Koupili byste letenku se SKyEurope?

Je teď podle vás rozumné kupovat letenky SkyEurope?

Ano
25
31%
Spíše ano
15
19%
Spíše ne
13
16%
Ne
21
26%
Nevím
6
8%
 
Celkem hlasů: 80

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od Thisway »

Řešim teď takový dilema - rád bych se podíval v lednu na ORY, asi s SkyE, ale upřímně řečeno se trošku děsim toho, že firma vyhlásí bankrot (což bych normálně uvítal, ale v tuto chvíli by se mi to moc nehodilo). Sice tomu moc nevěřím, ale i tak se raději zeptám: Je teď podle vás rozumné kupovat letenky SkyEurope?


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od vitezslav »

Thisway, teď ses předved... Přál by sis krach NE, ale hlavně, abys v tom zrovna neměl svůj litr, co?? :roll:
A ještě na takovou kokotinu uspořádáš anketu, přestože tě musí být jasný, že zda přežijí, neví teď NIKDO, včetně hlavních akcionářů, viz. svolávané a rušené valné hromady.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od kuba.biker »

Řeším podobnou otázku; na leden-březen plánuju Paříž. Varianty jsou tři: nejlevnější (ale zcela bez záruky) - se Skyem na ORY pod 3 000 CZK, nejzajímavější (ale s nutností overnightu v GVA) - se Swissem do GVA a pak na CDG s A300 Kuwait Airways za cca 6 000 CZK, anebo nejjednodušší s nějakým klasickým dopravcem rovnou, nebo s jedním přestupem na CDG. Zatím u mne vítězí třetí možnost, konkrétně s Lufthansou PRG-FRA-CDG-MUC-PRG za nějakých 4 600 CZK. Ta cena mi na Lufthansu přijde dost dobrá, budu mít iluzi all-inclusive servisu, zaspottuju si ve FRA/MUC, okusím ATRko Air Dolomiti atd a hlavně budu ušetřen myšlenek na to, zda náhodou společnost se kterou poletím za pár dní nezkrachuje (osobně si myslím, že nezkrachuje, ale ten pocit nejistoty by mne štval)... Stejně tak bych si asi nekoupil letenku s Ryanairem, neboť fakt netoužím po tom dostat se do situace, kdy mi přijde oznámení o zrušení letu v důsledku jakési stávky v továrně za oceánem, bez nároku na adekvátní refundaci. Poslední dobou mám fakt pocit, že se cestování s LCC nevyplácí. Raději doplatím pár stovek - pohodlí a čistá hlava je mi přednější než iluze úspory a zbytečné stresování.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od prodejce »

kuba.biker píše:Řeším podobnou otázku; na leden-březen plánuju Paříž. Varianty jsou tři: nejlevnější (ale zcela bez záruky) - se Skyem na ORY pod 3 000 CZK, nejzajímavější (ale s nutností overnightu v GVA) - se Swissem do GVA a pak na CDG s A300 Kuwait Airways za cca 6 000 CZK, anebo nejjednodušší s nějakým klasickým dopravcem rovnou, nebo s jedním přestupem na CDG. Zatím u mne vítězí třetí možnost, konkrétně s Lufthansou PRG-FRA-CDG-MUC-PRG za nějakých 4 600 CZK. Ta cena mi na Lufthansu přijde dost dobrá, budu mít iluzi all-inclusive servisu, zaspottuju si ve FRA/MUC, okusím ATRko Air Dolomiti atd a hlavně budu ušetřen myšlenek na to, zda náhodou společnost se kterou poletím za pár dní nezkrachuje (osobně si myslím, že nezkrachuje, ale ten pocit nejistoty by mne štval)... Stejně tak bych si asi nekoupil letenku s Ryanairem, neboť fakt netoužím po tom dostat se do situace, kdy mi přijde oznámení o zrušení letu v důsledku jakési stávky v továrně za oceánem, bez nároku na adekvátní refundaci. Poslední dobou mám fakt pocit, že se cestování s LCC nevyplácí. Raději doplatím pár stovek - pohodlí a čistá hlava je mi přednější než iluze úspory a zbytečné stresování.


správně, nejlepší volba je ČSA - načteš si míle a budeš v klidu. Obrať se na nejbližšího prodejce letenek :o)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od euroflyer »

nenabízí takhle náhodou SkyEurope pojištění, které kryje i jejich krach? Nebo jiná pojišťovna?


