Cestování v Maroku

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Já si fotky necham až bude hotovej trip report, přeci jenom je jich přes šest tisíc, a vytrhávat z toho 5 fotek asi nemá smysl... :(


Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Uz jenom navod, jak vypada snidane na strese Riadu pro Krupiera

Obrázek

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Kamyl »

:D :D :D Koukam, ze jste do bitvy nasadili uz i tezkou techniku (fotky) :D :mrgreen: Ted byste mohli vytahnout trumfy a zacit se mydlit videama... :D
Carlosi abys mel jeste vubec co do toho trip reportu napsat cece... :D
Naposledy upravil(a) Kamyl dne 18. 11. 2008, 15:33, celkem upraveno 1 x.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Vidis a v Zagore umiraji v palmeriich palmy, jak je tam sucho.
Ty jsi jezdil pod horama, kde se vzdy voda koncentruje. Proste mame dva rozdilne pohledy a ruzne zkusenosti:-(

[quote="Carlos_Plzeň"]Nevím jestli si takhle představuješ nedostatek vody, tohle bylo po jednodenním dešti a prý je to tam úplně normální, stejně tak jsme viděli i dost jezer a takřka všema údolíma co jsme jeli v pustině dycky tekla nějaká řeka... Za vodu se mi to zdá hodně, protože kdekoliv jsem kupoval balenou po Evropě tak vyšla do pětikoruny... Tak mi nějak nesedla ta cena... a stačilo najít hypermarket s pevnýma cenama a byl jsem na svym- 1,5l do pětikoruny, 5L za cenu 1,5l v městě. Jinak nevím co mi furt podsouváš, že jsem se pohyboval v nebezpečných čtvrtích apod. Nevím kde bysme na to vzali čas, když jsme nejdéle byli zůstali ve Fesu a to noc den noc + ranní odlet. Jinak všude max. den. To jsme sotva stihli centrum, natož vyhledávat nějaký pochybný čtvrtě... Jinak jak ze zastáváš těch cen,že to mají stejné i Marokánci, tak nemáš pravdu, my platili za jeden pokoj v Essaouire 250dh na noc(+/- normální ubytko v soukromí,žádný hotel). Když jsme to řikali v horách tak se smáli, že oni tam maj běžně celý apartmán za 70dh a to navíc pro 2x tolik lidí co bylo nás.

Obrázek

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Atlas: Hmm, pěkná návnada, díky... :)

Ještě k tomu nejvyžíračnějšímu národu, abych těm Indům zase tak moc nekřivdil... naši CZ a SK tmavší spoluobčané přesunuvší se do UK za výnosnějším systémem sociálních dávek si s nimi rozhodně nezadají a mám to z první (své) ruky. :wink:


Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Krupier: Kazdy narod ma v sobe cast lehkozivku. Bohuzel, indicky kastovni zaklad socialnich vztahu je vedl k zebrote a fatalismu o hodne vic, nezli jine narody na zemekouli. Ale posledni dobou ve spickovych technologickych firmach potkavam cim dal, tim vic, Indu, Pakistancu, Bangladezanu a dalsich ze subkontinentu. Nejdrive jsem nechapal, co ta delegace z rozvojovky v nich dela. Ale uz je to par let, co je mi jasny, ze prave oni jsou hybatele SW, co je vsude okolo nas. Takze se vsechno jeste muze hodne zmenit. A nema cenu nejaky narod pausalne odsuzovat predem...

Krupier2 píše:Atlas: Hmm, pěkná návnada, díky... :)

Ještě k tomu nejvyžíračnějšímu národu, abych těm Indům zase tak moc nekřivdil... naši CZ a SK tmavší spoluobčané přesunuvší se do UK za výnosnějším systémem sociálních dávek si s nimi rozhodně nezadají a mám to z první (své) ruky. :wink:

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Kamyl píše::D :D :D Koukam, ze jste do bitvy nasadili uz i tezkou techniku (fotky) :D :mrgreen: Ted byste mohli vytahnout trumfy a zacit se mydlit videama... :D
Carlosi abys mel jeste vubec co do toho trip reportu napsat cece... :D

Ha a já mam video z jízdy na velbloudech po Sahaře a kdo má víc? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Počkejte si na tripreport, stejně všechny ty obíračky a tak co jsem napsal tady už do toho psát nebudu, a když se pro nějakou rozhodnu, aspoň už bude stačit jenom Ctrl+C a Ctrl+V :)

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Atlas píše:Krupier: Kazdy narod ma v sobe cast lehkozivku. Bohuzel, indicky kastovni zaklad socialnich vztahu je vedl k zebrote a fatalismu o hodne vic, nezli jine narody na zemekouli. Ale posledni dobou ve spickovych technologickych firmach potkavam cim dal, tim vic, Indu, Pakistancu, Bangladezanu a dalsich ze subkontinentu. Nejdrive jsem nechapal, co ta delegace z rozvojovky v nich dela. Ale uz je to par let, co je mi jasny, ze prave oni jsou hybatele SW, co je vsude okolo nas. Takze se vsechno jeste muze hodne zmenit. A nema cenu nejaky narod pausalne odsuzovat predem...

