Cestování v Maroku

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Já nevím, o co tu jde. Natáhnout tě můžou v každé zemi, nemusí to být ani v Africe, stačí Bulharsko, kam jsem ze solidarity vloni jel s otcem na "válecí" dovolenou (táta je na vozíčku). Natáhl nás hned taxikář z letiště do hotelu a celý týden nás otravovali naháněči do restaurací, včetně jednoho, kolem kterého jsme chodili asi 5x denně. Korunu tomu nasadila cikánka u bazénového komplexu, která po mně chtěla 1Lv za to, že půjdu na záchod vypustit to, co jsem v tom stejném podniku načepoval a v průměru jsme tam nechávali půlku jejího průměrného měsíčního platu za den. Nakonec člověk ani nemusí do Bulharska... zkuste si někdo vzít taxíka na Václaváku a dojet někam za standardní cenu... jednou jsem si taky objednal taxi ke Zlínské nemocnici, a když přijel, měl na taxametru už cca 40Kč...

Prostě je to o lidech bez ohledu na národnost...


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

hafi: I tak to je možné vyložit...


Krupier: V bulharsku se mi líbí, byl jsem tam už asi 3x nebo 4x... Jak ty řikáš Bulharum "naháněči do restaurací a placení za záchodky"... to neni nic! Nejblíž bylo asi Turecko nebo to Tunisko, ale i tak to bylo v Maroku to samý na druhou, spíš na třetí...

Problém neni že tě někdo někde natáhne,to se stane i v lepších zemích(jak řikáš) problém je ten, že se tě tam snaźí oškubat 9 lidí z 10. Jediný místo kde to bylo jeste v norme byly ty hory(dali jsme jim nakonec asi o 50 nebo 80dh víc, protoze jsme nemeli na platbu v dh ale v EUR a ani nám to nevadilo, protoze nás královsky pohostili,dalsi priklad: v Essaouire nám cpali dva pokoje každej za 150dh, byli jsme čtyři, prej pokoj pro dva, a pokoj pro dva... Když jsme se podívali, tak v každym pokoji byly čtyři postele(pravda jedno letiště a jedna byla menší, ale pro nás bohatě dostačující).Takže jsem ho nechal několikrát zopakovat cenu za pokoj 150dh, a jamile to dorekne mu řikam-ok, my chcem jenom ten jeden, ten je pro nás bohatě dostačující... A najednou nebyla cena stanovená za pokoje,ale za lidi (to se nám stalo nespočetněkrát, že druhou větou popŕeli svojí první jak lhali...)A že nám sleví z 300dh celkem na 250... no nakonec jsme to vzali,ale tohle mi na tom vadí-nikdo tam na tebe nehraje fér,drží spolu aby tě obrali co nejvíc-když se zeptáš normálně v hospodě kolik stojí ten ubrus, že vypadá dobře, tak ti řekne 250dh a hned tě cpe ke kamarádovi co prodává šátky podobný tomu ubrusu,přitom 20minut zpátky jsme to samý ale v jiný barvě koupili za 50dh.... Když máš prachů dost, tak tyhle poděly nezažiješ, protože jim to dáš a máš klid....

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Carlos_Plzeň: Já jsem nesrovnával, kde to bylo horší nebo lepší. Snažil jsem se říct, že když je člověk "natahovač", tak na něj můžeš narazit, troufnu si říct, v každé jedné zemi na světě od těch nejchudších k těm nejrozvinutějším.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Carlos_Plzeň: Já jsem nesrovnával, kde to bylo horší nebo lepší. Snažil jsem se říct, že když je člověk "natahovač", tak na něj můžeš narazit, troufnu si říct, v každé jedné zemi na světě od těch nejchudších k těm nejrozvinutějším.

