou ho s OK, ale zatim nic..


Je možné že s Air Europou letěla, ten code-share je oboustraný.


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od skrita »

Nevíte proč má Iberia z Prahy cca 2x vyšší ceny než z Vídně a Mnichova? Onehdá mi vykládali známí, že dali Cubu s Iberií za 11 000Kč rtn. z Mnichova. Četl jsem tu trip-report o výletu s Iberií VIE-MAD-JFK a zpět za 7000Kč, další kámoška letěla do Peru z VIE asi za 20 000Kč... Ale když kouknu na jejich web a ceny z Prahy, tak to je palba jak blázen. Má to nějaký racionální důvod?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Smurfx »

skrita píše:Nevíte proč má Iberia z Prahy cca 2x vyšší ceny než z Vídně a Mnichova? Onehdá mi vykládali známí, že dali Cubu s Iberií za 11 000Kč rtn. z Mnichova. Četl jsem tu trip-report o výletu s Iberií VIE-MAD-JFK a zpět za 7000Kč, další kámoška letěla do Peru z VIE asi za 20 000Kč... Ale když kouknu na jejich web a ceny z Prahy, tak to je palba jak blázen. Má to nějaký racionální důvod?


Odlety z Vídně, Mnichova a dalších okolních letiště jsou téměř se všemi společnostmi levnější, než z Prahy. To je prostě bohužel fakt...

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od skrita »

Jasně, jde mi spíš o důvod tohoto faktu. :-) Pochopil bych to třeba, kdyby letadla do Prahy lítala plná k prasknutí, to je jasné. Jako např. Ryan na lince Brno-Londýn nechává celkem vysoké ceny, protože se mu to jednoduše zaplní i tak. Jenže poslední dobou Ruzyně zažívá skoro dvouciferný pokles a dopravci na to nějak nereagují a ceny spíš zvyšují. Třeba "naše" jižní Morava houfně utíká do Vídně.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Lanbub »

Je to jednoduche náš národní dopravce je nenutí ke konkurenci. Podivej se na ceny ČSA z ČR kamkoli a dojde ti proč.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Globik »

Smurfx píše:
skrita píše:Nevíte proč má Iberia z Prahy cca 2x vyšší ceny než z Vídně a Mnichova? Onehdá mi vykládali známí, že dali Cubu s Iberií za 11 000Kč rtn. z Mnichova. Četl jsem tu trip-report o výletu s Iberií VIE-MAD-JFK a zpět za 7000Kč, další kámoška letěla do Peru z VIE asi za 20 000Kč... Ale když kouknu na jejich web a ceny z Prahy, tak to je palba jak blázen. Má to nějaký racionální důvod?


Odlety z Vídně, Mnichova a dalších okolních letiště jsou téměř se všemi společnostmi levnější, než z Prahy. To je prostě bohužel fakt...

LH a OS mají často TATL lety z PRG s přestupem ve VIE, MUC, FRA levnější, než přímé lety z těchto letišť. Což je logické.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od prodejce »

email_NuevasRutas_ingles.jpg

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od prodejce »

Reservation of XL-seats

Iberia and Iberia Regional Air Nostrum offer the possibility of reserving, in advance, the emergency seat, where the client can avail of extra space for more comfort.  

Conditions:
Minimum age 16 years
The ticket must be issued
The passenger must be able to speak and read in Spanish or in English
The passenger must be capable and prepared to collaborate with the crew in the event of an emergency.

Prices per flight (no discounts applicable):
10€ domestic (incl. MLN, except the Canaries)
20€ Canaries Islands, Africa (except JNB), Europe
50€ Intercontinental, JNB

Free XL-Seat reservation in the following cases:
Business Class, Economy Y and B class, corporate fares in K class or higher which include the codes E9 or C9 in the fare basis.

Holders of Iberia Plus Platinum and Gold cards or the equivalent tier within the oneworld Alliance, as well as their companions who appear in the same reservation

Holders of Club fiesta or Iberia Plus Silver cards or the corresponding tier within the oneworld Alliance.

All tickets which are issued against points in U, T or X class.

