Terst

Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Terst

Příspěvek od euroflyer »

Byl jste někdo už se SkyEurope v Terstu? Letím příští týden, nějaké tipy s letištěm, případně na ubytko či tipy na výlety jen uvítám:-)


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Příspěvek od HonzaLB »

asi nejmenší letiště, kam NE létá. Jejich "špička" tu vypadá tak, že se tu sejde pět letadel (většinou atr nebo canadair), po většinu času prázdné. I check-in tu v klidu začíná až 80 minut před odletem, protože tady se fakt nikde nečeká, jak je tu málo lidí:-)
Spojení do Terstu nejlépe busem, stojí něco přes 3 eura a ve všední dny včetně soboty jezdí často, v neděli je to peklo, cca jednou za 2-3 hodiny, což pro let ve 12:15 do Prahy znamená odjezd z Terstu v 8:35.

szczeponiec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 10. 2008, 13:20
Stav: Offline

Re: Terst

Příspěvek od szczeponiec »

Zdravím Vás, poradíte mi někdo, prosím, jak se dostat na letiště Dei Legionari u Terstu, odkud odlétám v neděli 2. listopadu 2008 v 10.40 hodin do Prahy (přílet 12.00 hod.)? Potřeboval bych tedy poradit, jakým busem (nebo jiný druh dopravy...) se tam z Terstu dostaneme - odkud vyjíždí (budeme ubytovaní v Affittacamere Ghega Terst), číslo linky a čas odjezdu, abychom stihli odbavení na letišti!

Strašně moc Vám všem děkuji za radu - nemůžu to nikde najít!!!

Zdraví

Roman Sz.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Terst

Příspěvek od ziletka »

http://www.aptgorizia.it/

Na webu této společnosti jsem našel bus E51, který jede na letiště. Cesta trvá 56 minut, podle mě by byl vhodný bus, který odjíždí v 7:00 a před 8 je na letišti.

szczeponiec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 10. 2008, 13:20
Stav: Offline

Re: Terst

Příspěvek od szczeponiec »

ziletka píše:http://www.aptgorizia.it/

Na webu této společnosti jsem našel bus E51, který jede na letiště. Cesta trvá 56 minut, podle mě by byl vhodný bus, který odjíždí v 7:00 a před 8 je na letišti.


Moc děkuji za pomoc.

R.S.


szczeponiec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 10. 2008, 13:20
Stav: Offline

Re: Terst

Příspěvek od szczeponiec »

ziletka píše:http://www.aptgorizia.it/

Na webu této společnosti jsem našel bus E51, který jede na letiště. Cesta trvá 56 minut, podle mě by byl vhodný bus, který odjíždí v 7:00 a před 8 je na letišti.


Tak jsem vyzkoušel ten server (italština zrovna nepatří mezi mou silnou stránku...), ale nakonec jsem to našel - opravdu spoj E51, odjezd v 7:05 a příjezd v 7:56. Trochu moc brzy na letišti, ale dalším spojem s příjezdem v 10:01 na letiště při odletu v 10:40 - to by mi asi neprošlo, že??? Je tam pravidlem také být na letišti min. 2 hod. před odletem???

Díky za odpověď!

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Terst

Příspěvek od ziletka »

Já osobně bych to v žádném případě neriskoval, i když jak psal Honza výše Terst je malé letiště, ale 40 min. je opravdu málo.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Terst

Příspěvek od euroflyer »

szczeponiec píše:
ziletka píše:http://www.aptgorizia.it/

Na webu této společnosti jsem našel bus E51, který jede na letiště. Cesta trvá 56 minut, podle mě by byl vhodný bus, který odjíždí v 7:00 a před 8 je na letišti.


Tak jsem vyzkoušel ten server (italština zrovna nepatří mezi mou silnou stránku...), ale nakonec jsem to našel - opravdu spoj E51, odjezd v 7:05 a příjezd v 7:56. Trochu moc brzy na letišti, ale dalším spojem s příjezdem v 10:01 na letiště při odletu v 10:40 - to by mi asi neprošlo, že??? Je tam pravidlem také být na letišti min. 2 hod. před odletem???

Díky za odpověď!

check-in otevírali asi 70 minut před odletem a security trvalo asi minutu...ale 40 min je fakt docela málo, nikdy nevíš, co se stane...ale řešili jsme to samé, jak to zvládnout..nakonec jsme jeli tím v sedm, což je hrozný:-)jinak to letiště je fakt extrémně malé, takže pokud máš chuť riskovat, tak bych do toho šel....ale nejvíce bych se bál, že nedojedu tím busem včas:-)
jinak Terst je super město, neprávem opomíjené..hned bych jel znovu:)


Odpovědět