Ryanair - odbavení a zavazadla

Moderátor: j.ree

Odpovědět
ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od ziletka »

No já to zase moc nechapu. Na jednu stranu stranu Ryanair prohlasuje, ze chce docilit toho, aby cestujici co nejmene cestovali se zapsanymi zavazadly a na druhou buzeruje lidi kvuli par cm, nebo hmotnosti. Pokud si dobre pamatuju, tak nekdy v minulosti snad Ryanair mel pravidlo, ze prirucni zavazadlo muze byt libovolne tezke, ale cestujici musel byt schopen ulozit si ho sam :D . Vzdyt poplatky za zavazadla jsou snad pro low-costy podstatnym zdrojem prijmu, proto nechapu snahy o jejich omezovani. Mozna je to, ale vsechno jinak, a ta prohlaseni jsou jenom zasterkou pro dalsi zdrazovani zavazadel :?:


YaniCZka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 10. 01. 2009, 01:16
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od YaniCZka »

Lucx píše:Jasně, FR chce donutit všechny cestovat jenom s kabinovým báglem, ale zároveň je buzeruje i za to, byť má jejich bágl o kilo nebo pár cm více. Za pár let budou chtít, aby lidi lítali s minimem ošacení a člověk nad 100 kg si bude připlácet druhou sedačku. :lol:

No já vím, že to bude znít asi hrozně, ale mně by to přišlo celkem spravedlivý - já se svýma padesáti kilama platím za každý kilo nadváhy zavazadla a nějaká stokilová kobila je přitom pro letadlo větší zátěž... Navrhuju 80 kg hmotnosti zdarma pro všechny a ať si to každý podělí, jak chce. Tak a mám do konce života po starostech s tím, co už musím nechat doma :D

NIKIfan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 15. 10. 2008, 19:04
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od NIKIfan »

Hlavne nech robia nieco proti ludom co sa checknu online a zoberu si vacsi trolley suitcase ako je povoleny, ktory ma hadam 20 kilov, zaberie 2/3 binu a este maju dalsiu tasku/kabelku/notebook....

Naposledy ked som letela, bolo zakazane dat si kabelku a bundy do overhead bins, pretoze sa to nezmestilo. Niektori ludia mali trolleys pod sedadlom pred nimi, samozrejme sa nezmestili na dlzku a tak mali nohy na nich. (Super bezpecnost, hlavne ti co boli v ulickach) Ludia drzali bundy, tak sa niektore letusky ani neunuvali kontrolovat pasy a opierky. Clovek sa citil total neisto.

laranita
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 03. 2009, 14:53
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od laranita »

Nemáte někdo zkušenost s tím, jak Ryanair prudí v BHX kvůlu příručním zavazadlům? Mam kufr 50x39x23, zatím jsem lítala jen se SkyEurope a nikdy nebyl problém, ale Ryan si to prej víc hlídá..

Xerton87
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 30. 10. 2008, 11:27
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Xerton87 »

No problem...


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Napada me, kdyz to ted FR tak prisne sleduje, jak je to s destnikem?Nejake cerstve zkusenosti?Nejlepe ze STN?

Mam totiz takovy malinko vetsi :? tak nevim...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

MiraCBaBRNO píše:Napada me, kdyz to ted FR tak prisne sleduje, jak je to s destnikem?Nejake cerstve zkusenosti?Nejlepe ze STN?

Mam totiz takovy malinko vetsi :? tak nevim...

V pondělí deštník na DUB jsem viděl procházet v příručnim zavazadle, dokonce se na něj i ptají, mají nějaký nařízení a zvlášť ho ručně prohledávají, celkem důkladně, asi tam s tim měli nějakej bezpečnostní problém,protože jinde jsem nezažil že by se spolu s notebookem, páskem a mincema v kapse ptali i na deštník(a tam už 2x).

Gaudi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 05. 06. 2006, 15:41
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Gaudi »

To už tu bylo, napamatujete skándál se Southwest, kdy tlustoprdům opravdu nutily dvě sedačky, o "oblečení neslučitelné s pověstí společnosti" ani nemluvě. Samozřejmě jim to neprošlo, kdo zná americké tlusťošky a jejich vskutku neotřelý vkus, si musí představit, jak prskaly kolem sebe tuk na všechny strany... No, prostě FREE AMERICA....

SydnyGrygera
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 03. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od SydnyGrygera »

Prosím o radu. Zajímalo by mě jak je to u Ryana s online checkinem u dětí, které nemají svůj pas - jsou zapsány v pase rodičů. Čili, když chci provést online odbavení přes net, kde se vypisují udáje z pasu, co tam mám napsat - popřípadě jestli je jde takto odbavit.napadla mě myšlenka, že bych tam napsal stejní číslo pasu jako jednoho z rodičů. Ale toto jsem hned zavrhl. Zajímalo by mě jak to funguje u Ryana a EasyJetu. Jestli to lze nějak provést nebo se musí ke klasickému odbavení. Děkuju za případné info.