Tak tak, a pro mě bohužel bylo takovejhle lidí v Maroku 90% a to jsem tu už myslím dostatečně vysvětlil popisem pár našich příhod (nejvíc byl ale ten týpek s velbloudama co se vydával za někoho jinýho, mě mrzí že už se tam nepodívam,protože ten by za přesdržku stál... ještě se nám na konci nakýbloval do auta ze by potreboval hodit do 30km vzdálenýho města co máme pri ceste do Fesu, no nebylo to 30,ale 40 ale dobrá, to uz je jedno. Dorazíme do města a já se ho ptam kde chce vyhodit(podotýkam ze jsme meli mikro auto a v tom 4 lidi+ta vtěrka a kazdej minimálně 40l batoh, takze vzádu byli jak sardinky) A on ze se mu ty známý který má v tom meste ozvali(samozrejme to byli super češi,protoze on ma cechy rad, beatiful country atd atd. :D) ze se mu ozvali a ze se zdrzeli v dalsim meste dalsich 30km co mame pri ceste a potrebuje hodit teda tam(pritom byl celou dobu s nama a na mobil ani nesah, takze to musel vedet hned od zacatku). Tak rikam dobre, 30 kiláků se jeste zkousne- no a dojedem k prvnímu patníku za mesto a tam je napsáno Erraouchia 72km... Takze ne dalsich 30km, ale 72km!!! Tak se ho ptam proc nam kecal, ze musi moc dobre vedet, ze to neni 30 km, ale vic... Na to on, že jestli máme problém ho tam hodit že si klidně vystoupí a nějaký kecy o tom jestli jsme friends a tak... Mu řikam že ho tam klidně hodíme, ale že mi zajímá, proč nám lhal... Zase nějaký vytáčky a nedokázal rozumně odpovědět... Zeptal jsem se potřetí a nasraně tam začal ať mu zastavíme, že jsme úplně jiná kultura, najednou čechy byly špatný, vystoupil z auta ani se nerozloučil. MImochodem jeste ze vypad sám,protoze ta cesta uz byla do hor a trvala celkem dlouho, hodne zastavek a tak...

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Karlos_Plzeň: Opět - na takový a jim podobný přísavky narazíš kdekoliv... ČR, Holandsko, UK, Polsko, USA, Kanada, už zmíněné Bulharsko... Jen co se mi teď rychle vybavilo... H.


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Karlos_Plzeň: Opět - na takový a jim podobný přísavky narazíš kdekoliv... ČR, Holandsko, UK, Polsko, USA, Kanada, už zmíněné Bulharsko... Jen co se mi teď rychle vybavilo... H.

Tak tak, ale troufám si tvrdit, že neni náhoda schytat takovejch přísavek jako my na těch 1500km co jsme projeli :lol: V Maroku je prostě přepřísavkováno :mrgreen:

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Carlos_Plzeň píše:
Krupier2 píše:Karlos_Plzeň: Opět - na takový a jim podobný přísavky narazíš kdekoliv... ČR, Holandsko, UK, Polsko, USA, Kanada, už zmíněné Bulharsko... Jen co se mi teď rychle vybavilo... H.

Tak tak, ale troufám si tvrdit, že neni náhoda schytat takovejch přísavek jako my na těch 1500km co jsme projeli :lol: V Maroku je prostě přepřísavkováno :mrgreen:


To je samozřejmě dané životní úrovní té které země, ale rozhodně musím souhlasit s Atlasem, že lidi se k tobě chovají jen tak, jak jim to sám dovolíš.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

krupier: To je ale tak třetina toho co se dá ovlivnit....Přečti si ještě jednou naše příběhy kde nás všude obrali a řekni mi např. jak bys ovlivnil to , že nám slíbili snídani(několikrát opakoval) a najednou ráno byla za příplatek,že nám prodali společnou tůru na velbloudech za cenu soukromý, že nás natáhli v hospodě nebo v krámu s chlastem, kde nám dali do taśky míň než jsme zaplatili...atd. atd... jenom namátkou...

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Carlos: Já jsem to všechno průběžně četl. Každopádně, ať jsem kdekoliv, nedělá mi problém stát si za tím, že chci dostat to, za co platím. Nebyl jsem s tebou v těch konkrétních situacích, takže se těžko můžu vyjadřovat k tomu, co bych býval udělal nebo neudělal. Jedním jsem si ale téměř jistý - neexistuje asi vyžíračnější národ, než jsou Indové. Nebyl jsem sice nikdy v Indii, ale žil jsem rok mezi těmi milióny z nich v Londýně a to je teprve žůžo. :D

