Bludy pana Sůry

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

pana Sůru jsem posílal na školení k Šantrůčkovi/Prušovi z nějakého důvodu. Snad by potom dovedl najít rozdíl mezi CK a leteckou společností. Tyto dva termíny zatím splývají v jeden:

http://ekonomika.idnes.cz/ropa-zlevnila ... oprava_vem

Oni si CK zavádějí nějaké palivové příplatky k letenkám? Co to je za populistický blud od pana Sůry? Opravdu bych rád, aby na území ČR fungoval 1 - slovy jeden - novinář, který se zabývá travel tradem a měl aspoň elementární povědomí co sou hrušky a co jabka.

Samozřejmě že airlines teď nebudou snižovat palivové příplatky, které stejně nepokrývaly zvýšené nákladny na 100% a v uplynulých měsících prodělaly na palivu miliardy. Můžeme být rádi, že paliváče teď nějakou dobu neporostou a zůstanou, kde jsou.

Tímto článkem jsem s Mr. Sůrou skončil...


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od j.ree »

Ale tady ma H.S. pravdu, i CK si uctuji palivove priplatky u leteckych zajezdu. A uctuji si fakt drsne ceny. Staci se podivat na weby cestovek, ja sem nasel info o priplatku asi za 12 sekund hledani tady treba (sekce povinne priplatky)
https://www.cedok.cz/zajezdy/Objednavka ... den=0&lm=0

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

j.ree píše:Ale tady ma H.S. pravdu, i CK si uctuji palivove priplatky u leteckych zajezdu. A uctuji si fakt drsne ceny. Staci se podivat na weby cestovek, ja sem nasel info o priplatku asi za 12 sekund hledani tady treba (sekce povinne priplatky)
https://www.cedok.cz/zajezdy/Objednavka ... den=0&lm=0


.. ty víš, kolik účtuje Travel Service paliváče Čedoku? a znáš historii kdy, jak a o kolik jim to v minulosti navyšovali?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od j.ree »

ja jsem jen reagoval na tvuj vyrok ze u CK palivovy priplatek neni, bo splyva...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

j.ree píše:ja jsem jen reagoval na tvuj vyrok ze u CK palivovy priplatek neni, bo splyva...


nechápu o čem mluvíš. Poukazuju na to, že palivové příplatky zavádějí letecké společnosti, nikoliv CK. Proč HS nevolal do leteckých společností proč nesnižují paliváče? Proč volal do cestovek? Je tak hloupý nebo chytrý?

Plivnout si po CK, aby se mu zvedla popularita a dostal svůj článek na HP - to je fakt ubohost. :evil:


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Robert »

prodejce píše:pana Sůru jsem posílal na školení k Šantrůčkovi/Prušovi z nějakého důvodu. Snad by potom dovedl najít rozdíl mezi CK a leteckou společností. Tyto dva termíny zatím splývají v jeden:

http://ekonomika.idnes.cz/ropa-zlevnila ... oprava_vem

Oni si CK zavádějí nějaké palivové příplatky k letenkám? Co to je za populistický blud od pana Sůry? Opravdu bych rád, aby na území ČR fungoval 1 - slovy jeden - novinář, který se zabývá travel tradem a měl aspoň elementární povědomí co sou hrušky a co jabka.


Cestovky účtují k prodávaným zájezdům palivové příplatky, pokud to popíráš, tak by se tento thread měl jmenovat Bludy pana prodejce.

prodejce píše:Samozřejmě že airlines teď nebudou snižovat palivové příplatky, které stejně nepokrývaly zvýšené nákladny na 100% a v uplynulých měsících prodělaly na palivu miliardy. Můžeme být rádi, že paliváče teď nějakou dobu neporostou a zůstanou, kde jsou.

Tímto článkem jsem s Mr. Sůrou skončil...


Já osobně pochybuji, že CK účtují palivové příplatky klientům přesně v té výši jako platí leteckým společnostem. Sami cestovky kolem toho neuvěřitelně mlží a odmítají sdělit, kolik jim aerolinka účtuje. Rovněž pochybuji, že by palivové příplatky nepokrývaly zvýšené náklady na palivo.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

1. některé airlines příplatky snižují
2. je v pořádku, že když jde cena ropy nahoru, tak jdou okamžitě palivové příplatky nahoru a když jde cena ropy dolů, tak se s nimi neděje nic? Všechny CK tvrdí o charterových smlouvách, že tam je výše příplatku stanovena k nějaké ceně ropy. Ropa klesla ze 145 na 70, v tomto rozmezí nebyl důvod ke změně? Každé zdražení příplatku je vysvětleno cenou barelu.
3. To hlavní: Zkuste si najít, kolik stál při přepočtu na koruny na barel palivový příplatek před dvěma a půl lety. Tehdy v korunách stála ropa více, než teď, příplatek je čtyřikrát vyšší.
Usnadním hledání: březen ’06 490 Kč palivák u prvních čtyř největších CK, 1 479 Kč barel ropy. 16/10 1990 palivák, 1286 Kč barel ropy (ceny dle aktuálního kurzu dolaru a kurzu ropy) Není něco v nepořádku?
ad prodejce: mám rád věci v souvislostech a proto bych rád věděl, kde pracujete - spoustu věcí by mi to třeba objasnilo.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Pokud jsem u praxe cestovek, doporučuji ještě tento text na téma letištní taxy a jejich výše.

http://ekonomika.idnes.cz/cestovky-klam ... nomika_vem

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

proč je pořád řeč o cestovkách? Tvůj článek pojednává pouze o cestovkách, ale palivové příplatky účtují airlines. Proč není ten investigativní článek o "dobrém byznysu" ze strany leteckých společností? Včetně tvých výpočtů kolik co stálo a kolik stojí teď... ?

