Upgrade do Business class

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od BB »

Pokud si společnot vozí své jídlo a na zpáteční let něco chybí, ve většině destinací to lze doobjednat, včetně C/class jídla. Je problém jen na "prázdninových" letištích.


mb
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 03. 08. 2004, 20:34
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od mb »

29.10.04 CDG-PRG odlet 15.45 požadoval jsem upgrade pro 4pax(celá rodina máme OK Plus Gold) 3x vyhověno, 1 zamítnuto, přestože místo bylo, ale nebylo business jídlo, je zajímavé, že na některých destinacích převedou do business, i bez jídla, když podepíšeš, že souhlasíš s economy jídlem.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od BB »

Dříve to nebylo možné (upg cestujícího, když není jídlo C/Class). Protože si mnozí cestující stěžovali, jelikož jim jde hlavně o pohodlí a ne o jídlo, podle nových předpisů je již možné cestujícího upgradovat a nechat podepsat, že souhlasí s jídlem v rozsahu Y/Class.

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Upgrade na Value Special s knihovacími třídami S, C, H, Q

Příspěvek od brichoni »

Chtěl bych se tu zeptat, jestli by mi někdo mohl říct, jestli je možné provést v případě nákupu letenky - Value Special, která má 4 segmenty s následujícími knihovacími třídami:

S, C, H, Q

Pouze první segment je Value special, další je pak Business a pak Economy. Otázkou je, mohu v případě této letanky použít upgrade na kartičku??? Zlatou :wink: samozřejmě, že jenom na knihovací třídy H a Q, páč na S to je už passé a C už není třeba :wink:

Předem díky

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

Nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Ale možná mě někdo opraví.
A kampa to takhle ve čtyřech třídách s ČSA letíš :) ?


brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

salam píše:Nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Ale možná mě někdo opraví.
A kampa to takhle ve čtyřech třídách s ČSA letíš :) ?


MXP - PRG - BRQ a z5 8)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

Tak mi po roce opět přišla stříbrná karta, takže zkusím po delší době zase bezplatný upgrade. Popíšu zde celou proceduru a jak to nakonec dopadlo, snad to bude pro někoho zajímavé. Mám i pár dotazů.

Koupil jsem si PRG-LHR na pátek (OK 0650 ve 12:35) a zpět neděle (OK 0649 - 21:15). Zavolal jsem na linku OK plus, kde mi sdělili, že se o upgrade žádá až na letišti na check-inu, ale že je možné, že pro mě nebude jídlo. Zeptal jsem se tedy, zda jde jídlo objednat a operátorka odpověděla, že vlastně ano :D a že mi požadavek na jídlo do rezervace tedy připíše a že se uvidí.

Rád bych se zde zeptal lidí znalých poměrů u upgradu. je na těchto konkrétních linkách hodně business platících zákazníků (předpokládám že ne) a hodně upgradů? Kdy je nejlepší na přepážku přijít, abych upgrade dostal (mám jen stříbrnou kartu, na zlatou budu mít nárok až po tomto letu) ? Raději dříve nebo naopak co nejpozději?

Omlouvám se za možná stupidní dotazy. I když mám mil nasbíráno spoustu, většinou nelétám s ČSA, takže postupy upgradu u ČSA příliš neznám :).

Díky předem za odpovědi a později sem napíšu, jak to celé dopadlo

cafe-cafe
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 04. 2007, 07:31
Stav: Offline

Příspěvek od cafe-cafe »

Smurfx píše:Tak mi po roce opět přišla stříbrná karta, takže zkusím po delší době zase bezplatný upgrade. Popíšu zde celou proceduru a jak to nakonec dopadlo, snad to bude pro někoho zajímavé. Mám i pár dotazů.

Koupil jsem si PRG-LHR na pátek (OK 0650 ve 12:35) a zpět neděle (OK 0649 - 21:15). Zavolal jsem na linku OK plus, kde mi sdělili, že se o upgrade žádá až na letišti na check-inu, ale že je možné, že pro mě nebude jídlo. Zeptal jsem se tedy, zda jde jídlo objednat a operátorka odpověděla, že vlastně ano :D a že mi požadavek na jídlo do rezervace tedy připíše a že se uvidí.

Rád bych se zde zeptal lidí znalých poměrů u upgradu. je na těchto konkrétních linkách hodně business platících zákazníků (předpokládám že ne) a hodně upgradů? Kdy je nejlepší na přepážku přijít, abych upgrade dostal (mám jen stříbrnou kartu, na zlatou budu mít nárok až po tomto letu) ? Raději dříve nebo naopak co nejpozději?

