Air Europa

eery
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 07. 10. 2007, 00:29
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Air Europa

Příspěvek od eery »

Kdyz uz je Air Europa pridruzenym clenem Sky teamu, tak jsem se rozhodl je vyuzit pro cestu na Tenerife. Chtel jsem se zeptat, jak je to s obcerstvenim na palube? Z Galilea to vypada, ze za obcerstveni se plati. Jake mate s touto leteckou spolecnosti zkusenosti?


Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

Já žiju v domnění, že Air Europa je low-cost, takže by mě placení za občerstvení na palubě nepřekvapilo. Ale nikdy jsem s nima neletěl, takže bych si tady nerad hrál na chytrolína. :roll:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Tom Air píše:Já žiju v domnění, že Air Europa je low-cost, takže by mě placení za občerstvení na palubě nepřekvapilo. Ale nikdy jsem s nima neletěl, takže bych si tady nerad hrál na chytrolína. :roll:


Já s nima letěl PMI-MAD - spokojenost, takový průměr
Air Europa je "pololow-cost"
Co se týčce cen, tak se na některých linkách (především na linkách po Španělsku) opravdu lowcostu přibližují, mnohdy bývají levnější než konkurence (Vueling, Spanair, Iberia,Clickair).. (rtn vc. tax treba za 60 EUR)
Kabina letadla je rozdělena na dvě části - C-class a Y-class.
V C-class je jídlo+pití zdarma, v Y-class (podobně jako u Iberie) za peníze - např ciabatta stojí 4,50 EUR, bageta 4 EUR, plechovka coly 1,25 EUR, pivčo 3 EUR...
Air Europa (narozdíl od většiny lowcostů) nabízí i lety s přestupem, kromě evropských linek provozuje i dálkové linky (332,763)..Na linkách po Evropě se nesetkáme prakticky s ničím jiným než s osmikilem...

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

MK píše:
Tom Air píše:Já žiju v domnění, že Air Europa je low-cost, takže by mě placení za občerstvení na palubě nepřekvapilo. Ale nikdy jsem s nima neletěl, takže bych si tady nerad hrál na chytrolína. :roll:


Já s nima letěl PMI-MAD - spokojenost, takový průměr
Air Europa je "pololow-cost"
Co se týčce cen, tak se na některých linkách (především na linkách po Španělsku) opravdu lowcostu přibližují, mnohdy bývají levnější než konkurence (Vueling, Spanair, Iberia,Clickair).. (rtn vc. tax treba za 60 EUR)
Kabina letadla je rozdělena na dvě části - C-class a Y-class.
V C-class je jídlo+pití zdarma, v Y-class (podobně jako u Iberie) za peníze - např ciabatta stojí 4,50 EUR, bageta 4 EUR, plechovka coly 1,25 EUR, pivčo 3 EUR...
Air Europa (narozdíl od většiny lowcostů) nabízí i lety s přestupem, kromě evropských linek provozuje i dálkové linky (332,763)..Na linkách po Evropě se nesetkáme prakticky s ničím jiným než s osmikilem...


Nevim jak po Spanelsku, ale mezistatni ceny jsou hodne nahore. Pokud jsem koukal na PRG -MAD, tak byli vzdy drazsi nez konkurence ( nejen LCC ). Stejne tak jsem ted hledal transatlanticke lety do Mexica - coz je mimochodem taky odlisuje od konkurence LCC - a ceny jsou na urovni charteru typu LTU, nebo Condor, takze taky zadna láce.. :wink:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Don intanon píše:
MK píše:
Tom Air píše:Já žiju v domnění, že Air Europa je low-cost, takže by mě placení za občerstvení na palubě nepřekvapilo. Ale nikdy jsem s nima neletěl, takže bych si tady nerad hrál na chytrolína. :roll:


Já s nima letěl PMI-MAD - spokojenost, takový průměr
Air Europa je "pololow-cost"
Co se týčce cen, tak se na některých linkách (především na linkách po Španělsku) opravdu lowcostu přibližují, mnohdy bývají levnější než konkurence (Vueling, Spanair, Iberia,Clickair).. (rtn vc. tax treba za 60 EUR)
Kabina letadla je rozdělena na dvě části - C-class a Y-class.
V C-class je jídlo+pití zdarma, v Y-class (podobně jako u Iberie) za peníze - např ciabatta stojí 4,50 EUR, bageta 4 EUR, plechovka coly 1,25 EUR, pivčo 3 EUR...
Air Europa (narozdíl od většiny lowcostů) nabízí i lety s přestupem, kromě evropských linek provozuje i dálkové linky (332,763)..Na linkách po Evropě se nesetkáme prakticky s ničím jiným než s osmikilem...


