Volný čas stewarda?

GYLLENE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 08. 2008, 21:08
Stav: Offline

Volný čas stewarda?

Příspěvek od GYLLENE »

Zdravím všechny příznivce llétání, mám na Vás dotaz, ráda bych v nejbližším možném budoucnu změnila svůj život a to do "kanceláře ve vzduchu" jako pal.průvodčí(pokud projdu výb.řízením...). Ovšem z různých diskuzí zde, mám pocit, že tito lidé vůbec nemají čas na cokoliv
jiného než na svoji práci, která je již také tím koníčkem. Jde mi o to, že
vlastím koníka, u kterého trávím většinu svého volného času(pokud se neučím jazyky nebo nehraju na kytaru :P ),samo že to není každý den.
Je možné rozumným zbůsobem skloubit svoje hobby k této flexibilní profesi :?: Díky Jana


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Samozrejme ze to jde skloubit, akorat se musis smirit s tim, ze ho treba nekdy 4 dny v kuse neuvidis. Ale to, ze by clovek byl porad v praci a nemel na nic jinyho cas je nesmysl. Jediny problem je s pravidelnymi aktivitami, jako ze kazde utery od 6 tezko clovek bude chodit na lekce salsy.

GYLLENE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 08. 2008, 21:08
Stav: Offline

Příspěvek od GYLLENE »

Děkuji za odpověď, takhle jsem to předpokládala, že není čas na pravidelné aktivity, ani teď u současné práce nemám čas chodit pravidelně jezdit.Jana :)

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

GYLLENE píše:Děkuji za odpověď, takhle jsem to předpokládala, že není čas na pravidelné aktivity, ani teď u současné práce nemám čas chodit pravidelně jezdit.Jana :)

Pokud ti mohu poradit, najdi si někoho spolehlivého, kdo by se ti o koníka občas postaral, ono je to při každé práci na směny trochu záhul to zvládat a aby koník čtyři dny stál, to je trošku moc. My to takhle praktikujeme s Anabel Lee ze zdejšího fóra :) (sice jsme obě pozemní, ale stejně se i u nás někdy ty čtyři dny v kuse sejdou)

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Záleží hodně na tom, u koho budeš lítat. U ČSA mám poslední dobou pocit, že jsem v práci furt (hodinově sice ne, ale rozplánováno tak, že jsem fakt furt v práci, na cestě do práce nebo z práce, nebo jsem "odložený" někde na hotelu). Ale asi pořád lepší, než u TVS, ti mají hodně pobytů na dlouho (3 týdny klidně) a navíc mnohdy plánované ze dne na den.
Obecně, jak zmíněno výše - máš relativně dost volného času, ale pravidelné aktivity jsou téměř vyloučené, nepravidelné (slezina s kamarády, např.) otázkou dohody na mnohokrát, než se shodnete. Navíc, sice poměrně dost volného času, ale počítej s tím, že musíš zařídit věci, které nestíháš když jsi pryč a taky tě po určité době dohoní spánkový deficit a volno, na které jsi tak čekala, prostě a jednoduše prospíš.
Celkově vzato - létání je krásné, ale tohle je opravdová daň. Soukromý život nic moc.


GYLLENE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 08. 2008, 21:08
Stav: Offline

Příspěvek od GYLLENE »

Ahoj Yankee&Pilgrim&Jane, mému koníkovi je už 20 let, takže mu nevadí když pár dní nejede ven a občas se na něm sveze jeho býv.majitelka, tak by jsme se mohly vždycky domluvit, ale díky za radu. ktomu jak říkal pilgrim, cesta na Ruzyň mě trvá půl hod. v dopravní zácpě 45min., ten čas tedy z práce do práce není dlouhý. Jinak teď nevím co máš přesně na mysli tím, že až se vrátíš z let. dnů, musíš vyřizovat různý věci, které jsi nestihl, když jsi byl pryč. Tedy já osobně nemám rodinu, tudíž nemusím nakupovat, kontrolovat děti apod., jedině kdybych měla více přítelů, tak to jo, to se pak nestíhá :D . Zajímá mé ale, jak si nakousl, že na volným čase především záleží u koho pracuješ. K ČSA nemůžu i přesto, že se snažím mluvit 3 jazyky+english, nesplňuji jeden ze specif. požadavků, takže nemám moc na výběr asi TVS. Nejde mi ani tak o vysoký plat, ale chci prostě létat, poznat jiné lidi, cestovat ...To, že se let dozvím ze dne na den mě nevadí, s tím počítám. Oni tedy mají více pobytů,ale přeci to nemůže být tyhle delší pobyty v krátkodobých intervalech a často po sobě, a pak když se vrátíš tak zase najedeš na systém 3 dny let.dny 2 dny volno, 4 let.dny 3 dny volno? Takhle, když si to představím mám pocit, že je víc volna než v nějaké jiné práci nebo se mýlím?

