Vigo (VGO)

Odpovědět
dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Vigo (VGO)

Příspěvek od dalam »

Potřeboval bych se zeptat nemáte někdo zkušenosti s tímto letištěm? Potřeboval bych vědět, podrobnosti o dopravě do centra, hlavně od kdy do kdy jezdí bus. A v případě, kdyby poslední bus odjížděl před 22:45, tak jestli je letištní hala otevřená přes noc a dá se tam někde přespat. Narazil jsem na nějaký stránky, ale bohužel jen ve Španělštině :evil: nebo Galicijštině :twisted:


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od kuba.biker »

The bus stop is beside the arrivals gate and circular line C9A on weekdays covers the route between the airport and Plaza América; on Saturdays, Sundays and public holidays, between the airport and Colón. The buses run every 30 minutes from 06.00 - 23.00 and the journey is pretty quick at around 15 minutes and costs just €1.05.

A coach service has also been provided from the centre of Vigo (direct via the motorway) to Oporto to cater for the budget flight market. The fare is €12 Euro and you can find out more at www.vitrasa.es Information telephone: (0034)986 291 600 .

A new line from Vigo Airport operated by Monbus runs from Vigo Bus Station - Pontevedra - Sanxenxo - O grove (for Vilalonga). It runs Monday to Friday at 07.25, 10.07 and 17.35 and on Saturdays and Sundays at 10.07 and 17.35. Journey time is 1 hour 5 minutes.


http://www.spanish-airport-guide.com/vigo-airport.html

dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od dalam »

Děkuji za info, bohužel to budu mít docela těsně, přílet v 22:45, poslední bus 23:00. Máte někdo zkušenosti, jestli se to dá stihnout? A když se mi to spozdí, jestli se dá někde v letištní hale přespat?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od pepa007 »

dalam píše:Děkuji za info, bohužel to budu mít docela těsně, přílet v 22:45, poslední bus 23:00. Máte někdo zkušenosti, jestli se to dá stihnout? A když se mi to spozdí, jestli se dá někde v letištní hale přespat?


nevím jak ve Vigu, ale ještě nikdy se mi nepodařilo opustit letištní budovu dřív jak 30 minut po přistání. to je téměř nemožný. než dovezou zavazadla a vyházej je na pás...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od Smurfx »

pepa007 píše:
dalam píše:Děkuji za info, bohužel to budu mít docela těsně, přílet v 22:45, poslední bus 23:00. Máte někdo zkušenosti, jestli se to dá stihnout? A když se mi to spozdí, jestli se dá někde v letištní hale přespat?


nevím jak ve Vigu, ale ještě nikdy se mi nepodařilo opustit letištní budovu dřív jak 30 minut po přistání. to je téměř nemožný. než dovezou zavazadla a vyházej je na pás...


V tomhle jsem v Žilině trhnul rekord. Za pět minut po přistání jsem i s check-in zavazadly seděl v taxíku :) Holt málá letiště mají své kouzlo :)


dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od dalam »

V tomhle jsem v Žilině trhnul rekord. Za pět minut po přistání jsem i s check-in zavazadly seděl v taxíku Holt málá letiště mají své kouzlo

Napadá mě taky, jestli nezáleží taky na velikosti letadla, kterým člověk přiletí?? Nevim co to bylo v případě Žiliny, typoval bych ATR 42, ale nevim. Mám strach, že to bude v případě 737-800 o trochu déle :?: . No nic pro nejhorší případy se podívam na google earth, jestli tam je poblíž letiště místo, kde se dá postavit stan :D :D

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od Smurfx »

dalam píše:V tomhle jsem v Žilině trhnul rekord. Za pět minut po přistání jsem i s check-in zavazadly seděl v taxíku Holt málá letiště mají své kouzlo

Napadá mě taky, jestli nezáleží taky na velikosti letadla, kterým člověk přiletí?? Nevim co to bylo v případě Žiliny, typoval bych ATR 42, ale nevim. Mám strach, že to bude v případě 737-800 o trochu déle :?: . No nic pro nejhorší případy se podívam na google earth, jestli tam je poblíž letiště místo, kde se dá postavit stan :D :D


Jasně, ATR-42.

Dle mého názoru to můžeš s odřenýma ušima stihnout s kabinovým zavazadlem. V případě check-in zavazadla se s tou myšlenkou rozluč

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

Ono asi také záleží na destinaci a času příletu. Pamatuji, že např. v DUS jsem se zastavil na WC a když jsem přišel k zavazadlovému pásu, jezdil tam už jen můj kufr. Stejně tak loni na LTN (pouze kabinové zavazadlo), mám pocit, že 15 minut po přistání jsem už seděl v autobusu. Na druhou stranu mám i opačné zkušenosti, takže bych to asi nepaušalizoval a raději počítal s tím, že to nestihnu (pochopitelně bych Ti přál, abys to stihl).

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od Smurfx »

Tomáš Kaiser píše:Ono asi také záleží na destinaci a času příletu. Pamatuji, že např. v DUS jsem se zastavil na WC a když jsem přišel k zavazadlovému pásu, jezdil tam už jen můj kufr. Stejně tak loni na LTN (pouze kabinové zavazadlo), mám pocit, že 15 minut po přistání jsem už seděl v autobusu. Na druhou stranu mám i opačné zkušenosti, takže bych to asi nepaušalizoval a raději počítal s tím, že to nestihnu (pochopitelně bych Ti přál, abys to stihl).


Jako čas příletu se navíc většinou bere moment, kdy letadlo dosedne na runway. To, že ještě musí pojíždět, zaparkovat, čekat na přisunutí gate/příjezd autobusu, než se z toho plného letadla prodereš ven ( a v případě autobusu ještě čekáš, než se to do něj nahoufuje, aby se to zase za minutu mohlo vyhoufovat vše ven), tak to opravdu pár minut zabere. Takže bych s tím opravdu moc nepočítal.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vigo (VGO)

Příspěvek od skrita »

Ve Vigu jsem přímo nebyl, ale minulý týden jsem udělal čerstvou zkušenost s podobným španělským letištěm OVD (Asturias). Plánovaný přílet 22:25, ale dosedli jsme trošku dřív, letělo nás v A320 tak 30, a proto zavazadla do 10 minut. I letiště v Asturias má odjezd posledního busu v 23:00 a řekl bych, že to tak dělají cíleně, aby navazoval na ten let. Ale fakt nevím, těžko se to dá říct, jestli by třeba počkal ten bus...Jen taková perlička: při zpáteční cestě jsem měl let do MAD v 10:35, tak jsem v pohodě dorazil 8:43 na přepážku a velice milá paní od Iberie mi řekla, ať letím 9:15, že to stihnu :shock: . Správnej přístup, tak mi dala boarding pass (boarding 8:45 :lol: ), ale celkem bez problému jsem to všechno stihl na takovém regionálním letišťátku, protože boarding začal až 8:55.


Odpovědět