Krupier2 píše:Atlas: Hmm, pěkná návnada, díky... :)

Ještě k tomu nejvyžíračnějšímu národu, abych těm Indům zase tak moc nekřivdil... naši CZ a SK tmavší spoluobčané přesunuvší se do UK za výnosnějším systémem sociálních dávek si s nimi rozhodně nezadají a mám to z první (své) ruky. :wink:


Já jsem žádný národ neodsoudil, jen jsem konstatoval svůj dojem, který jsem nenačerpal během dovolené, ale v průběhu celého roka, kdy jsem bydlel obklopený indickou populací (Hounslow, London) a co se těch Romů týká, už skoro dva roky každý den mluvím v průměru s 30 z nich a při takové frekvenci se o nich člověk už něco dozví... :wink:

Nicméně máš pravdu v tom, že se čím dál víc uplatňují, což ale podle mě jedině dokazuje skutečnost, že čím větší kvantitu máš k dispozici, tím pravděpodobněji někde v jejím rámci objevíš prvek kvality... A co si budeme povídat, Čína už nějakou dobu není nejlidnatějším státem...

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

krupier, promin, rozhodne jsem se Te nechtel dotknout a nemelo to vyznit, jako vytka. Jen jsem chtel dolozit, ze zkusenosti s kazdym narodem jsou castecne zavisle na jeho medialnim globalnim obrazu a pak na osobnich zkusenostech. Cesi take nemaji v ruznych koutech sveta moc valnou povest. Skoro mi pripada, ze je to rok od roka horsi. A jen diky vstupu do EU a konci viz pro vetsinu pro nas duleziteho sveta a take diky vaze EU ve svete, se k nam jaksi chovaji celnici, policajti a dalsi zainteresovani, lepe, nezli o nas smysli a nezli by se urcite chovali, kdybychom soucasti EU a nejsilnejsiho ekonomickeho uskupeni na svete, nebyli.

Krupier2 píše:
Atlas píše:Krupier: Kazdy narod ma v sobe cast lehkozivku. Bohuzel, indicky kastovni zaklad socialnich vztahu je vedl k zebrote a fatalismu o hodne vic, nezli jine narody na zemekouli. Ale posledni dobou ve spickovych technologickych firmach potkavam cim dal, tim vic, Indu, Pakistancu, Bangladezanu a dalsich ze subkontinentu. Nejdrive jsem nechapal, co ta delegace z rozvojovky v nich dela. Ale uz je to par let, co je mi jasny, ze prave oni jsou hybatele SW, co je vsude okolo nas. Takze se vsechno jeste muze hodne zmenit. A nema cenu nejaky narod pausalne odsuzovat predem...

Krupier2 píše:Atlas: Hmm, pěkná návnada, díky... :)

Ještě k tomu nejvyžíračnějšímu národu, abych těm Indům zase tak moc nekřivdil... naši CZ a SK tmavší spoluobčané přesunuvší se do UK za výnosnějším systémem sociálních dávek si s nimi rozhodně nezadají a mám to z první (své) ruky. :wink:


Já jsem žádný národ neodsoudil, jen jsem konstatoval svůj dojem, který jsem nenačerpal během dovolené, ale v průběhu celého roka, kdy jsem bydlel obklopený indickou populací (Hounslow, London) a co se těch Romů týká, už skoro dva roky každý den mluvím v průměru s 30 z nich a při takové frekvenci se o nich člověk už něco dozví... :wink:

