Bergamo BGY

Odpovědět
skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Bergamo BGY

Příspěvek od skrita »

Chystám se letět do Bergama. Nemáte nějakou radu či tip ohledně dopravy z letiště, kolik to tak stojí...Zdržím se v Bergamu čtyři dny (s výletem do Milána). Uvítám jakékoliv informace, třebas i ohledně ubytování. Díval jsem se na web letiště a vypadá to, že tam lítají samí LCC plus Alitalia.


Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Přímo z BGY apt. jede do centra města, teda k nádraží, žlutej bus za cca 1,65 Eur nevím přesně. Následný vlak do Milána stojí asi 3.5 Euro. Do Milána stojí přímej autobus z letiště 6 Eur (k Centrale Stacione) Samotný Bergámo je celkem pěkný malý město, ale nevím jestli se tam čtyři dny už nebudeš trošku nudit.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Tady máš kompletní přehled veřejné dopravy z letiště:
http://www.sacbo.it/Editorial/newsCateg ... tMenu=2175
Bacha, ve veřejné hale jsou stánky soukr.společností, které jezdí dráž.
Tady je přehled 1-3denních lístků na městskou dopravu a také shodných, včetně dopravy z letiště do Bergama a zpět (letiště je v jiném pásmu než město).
http://www.atb.bergamo.it/1notizia.asp?IDCategoria=72
Tedy 1 cesta stojí 1,60, ale celodenní včetně cesty z a na letiště, stojí 3,50. A třídenní 5,-. Jednodenní jen v centru 2,50. A platí to i na obě pozemní lanovky.
A také na tom webu najdeš plán linek atd.

Kubi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 10. 08. 2007, 13:42
Stav: Offline

online lístky na bus

Příspěvek od Kubi »

zkoušel si někdo koupit přes internet lístky na bus http://www.terravision.eu/milan_bergamo.html chtěl bych si koupit, jenomže se tam musí uvést hodiny kdy chci jet, a já nevím jestli letadlo bude mít zpoždění... tak mi ty lístky propadnou?

tedka jsem našel na stránce -> Although your ticket has a booking time, you may use it for another service on the same day. Neumím moc AJ, ale pochopil jsem to tak, když si rezervuji nějaký čas a nestihnu, tak mohu jít na další Bus.?.

michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Re: online lístky na bus

Příspěvek od michalpavlik »

ano, znamena to ze ich mozes pouzit pre ktorykolvek iny spoj v ten isty den. terravision je najlacnejsi, spiatocny listok stoji 12 eur. listok mozes kupit aj priamo v milane na letisku (to je mozno drahsie), alebo, ak letis ryanairom, aj na palube lietadla od stewardiek. tie ti daju voucher, ktory vymenis v terravision stanku (je jasne vidiet) za cestovny listok. ak letis sky, predpokladam ze aj ti predavaju listky na palube, ale asi to nebude terravision, ten totiz spolupracuje s ryanairom (t.j. bude to o kusok drahsie).


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

myslim že to mas jedno sou tam dve spol co jezdi do milana a obe stoji 7e a plný to rozhodne neni a jezdej furt tak se nemusis stresovat...i když já mám radsi valk ten stal asi 4

Mike
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 08. 01. 2007, 13:53
Stav: Offline

co vidět v Miláně za jeden den???

Příspěvek od Mike »

co je zajímavého v Miláně krom katedrály? stojí za návštěvu na jeden den? Nemá někdo nejakého průvodce nebo nějaké odkazy na dobrou trasu co projít??? díky M.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Posledni vecere od Leonarda da Vinciho. Ale jinak je Milano spise prumyslove, nez historicke mesto s radou atrakci.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: co vidět v Miláně za jeden den???

Příspěvek od ziletka »

Mike píše:co je zajímavého v Miláně krom katedrály? stojí za návštěvu na jeden den? Nemá někdo nejakého průvodce nebo nějaké odkazy na dobrou trasu co projít??? díky M.


Pokud budes mit chvili cas, urcite stoji za to navstivit, take samotne Bergamo, zejmena jeho historickou cast.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Příspěvek od tatranka »

Absolvoval jsem Milan/Bergamo v kvetnu a mohu jen doporucit. Jeden den Milan. Katedrala, Posledni vecere...pozor je nutna rezervace hodne dlouho dopredu. No a druhy den vlakem do Bergama. Krasne mestecko v podhuri Alp. Mestskou pak zpet na letiste.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Vzhledem k tomu, ze zitra vyrazime na silvestrovskou noc do Bergama a v ramci priprav jsem narazil na jeden pekny link, ktery by nekterym mohl pomoct se zorientovat. Interaktivni projizdka mestem - projel jsem uz ted Bergamo tam a zpatky a maji to moc pekne udelane.
Ovladani sipkama.
http://www.visual.paginegialle.it/on_the_road/bergamo
Naposledy upravil(a) Kamyl dne 30. 12. 2007, 15:32, celkem upraveno 3 x.

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Příspěvek od Martin Horucka »

Kamyl píše:
tatranka píše:Absolvoval jsem Milan/Bergamo v kvetnu a mohu jen doporucit. Jeden den Milan. Katedrala, Posledni vecere...pozor je nutna rezervace hodne dlouho dopredu. No a druhy den vlakem do Bergama. Krasne mestecko v podhuri Alp. Mestskou pak zpet na letiste.

Ja byl v BGY vcera, je to pekne mesto, urcite stoji za to videt, hlavne Cita Alta (Hormi mesto) stoji za shlednuti. Round trip ticket z letiste do mesta a zpet stoji 3,50 € normalnim linkovym busem a jeste je v tom zahrnuta celodenni jizdenka v centru mesta a vztahuje se to i na lanovky.


A co je to za spolecnost ten bus?? Nebyl nahodou cely zluty??nemyslim studentagency :wink:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Martin Horucka píše:A co je to za spolecnost ten bus?? Nebyl nahodou cely zluty??nemyslim studentagency :wink:


To byla normalni mistni MHD. Tusim, ze se tam jmenuji A.T.B. Jo, byl oranzovy... :wink:
http://www.atb.bergamo.it/homepage.asp?IDCategoria=1

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Příspěvek od Martin Horucka »

Kamyl píše:To byla normalni mistni MHD. Tusim, ze se tam jmenuji A.T.B. Jo, byl oranzovy... :wink:
http://www.atb.bergamo.it/homepage.asp?IDCategoria=1


Diky moc! :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Omlouvam se, pokud se to tu zobrazi podruhe, nejak hrablo bud foru, nebo memu kompu. Nekdy se ten muj prispevek tady zobrazi a nekdy ne. A pokud se zobrazi, tak je nekde uprostred vlakna. Takze jeste jednou...

Vzhledem k tomu, ze zitra vyrazime na silvestrovskou noc do Bergama a v ramci priprav jsem narazil na jeden pekny link, ktery by nekterym mohl pomoct se zorientovat. Interaktivni projizdka mestem - projel jsem uz ted Bergamo tam a zpatky a maji to moc pekne udelane.
Ovladani sipkama.
http://www.visual.paginegialle.it/on_the_road/bergamo


Odpovědět