Jak se dostat do cockpitu?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

2dudinko: asi toho nechápeš více :D


Bumpy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 16. 02. 2007, 11:12
Stav: Offline

Příspěvek od Bumpy »

dudinko: Ty pochybujes a ja jsem si tim 100% jisty. U linek to nechodi tak, ze piloti v 5 rano prijdou na Ruzyn, sef jim popreje pekny den a piloti se rozbehnou k letadlum a vezmou si to, ktere se jim zrovna libi a leti tam, kde je pekne. Vis, kam tim mirim? A na otazku proc se to nesmi Ti asi nejlip odpovi chlapci z afganskych hor... Problemy z toho snad mit nebude, je to prece jenom u sousedu, kde cesky nemluvej. :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

2 Dudinko: wowww, to je sen teda... :shock:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

To dudinko: Chapu ze ten zazitek chces zarvat do celeho sveta, ale jestli mas trosku rozumu tak radsi o tom mlc. Na jednu stranu jsou piloti hodni ze te tam vzali a na druhou blbci ze te tam vzali. Asi mozna nvypadas jako terorista, ale predpisy jsou predpisy a tyhle predpisy jsou jednim z nejdulezitejsich v letectvi. Kdyz me jednou pozadala cestujici jestli bych ji mohl kokpit aspon vyfotit jejim fotakem, kdyz tam teda nesmi, tak jsem souhlasil a piloti pri te fotce se nahnuli tak, aby na te fotce nebyli videt,kdyby se to totiz nekde resilo, tak by to bylo proti predpisum taky(treba pri predstave, ze by mela ve fotaku otravny plyn s aktivaci pri zmacknuti spouste...ja vim trochu James Bond 007 ale prece jen..)
Proste v dnesnim svete never nikomu a nicemu a uz vubec ne tomu kdo chce do kokpitu. :)

dudinko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 10. 2006, 12:34
Stav: Offline

Příspěvek od dudinko »

Bumpy píše:dudinko: Ty pochybujes a ja jsem si tim 100% jisty. U linek to nechodi tak, ze piloti v 5 rano prijdou na Ruzyn, sef jim popreje pekny den a piloti se rozbehnou k letadlum a vezmou si to, ktere se jim zrovna libi a leti tam, kde je pekne.
To som si ani nemyslel
Bumpy píše:dProblemy z toho snad mit nebude, je to prece jenom u sousedu, kde cesky nemluvej. :)

Dufam...
:?

dracoola píše:To dudinko: Chapu ze ten zazitek chces zarvat do celeho sveta, ale jestli mas trosku rozumu tak radsi o tom mlc. Na jednu stranu jsou piloti hodni ze te tam vzali a na druhou blbci ze te tam vzali. Asi mozna nvypadas jako terorista, ale predpisy jsou predpisy a tyhle predpisy jsou jednim z nejdulezitejsich v letectvi. Kdyz me jednou pozadala cestujici jestli bych ji mohl kokpit aspon vyfotit jejim fotakem, kdyz tam teda nesmi, tak jsem souhlasil a piloti pri te fotce se nahnuli tak, aby na te fotce nebyli videt,kdyby se to totiz nekde resilo, tak by to bylo proti predpisum taky(treba pri predstave, ze by mela ve fotaku otravny plyn s aktivaci pri zmacknuti spouste...ja vim trochu James Bond 007 ale prece jen..)
Proste v dnesnim svete never nikomu a nicemu a uz vubec ne tomu kdo chce do kokpitu. :)

Vedel som ze by sa to nemalo, ale nemyslel som si ze vobec... Myslel som ze zakazane su len hromadne navstevi kokpitu... Kazdopadne, dufam ze z toho ten kpt nebude mat nic pretoze by mi ho bolo luto...

Ano, a na to rozmnozovanie tejto spravy si dam pozor aj do buducna...


