Karthago Airlines

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

františek dobrota píše:to Richiee
Karthago nemá tyto problémy často, ale pořád a to co se stalo v úterý v noci ve skutečnosti nebylo daleko od katastrofy..


Z čeho tak soudíš?


I když nejsem Richiee tak soudím z toho, že jsem u toho byla a ty lidi měli štěstí, že vůbec žijou a divili byste se jak rádi potom letěli s TVS ... :!:


VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Takové hlášky, jako "nebylo daleko od katastrofy, lidi můžou být rádi, že žijou" apod. by sice vypadaly hezky v Blesku, ale nemají žádnou vypovídací hodnotu. Pokud někdo víte, co se vlastně stalo, tak to napište. Tato prohlášení jsou k ničemu.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

FISCHER AIR LOVER píše:I když nejsem Richiee tak soudím z toho, že jsem u toho byla a ty lidi měli štěstí, že vůbec žijou a divili byste se jak rádi potom letěli s TVS ... :!:


Alespoň se příště v cestovce zeptají, kdo daný let operuje :lol:
Ale teď vážně. Co se tam vlastně stalo?

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

VÍTĚZSLAV píše:Takové hlášky, jako "nebylo daleko od katastrofy, lidi můžou být rádi, že žijou" apod. by sice vypadaly hezky v Blesku, ale nemají žádnou vypovídací hodnotu. Pokud někdo víte, co se vlastně stalo, tak to napište. Tato prohlášení jsou k ničemu.


nemůžu takhle veřejně zabíhat do detailů, ale prasklý pneumatiky hl. podvozku a výpadek systémů letadla leccos naznačuje ... ale u Karthaga nic překvapujícího, tam se asi na žádný závady nehledí, pokud se tam vůbec na něco hledí, počet cestujících na palubě posádku taky nezajímá a spoustu dalšího ...

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

To jako prasklá pneumatika + výpadek systémů najednou? To je teda sekec.
Kluci afričtí se s tím holt nemažou 8)


Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Richiee »

Lingus píše:To jako prasklá pneumatika + výpadek systémů najednou? To je teda sekec.
Kluci afričtí se s tím holt nemažou 8)


Nehledě na to, že na tom konkrétním stroji v tu chvíli měli už v rámci pravidelnosti být vyměneny všechny pneumatiky podvozku, ale i po návratu na letiště kapitán rozhodl, že mu bude stačit vyměnit jen ta prasklá.. :roll: Holt údržba a la Karthago..

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

CK Blue Style už s nima vymetla.... od příští sezóny DJE a MIR místo Karthaga bude lítat ČSA.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

FISCHER AIR LOVER píše:CK Blue Style už s nima vymetla.... od příští sezóny DJE a MIR místo Karthaga bude lítat ČSA.

CK Blue Style vymetá s každým, zejména se svými klienty :evil:

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

ziletka píše:
FISCHER AIR LOVER píše:CK Blue Style už s nima vymetla.... od příští sezóny DJE a MIR místo Karthaga bude lítat ČSA.

CK Blue Style vymetá s každým, zejména se svými klienty :evil:


já s nima letěla hodněkrát a žádný vymetání s klienty jsem nezažila ... to je muj subjektivní dojem.

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

FISCHER AIR LOVER píše:
ziletka píše:
FISCHER AIR LOVER píše:CK Blue Style už s nima vymetla.... od příští sezóny DJE a MIR místo Karthaga bude lítat ČSA.

CK Blue Style vymetá s každým, zejména se svými klienty :evil:


já s nima letěla hodněkrát a žádný vymetání s klienty jsem nezažila ... to je muj subjektivní dojem.


Mě jejich přístup taky nepřijde zas tak nejhorší... Jsou i horší cestovky. Lidi je málem ukamenovali když nám posunuli odlet do PRG na 7 ráno a všichni měli mekty že jim ukradli den... No a kdo za to nemoh? Karthago airlines odlet byl nakonec asi v deset se Smart Wings :lol: :lol: :evil:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Skybob píše:
FISCHER AIR LOVER píše:
ziletka píše:
FISCHER AIR LOVER píše:CK Blue Style už s nima vymetla.... od příští sezóny DJE a MIR místo Karthaga bude lítat ČSA.

