Snižování platů v ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od aviatic »

Tak mi tu něco nesedí - na jedné staně eng tvrdí,že technici byli jednomyslně proti a na druhé straně tato aktualita! Že by zas nějaký podraz ze strany odborů? Ach jo,jestli bez odborů nakonec nebude líp? :roll:


Colombo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 09. 09. 2008, 09:08
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Colombo »

Pavel píše:Aktualita z planes.cz :
26.03.2009 10:52 Odborová organizace leteckých techniků a inženýrů v ČSA (CAAE)


PLS nemyl si to s: Odborova organizacia leteckych mechanikov (OOLM),to je trochu rozdiel.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od OKTVC »

Colombo píše:
Pavel píše:Aktualita z planes.cz :
26.03.2009 10:52 Odborová organizace leteckých techniků a inženýrů v ČSA (CAAE)


PLS nemyl si to s: Odborova organizacia leteckych mechanikov (OOLM),to je trochu rozdiel.


Kolik tam těch odborů máte :-) ?
Nicméně z toho vyplývá, že se snižování (nezvyšování) mezd (propouštění) bude týkat plošně stejně celé firmy, ať jsou to ti nebo ti a nazdar ?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Malvolio »

MF DNES píše:Praha - Politici začínají vypouštět první pokusné balónky, kdo by se ve vládě odborníků mohl objevit. Objevují se jména, jako například šéf ČSA Radomír Lašák nebo ekonom Martin Jahn..........

Pánbůh s námi....

Ondura
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 10. 03. 2008, 22:15
Pohlaví: muž
Bydliště: Kladno
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Ondura »

Tady vám dávám jak je to s mechaniky. Tisková zpráva od Odborové organizace leteckých mechaniků


Letečtí mechanici u ČSA a.s. i nadále nesouhlasí se snižováním platů.

Již podruhé v tomto roce svolala výkonná rada odborové organizace leteckých mechaniků valnou hromadu jejímž hlavním tématem byl návrh ČSA na snížení platů na úroveň roku 2008.I s vědomím možného propouštění bylo na základě hlasování rozhodnuto o zamítnutí návrhu vedení společnosti.

Členové OOLM jsou si dobře vědomi citelného poklesu počtu cestujících,oproti loňskému roku a to jak na samotném letišti Praha tak i na palubách letadel ČSA a.s.Také vnímáme čísla na straně výnosů a nákladů, které jsou nám managementem společnosti prezentována a dokážeme pochopit obavy z nadcházejícího roku.Nejsme ovšem ochotni snížit úroveň platů leteckých mechaniků na hodnoty roku 2008, a to především z toho důvodu,že jsme nebyli ze strany vedení ujištěni o tom, zda budou námi uvolněné finanční prostředky dostačující a tím pádem se propouštění vyhneme. Taktéž nejsme profesně schopni přímo ovlivnit obsazenost letů, potažmo hospodářské výsledky ČSA, tudíž si myslíme, že pomyslný míč je na straně viníků současné situace, a to není jen všeobjímající krize. Naším prvořadým úkolem je udržovat flotilu ČSA v letuschopném bezpečném stavu a tudíž jsme přesvědčeni, že i případné propouštění provozních zaměstnanců TÚ je v konečném důsledku pro firmu kontraproduktivní a mohlo by vést i k ohrožení bezpečnosti leteckého provozu.
Možné úspory vidíme v jiných oblastech nákladů, jak jsme již vedení nastínili, a jsme o nich ochotni i nadále jednat.

Celkový postoj lze nejlépe tlumočit z úst mnohých leteckých mechaniků,kteří jsou u ČSA a.s. zaměstnáni někdy celý profesní život:“Za dobu po oficiálním pádu komunismu se zde vystřídalo několik managementů, každý z nich procházel krizemi většími či menšími a většinou, pokud byla řeč o penězích, tak po nás peníze spíše chtěli a když už se rozdělovalo tak na nás zase nezbylo nic než sliby. Jenže žádný z nich tu nebyl dost dlouho na to aby mu na osudu firmy záleželo.A teď když je veškerý majetek prodán a není kam sáhnout pro finance, tak máme být zodpovědni za existenci ČSA svými „pár“ procenty?“


adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od adamickm »

Bry vecer,jen jak jsem tu cetl posledni prispevky tak mam pocit ze opravdu hrube cislo zamestnancu v TU je neco okolo 1500 je to ale hodne hrube a to same v hrubem cisle je neco okolo necelych 600 zamestnancu tvoricich mechaniky a mam pocit ze to jsou jedini z celeho TU kteri od zacatku nesouhlasili se snizovanim mezd tudiž ja bych to cislo 56% co bylo PRO snizeni platu z TU nevidel az tak nepravdive :D A jeste mam otazku na pana Onduru ze kterych medii vzal tu tiskovou zpravu OOLM nebo zde siri interni zalezitosti? S praním pekneho dne :lol:

