Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GRO

Příspěvek od HighFlyer »

j.ree píše:
Dopadlo by to stejne jako linka easyJet z BTS v minulosti, ztratovosti...


Tez si myslim, to byl jen tak kec do placu. Vic asi z brna litat nebude. Tim nerikam ze bych jim to nepral ...


Berlin by skutecne dopadl nevalne. Pokud je sance na dalsi linku z BRQ, tak Pariz, Amsterdam, Milano a Dublin. Do vsech mest existuji obchodni a investicni vazby. Otazkou samozrejme je, jestli by generovaly dostatecne mnozstvi pax. Co se tyce incoming turistu, tak potencial (jen tak od pasu) vidim Pariz=0, Milano=0, Amsterdam a Dublin mozna neco malo (pivni turistika podobne jako z Londyna).


Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Nechce se mi procitat 34 stranek, tak se ptam mozna znova - zitra odletam vyzkouset GRO, kde zaparkovat v Brne, aby se nemuselo platit na letisti?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

To je docela zapeklitá otázka, protože terminál BRQ je uprostřed polí, kde fakt parkovat nelze :lol: Já bych to řešil následujícím způsobem; zaparkovat auto ve Slatině u některého z mnoha tamních autosalonů (třeba BMW ul. Řípská-cca 100m od dálničního nájezdu), a jednu zastávku na airp. pak dojet busem 75...myslím, že jinak to provést nelze... :wink:

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

No tak počkat, počkat... Na BRQ je snad parkoviště.

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

kuba.biker píše:To je docela zapeklitá otázka, protože terminál BRQ je uprostřed polí, kde fakt parkovat nelze :lol: Já bych to řešil následujícím způsobem; zaparkovat auto ve Slatině u některého z mnoha tamních autosalonů (třeba BMW ul. Řípská-cca 100m od dálničního nájezdu), a jednu zastávku na airp. pak dojet busem 75...myslím, že jinak to provést nelze... :wink:


Tak jsem to nejak i myslel, parking nekde na kraji mesta ( Hyp, nebo jina nakupni zona ) a busem na letiste. Jede tam jenom ta 75 ka?


Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Richiee »

Don intanon píše:Tak jsem to nejak i myslel, parking nekde na kraji mesta ( Hyp, nebo jina nakupni zona ) a busem na letiste. Jede tam jenom ta 75 ka?


Je to 76ka, ne 75tka :)

Mr.Pexesso
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 91
Registrován: 19. 07. 2007, 13:07
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Příspěvek od Mr.Pexesso »

Dingo píše:No tak počkat, počkat... Na BRQ je snad parkoviště.


Jo, parkoviště tam sice je, ale dotyčný na tom parkovišti parkovat nechce a v těsné blízkosti jsou opravdu jenom ta pole :lol:

Nevím, jestli je nejlepší nechat auto u těch autosalonů - taky by se mohlo stát, že ti to nechají odtáhnout, protože většinou je to vyhrazený jenom pro zákazníky autosalonů (a mám pocit, že některý tam mají na noc závoru a bude jim divný, že tam je to auto zaparkovaný několik dnů, že evidentně nejde o zákazníka :wink: ) Asi nejjednodušší by bylo nechat auto u Lidla ve Slatině a potom to dojet na letiště busem (2 zastávky).

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Mr.Pexesso píše:
Dingo píše:No tak počkat, počkat... Na BRQ je snad parkoviště.


Jo, parkoviště tam sice je, ale dotyčný na tom parkovišti parkovat nechce a v těsné blízkosti jsou opravdu jenom ta pole :lol:

Nevím, jestli je nejlepší nechat auto u těch autosalonů - taky by se mohlo stát, že ti to nechají odtáhnout, protože většinou je to vyhrazený jenom pro zákazníky autosalonů (a mám pocit, že některý tam mají na noc závoru a bude jim divný, že tam je to auto zaparkovaný několik dnů, že evidentně nejde o zákazníka :wink: ) Asi nejjednodušší by bylo nechat auto u Lidla ve Slatině a potom to dojet na letiště busem (2 zastávky).


Bomba, diky za pomoc. Koukal jsem na www.airport-brno.cz a ted uz je mi to celkem jasny.
BTW, pred chvili jsem udelal web check in a boarding cisla mam 002 a 003 :wink:

mb
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 03. 08. 2004, 20:34
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od mb »

pro majitele bmw a vw, mají autosalony jako službu, že Vám vozidlo odvezou a prověří a ponechají zdarma v úschově do návratu, jinak nejbližší možnost parkingu je u benzinky hned u dálnice, nebo se na letiště nechat dovézt, nebo pod dalničním mostem, tam je mista dost, otázka je jestli tam vozidlo bude i po návratu

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

chtel jsem se zeptat už si sice planuju výlet s ryanem ale este nemam zdanlive to nejednodussi dostat se rano v 9na letiste do brna...z prahy tak brzo nic nejede mam strach to zkoušet vlakem nebo student agency co maj prijet 7:40 a ja v 10letim...nevite jestli se letiste na noc zavír anebo v kolik se otvíra jestli by se tam dalo prespat..díky moc

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

7:40 příjezd do Brna je v pohodě (Pendolino přijede 7:41 a je asi spolehlivější než bus). V Brně je přes noc docela nuda. Jinak asi zkusit kontaktovat letiště na www.airport-brno.cz.

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

S tou Geronou nebude tak zle. Doufám. http://www.airport-brno.cz/index.php?id=012&lang=cs

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

RAdek píše:7:40 příjezd do Brna je v pohodě (Pendolino přijede 7:41 a je asi spolehlivější než bus). V Brně je přes noc docela nuda. Jinak asi zkusit kontaktovat letiště na www.airport-brno.cz.

Pokud dojedeš do Brna okolo 7:40, tak do 8:25 jsi na letišti, což je pěkný čas. Bus číslo 76 jezdí každých 30 min od nádraží (vždy v celou a půl), lístek 14 Kč. Více info zde: http://www.idsjmk.cz/jrady/076.pdf . Jinak sehnat v Brně nějaký nocleh by asi taky nebyl špatný nápad, zajít si na pivko do nějaké dobré hospůdky a ráno hurá do Girony. Spát v Brně na letišti bych asi nedoporučil, bude tam naprosté mrtvo, ale letiště je na 95% open 24 hrs.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Stejně jako u LKPD, nemůžu nikde sehnat loňský hospodářský výsledek Brna... Akorát aspoň vím, že byli v mírném zisku :) Nevíte někdo náhodou přesná čísla, nejlépe s celkovými výnosy a náklady (ale stačí i kolik byli v zisku)? Dík

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Po delší době jsem dnes letěl večerním spojem z Prahy do Brna. V letadle bylo 35 lidí, což asi není špatný. Navíc už konečně naskakuje BRQ i na on-line booking na webu ČSA při zadání Brno, takže by mohla obsazenost i narůst. Docela mně překvapil velký počet cizinců. Češi asi pořád raději jezdí autem.


Odpovědět