CK Blue Style vymetá s každým, zejména se svými klienty :evil:


já s nima letěla hodněkrát a žádný vymetání s klienty jsem nezažila ... to je muj subjektivní dojem.


Mě jejich přístup taky nepřijde zas tak nejhorší... Jsou i horší cestovky. Lidi je málem ukamenovali když nám posunuli odlet do PRG na 7 ráno a všichni měli mekty že jim ukradli den... No a kdo za to nemoh? Karthago airlines odlet byl nakonec asi v deset se Smart Wings :lol: :lol: :evil:


Co jsem poznal, tak to chodí tak, že cestovka prodá 10ti denní zájezd s tim, že 1. den je odlet třeba ve 23:50 a 10. den je návrat ve 2:00 A.M. Potom si ještě střihnou nějaký to 8mi hodinový zpoždění a je z toho tejden. A těch pár lidí, který maj výdrž se pak tahat o nějaký kompenzace, to už tu cestovku neporazí.

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

stevard píše:
Skybob píše:
FISCHER AIR LOVER píše:
ziletka píše:
FISCHER AIR LOVER píše:CK Blue Style už s nima vymetla.... od příští sezóny DJE a MIR místo Karthaga bude lítat ČSA.

CK Blue Style vymetá s každým, zejména se svými klienty :evil:


já s nima letěla hodněkrát a žádný vymetání s klienty jsem nezažila ... to je muj subjektivní dojem.


Mě jejich přístup taky nepřijde zas tak nejhorší... Jsou i horší cestovky. Lidi je málem ukamenovali když nám posunuli odlet do PRG na 7 ráno a všichni měli mekty že jim ukradli den... No a kdo za to nemoh? Karthago airlines odlet byl nakonec asi v deset se Smart Wings :lol: :lol: :evil:


Co jsem poznal, tak to chodí tak, že cestovka prodá 10ti denní zájezd s tim, že 1. den je odlet třeba ve 23:50 a 10. den je návrat ve 2:00 A.M. Potom si ještě střihnou nějaký to 8mi hodinový zpoždění a je z toho tejden. A těch pár lidí, který maj výdrž se pak tahat o nějaký kompenzace, to už tu cestovku neporazí.


Pak ještě horší kombinace když je v katalogu 7 dní :twisted: Ani si nechci domejšlet kolik ty lidi strávěj opravdu u moře :o I když to nejní výsada všech cestovek a těch kterých se to týká tak se vymlouvaj na leteckou společnost...

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Nechci se jich zastávat, ale ve smlouvě je povětšinou uvedeno, že první a poslední den slouží k dopravě do/z destinace, nikoliv k rekreaci. Navíc si myslím, že trh už se docela vyselektoval a každý si může udělat obrázek, kde jsou nejrůznější zádrhele pravidlem a kde nechtěnou náhodou, která se nestává často. Když někdo jede s nějakou "CK Smažka Travel", jeho blbost... Když občas slyším jenom ty jména zkrachovalých cestovek, tak se divím, jak s nima může někdo ject - ona celá cestovka je jedna bába v jakýsi podivný kanceláři, a on s ní někdo jede, protože je to o pár stovek levnější... :roll: Každý si může vybrat a když si nevybere tady, tak do Mnichova či Vídně je to skok.

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Příspěvek od františek dobrota »

Anžto tu nikdo nechce napsat co se vlastně stalo, těžko soudit. Verze kterou jsem slyšel já nevypadá nijak hrozně: přerušení startu při vysoké rychlosti z důvodu výpadku přístrojů u cpt. -patrně vysazení aerodynamické ústředny-tzn. speed tape,rychloměr, výškoměr,. Nevím při jaké rychlosti, ale zřejmě dost vysoko, protože brzdili fest. Návrat na stojánku, řešení závady. Následně nalezeny prázdé pneu všech kol jako následek vypuštění přes přehřáté tepelné pojistky - důvodem bylo intenzivní brždění při přerušení.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Každý dělá, jakože to ví, ale NEMŮŽE to napsat....Ale už "prasklý pneumatiky" a "vypuštěný pneumatiky následkem prudkého brždění" je docela rozdíl.


Odpovědět