Přerov

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
lukas21
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 06. 04. 2007, 14:24
Oblíbené typy letadel: A321 B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Přerov

Příspěvek od lukas21 »

je pravda ze by v Prerove mely pristavat dopravni letadla(chartery a tak)slysel jsem cosi takoveho v radiu..


Mr.Pexesso
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 91
Registrován: 19. 07. 2007, 13:07
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Přerov

Příspěvek od Mr.Pexesso »

lukas21 píše:je pravda ze by v Prerove mely pristavat dopravni letadla(chartery a tak)slysel jsem cosi takoveho v radiu..


Jímá mě neblahé tušení, že z Přerova by se asi žádnej charter nenaplnil :lol: Nebo zavedení let. dopravy má být dlouhodobý plán města? :roll:

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Příspěvek od RadekFM »

to bude linka Přerov-Margecany, tzv. romale airways.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přerov

Příspěvek od HighFlyer »

Mr.Pexesso píše:
lukas21 píše:je pravda ze by v Prerove mely pristavat dopravni letadla(chartery a tak)slysel jsem cosi takoveho v radiu..

Jímá mě neblahé tušení, že z Přerova by se asi žádnej charter nenaplnil :lol: Nebo zavedení let. dopravy má být dlouhodobý plán města? :roll:


No, PRV je zhruba napul cesty mezi Brnem a Ostravou (a urcite by se nasbiralo i neco ze Zlina a okoli), takze pokud by to byla linka do destinace, kam se z BRQ/OSR primo nelita, tak bych to uplne nevylucoval. Problem ale je, ze na letisti PRV neni IFR (navigace), takze provoz jen ve dne a za dobre viditelnosti :( Asi tam taky neni terminal pro odbavovani pax. Takze veskere "plany" jsou zatim jenom zbozna prani.

Od lidi z Ryanairu vim, ze PRV zkoumali pred cca 4ma rokama (lakal je ten trojuhelnik Brno-Ostrava-Zlin), ale prave kvuli absenci IFR a terminalu to velmi rychle zavrhli. Ted uz lita Ryanair z BRQ a kauza PRV je pravdepodobne navzdy passé.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přerov

Příspěvek od Alexx »

HighFlyer píše:Od lidi z Ryanairu vim, ze PRV zkoumali pred cca 4ma rokama (lakal je ten trojuhelnik Brno-Ostrava-Zlin),...


Že by si Ryani chtěli zřídit takové malé moravské "East Midlands"? Ale vážně, dopravní dostupnost Přerova (města) je výborná, a pak stačí jenom nějaký shutte bus...


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Přerov jako civilní letiště? To není zbožné přání, nýbrž lobbing Ivana Langera (ODS) :evil: Místo toho, aby se investovalo do BRQ a OSR, aby konečně vypadala jako plnohodnotná letiště, tak se fantazíruje o přestavbě přerovské základny ve velkolepém stylu ala Milovice... Aby tam mohlo začít něco létat, Olomouc a Kroměříž by pro rozvoj turistického ruchu musely udělat fakt hodně, a to myslím nehrozí. Dle mého názoru již je na mapě ČR místo již jen na jediné mezinárodní letiště, a to České Budějovice-Planá.

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

HighFlyer: nevím co myslíš tou IFR navigací, ale PRV má téměř stejné vybavení jako v OSR a BRQ(s výjimkou VOR), takže s létáním v noci a ve špatném počasí není problém :wink:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Eagle píše:HighFlyer: nevím co myslíš tou IFR navigací, ale PRV má téměř stejné vybavení jako v OSR a BRQ(s výjimkou VOR), takže s létáním v noci a ve špatném počasí není problém :wink:


Vychazel jsem z pristupnych databazi na internetu, v nichz je uvedeno:

Name: Prerov
ICAO:
LKPO
IATA: PRV
Usage: Mil.
Customs: O/R
Runway: Paved
Rwy length: 8200 ft
IFR: No

Pokud PRV poskytuje provoz s IFR, tak by bylo v zajmu letiste to v techto databazich opravit ;-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

kuba.biker píše:Dle mého názoru již je na mapě ČR místo již jen na jediné mezinárodní letiště, a to České Budějovice-Planá.

blábol...na půl cesty mezi linzem a prahou, zvlast az tam bude slusnejsi doprava (koridor, dalnice), coz je casove dostupnejsi nez upravy letiste...to se spis bude litat z letist Praha-Pardubice a Praha-Vodochody...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

No, Hafi, možná, že to je blábol, ale podle mého bude v Budějovicích mezinárodní letiště dřív než dálnice. A blízkost Linze není zas tak omezující-LCC linka z Londýna a Amstru párkrát týdně by se tam podle mne uživila v pohodě, stejně tak chartery z Ruska, plus koupáci atd. Jestli dá Unie část prachů na opravu RWY a výstavbu haly, tak myslím, že je to v suchu :wink:

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Prý by Planá měla být připravená na mezinárodní pravidlený provoz v roce 2009... teď jsem to hledala do své diplomky a říkal to hetman jihočeského kraje :)

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

HighFlyer:a v jakých databázích? Ono na netu je spousta blbostí.
Jinak je tam 2xNDB a ILS/DME což je víc jak dostatečné :wink:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

Yankee Alpha píše:Prý by Planá měla být připravená na mezinárodní pravidlený provoz v roce 2009... teď jsem to hledala do své diplomky a říkal to hetman jihočeského kraje :)

no já to zas ta nesledoval ntusil jsem ze to mni udelat takto rychle, spis ze je to otazkou cca 10-15 let. no uvidime, ja bych byl jedine pro, bo menis letiste lakaji lowcosty na nizsi poplatky a to j pro me jedine plus :wink:

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

Eagle píše:HighFlyer:a v jakých databázích? Ono na netu je spousta blbostí.
Jinak je tam 2xNDB a ILS/DME což je víc jak dostatečné :wink:


-staci to az dost

-jinak jsem zaslech jenom to, ze by letiste fungovalo se smisenym provozem
vojaku a civilniho litani

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Přerov

Příspěvek od jdr »

Armáda vyklidí letiště v Přerově, posádka se přesune do Náměště
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/armada ... edium=feed


Odpovědět