Emergency exit seats which are not reserved 24 hours before takeoff are from this time free of charge for all passengers.

Reservation:
The client may book and pay his XL-seat via Iberia´s Call Center for final clients: Tel. 840 740 640.

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Iberia

Příspěvek od megizze »

Ahoj. Za měsíc letím do N.Y... Vzhledem k tomu, že výlět si děláme celá rodina, ale každej si ho organizuje trochu jinak (někdo N.Y. i Miami, někdo pár dní v Las Vegas atd atd., prostě dohromady se setkáme jen na pár dní na Floridě), tak jsme nákup letenek vložili do rukou našeho známého, který nám našel fakt skvělý letenky za výhodný ceny. Moje cesta bude vypadat takto Praha->Madrid (Iberia) Madrid->N.Y. (Iberia) zde 3 dny stopover, poté N.Y.->Miami (American->Airlines) a zpět za týden opět s Iberií. Dlouhé lety snáším docela špatně, ne že bych se bála, ale, těžko říct, nedokážu to vysvětlit. V N.Y. jsem už jednou byla s ČSA, to bylo v pohodě. Poté za rok sem byla v San Franciscu s Air France, a to byl doslova úžasný let, milé letušky, hromady jídla, hodně místa atd. Teď jsem si ale četla pát diskuzí o Iberii a začínám být docela vyděšená. "S Iberií nikdy víc!" "Nejhorší let mýho života..." apod. To je to opravdu tak strašný? Mám se bát? Začínám z toho mít hodně špatný pocit, poletím sama a zrovna tohle jsem si asi přečíst nechtěla :/.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od skater »

megizze píše:Ahoj. Za měsíc letím do N.Y... Vzhledem k tomu, že výlět si děláme celá rodina, ale každej si ho organizuje trochu jinak (někdo N.Y. i Miami, někdo pár dní v Las Vegas atd atd., prostě dohromady se setkáme jen na pár dní na Floridě), tak jsme nákup letenek vložili do rukou našeho známého, který nám našel fakt skvělý letenky za výhodný ceny. Moje cesta bude vypadat takto Praha->Madrid (Iberia) Madrid->N.Y. (Iberia) zde 3 dny stopover, poté N.Y.->Miami (American->Airlines) a zpět za týden opět s Iberií. Dlouhé lety snáším docela špatně, ne že bych se bála, ale, těžko říct, nedokážu to vysvětlit. V N.Y. jsem už jednou byla s ČSA, to bylo v pohodě. Poté za rok sem byla v San Franciscu s Air France, a to byl doslova úžasný let, milé letušky, hromady jídla, hodně místa atd. Teď jsem si ale četla pát diskuzí o Iberii a začínám být docela vyděšená. "S Iberií nikdy víc!" "Nejhorší let mýho života..." apod. To je to opravdu tak strašný? Mám se bát? Začínám z toho mít hodně špatný pocit, poletím sama a zrovna tohle jsem si asi přečíst nechtěla :/.


Buď v klidu, letěl jsem loni s Iberií BCN-MAD-SJO-MAD a žádné psychické ani fyzické následky to na mě nenechalo. Ale je pravdou, že moje předcházející zkušenosti s delšími lety byly o něco lepší (BA, SAA, AF). Ber ale let jako dopravu z místa A do místa B, předpokládám, že NYC neletíš kvůli úsměvu letušky a gurmánskému zážitku v letadle.

martina747
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09. 05. 2011, 09:50
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od martina747 »

ahojte, chtěla bych se zeptat jestli nevíte, jak je to s rezervací sedadel u Iberie.
Mám koupenou letenku, letíme ve čtyřech do Bogoty a chci si samozřejmě rezervovat místo.
U KLM jsem bez problémů rezervovala i měnila sedadla, ale Iberia mi u rezervace v sekci výběru sedadel už asi 3 týdny píše, že v současné době to nejde a že se omlouvají za nepříjemnosti.
Má s tímto někdo zkušenost? Musím tedy pro rezervaci sedadel někam volat? preferuji rezervaci na internetu.
děkuji za odpověď


Odpovědět