Aer Lingus

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »



michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Příspěvek od michalpavlik »

a ryanair na to ako obvykle zareagoval tradicnym sposobom
http://www.ryanair.com/site/EN/news.php ... -en-170408

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

michalsn píše:ToRAdek: Ovsem daj ti aspon neco... buchticka je aspon takovy naky gesto :lol: :lol: P.S. U SmartWings je taky mysim jidlo zdarma ne?


Se Smart Wings jsem letěl asi před dvěmi lety a to bylo jídlo za penízky.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od Tom Air »

michalsn píše:Prosim vas, letel sem na lince DUB-PRG s irskym narodnim dopravcem... Nejsem nijak zkuseny v letani, a tak me zajima jedna vec... Myslel jsem si ze za jidlo a piti se plati pouze u nizkonakladovych spolecnosti, ale bohuzel sem byl nemile prekvapen a ti irove po me chteli za jidlo nekrestansky penize:-)) Ne ze by me nak extra stvalo ze sem se nenajedl v letadle, ale je to to samy i u jinych leteckych spolecnosti (jako treba Austrian, BAA, KLM, AF, Lufthansa apod.)??


U Brussels Airlines dostaneš v té levnější třídě zadarmo jednu belgickou pralinku :)

Jinak myslím, že u krátkých letů je lepší nejíst vůbec, než si kazit žaludek "plastic food" výrobky ala Air France...

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Trochu off-topic: Já dostal na trase PRG-KLV jakožto jediný platící cestující v roce 2003 s ČSA plechovku Coly, nějaké bombony a slané cracry. Další plechovku Coly mi ještě daly stewardky na cestu... :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

michalsn píše:2American: Nj... Svycari a Irove...2 nejdrazsi zeme v Evrope chcou vytriskat prachy i tady :D

Skandinávie není Evropa? Tam je poněkud dráž...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:
michalsn píše:2American: Nj... Svycari a Irove...2 nejdrazsi zeme v Evrope chcou vytriskat prachy i tady :D

Skandinávie není Evropa? Tam je poněkud dráž...


tak trochu s krizkom po funuse, ne? :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Máš pravdu, nějak jsem si nevšiml data. Ale platilo to už tenkrát :wink:

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od Steve »

Irská letecká společnost Aer Lingus odmítla nabídku k převzetí od konkurenční firmy Ryanair, který za ni nabídl 750 milionů eur - ČTK

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od Lingus »

Steve píše:Irská letecká společnost Aer Lingus odmítla nabídku k převzetí od konkurenční firmy Ryanair, který za ni nabídl 750 milionů eur - ČTK

Zaplať pámbu za ty dary...

123cestovatel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 12. 03. 2009, 19:44
Stav: Offline

Aer Lingus

Příspěvek od 123cestovatel »

Ahoj, potreboval bych vedet jestli se striktne kontroluje vaha kabinoveho zavazadla, na strankach aer lingus jsem pochopil, ze krom urcitych rozmeru muze vazit max 6 kilo. Nebo se mylim? Na palubni vstupence vytiskle pres net jsou jen rozmery a o vaze uz ani slovo. Nerad bych na letisti vyhazoval z baglu spodary, abych se vlezl do jejich limitu. Hlavne me zajima cesta zpet.:-)))) diky.
tohle maji na strankach:
Cabin baggage is restricted to 1 piece per passenger, weighing less than 6 kgs/13 lbs in total, and must fit in the overhead bin or under your seat. Cabin baggage limits are strictly enforced.


The maximum dimensions for a cabin bag are
56cms x 45cms x 25cms or 22in x 18in x 10in.


All cabin/carry-on bags are checked and weighed at the airport. Any bags exceeding size and/or weight will be checked-in and passengers must pay a fee of €18.00 or equivalent per bag per flight for their bags when checking-in.

123cestovatel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 12. 03. 2009, 19:44
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od 123cestovatel »

Tak si odpovim sam.:-)) Mel jsem zbytecne obavy. Nikdo nic nekotroloval. Nekdo mel dokonce i dve zavazadla do letadla nebo tasku a notebook. Takze priste si udelam v Dublinu hezky poradny nakup.

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od letuska »

do zitrka, do pulnoci 28.5. je specialni akce sleva az 50% na letenky, pro vsechny odlety od ted az do konce prosince. nejlevnejsi dublin z prahy i s poplatkama uz za 1056,-. online vyskakuji slevy automaticky... pro spottery :wink:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od Orus-x »

Mám na přítomné dotaz: :D Jak je to u Lingusu s placením odbavené bagáže na evropském úseku transatlantického letu? Koupil jsem KRK-DUB-JFK, přímo při rezervaci mi web placení bagáže nenabízel, myslel jsem si, že nic neplatím. V přepravních pomínkách ale je uvedený, že za lety DUB-Evropa se platí 15 EUR za on-line checking, 18 EUR na letišti, s tím, že si může cestující do rezervace kdykoliv bagáž přidat. Nebo to je tak, že prostě v KRK uvidí, že letím transatlantic a nezkásnou mě ani na úseku KRK-DUB? Podělte se o názory vy, kteří jste například zakoupili stejné směrování. :D

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Aer Lingus

Příspěvek od poja »

ted a to mi ani nerikej i když podle me by se snad nic platit nemělo když při bookovani to nic nenabídlo...a jestli tak jedu s batužkem stejne si nic moc brat nebudu :)


Odpovědět