Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Odpovědět
bigL
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 09. 2007, 14:48
Stav: Offline

Příspěvek od bigL »

Jeeloo píše:Nevim, zda je to primo jeste v podminkach, ale minuly rok bylo primo na informacni tabuly fakulty dopravni, ze kdo se prihlasi na obor Profesionalni pilot, zavazuje se k tomu, ze ma k dispozici po dobu studia 900 000 Kc na pokryti nakladu na prakticke letani. Pokud tomu tak uz neni, tak me nekdo opravte, mozna mam spatne informace.

myslím, ze kamos co se tam hlasil loni neco podepisoval, ale nebylo to ze se zavazujes k tomu ze mas 900 000CZK ale ze ses schopen si pokryt prakticky vycvik .... takze je to defakto to same:-) ale on delal prijmacky hned po maturite a prej byl pekne nasracku takze se tam stejne nedostal :-D


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

ja nikde nic nepodepisoval a nepodepisuje se ani dneska co vím. Je to je o tom, že člověk bere v potaz, že ten výcvik bude stat +- 900tkč a bere na vědomí, že si to pbude musel cálovat sám. Ale neblázněte, nikde 900tkč nemusíte skládat před nástupem do školy :wink: :lol:

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

Ahaaa, takze se omlouvam za dezinformaci :D Takze takhle to tedy je ve skutecnosti, tak smele do toho :wink:

kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od kubi27 »

Chtěl by sem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se střední školou leteckou v Odolené Vodě, a jestli má cenu jít na tuto školu, když chce být někdo pilotem, nebo je lepší být na gymplu. Díky

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

ber gympl, matika a fyzika se Ti minimálně v prváku na VŠ jestli budeš chtít pokračovat se školou hodit :wink: Nebo se zkus podívat po nějaké střední dopravní prumce, aby si pronikl do oboru :D


martin17
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 01. 2008, 15:54
Stav: Offline

Příspěvek od martin17 »

Mne sa wzdy lubili lietadla , ale sen byt pilotom som nemal . Ale pred par dnami sa mi to nejak zapacilo. Ako tu citam , tak to nie je wobec lacne a jednoduche... A mam par otazok : ze ak by som chcel ist na wysku napr. do Ziliny , tak mi staci skola z maturitou ( to je jedno aka ? ) ? A prijmacky sa robia z Mat , Fyz a AJ ? a co ste tu pisali ze to stoji okolo 1 - 1,5 m , tak to sa plati za studium alebo nejake letowe kurzy ? ...... a aj tak , milion nie je take lahke zohnat :D ..... jedine tak , ze ked skoncim skolu by som isiel niekam na Zapad robit tak na 1-2 roky a potom skola..... ale to len tak pre info , zatial nejak strasne netuzim byt pilotom. ale je to good job ... byt w "oblakoch" a lietat po celom swete. :)))

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

teorie v rámci VŠ zdarma, platíš praxi, to jest hodiny v luftu... na fóru toho tady najdeš o tom jak se stát pilotem mraky :wink:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

martin17 píše:Mne sa wzdy lubili lietadla , ale sen byt pilotom som nemal . Ale pred par dnami sa mi to nejak zapacilo. Ako tu citam , tak to nie je wobec lacne a jednoduche... A mam par otazok : ze ak by som chcel ist na wysku napr. do Ziliny , tak mi staci skola z maturitou ( to je jedno aka ? ) ? A prijmacky sa robia z Mat , Fyz a AJ ? a co ste tu pisali ze to stoji okolo 1 - 1,5 m , tak to sa plati za studium alebo nejake letowe kurzy ? ...... a aj tak , milion nie je take lahke zohnat :D ..... jedine tak , ze ked skoncim skolu by som isiel niekam na Zapad robit tak na 1-2 roky a potom skola..... ale to len tak pre info , zatial nejak strasne netuzim byt pilotom. ale je to good job ... byt w "oblakoch" a lietat po celom swete. :)))


to je nejaky polsky vplyv tie w?

nomis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 17. 11. 2007, 23:53
Stav: Offline

Příspěvek od nomis »

martin17 píše:ale to len tak pre info , zatial nejak strasne netuzim byt pilotom. ale je to good job ... byt w "oblakoch" a lietat po celom swete. :)))


O tom to asi neni, musis po tom touzit a dat do toho vse
context píše:to je nejaky polsky vplyv tie w?

Treba mu nefunguje na klavesnici jednoduchy :)

Jeeloo
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 526
Registrován: 02. 02. 2007, 19:17
Stav: Offline

Příspěvek od Jeeloo »

A nebo si z toho dela srandu, pripadne si mysli, jako hodne dnesnich mladych, ze to "w" je jakby neco zvlastniho a vsem se to strasne libi... :roll:

martin17
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 01. 2008, 15:54
Stav: Offline

Příspěvek od martin17 »

Jeeloo píše:A nebo si z toho dela srandu, pripadne si mysli, jako hodne dnesnich mladych, ze to "w" je jakby neco zvlastniho a vsem se to strasne libi... :roll:

ja neviem preco pisem stale W :D ....

martin17
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 01. 2008, 15:54
Stav: Offline

Příspěvek od martin17 »

nomis píše:
martin17 píše:ale to len tak pre info , zatial nejak strasne netuzim byt pilotom. ale je to good job ... byt w "oblakoch" a lietat po celom swete. :)))


O tom to asi neni, musis po tom touzit a dat do toho vse
context píše:to je nejaky polsky vplyv tie w?

Treba mu nefunguje na klavesnici jednoduchy :)

no tak V mi funguje a polsky vplyv to nie je :D ... som z Trnavy a t je dost daleko od PL

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

martin17 píše:
nomis píše:
martin17 píše:ale to len tak pre info , zatial nejak strasne netuzim byt pilotom. ale je to good job ... byt w "oblakoch" a lietat po celom swete. :)))


O tom to asi neni, musis po tom touzit a dat do toho vse
context píše:to je nejaky polsky vplyv tie w?

Treba mu nefunguje na klavesnici jednoduchy :)

no tak V mi funguje a polsky vplyv to nie je :D ... som z Trnavy a t je dost daleko od PL


Měl by ses to "W" odnaučit, protože pochybuju, že by tě s tím vzali na jakoukoliv vyskokou školu. Možná tak na tu Wysokou, ale taková žádná není :-)))

martin17
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 01. 2008, 15:54
Stav: Offline

Příspěvek od martin17 »

hh jasne pokusim sa :)

Radim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2007, 18:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Podrobnejsie ako sa stať pilotom

Příspěvek od Radim »

Pilot píše:Vysokou školu bych doporučoval v ŽILINĚ nebo
je i na Floridě,kde je asi nejlepší příprava.
Na dopravního pilota to chce hodně peněz asi 1 000 000Kč.Zravotní stav:člověk nesmí mít
problémy s dýchacím ústrojím,zánět středního ucha.Musí mít vynikající zrak,pamět,fyzickou kondici.



Zdar lidi,
během 2-3 let chci jít na ČVUT Praha buď na obor Profesionální pilot nebo Letecká doprava. Zajímalo by mě, jestli bych měl šanci na přijetí u pilota, když jsem alergik na pyl a prach a nosím brejle s tříčtvrtkama dioptriema (slyšel jsem od svýho poloprofesionálně znalého kolegy, že do 2 diptrií je to v klídku). Zánět středního ucha jsem doposavaď neměl... Dá se lítání před přijetím na školu nějakým způsobem nacvičit třeba přes FS X nebo FS 2004?


Odpovědět