Nevim jak po Spanelsku, ale mezistatni ceny jsou hodne nahore. Pokud jsem koukal na PRG -MAD, tak byli vzdy drazsi nez konkurence ( nejen LCC ). Stejne tak jsem ted hledal transatlanticke lety do Mexica - coz je mimochodem taky odlisuje od konkurence LCC - a ceny jsou na urovni charteru typu LTU, nebo Condor, takze taky zadna láce.. :wink:


Já se právě díval jen na ceny po Španělsku....tam jsou na některých trasách opravdu "levní" (napsal jsem to do uvozovek, protože od akce RYR s letenkami za cent už pro někoho není levná ani letenka za 1000 Kč... :) )


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Mě teda Air Europa nepřipadala zas nejlevnější ani po Španělsku (teda relativně) - za letenku BCN - SVQ jsem dal 40 EUR (včetně tax) :lol: jenom proto, že jsem chtěl vyzkoušet jinou společnost - s Clickairem se dalo letět za 20 EUR včetně tax, ale tím jsem letěl z PRG do BCN a Vueling taky běžně za 20 EUR, ale tím jsem zase letěl zpět z SVQ do BCN - dokonce za 10 EUR komplet.
Problém může být, že Clickair i Vueling uvádí i v reklamě kompletní ceny ale Air Europa ceny bez tax, takže z ceny 12 EUR se nakonec vyklubalo těch 40.
Jinak let v pohodě, občerstvení placený, v B737-800 snad jen 40 lidí

eery
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 07. 10. 2007, 00:29
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Příspěvek od eery »

No ze by patrily mezi nejlevnejsi, to bych nerekl. Zpatecni BCN - TFS za 200 EUR je docela dost, ale Iberia byla jeste drazsi.
Ja myslel, ze spolecnost musi splnovat nejaka kriteria, aby byla prijata do Sky teamu, tak me prekvapuje, ze tam muze byt spolecnost s prvkami low costu.

letec
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 30. 09. 2007, 22:03
Stav: Offline

Příspěvek od letec »

Jakou mate posledni dobou zkusenost s Air Europou, take co se ruseni letu tyce? Ja mel s nimi koupene dva segmenty, oba mi zrusili a prebookovali me na jiny let. A co se nestalo, ten mi zrusili nakonec taky. Jejich posledni nabidka je uplne neakceptovatelna, takze to budu rusit.
Chtel jsem se zeptat, zda mam narok i na zruseni segmentu s jinou leteckou spolecnosti, pokud to nemam na stejne letence. Koupil jsem si bohuzel letenku s Click4sky.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

letec píše:Chtel jsem se zeptat, zda mam narok i na zruseni segmentu s jinou leteckou spolecnosti, pokud to nemam na stejne letence. Koupil jsem si bohuzel letenku s Click4sky.


V tom případě máš bohužel smůlu, jediné, co by se ti vyrefundovalo, jsou letištní poplatky.

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Yankee Alpha píše:V tom případě máš bohužel smůlu, jediné, co by se ti vyrefundovalo, jsou letištní poplatky.


bohuzel u c4s se nerefunduje ani to...

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Anabel Lee píše:bohuzel u c4s se nerefunduje ani to...


Letistni poplatky by se mely vracet vzdy, nebo ne??

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

ziletka píše:Letistni poplatky by se mely vracet vzdy, nebo ne??


mely...

buly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 03. 2008, 20:06
Stav: Offline

Příspěvek od buly »

Mam s Air Europou podobne zkusenosti, spousty zrusenych letu. Mam ted letenku - kombinaci CSA a Air Europa, let UX mi byl zrusen a nabidnut jiny, ktery mi nevyhovuje. Kdyz jsem chtel letenku stornovat, tak mi v Asiane rekli, ze zmena je mala, takze na storno narok nemam. Kdo definuje jaka zmena je jeste mala? Maji na to aerolinky narok nebo je to vymysl Asiany?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

buly píše:Mam s Air Europou podobne zkusenosti, spousty zrusenych letu. Mam ted letenku - kombinaci CSA a Air Europa, let UX mi byl zrusen a nabidnut jiny, ktery mi nevyhovuje. Kdyz jsem chtel letenku stornovat, tak mi v Asiane rekli, ze zmena je mala, takze na storno narok nemam. Kdo definuje jaka zmena je jeste mala? Maji na to aerolinky narok nebo je to vymysl Asiany?

ne náhodou se Air Europa codesharuje se s***wings, tyhle dvě společnosti se také hledaly, až se našly:-)))

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Air Europa končí v říjnu na lince PRG-MAD, nebo se mi to zdá? :shock:


Odpovědět