Rozprodej majetku ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Myslíte si,že kroky uveřejněné v reportáži jsou spravné pro privatizaci či ne....

Ano, prodej majetku je správný pro "lepší" privatizaci...
3
11%
Ne, nejsou....jsou to opetovne praktiky stylu....prodat,prodat,prodat....
17
61%
Mam o tom jiny nazor....
8
29%
 
Celkem hlasů: 28

adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Rozprodej majetku ČSA

Příspěvek od adamickm »



dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

ta anketa je nepresna stejne jako reportaz a hloupe podsouva ze se automaticky jedna o prodej kdy prodej se rovna spatne pro v uvozovkach lepsi privatizaci - no tak ale!:)
Takze zpet na zacatek nejde o prodej ale o vymenu - vymenu pozemku v arealu jih za pozemky v arelu sever kdyz to hodne zjednodussim tak CSA ziska pozemky kolem APC a hangaru F pro pripadnou dostavbu hangaru G ktere se smeni s letistem za pozemek pod vycvikacem kdy se letiste zavazuje k pronajmu tohoto na 30 let kdy po nemilym li se je moznost prehodnoceni pronajmu kazdych 10 letech ale s upravou teto smlouvy by museli souhlasit OBE strany!!! S vycvikovym strediskem se nadale pocita a nikdy se neuvazovalo ani neuvazuje o nicem jinam! Ale na tom neni nic tajneho ani noveho tak jak je to prezentovano. Nechapu proc se zase lide ( piloti ) bouri.. Podle me jde o nedostatek komunikace a neinformovanost. Nebo ze by jedni byli hlusi a druzi slepy to fakt nevim. Ale co se mi hodne nelibi ze se to resi pres media a rovnou pres novu! To je fakt parada! Pripada mi to jako email ktery posilali odbory par tydnu z5. At se na me nikdo nezlobi ale porad verim vic vedeni nez odborum v CSA z X duvodu! To co odbory siri podnikem sou navic casto uplne bludy!

adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od adamickm »

To Dubaf: Souhlasim s vami pane co se tyce ohledne duveryhodnosti odboru a strany podniku.Ale to co tu pisete hold se bezny obcan jen tak nedozvi a media...to take patrne netusi...ale je to klasika pro ne,kdyby nebyl problem neni o cem natacet:-)Jedine co me zajima jestli se nekdy na ty dve otazky Novy mluvci CSA vyjadri ci ne....
Pozn:Udelal jsem tuto anketu kvuli nazorum verejnosti ktera nema az tolik informaci jako treba vy pane a samozrejme jsem zvedavy jak moc je dokazi ovlivnit media.... :lol:
P.S. Napiste mi popripade otazky ankety ktere by napadly k te reportazi vas a ja je rad zmenim...

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

Vykat mi fakt nemusis!:) a panem me take prosim neoslovuj!:) problem je v tom ze CSA se k temto vecem uz na nekolika tiskovkach vyjadrila ale to by ten reporter musel na sve reportazi stravit vic casu nez hodinu cestou na letiste 10 min na mailu hodinku natacenim na letisti a pak hodinkou ve strizne a udelat si nejakou recherche ale to bych po reporterovi Novy chtel asi moc!:) Ono jde o to ze to co rekne Hupakova nebo to co se dozvi reporter na tiskovce nebude nikdy tak sexy nez bourici se odbory. Stejne jako nejsou moc sexy cisla a pripadna jejich analyza pripadne se zamysleni nad tim co to prinese a co ne... Me drazdi uz to ze se mluvi o bezpecnostnich rizicich. To se jako ma uzavrit vycvikac ale kde ze! A o to jde! Jinak k tem otazkam na ktere Hupakova neodpovedela... Staci se podivat na tiskovku CSA vydanou 28.8 http://www.csanews.cz/cs/news/news_tz_data/tz_swap.htm
hawk a prani brzskeho odchodu vsech odboru do propadliste dejin prejici si pan dubaf :)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

dubaf píše:ta anketa je nepresna stejne jako reportaz a hloupe podsouva ze se automaticky jedna o prodej kdy prodej se rovna spatne pro v uvozovkach lepsi privatizaci - no tak ale!:)
Takze zpet na zacatek nejde o prodej ale o vymenu - vymenu pozemku v arealu jih za pozemky v arelu sever kdyz to hodne zjednodussim tak CSA ziska pozemky kolem APC a hangaru F pro pripadnou dostavbu hangaru G ktere se smeni s letistem za pozemek pod vycvikacem kdy se letiste zavazuje k pronajmu tohoto na 30 let kdy po nemilym li se je moznost prehodnoceni pronajmu kazdych 10 letech ale s upravou teto smlouvy by museli souhlasit OBE strany!!! S vycvikovym strediskem se nadale pocita a nikdy se neuvazovalo ani neuvazuje o nicem jinam! Ale na tom neni nic tajneho ani noveho tak jak je to prezentovano. Nechapu proc se zase lide ( piloti ) bouri.. Podle me jde o nedostatek komunikace a neinformovanost. Nebo ze by jedni byli hlusi a druzi slepy to fakt nevim. Ale co se mi hodne nelibi ze se to resi pres media a rovnou pres novu! To je fakt parada! Pripada mi to jako email ktery posilali odbory par tydnu z5. At se na me nikdo nezlobi ale porad verim vic vedeni nez odborum v CSA z X duvodu! To co odbory siri podnikem sou navic casto uplne bludy!