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Pan Am »

adamickm píše:A jeste mam otazku na pana Onduru ze kterych medii vzal tu tiskovou zpravu OOLM nebo zde siri interni zalezitosti? S praním pekneho dne :lol:


Tisková zpráva by měla být logicky věcí veřejnou a ne interní záležitostí, nebo snad ne?

adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od adamickm »

Mnoo prave s tim take souhlasim a prave se jen ptam ze ktereho zdroje bych si to mohl precist :D

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Lucky »

adamickm píše:Bry vecer,jen jak jsem tu cetl posledni prispevky tak mam pocit ze opravdu hrube cislo zamestnancu v TU je neco okolo 1500 je to ale hodne hrube a to same v hrubem cisle je neco okolo necelych 600 zamestnancu tvoricich mechaniky a mam pocit ze to jsou jedini z celeho TU kteri od zacatku nesouhlasili se snizovanim mezd tudiž ja bych to cislo 56% co bylo PRO snizeni platu z TU nevidel az tak nepravdive :D A jeste mam otazku na pana Onduru ze kterych medii vzal tu tiskovou zpravu OOLM nebo zde siri interni zalezitosti? S praním pekneho dne :lol:


takhle zprava je k mani na internetovych strankach OOLM

adamickm
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 06. 02. 2006, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od adamickm »

Dekuji Lucky :wink:

Ondura
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 10. 03. 2008, 22:15
Pohlaví: muž
Bydliště: Kladno
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Ondura »

Lucky píše:
adamickm píše:Bry vecer,jen jak jsem tu cetl posledni prispevky tak mam pocit ze opravdu hrube cislo zamestnancu v TU je neco okolo 1500 je to ale hodne hrube a to same v hrubem cisle je neco okolo necelych 600 zamestnancu tvoricich mechaniky a mam pocit ze to jsou jedini z celeho TU kteri od zacatku nesouhlasili se snizovanim mezd tudiž ja bych to cislo 56% co bylo PRO snizeni platu z TU nevidel az tak nepravdive :D A jeste mam otazku na pana Onduru ze kterych medii vzal tu tiskovou zpravu OOLM nebo zde siri interni zalezitosti? S praním pekneho dne :lol:


takhle zprava je k mani na internetovych strankach OOLM


Přesně tak, tato zpráva byla dána na web OOLM, poslaná do ČTK a vedení společnosti, jako odpověď na výzvu zaměstnancům.

Triplseven
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 07. 04. 2009, 22:20
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Triplseven »

Dobrý večer!
Tak jsem to tu trochu protčetl.Zajimevé názory.A myslím že je dost vidět, že spousta lidi neví, netuší, jak je složité leteckou techniku a byt leteckým mechanikem.Pracuji u ČSA od ukočení školy.Letos to bude 5 let a teď si troufám tvrdit že začínám chápat sve řemeslo!!!!Mám typovky dodělávám průkaz.A pracuji na těžké udržbě.

Je mi celkem jedno kolik ma CC a FC, myslím si své, stejně s tim nic nenadělam a nechci se dohadovat! Maj co si vyřvali. Co mě ovšem štve na podniku na jeho vedeni jejich arogantni přistup k nám k leteckým mechaniku!Hlavně pana lampasáka!Myslím si že toto vedeni je absolutně neschopné vest tuto firmu a jediný co dělají že ji rozprodávaji (vlastní domů) a po lidech jen chtějí aby si utahovali opasky aby měli pro sebe! A všechno to svádějí jen a jen na krizi!

Četl jsem tu něco o přesčasech, jen tak pro zajímavost, pracuji na provoze kde je cca 130 a za první dva měsíce toho to roku měl tento usek 4000 přesčasových hodin!!! Jen já už mám teď skoro 190 přesčasových hodin!A chtějí propouštět, nevím kdo tu praci bude dělat! Hold si zas někdo nakapsuje až se budou lidi nábírat přes Servisis.

Jsem rád že dělám co dělám, že dělám tam kde dělám!!! Mám tam dost kamaradu i z jiných provozu.Ale jak jsem psal više, celý tento dojem kazi ten menegment!!! Mluvil jsem s jednim zástupcem jedné společnosti která k nám letá na revize a řikal, mechanici jsou tu dobří šikovní, bylo vidět že je s prací spokojen, ale sam řikal že vedení stoji za h....!!!

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Malvolio »



creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od creyman »

Tak piloti tak nakonec přistoupili na snížení platů. Na ČR Radiožurnál říkali, že piloti ČSA mají průměrně 200tis, to pilot u Sky Europe, nebo Travelu je minimálně na 2/3, možná i polovině této částky, nebo né??


Odpovědět