anny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 05. 07. 2007, 13:30
Oblíbené typy letadel: Boeing 777, 747
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od anny »

A jaký požadavek nesplňuješ? Tak jasně máš volno, ale při tom volnu jsi ráda, že se vyspíš, odpočineš, oběháš co potřebuješ např. poštu atd. Na pravidelné koníčky povolání CC vhodné není. Jde taky o zvyk, dohromady dáš většinu věcí.

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

GYLLENE píše:Ahoj Yankee&Pilgrim&Jane, mému koníkovi je už 20 let, takže mu nevadí když pár dní nejede ven a občas se na něm sveze jeho býv.majitelka, tak by jsme se mohly vždycky domluvit, ale díky za radu. ktomu jak říkal pilgrim, cesta na Ruzyň mě trvá půl hod. v dopravní zácpě 45min., ten čas tedy z práce do práce není dlouhý. Jinak teď nevím co máš přesně na mysli tím, že až se vrátíš z let. dnů, musíš vyřizovat různý věci, které jsi nestihl, když jsi byl pryč. Tedy já osobně nemám rodinu, tudíž nemusím nakupovat, kontrolovat děti apod., jedině kdybych měla více přítelů, tak to jo, to se pak nestíhá :D . Zajímá mé ale, jak si nakousl, že na volným čase především záleží u koho pracuješ. K ČSA nemůžu i přesto, že se snažím mluvit 3 jazyky+english, nesplňuji jeden ze specif. požadavků, takže nemám moc na výběr asi TVS. Nejde mi ani tak o vysoký plat, ale chci prostě létat, poznat jiné lidi, cestovat ...To, že se let dozvím ze dne na den mě nevadí, s tím počítám. Oni tedy mají více pobytů,ale přeci to nemůže být tyhle delší pobyty v krátkodobých intervalech a často po sobě, a pak když se vrátíš tak zase najedeš na systém 3 dny let.dny 2 dny volno, 4 let.dny 3 dny volno? Takhle, když si to představím mám pocit, že je víc volna než v nějaké jiné práci nebo se mýlím?


myslim si, že se mýlíš ... za prvý ti to určitě po nějakym čase začne vadit, ze budeš jako loutka někdy (asi nikomu by to nebylo příjemný) a za druhý to neni tak, že tě pošlou na pobyt a pak tě nechaj dva měsíce doma .... může to tak bejt, ale může to bejt i tak, že te poslou na pobyt, vratis se, jsi chvili doma a jdeš zase ... a to že máš 4 dny let a 3 dny volno, to fakt mi moc nepřijde ... a hlavně v sezoně :wink:

zuza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 29. 03. 2007, 11:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od zuza »

Nedoporucuji praci u TVS. Pres zimu se ti muze stat, ze nebudes doma treba 3 mesice vzhledem k tomu, ze se letadla i s posadkou pujcuji do ruznych koutu sveta.

anny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 05. 07. 2007, 13:30
Oblíbené typy letadel: Boeing 777, 747
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od anny »

zuza: a co ma byt? Ze se pronajima letadlo i s posadkou je automaticky spatne, duvod? Nekomu to vyhovuje, kazdy ma jiny styl zivota a stupen prizpusobivosti.

zuza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 29. 03. 2007, 11:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od zuza »

anny píše:zuza: a co ma byt? Ze se pronajima letadlo i s posadkou je automaticky spatne, duvod? Nekomu to vyhovuje, kazdy ma jiny styl zivota a stupen prizpusobivosti.


Gyllene se ptala, jestli jde skloubit letani s chovem kone. Dle meho to u TVS proste pres zimu nejde. Drz se tematu anny.