Omlouvám se za možná stupidní dotazy. I když mám mil nasbíráno spoustu, většinou nelétám s ČSA, takže postupy upgradu u ČSA příliš neznám :).

Díky předem za odpovědi a později sem napíšu, jak to celé dopadlo


Pocet pax s resa do Cčka je u kazde linky jiny....jsou linky ktere byvaji prodane do plna platicimi pax a jsou linky kde je to pul na pul s upgrady. Dela se to formou tzv. cekacky....psal si ze mas stribrnou takze napr. takhle.... na letu je verze s 8 misty v businessu a treba 5 mist je prodano....prijdes mezi prvnimi budes mit palubku se sequencnim cislem treba 10.....za tebou prijde pan se zlatou kartou bude mit palubku treba 150 ale prebije te.....za ni prijde pan taky se stribrnou a bude mit cislo 151.....v tom to pripade se pri zavreni linky dostanete vsichni s tim ze poradi je: 1. zlata karta 2. ty se stribrnou a seq. cislem 10 3. pan se stribrnou a seq. cislem 151. Takze jdou nejdrive zlate (cim nizsi cislo palubky (drivejsi odbaveni) tim lip) pak stribrne (platit to same) platinove uz vetsinou zvednute dopredu jsou. :wink: Pokud budes mit nejaky dotaz ci budes chtit nejaky misto nebo tak :-) napis mi SZ

PS: sem to vysvetlil nejak moc slozite kdyz to tak procitam .-))))) :lol:

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

cafe-cafe píše:PS: sem to vysvetlil nejak moc slozite kdyz to tak procitam .-))))) :lol:


Jasne, vím jak to funguje. Proto mě zajímalo, jak jsou na tom konkrétně tyto linky, abych věděl, s čím mám počítat.

Už aby byla doma ta zlatá a bude (doufám) většinou po problémech s upgradeama. :)

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

cafe-cafe píše:Pocet pax s resa do Cčka je u kazde linky jiny....jsou linky ktere byvaji prodane do plna platicimi pax a jsou linky kde je to pul na pul s upgrady. Dela se to formou tzv. cekacky....psal si ze mas stribrnou takze napr. takhle.... na letu je verze s 8 misty v businessu a treba 5 mist je prodano....prijdes mezi prvnimi budes mit palubku se sequencnim cislem treba 10.....za tebou prijde pan se zlatou kartou bude mit palubku treba 150 ale prebije te.....


Ale zlatou přebije i platinovka... takže 1. Platinovka (ta má dokonce už potvrzený upgrade den předtím, pokud se nepletu, resp. to ještě závisí na druhu podtřídy... - naštěstí to nemám a hodně dlouho nebudu mít), 2. zlatá, 3. stříbrná.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Trochu OT. Nevíte, které společnosti v Evropě nabízejí jednosměrný upgrade do business class z economy za poplatek? Vím, třeba o Swissu nebo BA, ještě někdo další?

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

CSA na linkach do JFK a YYZ za 20 000 Kc. Podminkou je, ze letenka musi byt zakoupena v USA nebo Kanade, zacinat tam a byt v nejake vyssi knihovaci tride, tusim ze od Q, ale za to ruku do ohne nedam ted..

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Yirina píše:CSA na linkach do JFK a YYZ za 20 000 Kc. Podminkou je, ze letenka musi byt zakoupena v USA nebo Kanade, zacinat tam a byt v nejake vyssi knihovaci tride, tusim ze od Q, ale za to ruku do ohne nedam ted..


Q tam imho neni, je to T H B M Y .. asi :D

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

aha, no to nevadi, pointa je stejna, proste ty vyssi tridy 8)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Smurfx »

Včera se mi povedlo dostat na lince z Frankfurtu upgrade do Business na stříbrnou kartu i přesto, že jsem měl zpáteční let koupen v knihovací třídě, která upgrade neumožňuje (informoval jsem o tom ještě předem na infolince). Obsluze na přepážce ve FRF byly knihovací třídy evidentně šumák :). Stejně tak si nelámali hlavu s tím, že jedna přepážka byla jenom pro business, ale chodili tam i economy pasažéři bez FF kartiček.

Jednoduše bordel, který mě ale ve finále potěšil :)


Odpovědět