Ryanair - odbavení a zavazadla

Moderátor: j.ree

Odpovědět
poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od poja »

kolik je prosimvas ted poplatek za zavazadlo z anglie ryan ma na strankach ceny co už tak rok neplatej...při bookovani je to 14.25GPB ale kolik se platí na letišti kdyby jsme nahodou vezli moc věcí díky..


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od persona »

nám bylo na místě řečeno, že za 1 odbavené při předchozím on-line check-inu je to 19 GBP.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od vita »

Tak jsem přeměřil kufry:
jeden 57x35x20
druhý 55x35x25 /kvůli kolečkům ta výška takhle nabyla, ale ten předek se dá zmáčknout tak na 22-23
Ten druhý je právě ten se kterým jsem měl v létě problémy v MD-88, že se kolečkama napřed nevešel do binu, myslíte, že to můžu riskovat?

michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od michalpavlik »

Dovod kontroly podla CEO Ryanairu je najma ten, ze chcu zvysit rychlost nastupovania a vystupovania, aby lietadlo trcalo na zemi co najkratsie. Inak, v blizkej dobe by sa mohli poplatky za batozinu u Ryanairu opat zvysit.

masterview píše:Jo, take potvrzuji. Pred 14 dny jsem dal trip PRG - EMA - GRO- AHO - PSA - HHN - PRG a v Pise a v Hahnu striktne zavazadla kontrolovali. Ja mel on-line checkin, takze rozmery, vahu ne. Ale i tak jsem se samozrejme vesel, uz vim, s cim mam cestovat. Ale dost lidi vraceli, hlavne v Pise. Tam stala Italka a kontrolovala vylozene jenom rozmery, kazdej s vetsim baglem musel ho dat do ty klece a kdo se nevesel, sel nekompromisne si to odbavit. Lidi s vice baglama posilala rovnou. Ale uprimne, nekterym jsem to pral. Kdyz vidim, co vsechno lidi tahaj do kabiny (hlavne zensky) tak se aerolince nedivim.

kuchi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 08. 10. 2008, 21:49
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od kuchi »

ahoj. pristi tyden nas leti 5 s ryanair a mame vsichni online check-in. jeden z nas si rozmyslel ze si chce vzit odbavene zavazadlo. V "Manage your booking" jde pridat jednomu zavazadlo ale ryanair pise, ze online check-in nemuze mit ten, kdo ma spolecnou rezervaci s ne online check-in (ten s odbavenym zavazadlem). jde to teda nejak pridat jenom jednomu to odbavene zavazadlo a ostatni nechat na online check in?


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od poja »

čerstvá zkušenost z EMA odbavení zavazadla s online chceck in 28.5 GPB...podle me nas natahli protože všichni zaměstnanci letiště/ryanu na nas byli celý rano pěkně naštvaný a mě nenechali ani nastoupit do letadla...

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od tomaas.p »

Nemáte někdo zkušenost s on-line checkinem z Maroka? Dnes jsem se o to pokoušel (z AGA do STN) a myslel jsem, že si jej klasicky udělám a na přepážce mě zdarma odbaví a dají jejich palubku (jak to tu popisoval Carlos). Bohužel se mi checkin vůbec nepovedlo udělat, hlásilo to ně co ve smyslu, že ho dělám mimo časovou periodu (14dní předem až 4 hodiny před odletem), což je nesmysl.... Jinak jsem dnes dělal jiné checkiny a ty prošly v pohodě.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Steve »

Tento týden jsem byl opět na BGY a museli jsme jedno zavazadlo odbavit. Na výšku trčely kolečka asi o 2 cm ven a baba byla nekompromisní, tak nás to stálo 30 eur.

Ale pozastavoval jsem se nad tím, hned za náma šla baba, co měla na šířku tak 40 cm, a stejně prošla.

Já jsem dával hand baggage na tu váhu, měla 10,8, pak k tomu securiťačka přihodila ještě eee, co jsem držel v ruce a pustila mě. A to byl kufr nahoře, dovnitř jsem jej nedával. Ale vešel by se. Fakt zvláštní postupy.

Můj názor ale je, že to Ryan rozkázal přísně kontrolovat, aby se zvýšily příjmy. Holt když jsou taky ve ztrátě...

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Lucx »

Vidím, že tady všichni straší s rozměry kabinového zavazadla. Poletím po dlouhé době s FR, pokaždé jsem měl jako kabin. zav. 60 lit. batoh, který určitě překračuje některé rozměry. Vždycky jsem si myslel, že ty rozměy se vztahujou spíš na malý kufry. Čtu, že jsou přísnější kontroly. Jaké máte zkušenosti z momentální doby?
Myslíte, že mě za to budou posílat na check-in?! Díky za reakci

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od ziletka »

Ono hodne zalezi na tom odkud a kam letis.

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Lucx »

ziletka píše:Ono hodne zalezi na tom odkud a kam letis.

KTW -> STN
za měsíc
BTS -> NYO
NYO -> RIX

nikdy jsem s tím batohem neměl problém a teď se tady dočítám, kolik z vás muselo jít bágl odbavit. Batoh se dá vždycky nějak stlačit. Ze všech příspěvků vyplývá, že záleží na náladě a národnosti sekuriťáků :?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

Moje posledni zkusenost neni sice s FR, ale s EasyJetem, kde moje matka mela kabinove zavazadlo (trolley), ktere v jednom smeru prekracovalo povoleny limit o 2 cm - tzn. melo na delku 57 cm. Ze 4 letu to proslo bez povsimnuti u 1. letu Praze, 2. let z Gatwicku uz byly problemy a stalo to hodne ukecavani, aby nas nakonec nechala jit a pak na Madeire jsme ukecavali jak chteli a museli si to jit checknout za 18 Eur. Posledni segmet z Gatwicku do Prahy jsem si to vzal ja k sobe a v davu na gejtu jsem se snazil, aby si toho nikdo nevsiml, takze to nastesti proslo...
Takze nevim, zda je EasyJet je tak prisny na rozmery kabinoveho, nebo to zacina byt novy trend. Donedavna me udivovalo s jakyma silenyma baglama lidi cestovali coby s kabinovym zavazadlem...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Globik »

Lucx píše:Batoh se dá vždycky nějak stlačit.
Pokud v něm nemáš vajíčka :D

YaniCZka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 10. 01. 2009, 01:16
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od YaniCZka »

Já ty aerolinky ale chápu, teď jsem letěla s Ryanairem a přišlo mi, že aspoň 2/3 lidí měli jen příruční zavazadla, do kterých se snažili nacpat co nejvíc. A firma na tom samozřejmě tratí. Ani nemluvím o tom, že skoro všichni měli ty úžasný kufříky na kolečkách, který prostě nestlačíte, takže v letadle jsem si musela dát batoh pod nohy, protože v zavazadlovém prostoru už nebylo místo (příště si asi připlatím za priority boarding...) BTW když jsem tak před 2-3 lety lítávala z Polska, tak už tenkrát tam kontrolovali rozměry i váhu.

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Lucx »

Jasně, FR chce donutit všechny cestovat jenom s kabinovým báglem, ale zároveň je buzeruje i za to, byť má jejich bágl o kilo nebo pár cm více. Za pár let budou chtít, aby lidi lítali s minimem ošacení a člověk nad 100 kg si bude připlácet druhou sedačku. :lol:


Odpovědět