výměna a letiště doplatí miliardu? tomu říkám částečná výměna a jinak nalití cash do čsa:)souhlasím s tím, že pozemky se mají dát do pořádku, ale proboha, proč prodávat hangár?
mimochodem, jak je zajištěné, že nový majitel LP nebude chtít po OK desetkrát tolik za nájem výcviku?
jinak souhlas, že to bylo trošku přehnané s tou bezpečností


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

dubaf píše:Vykat mi fakt nemusis!:) a panem me take prosim neoslovuj!:) problem je v tom ze CSA se k temto vecem uz na nekolika tiskovkach vyjadrila ale to by ten reporter musel na sve reportazi stravit vic casu nez hodinu cestou na letiste 10 min na mailu hodinku natacenim na letisti a pak hodinkou ve strizne a udelat si nejakou recherche ale to bych po reporterovi Novy chtel asi moc!:) Ono jde o to ze to co rekne Hupakova nebo to co se dozvi reporter na tiskovce nebude nikdy tak sexy nez bourici se odbory. Stejne jako nejsou moc sexy cisla a pripadna jejich analyza pripadne se zamysleni nad tim co to prinese a co ne... Me drazdi uz to ze se mluvi o bezpecnostnich rizicich. To se jako ma uzavrit vycvikac ale kde ze! A o to jde! Jinak k tem otazkam na ktere Hupakova neodpovedela... Staci se podivat na tiskovku CSA vydanou 28.8 http://www.csanews.cz/cs/news/news_tz_data/tz_swap.htm
hawk a prani brzskeho odchodu vsech odboru do propadliste dejin prejici si pan dubaf :)

a kde se v tom blábolu čsa a letiště píše například o té miliardě? a kde se mluví o tom, jaký přínos pro čsa tato směna má? nikde...a to mi smrdí naprostým šméčkem

adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od adamickm »

To Dubaf:Koukam na to tiskove a jedina vec je mi divna,proc to ČSA na strankach maji a Nove se tiskova mluvci nechtela vyjadrit? :?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

adamickm píše:To Dubaf:Koukam na to tiskove a jedina vec je mi divna,proc to ČSA na strankach maji a Nove se tiskova mluvci nechtela vyjadrit? :?

asi proto, že to byly konkrétní otázky a ne dlouho připravované věty soudruhy lašáke, mba a dvořákem, mba.-)

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

to euroflyer:
tak jeste jednou ta najemni smlouva ma byt na 30let s moznosti zmeny kazdych 10 let kdyse zmenou musi souhlasit obe strany. Takto je ta najemni smlouva planovana a pokud takto bude dojednana tak nevidim sebemensi problem! To k tve otazce ¨jakou ma zaruku CSA ze novy majitel nebude chtit 10* vic. Zadne jine zaruky nez smluvni neznam. K tomu hangaru - o hangaru kde mame ATR nevim jestli je stale aktualni jeho "smena" zamyslelo se premisteni udrzby ATRek do eFka s vyhledem na Gcko. Jinak vycvikac je preci take hangar jen uz neslouzi jako klasicky hangar ale jako vycvikac mimochodem je videt na pozadi reportaze. A miliarda by byla pravdepodobne v rozdilu majetku ktery CSA smeni s letistem. Ja nevim co za tim hledate... Teda vim ale nemyslim si to. Lec by mi pak hrozily lehke paranoidni stavy kterym se snazim vyhybat:) to jen pro odlehceni predesleho... :) A to ze reporter novy napise ze mu nekdo nechce odpovidat bych take bral s rezervou jako kazdou reportaz Novy..

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

dubaf píše:to euroflyer:
tak jeste jednou ta najemni smlouva ma byt na 30let s moznosti zmeny kazdych 10 let kdyse zmenou musi souhlasit obe strany. Takto je ta najemni smlouva planovana a pokud takto bude dojednana tak nevidim sebemensi problem! To k tve otazce ¨jakou ma zaruku CSA ze novy majitel nebude chtit 10* vic. Zadne jine zaruky nez smluvni neznam. K tomu hangaru - o hangaru kde mame ATR nevim jestli je stale aktualni jeho "smena" zamyslelo se premisteni udrzby ATRek do eFka s vyhledem na Gcko. Jinak vycvikac je preci take hangar jen uz neslouzi jako klasicky hangar ale jako vycvikac mimochodem je videt na pozadi reportaze. A miliarda by byla pravdepodobne v rozdilu majetku ktery CSA smeni s letistem. Ja nevim co za tim hledate... Teda vim ale nemyslim si to. Lec by mi pak hrozily lehke paranoidni stavy kterym se snazim vyhybat:) to jen pro odlehceni predesleho... :) A to ze reporter novy napise ze mu nekdo nechce odpovidat bych take bral s rezervou jako kazdou reportaz Novy..

dobrý, a proč tedy mluvčí nevyleze před mikrofon a neřekne to?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

nechci se chovat jako snob ci narazet na nejake IQ apod. Ale souhlasim s kritikou televize Nova a zpusob jejich zpravodajstvi. sezaci chtivy styl a la "fox news" me sokuje a jsem docela i prekvapen ze neco takoveho muze byt v Evrope.