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Carlosi, samozrejma (a diky za upozorneni) jsem mel na mysli dve cesty taxikem po 6 km, th. celkem 12 km a 2x20Dh. Na grafu http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-MAD/ si muzes overit, ze byl Dh na prelomu zari/rijna tesne nad dve koruny. Na jednu stranu je Maroko podle Tebe "chuda zeme", ale na druhou si musis uvedomit, ze vice, nezli polovina Marocanu zije uz ve velkych mestech, jejichz nektere ctvrti si nezadaji ani s nejluxusnejsimi mesty na Zapade. Zajimal jsem se, kolik jsou napr. prijmy dustojniku armady nebo vyssich policistu = 2.000€ v prumeru. Hodne Marocanu pracuje v EU, urcite ne za Marockou prumernou mzdu 150€ mesicne. V lete, kdyz gastarbeiteri jedou s rodinama do Maroka na dovolenou a za pribuznyma, tak musi statisice jejich aut spoluprepravovat pres Stredozemni More marocka armada, aby se to behem letnich mesicu vsechno stihlo. Takze Maroko je mozna na jednu stranu chuda zeme, ale jeji ceny se neodrazi od prijmu marockych zamestnancu, ale od koupeschopnosti vsech, co se behem roku v Maroku vyskytuji: gastarbeiteri, turiste, cizi obchodnici, zapadni rentieri, co osidlili marocke pobrezi i vnitrozemi. Kdyz jsem parkoval na CMN a cekal na pritelkyni, nevidel jsem o nic horsi nebo starsi a ojetejsi stovky a tisice aut, nezli v CR nebo jinde v rozvinutem svete. A to same na dalnicich nebo na pobreznich komunikacich. Vnitrozemi bylo o neco "na auta" zaostalejsi, ale o nic hur, nezli ceska zapadlejsi vesnice, co se modelu a stari tyka. Nechapu proto, proc Ti 1,5 l vody za cca 15 Kč pripada prehnana cena v zemi, ktera ma problemy s dostatkem vodnich zdroju a vlahy?
Trochu mi Tvuj postoj pripomina postoj a nazory cizince, ktery by pricestoval do Ceska, chodil jen stanku s burtama, po burzach a blesakach, napajel se po ctyrkach a horsich cenovkach a za "exotikou" vyrazil do Chanova nebo do romskych vesnic na Vychodnim Slovensku. Pak o Cesich (a Slovacich) prohlasoval, ze jsou vychcani, otravni, spiny, alkoholici a fetaci a snazej se ho okrast a natahnout. Vim, ze toho Chanova je v Maroku nekolikanasobne vic a lze se k nemu dostat relativne zahy. Neznamena to ale, ze je takova cela zem a ze je to "to prave Maroko" za kterym " se tam prece cestuje". V Jizni Africe se take nepohybuju prece prevazne ve slummech, kdyz je obecne zname, ze je to tam o zivot. To same plati o Americe a jejich prisernych ctvrtich ve skoro kazdem vetsim meste.
Na druhou stranu si po kazdem navratu z podobnych extremne rozdelenych mest rikam, jak jsem vdecny, ze muzu zit a pracovat a citit se bezpecne v socialne zamerene EUrope. Ja se na cenu ptal vzdycky az uplne na samem konci, kdyz jsem zjistil, co mi nabizeji treba za pokoj nebo za rybu v pristavu. Pokud bych sel nejdriv po cene, bylo by jim jasny, ze mne musi dostat a natahnout stuj co stuj. Skoro kazdy nocleh jsme meli o 20-30% levnejsi, nezli byla referencni cena od znamych nebo z LP. Ono hodne zalezi, jak Te domorodci citi, jakou jejich vrstvu programove jako protejsky vyhledavas, jak jsi nervozni a jak se pri jednani s nimi potis, jakou mas okolo sebe pro ne "auru".

Obrázek
Nastup do Royal Air Maroc CMN-MXP B 737-800

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Vedle nas na CMN stal WHITE AIRWAYS, S.A. z Portugalskou licenci pro nepravidelne lety do Jizni Ameriky a Caribicu. Prevazne pouzivaji tri A310-300.

Obrázek

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Nevím jestli si takhle představuješ nedostatek vody, tohle bylo po jednodenním dešti a prý je to tam úplně normální, stejně tak jsme viděli i dost jezer a takřka všema údolíma co jsme jeli v pustině dycky tekla nějaká řeka... Za vodu se mi to zdá hodně, protože kdekoliv jsem kupoval balenou po Evropě tak vyšla do pětikoruny... Tak mi nějak nesedla ta cena... a stačilo najít hypermarket s pevnýma cenama a byl jsem na svym- 1,5l do pětikoruny, 5L za cenu 1,5l v městě. Jinak nevím co mi furt podsouváš, že jsem se pohyboval v nebezpečných čtvrtích apod. Nevím kde bysme na to vzali čas, když jsme nejdéle byli zůstali ve Fesu a to noc den noc + ranní odlet. Jinak všude max. den. To jsme sotva stihli centrum, natož vyhledávat nějaký pochybný čtvrtě... Jinak jak ze zastáváš těch cen,že to mají stejné i Marokánci, tak nemáš pravdu, my platili za jeden pokoj v Essaouire 250dh na noc(+/- normální ubytko v soukromí,žádný hotel). Když jsme to řikali v horách tak se smáli, že oni tam maj běžně celý apartmán za 70dh a to navíc pro 2x tolik lidí co bylo nás.

Obrázek

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Takhle vypada bydleni v khasbe (poustni pevnostiv oaze) z venku od silnice

Obrázek

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Bring it on, guys... :lol:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Pohled zevnitr, z casti, kde je provozovany riad a kde jsme v Udoli Draa tesne pred Zagorou bydleli, je o mnoho prijemnejsi. Zvlast klimatizovane pohodlne pokoje a nadherna zahrada s bazenem.

Obrázek


Odpovědět