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od kuba.biker »

Prodejce: OK je ještě v průměru o 1 000 CZK dražší než LH - jak říkám, já volím Lufthansu :wink:

Euroflyer: už na to byl vznesen dotaz zde ve fóru http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=35&t=4173, ale odpověď asi nikdo nezná... Co jsem se tak díval na stránky pojišťoven, vždy je tam jen článek o pojištění proti úpadku CK, avšak nikoliv letecké společnosti. Sky Europe sice nabízí pojištění za 15 EUR, ale jak to tak čtu, zdá se mi, že klient má nárok na vyplacení pojistky jen za určitých podmínek - ovšem krach dopravce/zrušení letu tam opět chybí :roll:
tady jsou ty podmínky kompletně v PDFku: http://www.airlineplus.net/files/axa/skyeurope/skyplusinsurance_cze.pdf

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od sever2 »

Tak takhle v praxi vidime, jak dokazi s leteckou spolecnosti zamavat media. Byt tebou pockal bych jeste chvili, nez probehne valna hromada, po ktere se snad dozvime, jak to bude.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od OR »

sever2 píše:Tak takhle v praxi vidime, jak dokazi s leteckou spolecnosti zamavat media. Byt tebou pockal bych jeste chvili, nez probehne valna hromada, po ktere se snad dozvime, jak to bude.

Nevim, ale myslim, ze Skyeurope potapi spis hospodarske vysledky (- 17 mil EUR za 3. ctvrtleti, ktere by melo byt nejsilnejsi). Media u nas se mi zdaji vuci NE pomerne schovivava, v zadnem velkem deniku jsem nezachytil informaci o predluzeni a hrozici platebni neschopnosti.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od euroflyer »

OR píše:
sever2 píše:Tak takhle v praxi vidime, jak dokazi s leteckou spolecnosti zamavat media. Byt tebou pockal bych jeste chvili, nez probehne valna hromada, po ktere se snad dozvime, jak to bude.

Nevim, ale myslim, ze Skyeurope potapi spis hospodarske vysledky (- 17 mil EUR za 3. ctvrtleti, ktere by melo byt nejsilnejsi). Media u nas se mi zdaji vuci NE pomerne schovivava, v zadnem velkem deniku jsem nezachytil informaci o predluzeni a hrozici platebni neschopnosti.

chce to číst pořádně:)pokud pro Tebe velký deník není Blesk či Aha
http://ekonomika.idnes.cz/prodej-skyeur ... oprava_fih
http://ekonomika.idnes.cz/skyeurope-chc ... oakcie_pin
http://ekonomika.idnes.cz/hlavni-vlastn ... ranicni_dp
http://ekonomika.idnes.cz/prodej-skyeur ... oprava_fih
btw, informace citované z kurieru v prvním textu se ukázaly jako total bullshit. ale chápu, že mistři stavění sklepů raději hájí své aerolinky,o které je také takový b oj:-)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od OR »

Mas pravdu, na idnes neco vyslo, ted jsem to rychle prelouskal, ale v papirovy verzi novin jsem toho moc neobjevil.
Navic mne ty clanky pripadaji docela vyvazene a mekke. Kdyz to srovnam treba s Alitalii.
BtW: ztrata prepoctena na jedno letadlo je u Alitalie vyrazne (asi o 30%) nizsi nez u SkyEurope. Na osobokilometr, coz by melo vyrazne vetsi vahu jsem liny to pocitat,ale rozdil tam bude podle mne jeste vyraznejsi, protoze dalkovky a vytizenost letadel maji ted podobnou.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od kuba.biker »

http://profit.etrend.sk/ludia-a-firmy/skyeurope-poplach-stoji-peniaze/147624.html

Ten článek je fakt dojemný. Zejména z toho závěru čtenáři vlhnou oči :lol: Jasně, pokud byly zprávy v Kurieru koncipovány se záměrem poškodit Sky Europe a pomoci taktéž ztrátovému Austrianu, tak je to fakt zvěrstvo. Na druhou stranu nemyslím si, že by byl člověk až tak ve vleku médií. Zkrátka jen mám oči a vidím razantní rušení linek, spojenectví s nepříliš důvěryhodným My Air, drobné podvůdky se "supervýhodnými akčními nabídkami" a to mi stačí k tomu, aby se společnost v mých očích zdiskreditovala. I nadále považuju Sky Europe v rámci LCC za lepší společnost, na druhou stranu pokud jsou X let neustále ve ztrátě a není absolutně žádný příslib zlepšení, očividně není něco v pořádku. Koneckonců i kdyby se inspirovali třeba jen tím lepším z Travel Servisu, myslím, že by to jejich finanční situaci jen prospělo - tzn. noční chartery (neřekl bych že jsou letadla NE vytížena na 100%), pronájmy letadel i s posádkami, reklamy na letadlech atd atd.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od HonzaLB »

OR píše:Mas pravdu, na idnes neco vyslo, ted jsem to rychle prelouskal, ale v papirovy verzi novin jsem toho moc neobjevil.
Navic mne ty clanky pripadaji docela vyvazene a mekke. Kdyz to srovnam treba s Alitalii.
BtW: ztrata prepoctena na jedno letadlo je u Alitalie vyrazne (asi o 30%) nizsi nez u SkyEurope. Na osobokilometr, coz by melo vyrazne vetsi vahu jsem liny to pocitat,ale rozdil tam bude podle mne jeste vyraznejsi, protoze dalkovky a vytizenost letadel maji ted podobnou.

