Charterova flotila

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

jane píše:
clovicek píše:Letěl jsem s CEC do LHR. Je to pěkně dlouhý letadlo:)


Jo, dozadovali jsme se, abysme na tohle letadlo fasovali koleckovy brusle, nez clovek prejde z jednoho konce na druhy... :roll:

tys asi nezažila IL-62, že ne? :lol:


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

whiskey píše:
context píše:možno uvažovaná let. spol. má iné regulations :-) a behali by odpredu až po chvost :lol:


346 all-Y config auuuuuuuuuuuu. A ten tunelovy efekt, keby to nebolo delene na sekcie :shock:


Uz jen z logiky by si to deleni musel udelat. Preci bys nemel WC jen na konci a zacatku. To by pak ulicky byli neskonale narvane, kdyz by sli pasazeri na toaletu.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

wampa píše: Uz jen z logiky by si to deleni musel udelat. Preci bys nemel WC jen na konci a zacatku. To by pak ulicky byli neskonale narvane, kdyz by sli pasazeri na toaletu.


mne bežnému koupákovi stačí aj obyčajná 777 :wink:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

wampa píše:Uz jen z logiky by si to deleni musel udelat. Preci bys nemel WC jen na konci a zacatku. To by pak ulicky byli neskonale narvane, kdyz by sli pasazeri na toaletu.


to som vazne rad, ze si mi to objasnil :lol:
domnieval som sa, ze je to dostatocna blbost na to, aby z toho bolo citit ironiu, mea culpa...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

whiskey píše:to som vazne rad, ze si mi to objasnil :lol:
domnieval som sa, ze je to dostatocna blbost na to, aby z toho bolo citit ironiu, mea culpa...


...a ja som sa naivne domnieval, že po tretom martini už nerozumiem humoru :lol:

PS: aspoň už viem, prečo niektoré lietadlá majú uličky dve :roll:


Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

context píše:PS: aspoň už viem, prečo niektoré lietadlá majú uličky dve :roll:


Aby boli zacpane obidve, to da predsa rozum. :wink:

Inak mal som tu "cest" letiet v A-321 s CSA na komercnej linke a je to jeden hnusny neutulny autobus. Sediet v tom dve hodiny sa asi da, ja som s tym letel do Jekaterinburgu, akoze v C-class. :evil: :?

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

Včera nám v Pardubicích zkolaboval charterový legendárně-historický stroj OK-VGZ. Protentokrát byla v Závadě závada někde v hydraulickým systému. Zkrátka dál to letět nemohlo. Tudíž koupáci jeli do Prahy na náhradní spoj a z Prahy naopak přijeli mechanici na potřebnou resuscitaci letounu. Ta se jim podařila po 8 hodinách...takže éro odstartovalo do Prahy až v 23:20... jedním slovem: lahoda :-D

Josef
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 285
Registrován: 23. 01. 2003, 14:27
Stav: Offline

Příspěvek od Josef »

To se může stát na jakémkoli letadle, je to jen technika. VGZ nevykazuje výrazně jiný index závadovosti než jiné letouny. Samozřejmě,že má něco za sebou. Ale naši kluci mechanický mají zlatý ručičky :D

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Máte někdo k dispozici seznam, které cestovky používají pro přepravu ČSA a případně do jakých destinací? KDysi tahle informace byla k dispozici na webu ČSA, ale teď se mi to nějak nedaří najít.
Rádi bychom poslali rodiče na "koupáckou" dovolenou a pokud to bude možné vyhnuli se TVS. :wink:

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

na charterech lze potkat i A320, letel jsem s TomiTour na Tenerife s OK-LEE.

Ono je skoro jedno s kym se leti na charter, jestli je to CSA nebo TVS, stejne cely let je na objednavku cestovky.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

andrei píše:Ono je skoro jedno s kym se leti na charter, jestli je to CSA nebo TVS, stejne cely let je na objednavku cestovky.


Tak zcela určitě jedno není, zejména ne v případě TVS a jejich stylu podnikání.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Malvolio »

Zlin142 píše:Máte někdo k dispozici seznam, které cestovky používají pro přepravu ČSA a případně do jakých destinací? KDysi tahle informace byla k dispozici na webu ČSA, ale teď se mi to nějak nedaří najít.
Rádi bychom poslali rodiče na "koupáckou" dovolenou a pokud to bude možné vyhnuli se TVS. :wink:


http://www.czechairlines.com/cs/charter/chr_dovolena.htm

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

Zlin142 píše:
andrei píše:Ono je skoro jedno s kym se leti na charter, jestli je to CSA nebo TVS, stejne cely let je na objednavku cestovky.


Tak zcela určitě jedno není, zejména ne v případě TVS a jejich stylu podnikání.


nevím já s nima nemám žádný problém. Co se týče zpoždění, tak to může být stejné jak u čsa tak i u tvs.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Mně tedy VŮBEC NENÍ jedno, s kým na dovolenou letím... :D

Wingletka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 205
Registrován: 21. 01. 2004, 10:15
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Wingletka »

Ahoj, v červenci jsem se vracela na OK 6429 z PVK a přiletěl pro nás OK-CEC. Všechno bylo normální až do chvíle, kdy na RWY naplno zabraly motory...chvilku po tom se začalo ozývat podivné "nestandardní" tlumené vrčení podobné zvuku vrtačky rozléhajícímu se v paneláku (obyvatelé sídlišť dobře znají :D ). Zpočátku to vypadalo, že nám někde něco vibruje. Kupodivu to nikomu z přítomných koupáků nepřišlo divné :P Když jsme stoupali, "vrtání" pokračovalo...pak bylo slyšet, že byl na jednom z motorů ubrán tah...a najednou to přestávalo, ale pak zas přidal, tak se "vrtání" opět rozběhlo. Po nastoupání vyhovující let. hladiny ten zvuk postupně utichl. Seděla jsem na 8A, čili docela blízko motoru...může mi někdo objasnit, co ten zvuk způsobuje? Díky :)


Odpovědět