Web check-in

Odpovědět
brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

stevard píše:V praze totiz vetsinou ten kod nejde precist. Takze se v gate tiskne seznam internetove odbavenejch PAX a potom se ty lidi jen odskrtavaj


Ale gate je za security, ne??? Tak pak nevím jak to mohou vytisknout, když ještě nemají ani uzavřenou listinu PAX???


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

brichoni_cze píše:
stevard píše:V praze totiz vetsinou ten kod nejde precist. Takze se v gate tiskne seznam internetove odbavenejch PAX a potom se ty lidi jen odskrtavaj


Ale gate je za security, ne??? Tak pak nevím jak to mohou vytisknout, když ještě nemají ani uzavřenou listinu PAX???


Online check-in jde udelat (alespon u easyJetu) 60 dní - 2 hodiny pred odletem. Tudiz kdyz se otevira prepazka, uz se vi, kolik bude lidi odbavenejch po netu. V gate se vsechno tiskne nejdriv 40 min do odletu, kdy uz je zavrenej check-in.

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

stevard píše:
brichoni_cze píše:
stevard píše:V praze totiz vetsinou ten kod nejde precist. Takze se v gate tiskne seznam internetove odbavenejch PAX a potom se ty lidi jen odskrtavaj


Ale gate je za security, ne??? Tak pak nevím jak to mohou vytisknout, když ještě nemají ani uzavřenou listinu PAX???


Online check-in jde udelat (alespon u easyJetu) 60 dní - 2 hodiny pred odletem. Tudiz kdyz se otevira prepazka, uz se vi, kolik bude lidi odbavenejch po netu. V gate se vsechno tiskne nejdriv 40 min do odletu, kdy uz je zavrenej check-in.


Takže se v tom případě pro security tiskne na check-inu, jináč si nedovedu představit ty lidičky, co mají po internetu, že by mohly tam jít až když se to vytiskne na gate... :wink: 8) :roll:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

brichoni_cze píše:
stevard píše:
brichoni_cze píše:
stevard píše:V praze totiz vetsinou ten kod nejde precist. Takze se v gate tiskne seznam internetove odbavenejch PAX a potom se ty lidi jen odskrtavaj


Ale gate je za security, ne??? Tak pak nevím jak to mohou vytisknout, když ještě nemají ani uzavřenou listinu PAX???


Online check-in jde udelat (alespon u easyJetu) 60 dní - 2 hodiny pred odletem. Tudiz kdyz se otevira prepazka, uz se vi, kolik bude lidi odbavenejch po netu. V gate se vsechno tiskne nejdriv 40 min do odletu, kdy uz je zavrenej check-in.


Takže se v tom případě pro security tiskne na check-inu, jináč si nedovedu představit ty lidičky, co mají po internetu, že by mohly tam jít až když se to vytiskne na gate... :wink: 8) :roll:


Ale ty lidi si vytisknou palubku doma, s tou se pak dostanou pres pasovku nebo security. Seznam slouzi jenom pro kontrolu, ze ten clovek prosel na palubu.

Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Příspěvek od Matt »

Se security jsem s vytištěnou palubkou žádnej problém neměl, jen ji vždycky zkoumaj o trošku víc a dýl, než standardní palubky. Zato v Praze v gate mi slečna sdělila, že blbě zadali webové odbavení, takže moje sedadlo 11A obsadili na check-in někým jiným a hledala mi nové. Takže ty systémy asi moc propojené nebudou...


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Matt píše:Se security jsem s vytištěnou palubkou žádnej problém neměl, jen ji vždycky zkoumaj o trošku víc a dýl, než standardní palubky. Zato v Praze v gate mi slečna sdělila, že blbě zadali webové odbavení, takže moje sedadlo 11A obsadili na check-in někým jiným a hledala mi nové. Takže ty systémy asi moc propojené nebudou...


Zkoumaj ji v gate proto, ze se do systemu ve vetsine pripadu musej zadavat manualne, takze neni okamzita kontrola cteckou, jestli je vsechno OK. Na security zase hlavne hlidaj, aby to byla palubka a ne jenom vytiskla rezervace. Muzu se zeptat se kterou splecnosti se ti to stalo? Bohuzel ne vsechny odbavovaci systemy sou on-line a udaje se do nich zadavaj manualne nekolik hodin pred odletem. Takze kdyz se nekdo odbavi po internetu na posledni chvili, do systemu uz to nemusi projit. Nehrozi to u easyJetu, ale napr. u Aer Lingus se to stava, ze uz je sedadlo obsazeny a clovek je v systemu jako neodbavenej.
Naposledy upravil(a) stevard dne 13. 09. 2008, 17:25, celkem upraveno 1 x.

Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Příspěvek od Matt »

stevard: bylo to se Sky a odbavoval jsem se asi 8 hodin před odletem. Že to tam zadávají manuálně jsem pochopil podle toho, co ta holčina říkala své kolegyni. Nakonec mi to ani nevadilo, dostal jsem první řadu a měl ji sám pro sebe.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Matt píše:stevard: bylo to se Sky a odbavoval jsem se asi 8 hodin před odletem. Že to tam zadávají manuálně jsem pochopil podle toho, co ta holčina říkala své kolegyni. Nakonec mi to ani nevadilo, dostal jsem první řadu a měl ji sám pro sebe.


To je ta lepsi varianta :) Bohuzel je smutny, kdyz nekdo zaplati za rezervaci okynka u exitu a potom diky tomuhle dostane prostredek na tom nejmin atraktivnim miste... To se pak lidi pravem vztekaj.

Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Příspěvek od Matt »

stevard píše:To je ta lepsi varianta :) Bohuzel je smutny, kdyz nekdo zaplati za rezervaci okynka u exitu a potom diky tomuhle dostane prostredek na tom nejmin atraktivnim miste... To se pak lidi pravem vztekaj.


Také její první nabídka zněla 25C :?

To mě taky napadlo, jestli poté Sky vrátí peníze když exit je za 300,- To bych se asi vztekal taky.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

to by me taky zajimalo. Byla by to opravnena reklamace, ale vzhledem k tomu, jak sou low-costy "tuhý na dojení, tak by se to tahlo nekolik tejdnu, bylo by okolo toho papirovani a pak by mozna tu stovku zpatky poslali :))

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Dnes mě v Trevisu vyfuckovali u bezpečnostní kontroly s online checkinem- že není možné mít dva lidi na jedné A4ce. Idiot mě posílal půl hoďky před odletem ať si to jdu někam vyřešit. Marná snaha když sem mu nadával, že dělá problémy jenom on, že cestou tam to nevadilo a jak to mam asi oddělit, kdyź mi to vyplivne na internetu jako jedna souvislá stránka s jménama a kódama všech mnou odbavených cestujících.
Samozřejmě SkyEurope už měl přepážku uzavřenou, až když jsem si vystál frontu na informacích mě poslali na libovolnou check-in desk, kde mi to jedna slečna mezi odbavovánim cestujících ryanairu asi za pět minut převedla na normální palubní vstupenku...
Kapku vzrůšo před odletem :twisted:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

myslim, ze nejlepsi a nejrychlejsi je nekoho na prepazce presvedcit, aby zvednul sve pozadí a sel to na security nebo pasovku vysvetlit. Nekdy pustej neodbavenyho cloveka jenom s vytisklou rezervaci a nekdy zas delaj pruvan, kdyz tam maj jasne napsano boarding pass...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Carlos_Plzeň píše:Dnes mě v Trevisu vyfuckovali u bezpečnostní kontroly s online checkinem...

Zajimavy, ze ja mam podobnou zkusenost taky z Italie. Konkretne BGY. Stalo se to nekomu jinde nez v Italii?

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Řečeno obecně: aerolinky a letiště tenhle systém vymyslely k tomu, aby cestujícím a sobě ušetřily trochu času a nervů, ale nějak se přepočítaly s tím, že součástí systému kontroly jsou i security a pasovka, na který nemaj žádný páky. Takže tihle soudruzi, obecně na celým světě důležitý jak papežská garda a ve většině případů taky mizerně jazykově vybavený, prudějí cestující kvůli nesmyslům a ve finále jsou spíš brzdou plynulého odbavení. A teď jaké je řešení :?:

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Lucx »

Letěl jsem 5. 9. PRG-ORY, s kolegou jsme si dělali den předtím web-check jen pro tento segment, zpět už klasika.
V gatu nebyl nikdo, krom nás dvou, kdo by měl udělaný web check-in. Myslel jsem si, že tuto službu využívá každý druhý :-)
Dostali jsme se nakonec fronty. Slečna vykřikla, máme tu "webky", musíš je naportovat, pravila té druhé.
Takže zdržení pár minut.
Ale stálo to za to, systém od Sky mi přidělil místo 14F, "první třída zadara" :twisted:
ORY-PRG jsem rovněž dostal toto místo, byl jsem první na checkinu.


Odpovědět