Nemůžeš si to dovolit?
Není to tak populisticko-populární?
Proč?

Opakuju dotaz: víš kolik účtuje Travel Service paliváče Čedoku? Myslíš si, že je to stejně jako mají v systému Smartwings? Ty si viděl smlouvu? A víš jakou to má historii, o kolik a jak se to zvedalo v minulosti?

Prostě si jen plivnul, abys měl čtený článek. Běž psát radši o dopravních značkách v Liberci, to ti jde..

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:proč je pořád řeč o cestovkách? Tvůj článek pojednává pouze o cestovkách, ale palivové příplatky účtují airlines. Proč není ten investigativní článek o "dobrém byznysu" ze strany leteckých společností? Včetně tvých výpočtů kolik co stálo a kolik stojí teď... ?

Nemůžeš si to dovolit?
Není to tak populisticko-populární?
Proč?

Opakuju dotaz: víš kolik účtuje Travel Service paliváče Čedoku? Myslíš si, že je to stejně jako mají v systému Smartwings? Ty si viděl smlouvu? A víš jakou to má historii, o kolik a jak se to zvedalo v minulosti?

Prostě si jen plivnul, abys měl čtený článek. Běž psát radši o dopravních značkách v Liberci, to ti jde..

To je celkem jednoduché, až mi nějaká cestovka či airlines ukáže smlouvu, rád to napíšu. Když jsem ji chtěl vidět, byl jsem pokaždé poslán do p... s tím, že to je obchodní tajemství. Z dob minulých, teď to již mohu říct, mám jen krásný případ, kdy mluvčí SkyEurope omylem prozradil, že palivový příplatek pro CK Fischer je cca 200 Kč..a v té době si CK Fischer účtovala 990 Kč.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

jinak nevím, proč ta anonymita. já nemám problém mluvit pod svým jménem a neukrývat se jen pod nějakým nickem

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Robert »

prodejce píše:Opakuju dotaz: víš kolik účtuje Travel Service paliváče Čedoku? Myslíš si, že je to stejně jako mají v systému Smartwings? Ty si viděl smlouvu? A víš jakou to má historii, o kolik a jak se to zvedalo v minulosti?


A proč to teda ty cestovky nezveřejní kolik platí Travel Service? Proč je to tak neprůhledné a nevýhodné pro cestující? Já fakt věřím tomu, že v palivovém příplatku je skryta část příjmu cestovky.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

HonzaLB píše:To je celkem jednoduché, až mi nějaká cestovka či airlines ukáže smlouvu, rád to napíšu. Když jsem ji chtěl vidět, byl jsem pokaždé poslán do p... s tím, že to je obchodní tajemství. Z dob minulých, teď to již mohu říct, mám jen krásný případ, kdy mluvčí SkyEurope omylem prozradil, že palivový příplatek pro CK Fischer je cca 200 Kč..a v té době si CK Fischer účtovala 990 Kč.


... proč se nezeptáš Hupákové "Proč ČSA nesnížilo palivový příplatek, když ropa šla o půlku dolu?"
Kdybys napsal článek v tomto smyslu, tak ti airlines zatopí - tak místo toho radši kopneš do cestovek. Je to prostě jednodušší.

Svět se odehrává v souvislostech.. a pokud jsi zcela neinformovám, tak opravdu radši přejdi na jiné téma než travel trade.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:
HonzaLB píše:To je celkem jednoduché, až mi nějaká cestovka či airlines ukáže smlouvu, rád to napíšu. Když jsem ji chtěl vidět, byl jsem pokaždé poslán do p... s tím, že to je obchodní tajemství. Z dob minulých, teď to již mohu říct, mám jen krásný případ, kdy mluvčí SkyEurope omylem prozradil, že palivový příplatek pro CK Fischer je cca 200 Kč..a v té době si CK Fischer účtovala 990 Kč.


... proč se nezeptáš Hupákové "Proč ČSA nesnížilo palivový příplatek, když ropa šla o půlku dolu?"
Kdybys napsal článek v tomto smyslu, tak ti airlines zatopí - tak místo toho radši kopneš do cestovek. Je to prostě jednodušší.

Svět se odehrává v souvislostech.. a pokud jsi zcela neinformovám, tak opravdu radši přejdi na jiné téma než travel trade.

stále nemám odpověď na jedinou mou otázku...i když je mi jasné, že půjde o CK.
čsa jsem se ptal..a už mi dorazila odpověď..a za chvíli ji tam šoupneme.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

HonzaLB píše:stále nemám odpověď na jedinou mou otázku...i když je mi jasné, že půjde o CK.
čsa jsem se ptal..a už mi dorazila odpověď..a za chvíli ji tam šoupneme.


OK, tak to jsem zvědav.. to si počkám :wink:
Asi mi věřit nebudeš, ale v CK nedělám. Palivové příplatky se mnou osobně do činění nemají nic...


Odpovědět