One World

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět

jakou skupinu frequent flyer program použiváte?

One World
9
8%
Skyteam
42
36%
Star alliance
13
11%
kombinují 2 a vice skupin
37
32%
nemam frequent flyer program
16
14%
 
Celkem hlasů: 117

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

One World

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj koukám že tu One World neni tak zakládam.

Máte zkušenosti? Jaky je nejlepší program ve skupině One World?


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Mal som Executive Club od BA, ale som to po jednej ceste do JAR v 2001 nechal tak. V nasich koncinach je podla mna lepsia volba SkyTeam alebo *A.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

A jaký FFP je nejvýhodnější v rámci One world? Máte zkušenosti třeba s Iberia, s kterou teď letím? Nebo radši American či BA? Z těchhle zemí nejvíc pobývám v USA, tak asi AA, ale nevím, jestli nevadí, že první prolet bude u Iberie... :?:

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

BA (Executive Club) bych nedopuraočoval, pokud letíš převážně v Economy. Málo mil a ještě mémě kvalifikačních mil. Ale já mám jen OK Plus a Miles&More, žádný oneworld FFP takže snad poradí i někdo další...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

No já koukal na tu Iberiu, ta místo mil počítá jakési body podle geografických zón odkud kam se letí, přišlo mi to totálně nepřehledné. Asi to v tom Oneworld nemají tak sjednocené jako Skyteam.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:No já koukal na tu Iberiu, ta místo mil počítá jakési body podle geografických zón odkud kam se letí, přišlo mi to totálně nepřehledné. Asi to v tom Oneworld nemají tak sjednocené jako Skyteam.


a co Malev? To si nepozeral? Niekedy su najlahsie dosahuje rozumny status v ramci aliancie u mensich programov, ako napr. BMI v *A.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

No na první pohled to vypadá, že všechny programy u Oneworld jsou na nic,za discount letenky dávají třeba jen 30% mil, rozhodně se nepředají.... No nakonec jsem vybral AAdvantage, zběžně jsem projel flyertalk.com a tam psali, že mají nejlepší earn/redeem ratio, tak jim budu věřit. Ale beru to spíš jako kartičku do sbírky :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od Globik »

outlier píše:No na první pohled to vypadá, že všechny programy u Oneworld jsou na nic,za discount letenky dávají třeba jen 30% mil, rozhodně se nepředají.... No nakonec jsem vybral AAdvantage, zběžně jsem projel flyertalk.com a tam psali, že mají nejlepší earn/redeem ratio, tak jim budu věřit. Ale beru to spíš jako kartičku do sbírky :D


Objednával jsi si vstup do programu na webu nebo jiným způsobem? Přišla Ti rovnou plastiková karta nebo provizorní papírová? A za jak dlouho?
Poletím v dubnu poprvé s BA a tak dle výsledků Tvého průzkumu zkusím také AA.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od neuromancer »

Tak jak říkali moji předřečníci, OW FFP se v porovnání třeba s FB nebo OK a dokonce i Miles and Less moc nepředají a vyplatí se hlavně cestujícím v C a F. AA Advantage je z nich opravdu asi nejvýhodnější, bohužel pro Evropu má podle mě jednu velkou chybu a totiž, že se do něj nezapočítávají TA lety s British Airways.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

neuromancer píše:Tak jak říkali moji předřečníci, OW FFP se v porovnání třeba s FB nebo OK a dokonce i Miles and Less moc nepředají a vyplatí se hlavně cestujícím v C a F. AA Advantage je z nich opravdu asi nejvýhodnější, bohužel pro Evropu má podle mě jednu velkou chybu a totiž, že se do něj nezapočítávají TA lety s British Airways.

TA = TATL? Kvůli tomu si ji chci pořídit :( Tak to si radši vezmu kartu u BA.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

Tak už jsem se zaregistroval v Executive Club a víc na to kašlu. Při té bídě, co dostanu, je to asi fuk :(

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od neuromancer »

Jj, TATL, je to vzájemné, BA Executive club zase nezapočítává TATL s AA.

onetoone
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 01. 2009, 15:30
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od onetoone »

Mám opravdu dobré zkušenosti s AAdvantage American Airlines, asi je však vhodné pro ty, kteří pravidelně cestují do USA. Zpáteční letenku z Prahy (Evropy) do USA (včetně Havaje a Aljašky) máte jen za 40000 mílí. Přes aa.com je možné míle dokoupit (max. 40000 mílí za rok = tj. 1000,- USD). Většinou na konci roku však vypisují "akce", např. 20% mílí navíc k těm zakoupeným.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Re:

Příspěvek od outlier »

Globík píše:Objednával jsi si vstup do programu na webu nebo jiným způsobem? Přišla Ti rovnou plastiková karta nebo provizorní papírová? A za jak dlouho?
Poletím v dubnu poprvé s BA a tak dle výsledků Tvého průzkumu zkusím také AA.


Přišla mi zatím jen papírová, dokonce dřív než jsem měl první prolet. Ani nevím, jestli mám nějakou plastikovou čekat. Hlavně tam vypadá, že míle expirují už po 18 měsících, což je pro mě dost na nic, beru tu kartičku spíš do sbírky jako doplněk ke Skyteamu.

janushka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 31. 05. 2007, 22:31
Bydliště: Colorado
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od janushka »

Tak musim rict, ze mne clenstvi v BA Executive Club dost nastvalo.... Bohuzel jsem sve clenstvi v klubu potvrdila az po mem letu s jejich partnery, ale vse v jednom mesici. A nic no...nacetli mi mile jen za posledni let s BA a ne s jejich partnery jako Caribbean Airlines nebo American Airlines... To se teda ty mile sbiraji asi docela dost tezko s takovou. No nevadi, letos mne toho ceka jeste dost, za chvili dalsi let s BA a asi na sebe nedaji cekat i jejich partneri. Tak doufam, ze to bude casem fungovat nejak rozumneji.


Odpovědět