U televiznich zprav NOvy bych veril maximalne u konce kde prezentuji kycovitym zpusobem nejakou baby "zebru" nebo "stene" ci jine zvire... ja bych jejich "news" celkove zmenil na "funniest home videos"

s uctou :)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

MS743 píše:nechci se chovat jako snob ci narazet na nejake IQ apod. Ale souhlasim s kritikou televize Nova a zpusob jejich zpravodajstvi. sezaci chtivy styl a la "fox news" me sokuje a jsem docela i prekvapen ze neco takoveho muze byt v Evrope.

U televiznich zprav NOvy bych veril maximalne u konce kde prezentuji kycovitym zpusobem nejakou baby "zebru" nebo "stene" ci jine zvire... ja bych jejich "news" celkove zmenil na "funniest home videos"

s uctou :)

aniž bych se chtěl zastávat Novy, tak mě ta reportáž přijde v pohodě. Upozornila na dost velký problém...ale podle některých je lepší o tom raději mlčet a plácat se po zádech a chodit na zmrzlinu-)

gaspi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 09. 2008, 11:18
Stav: Offline

neni vse cernobile

Příspěvek od gaspi »

Kdybych minuly tyden neabsolvoval nekolik jednani a rozhovoru s vedenim spolecnosti a kdybych vychazel jen z informaci, ktere oficialne vyda CSA a letiste tak bych s vami musel ve vetsine argumentu souhlasit. Ale ono to neni vse cernobile. Nikdo neni proti narovnani vztahu s letistem, ale pokud prodam veskere nemovitosti na jihu a dostanu za to par metru pozemku a cca 1mld opravdu jde o vymenu? nebo o prodej! Jen pro upresneni ty nemovitosti na jihu tvori vice nez polovinu nemoviteho majetku CSA!
Kdyby se to podarilo dostat do ceske televize, byl bych taky radsi. Bohuzel je to vse o moznostech a casu. Jiz nekolik tydnu se snazime s vedenim jednat a na negativa poukazat, ale bez reakce. Upozornili jsme je, ze pokud bude hrozit rozprodej hangaru a vycvikace budeme to muset medializovat i pres to, ze to nebude vrhat dobre svetlo ani na nas, ani na management, ani na CSA.
To ze se nova podivat na bezpecnost je jasne. Nikdo nerekl, ze to automaticky bezpecnost snizi, ale ve svych dusledcich to muze bezpecnost snizit. Asi vite ze letecke incidenty a nehody jsou dost o statistice. Kdyz zhorsim udrzbu, neznamena to nehodu, ale zvysenou pravdepodobnost nehody. Pokud snizim nadstandartni vycvik na standartni taky to zvysi pravdepodobnost nehody nebo incidentu taky. Nevim jak znate pomery uvnitr spolecnosti, ale uroven udrzby se po odchodu desitek zkusenych mechaniku a prichodu kluku z ucnaku urcite nezvysuje.
Jenom pro zajimavost management nikdy nerekl, ze to dela kvuli penezum a ze je spolecnost potrebuje, ale ze maji byt jen postranim efektem. Tak proc si budu prodavat zidli na ktere sedim? Resp. proc tu zidli prodam budoucimu vlastnikovi?

gaspi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 09. 2008, 11:18
Stav: Offline

prohlaseni

Příspěvek od gaspi »

Jeste doporucuji si precist original prohlaseni na www.czalpacsa.cz a nedelat zavery jen na zaklade televizni reportaze.

adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od adamickm »

Mnoo souhlasim ze ve vyrovnani je zvlastni pojem s nazvem pozemky na Severu plus miliarda za asi si myslim daleko hodnotnejsi nemovitosti ve vlastnictvi ČSA.Ale hold ikdyz asi tady spousta z vas ma dosti presne interni informace tak do jake miry jim muzeme verit,lhat kdyz chce umi kazdy a kdyz to nevhodne porovnam tak mi to do jiste miry prijde jak kauza Morava kdy nas cteny premier toto vyzvdihl na nejvetsi hienismus v politice a pritom logicky smyslejici obcan vi,ze premier lze a ze o tom co pan Morava delal vedel a to same premierovi privrzenci ve strane,nemyslim si ze by to melo byt jinak i u podniku jinych.


Odpovědět