Tady se nemůžu neozvat:-)
První text, co tu je jako odkaz, vyšel jako otvírací text na hlavní straně Ekonomiky MF DNES. Bohužel v den, kdy jsem končil svůj trip po Evropě s Ryanem, takže jsem dostal pár velmi příjemných mailů, že si Ryan kromě reklamy zaplatil ještě text proti SkyEurope.
Ten za jedno euro stopro vyšel také jako otvírací text nějaké stránky ekonomiky, tamty dva už nevím. Každopádně dva zásadní texty o stavu SkyEurope se v MF DNES objevily. Pak to ještě pár kolegů obšlehlo.
Pokud píšeš, že Ti texty připadají jako vyvážené, tak díky. To je smysl naší práce, psát vyváženě. Měkké? To máme psát třeba toto: lidé, je tu krize, vyberte si všechny prachy z bank? asi by to bylo tvrdé:))a jinak srovnání s alitalií mi nepřijde zrovna košer: ve SkyEurope jsou utopené jen soukromé prachy. V Alitalii je nasypáno tolik vládních italských peněz, jako jinde ne...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od OR »

Ano, texty o SkyEurope mi pripadaji vyvazene. V papirove verzi jsem to neodchytil, odebiram Lidovky a MF si kupuju na cestu do metra :) Tak ten den jsem bud nebyl v Praze a nebo jsem v metru spal a pak jsem noviny nekde zapomnel.

Nemyslim si, ze Ryan si Te zaplatil.
Ale na druhou stranu myslim, ze byly obdobi, kdy se v mediich podezrele propiraly problemy nekterych aerolinek (netvrdim, ze v MF).
A srovnani ztraty SkyEurope s Alitalii - to jsou ctyri cisla a kalkulacka.
Ja netvrdim, ze se do toho nepumpujou verejne penize a je to dobre. Alitalia v soucasne podobe nema sanci. Ale myslim, ze je pomerne velka pravdepodobnost, ze krach probehne cca jako Sabena -> DAT -> SN Brussels Airlines -> Brussels Aillines nebo Swissair -> Crossair -> Swiss. Cili bude tam nejake nastupnictvi, uznavani letenek a ze se neprestane ze dne na den litat jako u Sterlingu.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od HonzaLB »

OR píše:Ano, texty o SkyEurope mi pripadaji vyvazene. V papirove verzi jsem to neodchytil, odebiram Lidovky a MF si kupuju na cestu do metra :) Tak ten den jsem bud nebyl v Praze a nebo jsem v metru spal a pak jsem noviny nekde zapomnel.

Nemyslim si, ze Ryan si Te zaplatil.
Ale na druhou stranu myslim, ze byly obdobi, kdy se v mediich podezrele propiraly problemy nekterych aerolinek (netvrdim, ze v MF).
A srovnani ztraty SkyEurope s Alitalii - to jsou ctyri cisla a kalkulacka.
Ja netvrdim, ze se do toho nepumpujou verejne penize a je to dobre. Alitalia v soucasne podobe nema sanci. Ale myslim, ze je pomerne velka pravdepodobnost, ze krach probehne cca jako Sabena -> DAT -> SN Brussels Airlines -> Brussels Aillines nebo Swissair -> Crossair -> Swiss. Cili bude tam nejake nastupnictvi, uznavani letenek a ze se neprestane ze dne na den litat jako u Sterlingu.

předplať si mf dnes a máš po starostech:-)konec reklamní vložky:)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Koupili byste letenku se SKyEurope?

Příspěvek od OR »

Jsem rad, ze jsi se ozval a ze tu s Tebou muzu debatovat.
A v zadnem pripade neponoukam k tomu, ze byste meli psat "vyberte prachy z bank" "zahodte letenky spolecnosti xxxx".
Ale docela se mi libilo, ze prvni zpravy na idnesu a novinkach o birdstrike CSA v Ostrave se objevily v dobe, kdy bylo letadlo asi dve minuty na zemi. Tj. nekdo, kdo poslouchal bud ATC nebo spis CSA info musel dat echo, kdyz byli jeste ve vzduchu, cili v podstate hned.

Reportaz a clanek o tom byla taky docela dobra, nezaznamenal jsem zadne "katastroficke" vylevy rodicu s brecicimi malymi detmi typu letadlo se nekontrolovane traslo a ritilo se k zemi, ale stal se problem, ten posadka profesionalne vyresila, nikomu se nic nestalo a za ctyri hodiny leteli nahradnim strojem do Egypta.


Odpovědět