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Nejde mi ani tak o vysoký plat, ale chci prostě létat, poznat jiné lidi, cestovat ...To, že se let dozvím ze dne na den mě nevadí, s tím počítám. Oni tedy mají více pobytů,ale přeci to nemůže být tyhle delší pobyty v krátkodobých intervalech a často po sobě, a pak když se vrátíš tak zase najedeš na systém 3 dny let.dny 2 dny volno, 4 let.dny 3 dny volno? Takhle, když si to představím mám pocit, že je víc volna než v nějaké jiné práci nebo se mýlím?


Gyllene, nechci tě odrazovat a kazit ti romantické (a zkreslené) představy o létání, nakonec sám lítám asi 7,5 roku, takže vím, jak to je a taky to tak beru. Ale měla bys vědět, do čeho jdeš, zejména když máš koníka, o kterého se staráš. Takže:
1/sama jsi řekla, že u ČSA lítat nemůžeš. Takže buď můžeš k byzjetům, tam je buď systém 5 dní 5 doma (NetJets), nebo zcela náhodný (ostatní). Netjets by ti přinášely alespoň základní čas na vlastní zájmy. Ostatní možná taky, ale těžko říct. Pak tu máš TVS a tam tvoje pravděpodobnost na dlouhé pobyty zejména v "atraktivních" destinacích, jako je Saúdská Arábie a Omán, hraničí téměř s jistotou. Proč? Protože je jasné, že nejhorší linky odnesou ti nejmladší.To je co se týká tvých možností.
2/Systém 3-2-4-3 si spíš rovnou nahraď realističtějším systémem 7-2-7-2-7-4. Cílem aerolinky je mít tě vytíženou a nechávat tě doma jen na zákonné minimum. Navíc počítej, že (jak zmíněno dříve) mnohdy budeš ve svém volně jen dospávat časový dluh. No a ve dnech práce, při "klasické dvanáctce" půjdeš ráno do Kolbeny a večer budeš tak zdrchaná, že se ti nebude chtít nic. Představa, že máš víc volna, než v jiných pracích, je naprosto mylná. Jen ho máš rozložené jiným způsobem (někdy o dost šikovnějším, ale stejně často mnohem nešikovnějším).
3/No a co se týká cestování a poznávání lidí tak toho moc nenacestuješ, i když na hotelech budeš furt...možná, že to u velkých zahraničních společností takhle funguje, že si letíš někam na týden a tak, ale spíš počítej, že tě "odloží" na hotelu na dobu nezbytně nutnou k odpočinku a zas někam pofrčíš. No a poznávání lidí je v téhle konstelaci náročná záležitost, s přihlédnutím k tomu, že vaše konverzace se omezuje často jen na "zapněte si pás", "pivo" a "odneste to".
A úplně nakonec - nenech se tímhle vším odradit. Tisíce lidí pracují v leteckém průmyslu, většina z nich je ráda, že to může dělat. Spousta z nich při lítání vychovává děti, studuje, dělá vysokou školu a tak. A třeba jsi zrovna jeden z nich, že ti bude vycházet jak pracovní, tak osobní život. Spíš jsem chtěl, abys taky byla připravená, že to je mazec. Hodně štěstí při lítání :wink: [/b]

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

jane píše:Samozrejme ze to jde skloubit, akorat se musis smirit s tim, ze ho treba nekdy 4 dny v kuse neuvidis. Ale to, ze by clovek byl porad v praci a nemel na nic jinyho cas je nesmysl. Jediny problem je s pravidelnymi aktivitami, jako ze kazde utery od 6 tezko clovek bude chodit na lekce salsy.

No kuš, ty tančíš po večerech salsu? :)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

ppl píše:
jane píše:Samozrejme ze to jde skloubit, akorat se musis smirit s tim, ze ho treba nekdy 4 dny v kuse neuvidis. Ale to, ze by clovek byl porad v praci a nemel na nic jinyho cas je nesmysl. Jediny problem je s pravidelnymi aktivitami, jako ze kazde utery od 6 tezko clovek bude chodit na lekce salsy.

No kuš, ty tančíš po večerech salsu? :)


Ne, ja mam jine pravidelne aktivity nehodici se pro elegantni letusku, tak sem radeji pouzila tohle, to vypada dobre :)

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Příspěvek od františek dobrota »

To vypadá výborně.. :D


Odpovědět