zhasínání světel

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Baronka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 12. 06. 2008, 15:05
Stav: Offline

zhasínání světel

Příspěvek od Baronka »

Napadlo mě, co to vlastně jsou ty bezpečnostní důvody, ze kterých se zhasíná světlo při startu a přistání? Myslela jsem si, že z důvodů střelby nějakejch " terosistů", ale to asi ne, že....
Díky


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Je to proto, ze kdyz se bude evakuovat, tak si oci musi zvyknout na venkovni svetlo a pak clovek aspon vidi, kam skace a utika.

Baronka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 12. 06. 2008, 15:05
Stav: Offline

Příspěvek od Baronka »

aha, no tohle vysvetleni me vazne nenapadlo:-(
super, díky :)

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Ono se stava relativne casto, ze cesky vyraz "bezpecnost" muze trosku mast. Spojuje totiz oba, a to dosti odlisne vyznamy "safety" & "security".
V tebou popisovanem pripade je skutecne duvodem ta "safety".

FD.

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

Ja jsem treba nepochopil, proc se zaviraji ty obrazovky pri startu a pristani, ale ne kazda spolecnost toto dela. Takovy FinnAir na obrazovce ukazuje pohled z kabiny pri startu i pristani a rychlost a vysku.


FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

andrei píše:Ja jsem treba nepochopil, proc se zaviraji ty obrazovky pri startu a pristani, ale ne kazda spolecnost toto dela. Takovy FinnAir na obrazovce ukazuje pohled z kabiny pri startu i pristani a rychlost a vysku.


Condor to taky měl puštěný pořád :wink:

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

FISCHER AIR LOVER píše:
andrei píše:Ja jsem treba nepochopil, proc se zaviraji ty obrazovky pri startu a pristani, ale ne kazda spolecnost toto dela. Takovy FinnAir na obrazovce ukazuje pohled z kabiny pri startu i pristani a rychlost a vysku.


Condor to taky měl puštěný pořád :wink:


Inu, jiný kraj, jiný mrav... ale domnívám se, že je to spíš lepší mít to zavřené... co když dojde k nečekané turbulenci a někdo se pak ještě o to uhodí???

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

andrei píše:Ja jsem treba nepochopil, proc se zaviraji ty obrazovky pri startu a pristani, ale ne kazda spolecnost toto dela. Takovy FinnAir na obrazovce ukazuje pohled z kabiny pri startu i pristani a rychlost a vysku.


Spis zalezi na konkretnim vedoucim kabiny, jestli to vypne. Z hlediska bezpecnosti neni nic proti nicemu, kdyz jsou zapnuty i pri startu a pristani (aspon u A320).

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

ja si take myslim, mozna to spis vypinaji aby se nekteri cestujici hned po staru nezdesili kdyz tam zacne treba klesat ukazatel rychlosti nebo vysky na obrazovce.

Coz se mi pri startu z Helsinek do Rovanniemi v A321 stalo, hezky to klesalo, trosku mi zatrnulo.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

andrei píše:ja si take myslim, mozna to spis vypinaji aby se nekteri cestujici hned po staru nezdesili kdyz tam zacne treba klesat ukazatel rychlosti nebo vysky na obrazovce.

Coz se mi pri startu z Helsinek do Rovanniemi v A321 stalo, hezky to klesalo, trosku mi zatrnulo.

Jooo, to není moc příjemný, mě se to takhle stalo při letu z Kanady s naší slavnou OK-WAB, která po startu začala klesat... tenkrát to ještě zvládla doletět do PRG, teď už to v JFK neklaplo... Tak by mě zajímalo, jestli i teď měli puštěný airshow :)

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

Yankee Alpha píše:
andrei píše:ja si take myslim, mozna to spis vypinaji aby se nekteri cestujici hned po staru nezdesili kdyz tam zacne treba klesat ukazatel rychlosti nebo vysky na obrazovce.

Coz se mi pri startu z Helsinek do Rovanniemi v A321 stalo, hezky to klesalo, trosku mi zatrnulo.

Jooo, to není moc příjemný, mě se to takhle stalo při letu z Kanady s naší slavnou OK-WAB, která po startu začala klesat... tenkrát to ještě zvládla doletět do PRG, teď už to v JFK neklaplo... Tak by mě zajímalo, jestli i teď měli puštěný airshow :)
jo to by bylo hodne zajimavy, myslim ze bych byl docela vydesenej. Hlavne v te A321 jsem sedel za motorama a byla plna, takze po startu jsem najednou prestal slyset tak hlasite motory a rychlost klesala, no letel zrejme na ,,dobry vitr,,.

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

andrei píše: Hlavne v te A321 jsem sedel za motorama a byla plna, takze po startu jsem najednou prestal slyset tak hlasite motory a rychlost klesala, no letel zrejme na ,,dobry vitr,,.

Takovy stav mne zrovna neni prijemny. Kdyz se otacky snizi na tolik ze nejsou motory moc slyset. Ale asi to je o zvyku.

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

wampa píše:
andrei píše: Hlavne v te A321 jsem sedel za motorama a byla plna, takze po startu jsem najednou prestal slyset tak hlasite motory a rychlost klesala, no letel zrejme na ,,dobry vitr,,.

Takovy stav mne zrovna neni prijemny. Kdyz se otacky snizi na tolik ze nejsou motory moc slyset. Ale asi to je o zvyku.
ja si taky myslim, ze je to o zvyku, jelikoz to byla vnitrostatni linka, tak tam sedelo hodne lidi, kteri leteli na vikend domu a ti byly naprosto v klidu, on foukal celkem silny vitr a snezilo, tak mozna proto.

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

brichoni_cze píše:
FISCHER AIR LOVER píše:
andrei píše:Ja jsem treba nepochopil, proc se zaviraji ty obrazovky pri startu a pristani, ale ne kazda spolecnost toto dela. Takovy FinnAir na obrazovce ukazuje pohled z kabiny pri startu i pristani a rychlost a vysku.


Condor to taky měl puštěný pořád :wink:


Inu, jiný kraj, jiný mrav... ale domnívám se, že je to spíš lepší mít to zavřené... co když dojde k nečekané turbulenci a někdo se pak ještě o to uhodí???


Tak pri vcerejsim letu s OK722 (s A319 - MELem) byly kupodivu obrazovky nejenom vysunute, ale po celou dobu letu - tj. pri startu, letu aj i pri pristani, take i taxovani na gate, to bylo spustene... a demonstrace??? In persona CC...

Takze to asi fakt zavisi na nalade kabinoveho vedouci...

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

je to divne, no skoda, ze csa nemaji ty kamery bylo by to fajn videt jako u FinnAiru.
Ale alespon safety demonstration maji lepsi na videu nez TVS, TVS video a cele airshow mi prijde hodne stare, CSA se mi libi poloha letadla za letu, celkem pekna grafika, na ceske pomery.


Odpovědět