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

dracoola píše:Kdyz me jednou pozadala cestujici jestli bych ji mohl kokpit aspon vyfotit jejim fotakem, kdyz tam teda nesmi, tak jsem souhlasil a piloti pri te fotce se nahnuli tak, aby na te fotce nebyli videt,kdyby se to totiz nekde resilo, tak by to bylo proti predpisum taky


Tak mně jendou vyfotil kokpit přímo pan kapitán (proti mé vůli) - chtěl jsem se jenom vyfotit z letuškama a on mi pak vytrh foťák z ruky a že jde vyfotit kokpit, tak jsem neprotestoval no :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

No když píše dudinko "letel som" a ne letela som, tak asi blondýna nebude... :D :D

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Příspěvek od EasyShare »

Já jsem měl jako menší nějaké možnosti, ale bohužel jsem to tehdá nevyužil, prostě chyba. V dnešní době bych to rád zkusil, především, když se o létání zajímám a hraju FSX...Určitě to záleží na tom, jak bude pilot ochotný, prostě za zeptání člověk nic nedá, ale rád bych toho jednoho dne docílil, snad se mi poštěstí...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

EasyShare píše:Já jsem měl jako menší nějaké možnosti, ale bohužel jsem to tehdá nevyužil, prostě chyba. V dnešní době bych to rád zkusil, především, když se o létání zajímám a hraju FSX...Určitě to záleží na tom, jak bude pilot ochotný, prostě za zeptání člověk nic nedá, ale rád bych toho jednoho dne docílil, snad se mi poštěstí...


Ono nejde o to, jak bude kapitán ochotný. Řekl bych, že kdyby to bylo jen na nich, tak většina pilotů zvlášť při delších letech bude ráda, když je někdo se zájmem o letadla navštíví. Jenže ono je to bohužel o předpisech společností a o tom, nakolik chce pilot riskovat, že se to proflákne a může přijít i o místo. Takže ty možnosti pokud se nejedná o známého, jsou malé.

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

Loni jsem se podíval do kokpitu 744 - pravda, až po přistání. Během letu jsem to ani nezkoušel.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Prakticky by se nemel dostat nikdo do kokpitu ani pri vystupovani, ale na to uz se tak nedba. Ja kdyz jsem mimochodem na lince BA do SFO chtela jit za kamoskou, ktera byla na upper decku, tak me tam nepustili z bezpecnostnich duvodu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

salam píše:Loni jsem se podíval do kokpitu 744 - pravda, až po přistání. Během letu jsem to ani nezkoušel.


To se nepočítá, po přistání jsem se tam dostal skoro vždycky :D

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

U 744 BA tam je ale jeden předpoklad - musíš letět v té správné třídě, jinak tě nahoru ani nepustí (jak správně podotkla jane).

Pokud se počítají jenom návštěvy kokpitu za letu, tak to potom budu muset sladit svůj plán cest se sousedovými směnami (lítá na 737 ČSA) a nějak ho ukecat, třeba za něj v pondělí vyvážet popelnice k cestě :D.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

salam píše:U 744 BA tam je ale jeden předpoklad - musíš letět v té správné třídě, jinak tě nahoru ani nepustí (jak správně podotkla jane).

Pokud se počítají jenom návštěvy kokpitu za letu, tak to potom budu muset sladit svůj plán cest se sousedovými směnami (lítá na 737 ČSA) a nějak ho ukecat, třeba za něj v pondělí vyvážet popelnice k cestě :D.


To je dobrý způsob a věřím, že to vyjde :wink:

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Zoommy »

Zdravím,
rád bych se zeptal někoho zasvěceného jestli mám šanci se dostat na jumpseat do kopitu, když mám IDčko ČSA s písmeny A, D. Čistě teoreticky, kdybych si koupil letenku s Click4Sky, aby mě to moc nestálo a potom třeba poprosil handlingáře u gatu aby se zeptali pilotů jestli by mě tam vzali? Mohlo by to teoreticky projít? Vím, že předpis hovoří jasnou řečí, ale zase když mám to IDčko a jsem prověřená osoba...? :D


Odpovědět