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

SydnyGrygera píše:Prosím o radu. Zajímalo by mě jak je to u Ryana s online checkinem u dětí, které nemají svůj pas - jsou zapsány v pase rodičů. Čili, když chci provést online odbavení přes net, kde se vypisují udáje z pasu, co tam mám napsat - popřípadě jestli je jde takto odbavit.napadla mě myšlenka, že bych tam napsal stejní číslo pasu jako jednoho z rodičů. Ale toto jsem hned zavrhl. Zajímalo by mě jak to funguje u Ryana a EasyJetu. Jestli to lze nějak provést nebo se musí ke klasickému odbavení. Děkuju za případné info.


nejsem si jistá, jak je to v tomhle případě .. ale každopádně u Ryanu nesmí bejt infant odbavenej pres internet ... a kdyztak podrobnejsi informace budou na webu www.ryanair.com

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od ziletka »

Jinak podminky najdes konkretne zde http://www.ryanair.com/site/CZ/faqs.php ... uest=whoco

Milant
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 03. 2009, 18:56
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Milant »

TAk jsem z toho trošku janek..
Poletím úplně poprvé v životě.. Poletím z Brna do Londýna s ryanair, anglicky moc neumím..
Pročítám to tady a vůbec teda nevím co mám na tom letišti dělat..
Přes net jsem si koupil letenku , přihodil jsem k tomu jedno zavazadlo a vytiskl jsme si to číslo.
Co mám teda dělat až přijdu na letiště? Předpokládám, že tam přijdu tak dvě hodky před odletem, ale co dál? Myslel jsem že, tam stoupnu do fronty k tomu letu, dám jim pas a ten vytisklej papír s číslem a jménem a oni mě to zkontrolují, vezmou si bágl kterej nebude mít víc jak 15 kg a ten dají asi dolů do letadla a já nastoupím a poletím.. Ted tady na foru čtu, že zavazadlo má mít nějaký rozměry, to musí mít určitý rozměry i zavazadlo co se dává dolů do letadla??? Myslel jsem, že si vezmu věci do normální krosny a ta se dá dolů do letadla..
Taky nevím co je to ten Check in..co musím na to letišti vlastně dělat? Co to je to odbavení po netu... Poradíte mě prosím někdo trošku podrobněji? Od příchodu na letiště do odletu? Byl bych moc rád..:o)

Milant
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 03. 2009, 18:56
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Milant »

Ahoj Yellow, díky moc za rychlou odpově´d, už jsem začal mít obavy abych vůbec odletěl..)
Jinak předpokládám, že to abych si vzal letenku pro jistotu s sebou je to vytisknuté číslo a moje jméno, je to tak?
A taky můžu si vzít ten bágl a je jedno jaký bude mít rozměry, prostě jako klasickej bágl?
Na palubu si vezmu jen takovou ledvinku a foťák, to by mělo být bez problémů, ne? .o)

A ještě prosím co to je to: "v případě že bys někdy letěl bez kufru (pouze s příručním zavazadlem), tak by sis při nákupu letenky mohl vybrat, že chceš odbavení online (úspora peněz) a pak si ten palubní lístek vytiskneš doma sám"
Co to je to odbavení on line (co mám pro to příště udělat kdybych cestoval jen s tím příručním zavazadlem) a jak bych si ten palubní lístek měl doma vytisknout?
Hm, ptám se jak trouba, ale fakt jsem ještě v letadle nebyl, tak se omlouvám předem..)
A prosím tě, kde zjistím ty rozměry pro velikost příručního zavazadla na palubu?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

Ted ve tvem konkretnim pripade:
Prijedes na letiste cca 2 hodiny pred odletem... V odletove hale se kouknes na monitory a tam kde bude polozka Stansted se cca dve hodky pred odletem objevi cislo check-in prepazky. Takze pujdes k uvedene prepazce, tam ji ukazes obcanku/pas, pripadne vytistenou letenku, podas jim bagl, ktery pujde dolu do letadla. Bagl nema stanovene rozmery (samozrejme tam nemuzes prijit s 10m trubkou :D ), ale vahovy limit (u Ryana tusim 15 kg), na to pozor, neprekrocit, nebo budes hodne doplacet...
Tam ti vydaji boarding pass (palubni listek) a ty pujdes k security (rentgenum) - hledej ceduli "departures/odlety", to nemuzes minout, hala v Brne je mala a prehledna. Projdes security a dostanes se do odletove haly, kde uz pak jen kouknes na cislo gatu, z ktereho ti to leti... V Brne nelze prehlednout, zpet na Stanstedu uz to bude horsi, tam bez ceduli (monitorů) neprezijes (neodletis)... :D No a az se to tam zacne stosovat a otevrou gejt, tak jen ukazes palubku a pujdes s davem do era...
Po priletu do Stanstedu se dostanes do priletove haly, kde se kouknes na monitory a podle toho poznas, na kterem pase ti vyjede bagl...
Pak jen projit pasovkou a jsi venku...:)
Jako PRIRUCNI zavazadlo muzes mit maximalni rozmery 55 x 40 x 20 cm. Na to pozor, oni ted s tema prirucnima dost prudi posledni dobou, s ledvinkou a fotakem na krku bys nemusel projit, mohli by to povazovat za dve zavazadla uz, zalezi jak kde a jak kdo. Ja si proto nechavam v baglu misto a pred security a boardingem strcim fotak do prirucniho, pozdeji si ho zas vytahnu ven...

Jinak co se tyce letu jen s prirucnim zavazadlem, to si pri bukovani letenek zadas 0 bags and online checkin a pak od 14 dnu pred letem si najedes na strankach Ryana na Online chek-in a budes vyplnovat nejake nacionale a pak das check-in a vyjedou ti uz rovnou boarding passy, ktere si jen vytisknes. Pak uz nejdes na letisti na check-in prepazky, ale rovnou po prijezdu jdes na security a do odletove haly...

Nic sloziteho, taky jsem to absolvoval se spatnou znalosti anglictiny, akorat poprve to bylo na trochu vetsim letisti...

Zpatky na odletu ze Stanstedu to bude uplne stejne, jen trochu ve vetsim meritku.

Milant
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 03. 2009, 18:56
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Milant »

Kamyle a Yellow, díky moc za rady, uz jsem v klidu, moc jste me pomohli, díky moc..)
Je videt, ze to litani mate v malicku..)
Moc dikec.. :D Milan


Odpovědět