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Atlas: V pohodě, nic se neděje. Určitě radši spoléhám na osobní zkušenost, protože ten globální obraz rozhodně nemůže postihnout přistup jednotlivce. V každém případě ale mám pocit, že jako Češi nemáme nijak dvakrát dobrou pověst v zemích/místech, které jsou pro nás hlavními turistickými destinacemi. Očividně je to kvůli drobným krádežím turistů, apod. Nicméně moje zkušenost je, že v místech, kde se český turista nevyskytuje tak běžně, jako např. v jižní Evropě, je přístup místních lidí úplně opačný. Moje nejčastější zkušenost z UK je, že si na první pohled naprostá většina lidí myslí, že jsem Polák, ke kterým tu kvůli jejich přítomnému množství přistupují s patřičným despektem. Ve chvíli, kdy upřesním, odkud pocházím, zpravidla úplně obrátí a jsou vesměs hrozně milý. V tom je, myslím, další zásadní aspekt celé věci. Kdyby v UK nebylo tolik Poláků a Indů, asi by lidem okolo nevadili zdaleka tolik, jak to je.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Naprostej souhlas: Je to podle Gaussovy krivky: napr. na 1000 normalnich, jeden smejd. A pokud je v UK pul milionu Polaku (a patrne jich je vic, jen strilim od boku), tak je v novinach behem roku 500 pripadu smejdu, podvodniku a kriminalniku, co jsou Polaci. Pokud je tam cca 30.000 Cechu, tak je to 30/500 resp. 3/50 resp. 1 medializovany cesky kriminalnik proti 17 kriminalnikum polskym, co se o nich pise v novinach a davaji je v TV. A to uz je citit.
Jinak souhlasim i s tim, ze Cesi jsou v oblibe na jihu EUropy, kam nejezdi tolik gastarbeistrit. Ale jeste radeji je maji, co nejdale od letist, blizko kterych se obvykle nachazi letoviska pro nizkoprijmovou (nejen ceskou) klientelu, ktera krade, smlouva nebo se jinak nevhodne a nedustojne chova. Tam, kam jezdivaji nezavisli cestovatele, tak maji Cesi obvykle celkem slusne renomee - napr. potapeci, surfari, jachtari, horolezci apod. Ale kdovijaky zazrak to rozhodne neni. A zvlast Cesky maji povest po CELEM Stredomori naprosto silenou :?

Krupier2 píše:Atlas: V pohodě, nic se neděje. Určitě radši spoléhám na osobní zkušenost, protože ten globální obraz rozhodně nemůže postihnout přistup jednotlivce. V každém případě ale mám pocit, že jako Češi nemáme nijak dvakrát dobrou pověst v zemích/místech, které jsou pro nás hlavními turistickými destinacemi. Očividně je to kvůli drobným krádežím turistů, apod. Nicméně moje zkušenost je, že v místech, kde se český turista nevyskytuje tak běžně, jako např. v jižní Evropě, je přístup místních lidí úplně opačný. Moje nejčastější zkušenost z UK je, že si na první pohled naprostá většina lidí myslí, že jsem Polák, ke kterým tu kvůli jejich přítomnému množství přistupují s patřičným despektem. Ve chvíli, kdy upřesním, odkud pocházím, zpravidla úplně obrátí a jsou vesměs hrozně milý. V tom je, myslím, další zásadní aspekt celé věci. Kdyby v UK nebylo tolik Poláků a Indů, asi by lidem okolo nevadili zdaleka tolik, jak to je.

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Atlas: Já mám zakořeněný význam Gaussovy křivky v tom smyslu, že čím je nějaký jev průměrnější, tím se v prostředí vyskytuje častěji, ale vlastně ve chvíli, kdy doufám, že ještě můžeme považovat kriminalitu za jev extrémní, je to vlastně to stejné s tím, že se samozřejmě vše minimálně úměrně zvyšuje s celkově narůstajícím objemem daného prostředí.

V každém případě jsem se předtím špatně vyjádřil - ve středozemí rozhodně dobrou pověst nemáme právě kvůli těm nešvarům, které jsi jmenoval. Naopak právě UK nebo třeba Holandsko nejsou zase až tak vyhledávané turistické cílé a právě tady jsem se setkal s dost pozitivním přístupem.

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Tak jsem zpět... úžasný zážitek a jak jsem říkal, jak to komu člověk dovolí, tak se k němu chovají... asi jsem "rozdal" možná zbytečně moc peněz, ale vždy, když jsem někomu dával, dával jsem mu to, protože jsem byl přesvědčený, že si to zaslouží. Určitě se tam někdy vrátím...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Tak jsem zpět... úžasný zážitek a jak jsem říkal, jak to komu člověk dovolí, tak se k němu chovají... asi jsem "rozdal" možná zbytečně moc peněz, ale vždy, když jsem někomu dával, dával jsem mu to, protože jsem byl přesvědčený, že si to zaslouží. Určitě se tam někdy vrátím...

Kde jsi všude byl? Povídej... Já už pomalu sepisuju cestopis...

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

No, všude... měl jsem na to tři a půl dne... takže převážně Marakéš plus Palmérie a k tomu na skok Ourika Valley, Sidi Fadma a Cascades. Na velbloudovi jsem si procvičil pánev jak nikdy a pak jsem si dal dokonalou masáž v jednom hammámu kousek od Jama el Fna. I na džusík došlo, srágora nebyla, tak ještě čekám na něco, co by se mohlo projevit později... :D Jo, jinak mi zbylo z druhého NÁKUPU asi 1,5g, tak jsem to v celofánu zapíchl na terase Riádu do květníku k palmě, takže kdyby se tam někdo chystal, dejte vědět... 8)

Obrázek
Kousek napravo od tohohle pohledu je ten květník... :o)


Odpovědět